Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:00 28.05.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема за промяната на ценноститенови  
Автор @@@ ()
Публикувано17.01.07 19:08



искам да споделя нещо което наблюдавам ........значи аз съм на 33 години и напоследък работата ми ме сблъсква с много 22-23 годишни - прави ми впечатление ,че техния начин на мислене е тотално трансформиран към материалното !Направо гледам ги и не вярвам колко са оправни и как успяват за всяко нещо да искат да им се плати ,както подобава !Понякога ми става малко тъжно ,защото са толкова различни от нашето поколение и са ми малко студени откъм емоции.....и идеали ........в смисъл ,че ние поради възпитанието което ни наложиха сме малко по- непрактични и сякаш не сме толкова вкопчени в парите .....да не говорим пък за по- старите генерации ,там пък има толкова отворени към помощ без да се иска пари за нея .......докато при 20 годишните няма нито помощ без пари ,нито работа без пари - винаги си гледат много здраво интереса .......наистина ми се иска да съм като тях понякога ,но ме и натъжават ........



Тема Re: за промяната на ценноститенови [re: @@@]  
Автор Oпиyм (онази - същата)
Публикувано17.01.07 23:05



Дано имат късмета и щастието никога да не разбират какво е да нямаш.

Тъпото при младежта днешната, ако и да съм под 30 години, е че просто се чака наготово. Определят си една цена, която в пъти надскача тях самите. Е, ако има кой да плаща - хепи да са. Ако няма, в поредното търсене ще намерят на кого да се продадат, дори за по-малко.

Ако стремежът към материалното е в полза на това след години да имат дом, където да посрещнат жена и да създадат деца - защо не.

Ако стремежът е оправдан с подобни цели. Но дай да трупаме количества излишество, за да се задоволяваме на общо основание - къде са солта и пипера от имането тогава?

И това не е характерна особеност на подрастващите, а е масово. Причините са всякакви.

"Tell it to my heart.
Tell me Im the only one.
Is this really love or just a game?"


Тема Re: за промяната на ценностите Не може тепърва данови [re: @@@]  
Автор БeзcъннaМодератор (head-on)
Публикувано17.01.07 23:16



Ами сега не е като едно време работата да си я имаш и да си кюташ 30-40 годинки на нея, конкуренцията е огромна, никой няма особен избор, освен да си държи на интересите. Младите растат така, а по-големите се адаптират. Имам колежка, която сутрин е на лекции, следобед в офиса, вечер преглежда проекти, домашни, хапва и спи. Това е. На 20. Само отделен случай, но ето - един такъв млад човек най-малкото няма време за благородства и добрини. Не могат тепърва да бъдат възпитани да правят жертви за другите, 20-годишните към днес са били на по три през 90-та, повечето родители по това време са били хвърлени в паника и вкопчени да оцеляват, някои не са успели да си оправят живота и до сега, какъв друг пример да им дадат? Човещината съществува, просто в тоя ритъм трудно се забелязва.


- - - -



Тема Re: за промяната на ценноститенови [re: @@@]  
Автор Aдa (сега)
Публикувано17.01.07 23:40



честно казано при тази бизнес култура у нас, където куцо и сакато забогатява не толкова с умения, а с далавери и укриване на данъци... не виждам друг начин да се вдигне стандарта на заплащане освен всички да станат арогантни и изискващи! и на мен вече ми писна да работя зАлудо, щот съм свястна и отговорна, а на Коледа да прибягвам до изключване от списъка за подаръци и прочее тъпанарски икономии докато шефа ми е на почивка в Бразилия.



Be prepared to leave your reality.
Wake up to a game called life.

Тема Re: за промяната на ценноститенови [re: @@@]  
Автор lta (Meche)
Публикувано18.01.07 15:11



Аз съм малко под 30 и на моменти разсъждавам като хората, с които те сблъсква работата ти по няколко причини. Отглеждам си сама детето, а то освен много любов си изисква и материални разходи, опитвам се да си гледам максимално интереса вече след като са ме използвали всячески

. Понякога ми е тъжно, защото усещам че се превръщам в машина, която само работи и работи и съм загърбила много от нещата, които ми помагаха да се развивам духовно, но какво да се прави... То си стана борба за оцеляване.



Тема :-)нови [re: Aдa]  
Автор nikie (момченце)
Публикувано18.01.07 15:35



Проблема с това, колко харчи шефа и че това няма връзка със заплатата ти не е измислен в България :-). Просто въпрос на цифри и суми, но като цяло никой "над" теб не се интересува много от твоите финансови проблеми. Затова - да си споделяме за да ни олекне





Тема Re: :-)нови [re: nikie]  
Автор Aдa (сега)
Публикувано18.01.07 16:28



ц, пределно ясна е връзката - едното за сметка на другото.

мнението ми е - в тази тема тук ми проповядват някакви хора, които с поведението си не правят нищо друго освен да са прът в колелото на прогреса и да подбиват цената на труда. пък за тяхно лично сведение, само човек, който е задоволил материалните си нужди може да надгражда ценностната си система. не обратното. това, което се опитват да кажат прилича на пенсионерско мрънкане на закостенели комунисти.

Be prepared to leave your reality.
Wake up to a game called life.

Тема Не съм съвсем съгласеннови [re: Aдa]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано18.01.07 16:44



Материалните потребности могат да растат до небето. Проблемът е дали си заслужава. Ей на виж банките - що да чакаш 15 000 дена за гъзарска кола когато може да я имаш сега. После ще я плащаш 20 000 дена ама кой ти мисли за това. Стремежът да се възпитава консуматорско общество обслужва само капитализма. Щото той живее на база на консумацията. Няма консумациа - няма капитализъм

Аз като по-стара генерация хич не се блазня от "пълното и всестранно задоволяване на материалните ми потребности". Виж духовните гледам да са задоволени защото иначе просто ще полудея. За какво са ми пари след като не могат да ми купят душевно равновесие? А сегашните я карат на принципа - думба-лумба два дни а година гладни. Гордея се със себе си че миналата година замъкнах на концерта на Micrologus в зала България разни хора дето оцениха че света не е само чалга рап и дискотеки. И целта не е живей бързо умри млад. А малките всекидневно се налага да ги уча как се върши работа. И че ако си мърляч ще получиш не пари а псувни а може и бой. Някои схващат накои не. Е проблема си е техен

Не везёт, когда к тебе приходит смерть и, увидев тебя, судорожно начинает косить траву.


Тема Re: Не съм съвсем съгласеннови [re: lnfinity]  
Автор Aдa (сега)
Публикувано18.01.07 16:57



никой на може да ме убеди, че може да се храним само с духовна храна и да сме щастливи така.

а пък ти - никого не можеш да научиш на ценности, ако сам не го поиска. просто е излишна и безумна тази съпоставка на поколения. ако някой се чувства изхвърлен от влака - най-вероятно е наистина да е аут.



Be prepared to leave your reality.
Wake up to a game called life.

Тема Re: Не съм съвсем съгласеннови [re: lnfinity]  
Автор Aдa (сега)
Публикувано18.01.07 17:10



та по-добре консуматорско общество, това поне ще значи, че имаме платежоспособни консуматори, отколкото псевдо-капиталистическо такова - с масова мизерия, и капиталисти, които вместо да печелят от "консуматорите" , го правят с машинации и за сметка на невероятно ниския стандарт на работещите.

просто избирам по-малкото зло и гледам да съм ок за себе си. другите да се оправят- без конкуренция няма прогрес.

Be prepared to leave your reality.
Wake up to a game called life.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.