Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:17 18.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Има ли работно място, където не тормозят хоратанови  
Автор Лъчeзapa_ ()
Публикувано01.08.06 19:13



Не знам къде да се оплача, без да е спам ... Може би тук.
Гадната ми шефка непрекъснато ме тормози. Сега пред, единствената ни съкратена и неплатена, отпуска пак заплашва, че ще ми отреже и една трета от остатъка от заплатата ... Писна ми.



Редактирано от Лъчeзapa_ на 01.08.06 22:58.



Тема Re: Има ли работно място, където не тормозят хоратанови [re: Лъчeзapa_]  
Автор ledzep (стражеви)
Публикувано01.08.06 19:35



Дано те чуе Безсънна. Тя има опит с шефките.

Като дъх на бизон през зимата


Тема Re: Има ли работно място, където не тормозят хоратанови [re: Лъчeзapa_]  
Автор ledzep (стражеви)
Публикувано01.08.06 20:08



Грубо постъпих, че те насочих към друг човек, убеден съм -тя пак ще вземе отношение по темата, но съм длъжен и аз. Само защото мисля, че това трябва да е стройна политика на клуба, в който аз съм скромен новобранец.
Та за шефката. Нямам много опит с шефки, но виж за шефове, мога да се изказвам. Априори те припознавам като наше момиче /политика на клуба, както писах вече/. Не зная защо шефката те гонка, може би си има своите причини за това, но в този клуб трябва да заема страната ти и да те припозная като онеправдана.
Та за шефката. Има няколко железни условия на работното място, когато си "черна овца" и действа правилото "ти що си без шапка". Ако не искаш да напускаш, едно от важните условия е, да не падаш духом. Бачкай неуморно. Не давай поводи да те цакат, макар че това не зависи само от тебе, зная. Прати отпуската по дяволите. Не позволявай шефката ти да тържествува, само защото вижда страдащата ти физиономия, затова че те е лишила от отпуска. Бъди в час. Опитай се да изглеждаш повече неприкосновена, което означава по-малко ранима. Шефката, както твърди и модераторът тук, също е човек. Наблюдавай я. Та също си има своите слабости. Ако искаш, и ако можеш, използвай ги. Намирай подходящи моменти да се утвърждаваш. Основното на съвета ми е - НЕ ИЗГЛЕЖДАЙ НИКОГА КАТО ЖЕРТВА. Това захранва порочния шефски манталитет. Разжалван съм, възстановяван съм, бил съм в немилост и още съм, но основното е да не си пълниш главата с омраза към шефски тела. Има много по-елементарна хигиена. Просто ги изключи от мислите си - зная, че звучи абстрактно и банално, но на първо време помага и похватът - просто не ги споменавай в разговорите си. Това е добро начало.
Не зная дали ти помагам с тези съвети, но опитвам.
Успех. А тук ще се изкажат и много по-мъдри хора, така че - компилирай.
На първо време се усмихни.
Егати, толкова много писах - ще трябва да го проверявам за грешки.



Като дъх на бизон през зимата

Тема Re: Има ли работно място, където не тормозят хоратнови [re: Лъчeзapa_]  
Автор kpилe ()
Публикувано01.08.06 20:15



шеф ли предпочиташ да те тормози? ;)

иначе нали си свободна птица - напусни или говори с по-висш шеф/шефка по въпроса.



Тема Re:нови [re: kpилe]  
Автор Лъчeзapa_ ()
Публикувано01.08.06 21:56



Ще напусна при първата по-добра възможност. Въпросът е, че тя все не идва.





Тема Re:нови [re: ledzep]  
Автор Лъчeзapa_ ()
Публикувано01.08.06 22:04



Благодаря ти за вниманието.

Изобщо не си постъпил грубо, написал си това, което мислиш. Въпреки, че като попишеш ти - е по-добре.
Няма да се откажа от годишната си отпуска (само това липсваше, не стига, че е неплатена и не желаят да ме осигуряват). Дистрибутор съм, ако не си почина, просто няма да мога да изкарам физически цялата година, която ме чака. Нито пък суровата зима, която идва. Всичко това изисква доста сериозни физически усилия, не мога да се прецакам допълнително, няма накъде.



Редактирано от Лъчeзapa_ на 01.08.06 22:33.



Тема Re: Има ли работно място, където не тормозят хоратнови [re: Лъчeзapa_]  
Автор Mapжeнa (член)
Публикувано01.08.06 22:42



Инспекция по труда. Това ти трябва, ако ти стиска. Но помисли, когато се наемаше на тая работа не беше ли наясно с тия подробности, както и има ли някоя друга работа в момента, която да предлага повече....

Въобще, мила, едва ли има 20 процента от работещите в бг, които да ползват пълните си отпуски по право /и познай какъв е процента на държавните служители в това число/. А по отношение на всички трудови права - 1 процент е много.





Тема Re: Има ли работно място, където не тормозят хоратнови [re: Mapжeнa]  
Автор Лъчeзapa_ ()
Публикувано01.08.06 22:50



На интервюта за работа обещават всичко, включително и два пъти по-високи заплати. А като мине пробния период ... се оказва робовладелски строй, никакви права и сива икономика. Тогава започва търсенето на "различната" работа.

А трудовият кодекс не е направен по прищявка, там са написани практически определени условия, без които хората не могат да работят пълноценно ! Ако не се спазват тези условия, хората рушат здравето и живота си. Трябва да си кръгъл идиот, за да си работодател и да не държиш сметка за това.





Тема Re: Има ли работно място, където не тормозят хоратанови [re: ledzep]  
Автор philo_sophia (funky)
Публикувано01.08.06 23:42



Silno viarvam, 4e ako predloji6 tozi posting , na koeto i da bilo jensko spisanie, vednaga 6te te vzemat na honorar! Tolkova mnogo jeni (a sigurno i maje) imat nujda da pro4etat to4no tova...
Samo 4e parvo 6te triabva da si proveri6 pravopisnite gre6ki. (az li4no ne otkrih nito edna, no i da ima6e, edva li 6te imam pravo da gi poso4a, s moiata latinica...)
Tova e skromnoto mnenie na edna 6efka.





Тема Re: Има ли работно място, където не тормозят хоратнови [re: Лъчeзapa_]  
Автор Mapжeнa (член)
Публикувано01.08.06 23:47



идиотите в БГ съвсем не са дефицитни, мдаааммм. иначе, да бе, има хора, които го разбират това за пълноценния живот, съответно, че когато се чувстваш по-човешки си готов да дадеш повече от себе си на човешкия си шеф, и че при равни други условия, няма да се раздаваш така за робовладелския си работодател. но има и една известна подробност - работа с високо заплащане изисква малка отпуска/разбирай максимум две седмици/ и да си на разположение докато е необходимо, ако е неоходимо 11-12 часа на ден. обратно за 300 лв месечно - кеф ти 20 дни отпуска, кеф ти работно време точно до "пет и половина и нито минута повече". та извинявай, но ако си пропуснала да го разбереш или да се договориш, твой проблем и пропуска е само за твоя сметка, но и в полза на твоят бъдещ опит.


между другото чудесно знам какво е "да си знаеш мястото", дори и то да е леко неизгодно, в сравнение с положението, в което уж всичко ти е обещано, но те "цакат с топла бира" дет се вика и с разни дребнавости, които иначе не са пролем особен, но те дразни самия факт, че искат на дребно да те плъзнат.

например - бивш работодател - обещава една заплата, уж всичко е ок, а се оказва, че тая заплата не била нетна, ами от нея удържат лични осигуровки и данък, които изчисляват пък на съвсем друга база. та въпроса беше ако ще си играем на законност - нека ме осигуряват на 600 лв- ок, ма не и да ми плащат некви пари, от които после да ми удържат 30-40 лв за глупости, щото разбирате ли "така било по закон" ама "пропуснали да ми кажат". щото и аз "по закон" би трябвало да се осигурявам на високата заплата, ама НЕ СЕ и поради тва съм пропуснала да им кажа , че и инспекцията по труда знае за което:))).... смешки... с една дума - от тогава винаги питам на интервюта - колко точно кеш ще получавам. без шикалки. точно колко отпуска на година, платена ли или неплатена - всичко до последната подробност.

Редактирано от Mapжeнa на 02.08.06 00:18.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.