Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:02 29.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Човека, животно ли е?нови  
Автор Tpyпaщия_пeчaл (търсещ)
Публикувано11.07.06 19:23



Винаги ми е било интересно, какво е нещото, което различава човека, от другите животни. Защото реално погледнато, човек е животно, като останалите. Ще кажете разума: - ама и кучето има мозък? Та ако застанат пред нас едно животно и един човек един до друг.... Какво има човека в повече... за да се нарече....... "човек"



Истината е някъде по средата!

Тема Re: Човека, животно ли е?нови [re: Tpyпaщия_пeчaл]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано11.07.06 19:41



Уикиречникът ми каза че има термини ' човещина', но има и ' животинщина' .

И така както си чета синоними на човещина са

човечност, човеколюбие, хуманност, алтруизъм, филантропия, състрадание, благосклонност, благодеяние, снизходителност, добродетелност, доброта, добродушие, милост, милосърдие

a

синоними на животинщина са

животинство, скотщина, зверство, бруталност

и що ми се струва че синонимите на животинщина са никак рядко срещани и присъщи на човеци - на тия дето са социални животни и имат втора сигнална система - С появата на говора нервно-психическото развитие придобива друга степен – включва се и втората сигнална система.



Тема Re: Човека, животно ли е?нови [re: Tpyпaщия_пeчaл]  
Автор Kpъr (ентусиаст)
Публикувано11.07.06 23:51



ами нали все пак колкото и да се различава,
човек-а продължава и да си е животно в пълния смисъл...

така че разликите колкото и да ги има не отменят животинското
в човека. Разликите са във всичко, повече скорост на развитието,
повече слабости, повече възможност да прави грешки от които да се учи.
Винаги съм смятал че животните са общо взето съвършени (свършени) и нямат накъде да се развиват, достигнали са своя предел, докато човека е нещо съвсем различно от тях, и дори да няма особено осъзнаване още преди векове съвсем първично осъзнавайки своя потенциал и липсата на такъв в животните е стигал до извода че трябва да ги унищожи и изтреби напълно, за да няма никакво съмнение че е нещо съвсем различно от тях...
В този смисъл и аз се замислям че е много странно, замислям са дали "няма нещо тука" в твърденията на индийците че се прераждаме в животни (като станем съвършени примерно) , и на подозиращите че сме дотам различни от всичко друго на земята че да сме потомци на извънземни. Но все пак не съм стигнал до вяра в такива неща. Достатъчно ми е да отделя чрез логика едното от другото, и да продължа да си вярвам само в логиката.
Като се мисли за животните обаче, няма и един случай когато може да наречем техните действия нелогични. Винаги е достатъчно да се замислим малко и да намерим логиката на действията им, а за по-особени и непознати за нас животни може да трябва повече замисляне, но е сигурно и гарантирано че логика има - просто трябва да я намерим, тя е гарантирана от векове развитие на инстинктите.

Докато сред хората може да се срещне всякаква разновидност на това да си свободен да избереш да постъпваш нелогично.





Тема Re: Човека, животно ли е?нови [re: Tpyпaщия_пeчaл]  
Автор БeзcъннaМодератор (heat)
Публикувано12.07.06 00:13



Май съобразяването с другите. Подтискането на инстинкта в името на социализацията. Поне според мен де.



- - - - -
Не е нужно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага.


Тема Re: Човека, животно ли е?нови [re: Tpyпaщия_пeчaл]  
Автор пo aнreлитe (реакция)
Публикувано12.07.06 12:41



Нещото, което различава човека от останалите животни, е, че човекът може да съгражда, да създава. Животните нямат изкуство.

\m/ (-I-) \m/


Тема Re: Човека, животно ли е?нови [re: пo aнreлитe]  
Автор БeзcъннaМодератор (heat)
Публикувано12.07.06 12:44



Правенето на неща и за удоволствие, вместо само по целесъобразност?



- - - - -
Не е нужно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага.


Тема Re: Човека, животно ли е?нови [re: Tpyпaщия_пeчaл]  
Автор BasiPiklata (hopeless)
Публикувано12.07.06 12:50



Какво има повече ли...?!??!?! Ами точно...повече разум...реч...и притъпени инстинкти...оръжие...осъзната еволюция...толкова са много нещата, които ни отличават от другите животински видове...и най-вече ЧУВСТВАТА...мда... :))))))))

Dead Bodies Everywhere!!!!!!


Тема Re: Човека, животно ли е?нови [re: BasiPiklata]  
Автор the_curious (циникоидеалист)
Публикувано12.07.06 15:10



толкова са много нещата, които ни отличават от другите животински видове...и най-вече ЧУВСТВАТА...мда... :))))))))
***************************************
- и животните имат чувства



WAKE UP-YOU MIGHT BE DREAMING NOW!

Редактирано от the_curious на 12.07.06 15:11.



Тема Re: Човека, животно ли е?нови [re: Tpyпaщия_пeчaл]  
Автор Mapжeнa (член)
Публикувано12.07.06 16:03



може би... мечти.



Тема Re: Човека, животно ли е?нови [re: the_curious]  
Автор BasiPiklata (hopeless)
Публикувано12.07.06 16:21



Ма продиктувани от инстинкти...

Dead Bodies Everywhere!!!!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.