Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:57 28.04.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема По повод безчувствието.  
Автор БeзcъннaМодератор (мираж)
Публикувано04.03.06 14:09



Понеже много питам, а ми е неудобно да затрупам една друга тема /както а-ха да започна/, нарочно си открадвам реплика иииии пиша нова тема.

"винаги когато успявам да съм безчувствен, печеля"

Така ли е при вас?
И тези, които намирате за безчувствени, печелят ли в живота, как се справят, какво наблюдавате?


/Да не давам посока, първо мълча, после всичко ще си призная./



- - - - -
lionfish siren


Тема Re: По повод безчувствието.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.03.06 15:57



Рационалното няма връзка със сърцето.
На Вел сто пъти му се обясни, че връзка (логична и рационална) между секс и чувства няма.
И не е лошо човек да си чувства.
Примерно, да се разчувства като свирят химна.
Или гледа домове за сираци.
Също, когато трепат тинейджърки.
Пак, когато разстрелват хора като отпадък по улиците.

Чувствата обаче могат да се рационализират - естествено че говоря за нивата на тестерон и адреналин. Всичко е в химията (пиячката и лекарствата).
Всяко пияно говедо, дето ще се подпише под мен в тая тема ще ви обясни, че гореспоменатите нива му се разместват след употреба.
Пробвали ли сте трева ? Същото.
Защото изборът (ерго, тия нива) е съзнателен.

Сега за тия дето не разбраха какво написах.
Сензитивността е в пряка зависимост с локацията, местните нрави, традиции, обичаи и груповата динамика. На Балканите е лесно да си въздухар - топло е.



Тема Re: По повод безчувствието.нови [re: 4eHe]  
Автор БeзcъннaМодератор (мираж)
Публикувано04.03.06 19:12



Ох чеееей набрало!:-))

Локацията не уеднаквява съзнанията. За късмет, все още.
Въпросът е извън контекста секс/любов, прекрасно си разбрала, нищо че обясняваш цветно. За съжаление емоциите често спъват дори иначе разумния човек. А подтисне ли ги, дори да постигне желаното, страда, сякаш е извършил престъпление. Средата /локация?/ може и да влияе върху подобните изблици на гузност излишна, но няма връзка въобще с личните възможности на отделния човек да бъде рационален. Според мен.


Когато рационалният подход към нещата наранява други хора, не е ли проява на липса на чувства, как мислиш?



- - - - -
lionfish siren


Тема Re: По повод безчувствието.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано04.03.06 19:26



безчувствени са егоистите - тия дето не се интересуват другия какво иска, тия дето искат да получават без да дават от себе си и измъкват от другия безцеремонно, това което им е нужно без да се замислят дали ще го наранят или не, мислят за своето удоволствие само . затова за тях емоциите / в частност влюбването / са излишни и сексът им е достатъчен и без емоции - стига те да са доволни от това, което са получили.

този вид човеци често наричат себе си прагматици и реалисти .
често успяват и живеят по-лесно , защото не губят време в излишни емоции

това са моите наблюдения.

Не даваш на някого това което иска от теб, освободи го от себе си за да го намери при друг.


Тема Re: По повод безчувствието.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано04.03.06 19:56



Искам да уточня че тази печалба не ме радва. То е като да ядеш хляб без да си гладен за него. Не е вкусна такава печалба. Защото не е изстрадана нуждата от нея.




Тема Re: По повод безчувствието.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Kpъr (ентусиаст)
Публикувано04.03.06 20:16



не разбрах откъде я взе тази реплика (не съм се огледал добре наоколо), но все пак ще пиша :

За да избере (успява) някой да е безчувствен, явно изживява и се бори с много силни чувства, така че такъв избор го изравнявам и си го превеждам като "хладнокръвен". Само че, когато човек е такъв не се хвали с това, затова да избереш да си безчувствен значи че колкото и да ги бориш чувствата си, явно смяташ тях за по силни и няма вяра в успеха.

От там някаква печалба или загуба би била просто илюзия, че си успял да се победиш, каквото и да се случи след това то е израз на свикването с илюзиите, а не реална печалба (нито пък - загуба).



Тема Re: По повод безчувствието.нови [re: Kpъr]  
Автор БeзcъннaМодератор (мираж)
Публикувано04.03.06 20:19



Нарочно е без контекст, бъди спокоен. По принцип си питам.



- - - - -
lionfish siren


Тема Re: По повод безчувствието.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор ¤MИHAЛO¤ (Изчезващо)
Публикувано04.03.06 20:41



Добър въпрос..а и още по добри отговори..да човек не може да се ,,оперира,, от тях.Но от тях боли..колкото и време да е минало от раната:(..и затова би било добре да ги няма..
Естественно не говоря за чувства като родолюбие.
Е това е моето мнение..знам че много ще започнат да ме упрекват..но това се отнася лично за мен..и съм го изпитал..А за другите..е всеки трябва сам да избере за себе си:).

Само в смъртта има живот.Само в мрака светлина.Само в мълчанието-слово.


Тема Re: По повод безчувствието.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Kpъr (ентусиаст)
Публикувано04.03.06 20:48



По принцип - не вярвам да има такова животно като безчувствието.

Според мен за да се чувства така, човек явно е обзет от силно но неуловими чувства, невъзможни за описване.
И ако е в такъв момент, то това само повишава степента на непредсказуемост - което пък, може да се води печалба - ако някой те следи , контролира и се опитва да те ограничава, то да си по-непредсказуем е добре,
но дали всеки живее в такава джунгла и сред хищници ?



Тема Re: По повод безчувствието.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано04.03.06 20:55



Печелят и още как !
Естествено симулират чувства когато е нужно. Въпроса е че фалшивите чувства се подчиняват на разума, а истинските - не.
Така че разума постига целите си. Но това е роботика, не живот. Но иди го обясни на министъра на земеделието ;)
Като не си ял торта, не знаеш какво губиш. Най-много да си любопитен ако си чувал за нея. То не значи че е лесно да намериш - иначе всеки би си хапнал :)
Абе - наркотик. Чувствата са си вид наркотик. Аз даже си спомням преди време покрай едни силни положителни чувства даже си забравях ума и дума буквално :)) Ендорфини разни, нали знаете ;)

Та да запазиш ума си спокоен и лишен от чувства е винаги залог за победа. Дори и в бойните изкуства това се учи основно.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.