Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:59 16.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема съннови  
Автор kифличka (луда)
Публикувано26.11.06 11:44



сънувах че съм на брега на морето и се пека и един мъж се къпеше в морето гледах го гледах и изведнъж се оказа ,че това е РУСАЛКА - истинска ...........много странно се почувствах .........това да видиш на сън русалка ....... все едно си бил в друга реалност...



Тема Re: съннови [re: kифличka]  
Автор somebody (тя)
Публикувано26.11.06 12:27



Значи е бил русал. Е няма по-тъпо от мъжка русалка. Как ли пък се разбира, че е мъжка?


Шегата на страна и аз много сънувам. Хубави неща и объркани, и странни, и невероятни, и реални, и страшни, обаче е готино. Обикновено помня сънищата си. Някои дори се сбъдват, други опитвам да свържа с действителността.
А сега дубрютру!



Тема Ох, разсмя ме ;-)нови [re: kифличka]  
Автор Jitterbug (глезла :-))
Публикувано26.11.06 12:38



Има ли мъжки русалки :)
А често сънувайки добиваш реални усещания, това вече по-сериозно от мен.

Wake me up, before you go go...


Тема Re: Ох, разсмя ме ;-)нови [re: Jitterbug]  
Автор indra (macondo)
Публикувано26.11.06 13:32



има, разбира се. познават се по това, че им миришат перките.





Тема Re: Ох, разсмя ме ;-)нови [re: indra]  
Автор alteza ()
Публикувано26.11.06 13:40



ti mnogo razbirash ma, kravo



Тема Re: Ох, разсмя ме ;-)нови [re: alteza]  
Автор пo дявoлитe! (action)
Публикувано26.11.06 13:47



Еее, "маце", не така грубо към "себеподобни", де!





Тема Re: Ох, разсмя ме ;-)нови [re: indra]  
Автор Jitterbug (глезла :-))
Публикувано26.11.06 13:58



Ще знам как да ги разпознавам :)



Wake me up, before you go go...

Тема ааама че сте глууупавинови [re: Jitterbug]  
Автор npocmak (по действ. слух)
Публикувано26.11.06 19:10



имат дълги зелени бради и космати гърди, като Нептун

и не са русали, а тритони!

"Всяка вечер младият рибар излизаше в морето и викаше русалката, и тя се издигаше от водите и му пееше. Делфините обикаляха в кръг около нея, а плашливите чайки се виеха над главата й.

А тя пееше чудна песен. Защото пееше за морските хора, които прекарват стадата си от една бездна в друга и носят малките теленца на рамо; за тритоните, които имат дълги зелени бради и космати гърди и надуват извити раковини, когато минава царят; за царския дворец, който е целият от кехлибар, с покрив от бистър смарагд и постлан с блестящ бисер; за морските градини, където огромните ветрила на корала се люшкат цял ден, а рибите се стрелкат насам-натам като сребърни птици, и анемоните се държат за скалите, и сьомгата се излюпва в назъбения жълт пясък. Тя пееше за големите китове, които идват от северните морета и имат остри ледени висулки по перките си; за сирените, които разказват такива чудесни неща, че търговците запушват ушите си с восък, та да не ги чуят, понеже иначе ще скочат във водата и ще се удавят; за потъналите галери с високи мачти и замръзнали моряци, вкопчили се във въжета, където скумрии влизат и излизат през кръглите прозорчета; за малките рачета, които са неуморни пътешественици, вклещват се в дъната на корабите и обикалят света; за сепиите, които живеят по скалите и простират напред своите дълги черни ръце, и могат да накарат, когато пожелаят, да настъпи нощ. Пееше за наутилуса, който си има собствена лодка, издълбана в опал и плаваща с копринено платно, за безгрижните водни духове, които свирят на арфи и могат да приспят великия Кракен*, за малките деца, които хващат хлъзгавите костенурки и със смях се возят ма гърба им; за русалките, които лежат в бялата пяна и протягат ръце към мореплавателите, и за тюлените с извити зъби, и за моржовете с развети гриви.

И докато тя пееше, всички риби-тон излизаха от дълбочините да я слушат, а младият рибар хвърляше мрежите си около тях и ги хващаше, а други убиваше с копие. И когато добре натоварваше лодката си, русалката му се усмихваше и потъваше в морето."


* Митично морско чудовище, което живее край бреговете на Норвегия — Б. пр.



Тема Re: ааама че сте глууупавинови [re: npocmak]  
Автор Jitterbug (глезла :-))
Публикувано26.11.06 20:03



Поне уикендите е здравословно да проявявам глупавост :) По-забавно е.



Wake me up, before you go go...

Тема Re: ааама че сте глууупави [re: Jitterbug]  
Автор npocmak (по действ. слух)
Публикувано26.11.06 20:10



по-добре глезанка



лека вечер
ичезвам




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.