Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 06.07.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема А дали е така?  
Автор Anjeliens ()
Публикувано23.06.06 13:05



"...Ето моята тайна. Много е проста: истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."
Екзюпери


Кой ще ми каже?



Тема е таканови [re: Anjeliens]  
Автор npocmak (по действ. слух)
Публикувано23.06.06 13:52



Спомням си първия път когато те видях -
бягаш, но не мисли че онемях.
Забеляза ме и ти и по твоите очи,
понеже съм играч - всичко аз разбрах.
Истината е че момента да си с мен е сега
неземна си, да, но не е само това.
И не надигай брада, че просто си различна,
не се надувай и не се прави на безразлична.
От момиче като тебе - такова момиче
искам да узная какво значи "обичам".
Когато си до мене много близко
усещам че едната в теб ме иска,
но на другата не й стиска.
С теб съм откровен, винаги съм бил
така че ми кажи, ще дойдеш ли със мен.
Решавай на момента.
Искаш ли да си жената,
заради която ще застрелям президента.

А дали е така, кой ще ми каже?
Аз вървя по света и подсвирквам си даже,
но сърцето ми спира, спира да бие,
ако тебе във някой друг те открие.
А дали е така, кой ще ми каже?
Аз вървя по света и подсвирквам си даже,
но сърцето ми спира, спира да бие,
ако тебе във някой друг те открие.

Образът ти виждам във всички лица.
С мисълта за инцидентна среща утре живея.
И ако утре се срещнем на улицата
ти не гледай във небето щом чуеш, че за тебе пея.
Друга дали ще срещна, въпросът е уместен
и отговорът скоро ще ти стане известен.
Макар да се събуждам с ерекция в леглото
В нощта, в която те сънувам
защото много искам към мен да те притискам
и до сутринта без да свърша да остискам.
Искам да пуша и секс със теб да правя
да влязя и никога да не излязя.
Скандална. А мойта рима е брутална.
Нежни думи ти говоря, зная
и повярвай на тази приказка банална
че си последната,
с която искам да стигна до края.

А дали е така, кой ще ми каже?
Аз вървя по света и подсвирквам си даже,
но сърцето ми спира, спира да бие,
ако тебе във някой друг те открие.
А дали е така, кой ще ми каже?
Аз вървя по света и подсвирквам си даже,
но сърцето ми спира, спира да бие,
ако тебе във някой друг те открие.
А дали е така, кой ще ми каже?
Аз вървя по света и подсвирквам си даже,
но сърцето ми спира, спира да бие,
ако тебе във някой друг те открие.

А дали е така?


Spens и Белослава



Тема Re: А дали е така?нови [re: Anjeliens]  
Автор BasiPiklata (hopeless)
Публикувано23.06.06 13:55



Наскоро четох някъде, че "Малкия принц" се подрежда по продажби до Библията, ма ми е интересно защо на света не му личи, че толкова много чете Библията и Малкия принц...

- Животът ми е еднообразен. Аз ходя на лов за кокошки, хората ходят на лов за лисици. Всички кокошки си приличат и всички хора си приличат. Малко е досадно. Но ако ме опитомиш, в живота ми ще грейне слънце. Ще чувам шум от стъпки, съвсем различен от всички други. Стъпките на другите ме прогонват под земята. Твоите стъпки ще ме викат като музика да изляза от дупката. Освен това погледни! Виждаш ли житните ниви ей там? Аз не ям хляб. За мен житото е безполезно. Житните ниви не ми напомнят нищо. И това е тъжно! Но твоята коса е с цвят на злато. И когато ме опитомиш, ще бъде прекрасно! Житото, което е златисто, ще ми напомня за теб. И ще обичам шума на вятъра в житата...

Dead Bodies Everywhere!!!!!!


Тема Мненови [re: Anjeliens]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано23.06.06 14:46



Истинси се вижда с разума. За да можеш да видиш трябва да знаеш какво виждаш. Ако не знаеш и трикамерно сърце за имаш все тая.

shootsayer-the fall of iconoclast


Тема Re: А дали е така?нови [re: Anjeliens]  
Автор БyшMeн (с БушМилс)
Публикувано23.06.06 17:28



мога само да кажа, че тва е животински микрокод, иначе наречено инстинкт.
защо се е ширнало мнението, че този, който се осланя на инстинктите си е по-човек от този, който използва по-висшата нервна система?!?



сигурно щото е по-здравословно



Тема Re: А дали е така?нови [re: БyшMeн]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано23.06.06 17:43



А бе незнам, ама винаги ми е било чудно аджеба как така слепецът разпознава дали топлата ръка, която го е прегърнала е на приятел или враг, а НИЕ "зрящите" и с широко отворени очи, попадаме в океана на заблудите?!?!!?!?



Тема Re: А дали е така?нови [re: Anjeliens]  
Автор siniteo4i (непознат )
Публикувано23.06.06 17:45



az ne6to ne razbiram za kakvo stava duma tuka!!!





Тема Re: А дали е така?нови [re: Anjeliens]  
Автор БyшMeн (с БушМилс)
Публикувано23.06.06 17:53



то и кучето уж знае по-кого да лае, освен в случаите когато не знае и лае по всички и всичко





Тема Re: А дали е така?нови [re: БyшMeн]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано23.06.06 17:57



То така де, ама някак си не ме убеди





Тема Re: А дали е така?нови [re: Anjeliens]  
Автор БyшMeн (с БушМилс)
Публикувано23.06.06 18:06



е, то аз ако можех да убеждавам...





Тема така енови [re: Anjeliens]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано23.06.06 18:12





може би там и тогава друга съм била...

Тема Re: А дали е така?нови [re: БyшMeн]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано23.06.06 18:13



Можеш повече отколкото се опитваш да ми изтъкнеш.Не ме питай т'ва как го "видях" 'щото няма да ти кажа





Тема Re: А дали е така?нови [re: Anjeliens]  
Автор snowdrop (дете на студа)
Публикувано23.06.06 18:38



Е разбира се, че е така.....

Само че "сърцето" не се изчерпва с баналното понятие, което Инфинити визира, като ти обяснява, че не било вярно..



Тема Re: А дали е така?нови [re: Anjeliens]  
Автор Tpyпaщия_пeчaл (търсещ)
Публикувано23.06.06 20:48



С едно изречение е казано, безкрайно много истина!



Истината е някъде по средата!

Тема Re: А дали е така?нови [re: Anjeliens]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано23.06.06 21:05



не винаги. случва се сърцето да вижда погрешно , защото е сложило 'розовите очила '.



Тема Re: А дали е така?нови [re: Anjeliens]  
Автор БyшMeн (с БушМилс)
Публикувано23.06.06 22:02



сещам се. щото имаш ГОЛЯМООО сърце





Тема Re: А дали е така?нови [re: Anjeliens]  
Автор *Джeми* (S.N.O.B.)
Публикувано24.06.06 15:56



Аз



Аз казвам, че е така. Защото вярвам в това.

*без сигнатура*

Тема Re: А дали е така?нови [re: БyшMeн]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано24.06.06 21:41



Точно колкото свито юмруче - ни повече, ни по-малко





Тема Re: А дали е така?нови [re: Anjeliens]  
Автор supremacy (phantom)
Публикувано25.06.06 01:12









Тема Re: А дали е така?нови [re: Anjeliens]  
Автор morning_star1 (различна)
Публикувано25.06.06 21:34



Да това наистина е тайна и тя може да се вкуси от този, който търси да вижда в дълбочина, който се взира в нещата, които не могат да се пипнат или не могат да се докоснат с телесните ни сетива, а действително има много такива ценни и истински неща. Но те ще бъдат видими тогава, когато ги пожелаем, когато ги копнеем , когато ги потърсим и сърцето има дял в тази работа и то какъв. Сърцето е това мистично понякога място, в което бушуват най-нежни трепети, но и болка също го спохожда, което се препълва с нежност, чувственост, любов, радост извира от него, напоява се от искренна и блага дума, издирва най-съкровенните ни мисли и копнежи и търси начин да ги осъществи. Но животът който сърцето ни живее остава скрит за външните, а то може да се открива само на този, който желае да го познае истински в искренност и добронамереност.

Тук може и да греша, но ми се иска да е така.

Бъди себе си, открий себе си!

Тема Re: А дали е така?нови [re: Anjeliens]  
Автор Kpъr (ентусиаст)
Публикувано27.06.06 02:55



иначе казано това че има Бог се е сигурно,
и е задължително никъде да не могат да бъдат открити доказателство за това - това му е същността - невидимостта (не като реален ефект, а като липса на класификация, той е нещо безподобно, той Е всичко)

Редактирано от Kpъr на 27.06.06 02:56.



Тема Re: А дали е така?нови [re: morning_star1]  
Автор morning_star1 (различна)
Публикувано27.06.06 07:05



СВЕТЛИНАТА

"Със светлината своя аз умножавам
тайните в света..."
Лучиан Блага

- Коя си ти? - попитах зората.
- Аз съм светлината - ми отвърна тя.

- Кой си ти? - огъня попитах .
- Аз съм светлината - пламенно ми каза той.

- Коя си ти? - попитах кръглата луна.
- Аз съм светлината - тихо промълви луната.

- Коя си ти? - попитах и една звезда.
- Аз съм светлината - рече тя.

И аз видях как зората помръква и залязва,
видях как огънят в огнището угасва,
как луната се стопява и изчезва
с настъпването на деня, и как
звездата от небето пада и изтлява...

Но моето сърце ме уверяваше настойчиво,
че светлината не изчезва, не умира,
че е вечна и нетленна тя...

- Кое си ти? - попитах тогава сърцето.
- Аз съм глас на Светлината на живота;
лъч, положен в теб от оня миг на твоето
рождество...

Бъди себе си, открий себе си!


Тема Четейки тованови [re: morning_star1]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано05.07.06 23:32



си спомних нещо, което винаги ми се е искало да е така.

Всеки човек има своя звезда.Когато си отидем, тя пада на земята и става на светулка.Ще ми се моята да я намери някое малко момиченце, да я залепи на челото си и поне в един невероятен миг от живота си да се почувства като принцеса





Тема Re: Четейки тованови [re: Anjeliens]  
Автор morning_star1 (различна)
Публикувано06.07.06 01:34



Много мило и красиво желание имаш

.
Нека и аз да поема щафетата:

И в този миг ти да се огледаш в очите на това малко създание и да съзреш блясъка, който излъчва това девойче, сълзите от радост, които се стичат по нежното й лице, лъчезарната усмивка, която грейва като малко слънчице и се слива със звездата, за да съпреживеят заедно радостта, за да бъдат заедно в това незабравимо преживяване, да се наситят една на друга и светлината на звездата да обогатява и облагородява малката принцеса. A тя от своя страна, да отдава сърчицето си на малката звездица, това малко и същевременно искренно благородно сърце да стопли звездата и да я напои със любовта, която се излива от сърцето на едно непораснало дете.

И в този миг детето бе безкрайно щастливо, защото то видя сбъдването на своята мечта, видя как небесата се отварят и от там слиза звезда, звезда предназначена за него и само за него. Това му беше непонятно, защо точно за него беше дошла тази мила звездица, но то се усмихна, благодари и се потопи отново в прегръдката на любовта, която свързваше дветете създания.

Редактирано от morning_star1 на 06.07.06 07:17.



Тема Re: Четейки тованови [re: morning_star1]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано06.07.06 07:33



И светлината никога не си отиде...





Тема Re: А дали е така?нови [re: BasiPiklata]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано06.07.06 07:46



Аз мисля по две причини - много хора се страхуват да изразят себе си - собствената си идивидуалност и избират за себе си по-лекият път - да бъдат част от масата и да повтарят стъпките и.Да бъдеш себе си, да си Някой никак не е лесно, още повече да го показваш, защото "за сърцето няма броня".Често хората, които го правят са окачествявани как ли не, понякога заклеймявани, но аз мисля, че те са тези, които движат света и умеят да изразят пъстротата му.Те "светят" със своя собствена "светлина".
Другата причина е от куртоазия.Създават огромни бибилиотеки с книги, които никога не четат, но това в очите на обществото в което са намерили своето поле за изява, ги прави "мнооого интелигентни", т.е. самият факт, че притежават Библията или "Малкият принц", да не говорим за "Идиот".Дори не чували в живота си за Толстой, той краси рафтовете на библиотеките им, но такъв е светът и ако не беше, в него нямаше да има достатъчно предпоставки, за да се роди Дон Кихот





Тема Re: Мненови [re: lnfinity]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано06.07.06 07:50



Имам питане към теб следвайки логиката ти на мислене.Хитлер е бил умен, бил е достатъчно добър стратег, което го прави и разумен, но дали е успял да "види" истинските неща в живота?Как мислиш?



Тема Re: А дали е така?нови [re: supremacy]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано06.07.06 07:55



Ако мислиш, че той говори сам за себе си - да това е беспорен факт, който подкрепям на 100%, но в случая аз просто правя един малък опит да намеря себе си в него, както и да разбера как и доколко другите са го направили, за да почерпя и от тяхния опит, защото никой от нас не живее сам на този свят и едно от големите поне за мен постижения на Zoon-a е изграждането на Politikon-a стъпвайки точно на това.
А ти какво намери?



Тема Re: А дали е така?нови [re: Kpъr]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано06.07.06 07:58



Той е Пътят и Истината, и Животът - Той, това сме ние, защото, за да вдъхне живот на Адам, Той му е дал част от Себе си и така Адам "станал".Мислиш ли?



Тема Re: А дали е така?нови [re: Tpyпaщия_пeчaл]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано06.07.06 08:00



Казват, че мъдростта се събира в "едната шепа думи", а понякога и в Мълчанието.Така е - прав си





Тема Re: А дали е така?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано06.07.06 08:03



Значи тряба да има комбинация тогава - един своеобразен баланс между разум и сърце, но също и безкрайно много познания за света, независимо от къде са дошли, но аз лично съм на мнение, че най-добрият учител е безкрайното поприще на Живота.Това ли се опитваш да ми кажеш?





Тема Защонови [re: siniteo4i]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано06.07.06 08:05



имам особенни съмнения около "факта" който се "опитваш" да ми изтъкнеш





Тема Re: А дали е така?нови [re: morning_star1]  
Автор morning_star1 (различна)
Публикувано06.07.06 11:58



Провокирана от темата, стихотворението и някои мои мисли, които ме вълнуват напоследък ще се помъча да изкажа една тайна, която може би е оставала скрита за мнозината, но определено мистици, жреци и хора още от древността са търсели да надникнат в нея и да познаят същността й, а именно: "Проникни в Светлината, опознай Светлината."
Въпроса, който си задавам е: Чрез кои сетива можем да познаем Светлината?, ако е възможно подобно нещо все пак

.
и още:
Може ли човек да познае Непознаваемото, да надникне в Необятното, да съзре красотата на Непреходното?
Май все сложни въпроси си задавам напоследък, а...
Може ли човек да намери отговорите на тези въпроси?
Или е орязал крилата си и се е снишил до нивото на това, което виждат очите му.
Приятни размишления.

Бъди себе си, открий себе си!

Тема Re: А дали е така?нови [re: Anjeliens]  
Автор morning_star1 (различна)
Публикувано06.07.06 12:13



"много хора се страхуват да изразят себе си - собствената си идивидуалност и избират за себе си по-лекият път - да бъдат част от масата и да повтарят стъпките и.Да бъдеш себе си, да си Някой никак не е лесно, още повече да го показваш, защото "за сърцето няма броня".Често хората, които го правят са окачествявани как ли не, понякога заклеймявани, но аз мисля, че те са тези, които движат света и умеят да изразят пъстротата му.Те "светят" със своя собствена "светлина"."

Така е - за сърцето няма броня, но то сърцето не можеш да го вържеш, а винаги е в някаква еуфория, винаги е в очакване, винаги е действено /говоря може би за горещите сърца и не мога да сложа всички под общ знаменател

/, винаги е търсещо да познава, да изяснява, да вижда, да прониква. Може би това е само малка част от същността му, но както сърцето е необятно, така и копнежите, които се сбират в него могат да придобият такъв статут. Вярно е, че понякога в сърцето се прокрадва страх, ама сега какво ще кажат другите за мен, но това е може би в първия миг и ако то има нещо да каже на света, то ще го направи, въпреки противоречията, които идват към него. Понякога даже ще изкрещи, друг път ще каже с много тих гласец, следващия път може би ще замълчи... Според както го води гласът му. Важно е да се научим да чуваме гласа на сърцето си и да бъдем водени от него. Тогава този глас ще избуява пред гласовете, които се мъчат да го скастрят, да го поставят в рамки може би, да го заклеймят понякога. Но важното е че сърцето е свободно да направи своя избор!

Бъди себе си, открий себе си!

Тема Re: А дали е така?нови [re: Kpъr]  
Автор beta_n(black_hole) (стар познат)
Публикувано06.07.06 14:26



Ако говориш за преки доказателства, е така.
Но за съществуването дори на редица физически обекти не може да се съди по прякото им наблюдение, а само по резултата от въздействието което те оказват на други обекти, които могат да се наблюдават пряко.
Човек няма "сензори" с които да "регистрира" параметри дори на електричеството. Обаче колкото и да си мисли, че това го прави безопасно като бръкне в контакта ще се убеди в противното.



Staying between prediction and inference

Тема Re: А дали е така?нови [re: beta_n(black_hole)]  
Автор Kpъr (ентусиаст)
Публикувано07.07.06 00:04



аа, не, дори и непряко не бива да има доказателства... така мисля.

Това не е случайно, свободата която е дадена на хората е истинска, тя е реална свобода, не само на думи... няма как иначе да бъде истинна



Тема Re: А дали е така?нови [re: Anjeliens]  
Автор Kpъr (ентусиаст)
Публикувано07.07.06 00:08



и защо не? Както и каквато и да е друга възможност, всички възможности едновременно биха могли да са верни.

Честно казано не съм чел внимателно Библията , и не мисля че е необходимо, представите за света човек може да ги формира просто като погледне и види света, такъв какъвто той е



Тема Хайде пак занови [re: Kpъr]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано07.07.06 00:40



"Свободата"

"роденият в робство неможе да бъде свободен" - за мен е вярно, а за теб?


ПП а колкото до доказателствата, щом няма невъзможни неща, тогава как да ги няма и тях?!?!?!?!



Тема Re: А дали е така?нови [re: Kpъr]  
Автор beta_n(black_hole) (стар познат)
Публикувано07.07.06 11:58



Свободата на избора не е безграничен. Тя е ограничена в рамките на зададената тенденция. Но всеки си има право на мнение.

Staying between prediction and inference



Тема Re: А дали е така?нови [re: beta_n(black_hole)]  
Автор Kpъr (ентусиаст)
Публикувано08.07.06 03:20



едва ли тенденцията е зададена - по-скоро е усетена и повярвана.
вярвам че нищо зададено няма



Тема Re: Хайде пак занови [re: Anjeliens]  
Автор Kpъr (ентусиаст)
Публикувано08.07.06 03:42



невъзможни неща няма, има само малко вероятни... съвсем малко, почти до нула е вероятно живота на хората да се улесни до такава степен че да си обезсмислят въобще живота - търсенето на доказателства е отказ от отговорност, желание да се вярва само на нещо което ти дава сигурност, без да даваш нищо в замяна


роденият в робство може да пожелае да не живее както досега,
все пак добре е да продължи и да живее при това, така че тази мисъл е доста песимистична, но това е песимизъм който би трябвало да се преодолее, защото сме родени в социализъм , а желаем все пак свобода, нали



Тема Re: Хайде пак занови [re: Kpъr]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано08.07.06 11:16



Ето какво знам аз за песимизма и отпимизма:

Веднъж насред едно пепелище от войната се срещнали песимистът и оптимистът.Песимистът рекъл:
- Е, те по-лошо неможе и да бъде!
- А-а, може, може - отвърнал оптимистът.

Така че, честичко се питам за всяка една житейска ситуация - кое е по-добре в случая - да бъдеш песимист или оптимист?!?!?



Тема Re: Хайде пак занови [re: Anjeliens]  
Автор beta_n(black_hole) (стар познат)
Публикувано10.07.06 10:26



Нали знаеш, че песимиста е добре осведомен оптимист.




Staying between prediction and inference

Тема Re: А дали е така?нови [re: Kpъr]  
Автор beta_n(black_hole) (стар познат)
Публикувано10.07.06 10:36



Ами доколкото сме съзнаващи същества, задаващи си въпросите кой съм аз, защо съм се родил и т.н. в това си битие сме ограничени от материалният свят. А при него има напълно невъзможни неща - например времето е еднопосочно, няма материален обект който може да се движи със скорост по-голяма от тази на светлината във вакуум, във вселената ентропията нараства и др.
Та ако се опитваме да "строим" перметум мобиле или други щуртии просто природните закони ще ни наказват докато дървените глави не проумеят от къде докъде може да се движим свободно без да попаднем в "зоната на шамарите". Така както социалните закони ни наказват когато си мислим, че можем да конструираме съвършенно общество.
Аз това разбирам под ограничения на зададената тенденция.

Staying between prediction and inference

Редактирано от beta_n(black_hole) на 10.07.06 11:55.



Тема Re: А дали е така?нови [re: Anjeliens]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано10.07.06 12:11



За обоняниието нищо не се споменава.


_________________________________
Ту лоша, ту добра... ту и двете заедно.


Тема Re: А дали е така?нови [re: beta_n(black_hole)]  
Автор пo aнreлитe (реакция)
Публикувано10.07.06 12:22



в това си битие сме ограничени от материалния свят

В друго време - Сигнал


Как да си взема сбогом със тебе,
писма не стигат, там където днес си ти.
Ти имаш време, аз само спомен
Ще те намеря, чуй китарата звъни

Ден след ден, беше близо ти бе до мен
миг след миг, днес часовника пак върви
Спомени .. с тях съм сега богат
Чакай ме, в друго време, в друг свят

Как да си взема сбогом със тебе
писма не стигат, там където днес си ти

Може би, песента ми към теб лети,
Чуваш ли, как китарата пак звъни
Виждам те в звездите над всеки град
Чакай ме, в друго време, в друг свят

Ще те намеря, ще те намеря, ще те намеря
В друго време, в друг свят.

Можеш ли да си я намериш да я чуеш?

\m/ (-I-) \m/


Тема Re: Хайде пак занови [re: beta_n(black_hole)]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано10.07.06 14:50



Но с крайни цели





Тема Re: А дали е така?нови [re: пo aнreлитe]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано10.07.06 15:11



Напомни ми Платон - "Мита за пещерата", но и още нещо - невероятната ни спсобност, вместо да се опитаме да откриваме нови хоризонти, да се правим опити да подчиним другите на своите собствени, още повече, когато способностите ни за разбиране са ограничени от нещо.А това, това по моему поставя нови окови на родените ни със стемеж към съвършенството души, бариери на Пътя ни, понакога пропасти.Неможеш да сложиш дрешка на вярата - тя трябва да бъде истинска, защото ако вярваме "частично" - " ще си платим цената за мечтата, но смисъл няма тя за нас да има".



Тема Re: А дали е така?нови [re: holi_day]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано10.07.06 15:34



Интересно.И не само за него, но и за вкуса

Едно време ме научиха на един определен начин, по който да "усещам" вкуса, на онова, което "консумирам" и потапянето в подобно "изживаване" ми хареса, затова се постарах да постъпвам по същия начин и с други неща.Като каза за обонянието, си припомних усещането, което предизвикват градина от цъфнали вишни или какво изпитах, когато посред зима се отзовах в една борова гора високо в планината - още нямаше сняг, но за първи път усетих "аромата" на студа, разпръснал хилядите си иглички по лицето ми.Спомням си и когато за първи път се качих на Джендемите - разпуснах косите си и застанах на една скала с лице срещу вятъра - усещането беше уникално и няма да го забравя никога.
Затова си мисля, че когато имаме невероятният шанс да се докоснем до едно, чувство, което ни носи повече от обикновено удовлетворение, трябва да се постараем да му се отдадем изцяло и да се потопим в него, инак нищо няма да бъде истинско и да си струва да му отделяме дори и милионна част от толкова краткия си престой тук




Тема Re: А дали е така?нови [re: Anjeliens]  
Автор пo aнreлитe (реакция)
Публикувано10.07.06 16:00



Това по повод на песента ли е?
За мене тя има съвсем друг смисъл, но да.. "Митът за пещерата" й се вписва...

\m/ (-I-) \m/


Тема Re: А дали е така?нови [re: пo aнreлитe]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано10.07.06 16:25



Останалото, бе просто продължение на мисълта ми

Интересно до къде ли може да стигне, човешката мисъл, дори и простичко "закрепена" за нещо А и още нещо и се вписва - Ерих Фром




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.