Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:58 28.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема SOSнови  
Автор philo_sophia (funky)
Публикувано17.07.06 23:14



От няколко седмици при мен започна работа едно момиченце и по всичко личи че се самонаранява...
Тя споделя с мен разни неща (но не всичко) и аз усещам че всичко е мн сложно и объркано в живота и.
Внимавам какво и говоря, защото не искам да си помисли, че я съдя или "уча" (нали е и в "трудна" възраст).
Истината е, че безкрайно мн искам да и помогна, а просто незнам как...
Някакви идеи?


- - - -
ред: превод кирилица.

Редактирано от Бeзcъннa на 18.07.06 08:08.



Тема Re: SOSнови [re: philo_sophia]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано17.07.06 23:59



защо реши че се самонаранява.... за да е в трудна възраст- трябва да е тийнеджърка. тази възраст е трудната.



Тема Re: SOSнови [re: philo_sophia]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано18.07.06 00:09



малко ще кривна в професионална насока , нали съм професионално деформирана. как работи при теб тийнеджърка на такава възраст , като не е позволено.

не съм специалист - но мисля че ще е трудно да й помогнеш, нужен е психолог, който ще знае как да говори с нея.

може би не се наранява сама - възможно е друг да го прави .

изчакай мненията и на други .

напиши тема и в психология.



Тема Re: SOSнови [re: Бapбapeлa]  
Автор philo_sophia (funky)
Публикувано18.07.06 00:32



Blagodaria za pomo6ta.
Raboti v sabota sre6tu £4.30 na 4as dokato stane na 16, kogato 6te polu4ava £5.25. I v UK tova e legalno po vreme na u4ili6tnite vakancii.
Vsi4ko tova, v slu4ai, 4e niakoi "drug", koito ima jelanie da mi pomogne, re6i da podloji na samnenie dumite mi.



Тема Re: SOSнови [re: philo_sophia]  
Автор npocmak (по действ. слух)
Публикувано18.07.06 02:18



как се самонаранява?
от какъв вид са раните й?
физически?
психически?

не може ли да дадеш повече подробности?

как очакваш да получиш действащи съвети, като изобщо не си навлязла в детайли?!

може да е мазохистка и да й прави кеф





Тема Re: SOSнови [re: philo_sophia]  
Автор БeзcъннaМодератор (heat)
Публикувано19.07.06 00:17



Грешката не е, че пишеш тук, а че излагаш проблема си неадекватно. Според мен поне. Никой не те познава, за да вземе на доверие твоята преценка за това, че на някого някъде му има нещо. Не си ли чувала за хора, които си внушават, че всички други имат проблеми и че само те могат да оправят света? Примерно. Може да виждаш призраци там където ги няма. Защо не посочи нищо конкретно като те питат хората? Ми изгорено от цигара да речем. Синина. Дума някаква, конкретна? Нищо не казваш, а твърдиш че си притеснена. Е, извини ме, но все пак - въз основа на кое точно? Чак пък толкова дискретност? Аз лично разбрах единствено колко много искаш да помагаш. Но не видях никакво доказателство, че проблем съществува. Не се сърди, при нужда от чуждо мнение върху нещо се очаква да се даде поне някакъв приличен минимум изходна информация. Иначе е като да хвърля боб и да твърдя, че ще вали, какъв ли цвят чадър ще препоръчате да взема на излизане? Добронамереността да бъде насреща при подобни въпроси не е направила никого екстрасенс. Пет пъти четох темата и нищо от обясненията ти не разбрах. Дано от Толкова Дългия Ми Постинг:-))) ти стане ясно какво липсва.



- - - - -
Не е нужно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага.


Тема Re: SOSнови [re: Бeзcъннa]  
Автор philo_sophia (funky)
Публикувано19.07.06 01:01



Ok.
Maika i e alkoholi4ka i e na antidepresanti. Ba6ta i ne se interesuva ot neia, osven kogato re6ava da ia prebie.
Pu6i cigari i dr, pie alkohol do umopomra4enie... Imala e problemi s policiata, zaradi podpalvane na psihiatri4na bolnica, a nai-dobrata i priatelka, po posledni novini, be6e v bolnica zaradi alkoholno natraviane.
Me4tata i e da ima normalno semeistvo.
Racete i sa nariazani, stari i presni belezi, ako se zagleda6 moje6 da raz4ete6 imeto i. Spored neia, 4uvstvoto e kato parva cigara sled dalgo vreme vazdarjanie- udovoletvorienie ot kravta.
Sega sled kato izpisah pove4eto informacia, s koiato razpolagam, tova ozna4ava li, 4e ne gonia prizraci i moje da mi se viarva?
Tova edinstveno ima zna4enie za men ako niakoi moje da mi kaje kavo da kaja na tova dete kato go vidia v sabota.



Тема Re: SOSнови [re: philo_sophia]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано19.07.06 09:46



Колко банално. То и в България такива ги има. Каквото и да и кажеш няма да подейства защото тук думите работа не вършат. Нужно е действие. Поради неяснота каква и се падаш не мога да ти дам точен съвет. Покани я на кафе или бира след работа попитай я от какво се интересува покажи интерес към заниманията и. Повече от веднъж не става. Оттам нататък си зависи от теб. Ако не усещаш нещата по-добре не прави нищо. Човека не е конструктор за да го поправяш с инструкции и user guide. Според мен девойката търси внимание а не знае как да го поиска и получи. И е избила по пътя на най-малкото съпротивление. Както беше популярно по едно време ученички да се тровят със сънотворни и да оставят бележки че са го направили та да могат да ги спасяват. Опасноста е че при опит за помощ девойчето може да прехвърли цялата отговорност за себе си върху теб и тогава става страшно. Виждал съм подобен случай преди години в Кембридж. Личното ми мнение : остави го да прави каквото си ще. Ако оживее оживее. Ако не - значи не е трябвало. Освен ако не членуваш в някое дружество на добрите самаряни





Тема Re: SOSнови [re: philo_sophia]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано19.07.06 18:59



Хващаш един указател и избираш цялата страница с телефони на социални институции в околността, докато попаднеш на търсената. Детето е извън "нормална" помощ..както разбирам, налага се да живее при родителите си.
Разбира се, изслушване и неосъждане помага, обаче в нарязването обичайно е ранен abuse episode
В скандинавско имаме телефонни линии за такива жертви
Процедурата е изселване при адоптивно семейство с регулиран режим на виждане с биологичните родители

При нас делото е финансирано от общината и няколко медийни разправии напоследък установиха, че на място рядко има квалифициран персонал, който може да докаже злоупотребата. Настрана, помогне.

Идеята с "нормално семейство" е отчайваща и безнадеждна мисия.
Не искам за миг да съм в обувките ти, но ти прави чест !



Тема Re: SOSнови [re: philo_sophia]  
Автор БeзcъннaМодератор (heat)
Публикувано19.07.06 21:10



Благодаря, че не се засегна.
Прочетох и Инфинити, и 4еНе, и с двамата съм съгласна. Ако сама се нагърбиш да бъдеш насреща, може да не издържиш, а е важен крайният резултат, не опитът. И наистина болезнената стръв за внимание е опасна. Може да нарани и теб. Не казвам да си егоист и да стоиш настрана от страх за себе си, а да прецениш, че ако по някакъв начин пострадаш, момичето пак ще бъде без помощ. Ако там, където си, има начин да бъде помогнато, разбери го. Трябва да има система. Щом при нас Агенцията за закрила на детето има програми за защита от домашно насилие, сто процента при теб има също. Проучи как стоят нещата. При саморазрушително поведение лично аз не бих акцентирала върху точно тези признаци, не бих казала на момичето, че прави нещо лошо. По-скоро й е нужна сигурност. Като да вземеш наркоман на работа - не е достатъчно да вярва на теб, трябва да му се помогне да вярва на себе си. Нещо такова.

А защо питаш какво да й кажеш - тя ти е задала конкретен въпрос, има някаква молба, която да й изпълниш? Много внимавай със сърцераздирателностите.



- - - - -
Не е нужно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.