Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:36 27.09.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Холограманови  
Автор Бapбapeлa (moonlight)
Публикувано09.12.06 22:24



Не ви ли се струва понякога че животът ни е холограма на нечий друг живот . Донякъде неправилно използвам това определение, мисля че е по-лесно за възприемане.

Чета днес това :



И като го чета се сещам за реакциите на хората от рода :

- не знам защо го направих , така ми дойде . По принцип не постъпвам така

- другото проявление е често срещаното човек да мисли едно , а реално да върши друго ;

- не е ли дефакто това проявление на триото : искам- мога -трябва , което е валидно за всеки човек , но диктувано от друг / в смисъл енергия / .


Та затова си мисля – не сме ли нечия холограма и не вършим ли това, което друг иска да вършим в някои моменти, дори периоди в живота си.

Възможно ли е без да съзнаваме ние да ‘диктуваме’ действията и мислите на друг - тяхното 'искам- мога - трябва' .



Тема Re: Холограманови [re: Бapбapeлa]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано15.12.06 20:50



"Холографската вселена" на М.Толбот наистина е много интересна, скоро я препрочитах.
Само че не се прокарва там мнението, че всеки един е холограма на друг, а че съзнанието по някакъв начин бърка в непроявения /имплицитния/ ред в някои случаи и изкарва оттам неща в експлицитния, т.е. проявения, или както го наричаме често - физическия свят

. Оттам се обясняват например синхронностите - сетиш ли се някой приятел, често се случва да го видиш скоро след сещането и подобни неща, не само за приятели. Та така




Тема Re: Холограманови [re: ssonia]  
Автор Kpъr (ентусиаст)
Публикувано04.01.07 00:44







Тема Ни най-малконови [re: Бapбapeлa]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано04.01.07 12:23



Човешкото поведение е подвластно на толкова много фактори че хората рядко забелязват и една десета от тях. Да не говорим за отчитане на емоциите които често просто "изтриват" периоди и подбуди. Аз лично твърдя за себе си че винаги знам какво и защо го правя. Това не ми пречи да правя всякакви грешки но поне знам защо.



Тема Re: Холограманови [re: Kpъr]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано05.01.07 20:37



Това какво символизира? Наскоро даваха по някое от дискавъритата, че когато изгоряла крушка се сложи в микровълнова фурна - светва. Тази дали ще светне там?






Тема Re: Холограма [re: ssonia]  
Автор Kpъr (ентусиаст)
Публикувано06.01.07 00:27



подсказва че от много мислене може да прегори мозъка...


за тази не знам, ще видим при парников ефект колко (и какво) има да се мисли...

но да не бъдем песимисти

Природата винаги намира начин




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.