Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 31.05.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема "Той не играе на зарове."  
Автор пo aнreлитe (реакция)
Публикувано01.07.06 20:23



"Аз не вярвам в персонализиран Бог и никога не съм отричал това, а съм го изразявал съвсем ясно. Ако в мен има нещо, което може да се нарече религиозно, това е безкрайното възхищение от устройството на света, доколкото може да го разкрие нашата наука." Алберт Айнщайн

Та това устройство се крепи на физиката, така ли? И в него няма нищо случайно? Бог не си играе на зарове с Вселената.
В задачките се получава овладяването на случайностите, а на практика как става?
Животът бил това, което се случва, докато кроим други планове. А оня, големият план, който се случва, докато ние правим нашите планове, чие творение е? Разбирам.
Добре, Боже, имам някои въпроси. Как става тогава, когато...
Бил си наблизо и си решил да наминеш?
Излязал си от банята, с мокри крака шляпаш по плочките и точно покрай рафта с пясъчните часовници се лллъзваш и събаряш два-три?
Жив цинизъм!
Забравих. Няма случайни неща. Най-забавното е, че сегиз-тогиз се мерва някой факт в подкрепа на тази теза. Но е само на час по лъжичка. Колкото да не угасва интересът.
А на столетниците пък къв им е случая?

Има ли смисъл в това, ако няма живот след смъртта? (Атлас)

\m/ (-I-) \m/


Тема Re: "Той не играе на зарове."нови [re: пo aнreлитe]  
Автор npocmak (по действ. слух)
Публикувано01.07.06 20:40



за чий живеем ли питаш =)



Тема Re: "Той не играе на зарове."нови [re: npocmak]  
Автор пo aнreлитe (реакция)
Публикувано01.07.06 21:01



За чий се правим, че знаем какво стои в основата на всичко!
Ами ако се окаже, че най-праведните са първите, които се топват в казана?

\m/ (-I-) \m/


Тема Re: "Той не играе на зарове."нови [re: пo aнreлитe]  
Автор npocmak (по действ. слух)
Публикувано01.07.06 21:06



хахаха
от топлото ли те е страх =))
живей както ти харесва
това е моето верую


поне няма да ме е яд, че ще плащам за нещо, което не съм харесвал, но съм правил, защото според някого "така трябва"



Тема Re: "Той не играе на зарове."нови [re: пo aнreлитe]  
Автор elii (объркана)
Публикувано01.07.06 21:38



Не знам на какво играе бог,но ако го има като отида там горе ще му вдигна скандал.Сърдита съм му.





Тема Re: "Той не играе на зарове."нови [re: elii]  
Автор snowdrop (дете на студа)
Публикувано02.07.06 03:09



Не се сърди на Бог

Хората сме си виновни сами за всичко.
Какво знаеш за Бог, (не си решила за себеси дали изобщо го има) че си решила да му се сърдиш? ;)



Тема Re: "Той не играе на зарове."нови [re: пo aнreлитe]  
Автор snowdrop (дете на студа)
Публикувано02.07.06 03:11



Кои са тези, които претендират, че знаят какво стои в основата на всичко?
Аз бая теории съм чувала, май няма единодушие по въпроса.. Ти за коя теза говориш? ;)



Тема Re: "Той не играе на зарове."нови [re: пo aнreлитe]  
Автор Tpyпaщия_пeчaл (търсещ)
Публикувано02.07.06 07:18



Teмата е толкова обширна и противпречива, защото се базира най вече на човешки тълкувания и интерпретации. И почти на никакви релни факти. Отдавна се интересувам по въпроса, но до истината, не зная някой да е стигнал. Има много твърдящи такива, но те си противоречат взаимно.


А, за "случайноста" се казва, че тя е пресичането на две необходимости.

Истината е някъде по средата!

Тема Re: "Той не играе на зарове."нови [re: snowdrop]  
Автор elii (объркана)
Публикувано02.07.06 09:03



Да,може би хората сме си виновни за всичко.Не зная дали го има- или го няма .Ако няма такова нещо,наречено бог/аз не мога да го пиша с главна буква/значи хората просто оправдават своите действия,или бездействия,или грешки с него.Ако го има обаче,наистина съм му сърдита,защото е неспра-ведлив.Към починалият ми съпруг,към мен и най-вече към детето ми.





Тема не те съдя - нямам такъв статуснови [re: elii]  
Автор npocmak (по действ. слух)
Публикувано02.07.06 09:55



наистина смятам, че ни се случва това, което сме си заслужили.
не знам Животът да е обещавал никому да бъде справедлив, поне не и за субективните ни разбирания за справедливост

замисляла ли се се, че Неговата справедливост може да е точно това, което се е случило на съпруга ти; на теб; на детето ти...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.