Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 11.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Зарежинови [re: Fro]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано25.04.07 14:19



Мекерета и ибрикчии винаги е имало и ще има. Въпросната дрисла е смела в Германия щото е далеч. Да заповяда тук да защити "идеите" си. В Батак на площада пред хората. Другото са приказки и псевдо"демокрация". Сега лайнарката си прави раклама. Следващия и проект вероятно ще е че турците не са клали арменците а те са се самоубили от мисълта кви отратни хора са. Мърша има във всеки един народ. Нашата обаче е нагла и креслива





Тема Re: За Батакнови [re: Fro]  
Автор kpилe ()
Публикувано25.04.07 15:31



нямам информация за въпросния семинар, Вазов не използва никакъв научен подход. типично за мен няма да вляза в безмислени спорове с теб за какво е наука, какво е расизъм, в какво вярват хората и защо





Тема Re: колкото и да енови [re: lnfinity]  
Автор kpилe ()
Публикувано25.04.07 15:42



странно, фактът, че се разхождаш по Витошка съвсем не те прави историк. това дали живееш, дали си видял или подушил дадена страна съвсем не е критерий дали си добър историк или не, освен ако не описваш събития, които се случват в момента (което пак не те прави историк, а журналист).

добър историк е този, който е добре запознат с разнообразни извори, с контекста на събитията и може да ги тълкува с акъл, а не с патос и национализъм. и между другото вероятно 99% от изворите за България са от чужди историци, някои от които дори не са подушили нашата страна (примерно авторът на Византийския лексикон Свидас).


щом колегите ти знаят - браво :) аз за учениците всъщност питах дали знаят, но няма значение, не се разбрахме наистина.

когато видя конкретните твърдения на въпросните хора, тогава ще има база за спорове. примерно ако те твърдят, че е имало 50 жертви в Батак, ще споря с тях, точно както и с тези, дето твърдят, че през Априлското въстание са загинали над 100 000 души, че това въстание е довело до "освобождението" на страната от "турско иго", защото светът бил чул след това въстание за нашата трагедия и братушките от Россия са се смилили над нас и са ни освободили. мерси много! подобен начин на представяне на политическите взаимоотношения между две империи са евтина пропаганда и са опасни, когато настройвят хората против някого (в случая "мръсните" турци, които изобщо нямат лоши чувства към българите даже напротив).


ако ми покажеш конкретните твърдения (по възможност преведени коректно), с които не си съгласен, можем да продължим разговоря, естествено ако разбира се имаш такова желание





Тема Re: За Батакнови [re: bored]  
Автор kpилe ()
Публикувано25.04.07 15:42



точно така!



Тема Re: За Батакнови [re: kpилe]  
Автор Fro (zen)
Публикувано25.04.07 15:55



като не искаш да спориш с мен

, прочети по-долу статия от тази мадама и коментирай - научен ли е подхода? на мен по-скоро ми прилича на изкуствоведско изследване на тема "историята на създаването на една картина", гарнирано с много тънки внушения за недействителност на събитието в Батак /говори се за мними останки, иронично се подхвърля нещо за режисьорски инсценировки, за политически интереси от раздухването, за неблагонадеждни свидетели и блябля от сорта/. пасквил. на това да му речеш пропаганда е по-точно, отколкото на Записките на З.С.

Редактирано от Fro на 25.04.07 15:57.



Тема Хехенови [re: kpилe]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано25.04.07 16:14



Руснаците са освободили Полша от германците но това съвсем на пречи на поляците да ги мразят нали?

Освобождението на България е преследвало конкретни цели на Русия имащи малко общо със теглото на народа. А пропагандата не е само веене на знамена крясъци и закани. Има по-лошия вариант - тихо и кротко. Промиване подменяне леко насаждане на идеята че всичко е било ок че разните страхотии са измислици на разни лоши чичковци и т.н. Майсторът на тези неща е бил Гьобелс и швабите хич не са и забравили тия начини С теб е безсмилено да спорим - всеки си има гледна точка. Лично аз бих пребил тая мръхла само да ми падне. Има хора които ще я поздравят и ще и кажат колко е велика и демократична. Всеки има основания да се смята прав. Ще ти завърша с един недобре преведен цитат на един немец:

Когато гестапо отвеждаше евреите мълчах.
Когато гестапо отвеждаше комунистите мълчах.
Когато гестапо отвеждаше несъгласните с войната мълчах.
Когато гестаповците дойдоха да отведат мен вече нямаше кой да се обади.

Лек и приятен ден



Тема Re: Хехенови [re: lnfinity]  
Автор ledzep (дух куче)
Публикувано25.04.07 18:35



И понеже днес бях в Батак, само да допълня, че въпросната госпойца няма да се размине само с два шамара там.
Между другото, местните разправят, че туркини са спасявали няколко деца, загръщайки ги по някакъв начин в одеждите си. Ясно е, че фусти не са носили, но като не знам как се е наричала дълга турска женска връхна дреха...
Ама много мразя да ме изкарват прост,ограничен, тесногръд националист, който се поддава на поредното заиграване с национални ценности. И въпреки това, ако това е цената да премълча мнението си, плащам я за пред всякакви космополитни личности с широки възгледи и нагласи.



"Животът ни е като дъх на бизон през зимата".

Тема Re: Хехенови [re: lnfinity]  
Автор kpилe ()
Публикувано25.04.07 20:15



наистина, всеки има гледната си точка. такъв е животът. дали гестаповци се раждат от хора с твоята или с моята гледна точка не можем да преценим обективно тук и сега.

поздрави и успех с евентуалния ти побой над жените-родоотцепници. аз не бих пребил никого заради гледната му точка, особено пък жена, но разни хора, разни идеали





Тема Re: Хехенови [re: ledzep]  
Автор kpилe ()
Публикувано25.04.07 20:21



"Между другото, местните разправят, че туркини са спасявали няколко деца, загръщайки ги по някакъв начин в одеждите си. Ясно е, че фусти не са носили, но като не знам как се е наричала дълга турска женска връхна дреха... "

някак точно това знаение се губи, когато се каже "турците са убивали жени и деца". армията са убивали и клали (а някои от армията дори не са били турци ами българи). турското население не е живяло много по добре от българското в империята. както сърбите ни мразят, защото в някоя си там война "българите са набучвали бременни жени на щика на пушката".

както и да е, не знам дали съм "космополитна личност", но мнението ми по подобни върпоси (като например за циганите) в този клуб винаги е било глас в пустиня. и аз си плащам цената :)



Тема Re: За Батакнови [re: Fro]  
Автор kpилe ()
Публикувано25.04.07 20:43



ти прочете ли изобщо какво пише в статията??

няма да пиша повече в тази тема.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.