Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 26.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Тушнови [re: holi_day]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано06.02.06 11:20



Е след това мога да кажа само Амин



Тема !!нови [re: 4eHe]  
Автор snowdrop (дете на студа)
Публикувано06.02.06 22:00



Разбирайки отчаянието ти, все пак трябва да напиша това:

Да, така се оправят нещата - с дезертиране!! :-\

Не можеш ли да осъзнаеш, че точно понеже сме нация от дезертьори, затова нищо не става от нас!.. Не знам дали си в чужбина (сигурно си), но виж как е навън... повечето имигранти наши съседи си се държат за сънародниците... гърците, сърбите, поляците! Мило и драго дават един за друг, организират се, събират се, дават от своето за общото. А ние какви сме? Всеки се спасява поединично. Затова ни е слаба държавата, затова нищо не става, защото не сме сработени, защото няма единство и обединяване на силите под никаква форма. Съветвай още младите да бягат.. след 20 години България ще е 5мил. държава от пенсионери, нещастници и малцинства.

Отчайващ нихилизъм - това е българкото мото. Уви.



Тема Българите са малцинство. Вече.нови [re: snowdrop]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано06.02.06 22:38



Дали нацията е от дезертьори - не знам.
Дали е от пенсионери - не знам.
Дали е от нещастници дори не знам.
Статистиката не ме топли.

Хората имат обаче избор ! Младите, повече от родителите си.

Има разлика между емигрант и имигрант.
Тези, които споменаваш вероятно са емигранти, защото имигрант би бил някой който иска да дойде в България. Паспортът и сега е желан - от молдовци, чеченци, потиснати в Сърбия, македонци, косовски цигани.. пр.

Индиго, Лем, застреляното 16 годишно момиче на излизане от дискотеката, тия две девойки - колко още, кокиче ?
Колко още искаш да убият ?
Какво да ги посъветвам ? Налягайте си парцалите и спасявайте нещо потънало ? Козирувайте на червените кланове и бъдете подлога на циганските барони ?

Отчаянието ми мина. Дори беса ми мина.
Сега е само тъга.
Децата са неспасяеми в тази държава.
Всички го знаят.
Всички знаят че полицията държи и трафика на наркотици, и този с бели робини, че тоя джип не е мой, че тая ДНК проба на семенната течност ще излизи не циганска.
Любимият на цял народ Капитал мълчи като гъз тая седмица.
И е останал един СКАТ, дето бълва волеизпражнения.

Чий нихилизъм да осъждаме тук ?

***
Инфинити и холидей, гет а рум енд гет овър уит ит, ок.



Тема хмм...нови [re: 4eHe]  
Автор snowdrop (дете на студа)
Публикувано07.02.06 01:01



Осъзнай се! Вземи прочети статистиката на убийства на малолетни и не само в прехвалените западни страни. Виж в Америка какво става!!!

Понеже България е малка страна и такива случаи се раздуват в медиите и завладяват съзнанието на хората. Но истината е, че такива трагедии има в много по-огромен брой в страните в които съветваш младите хора да бягат. И нали не си въобразяваш, че там всяко престъпление бива разкрито и правосъдието царува? ;)

Факт е, че България е прецакано място, факт е че закони няма, факт е, че и малкото, които има не се спазват. Също така е факт, че страната ТРЯБВА да мине през този период и да има някакво развитие, защото не може да си стигнал дъното и да очакваш, че просто един ден ще се събудиш и ще си изплувал и слънцето ще те топли с пълна сила. Не.. ще има да се влачиш нагоре дъълго и мъчително. Това е. Очевидно е, че хората нямат сили и търпение за този преходен период, но истината, че трябва да се мине и да се работи, за да се постигне нещо добро.

Също така съвсем отделен въпрос е, че обществото страда от тотална липса на морал и ценности, което запълва "омагьосания кръг" и спомага за увеличаване броя на въпросните престъпления.

Никой не спори, че страната е в лошо състояние. Но да съветваш всички да се изнасят, кой както може, си е крайно и ВРЕДНО. А нищо крайно не е добро. Аз така мисля.

Редактирано от snowdrop на 07.02.06 01:07.



Тема Re: хмм...нови [re: snowdrop]  
Автор supremacy (monster)
Публикувано07.02.06 01:15



а нещо да ти говори факта, че за последните 2 месеца са се обесили 10 човека в Първомай (само за последните, в един "мегаполис"; all of them crasy?)? думичката информационна сянка? безделници-лекета - други доволни не познавам в бг.



Тема Не мисля че цената си струванови [re: snowdrop]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано07.02.06 02:45



Ако прехода ще се плаща с живота на децата - можете да минете и без тоя преход. Развитието в страните, които посочваш и разкритието на престъпността не може да се сравнява с България през 2006. Не защото сте си поставили цел за 2007. Защото нямате толкова деца за изкупителни жертви.
Няма и кой да ражда.
Кокиче,
опитай за миг да станеш майка на Росица и Кристина.
Да върнем часовника миг назад.
Стоиш и трябва да избереш дали последната ти гледка да е децата ти в изгнание или закованите им ковчези, понеже лицата и телата са толкова раздробени, че не стават за гледане.

Съзнателно опростявам картинката до черно и бяло.
Мислиш ли, че на тая майка последната гледка и дава мира ?



Тема Re: Не мисля че цената си струванови [re: 4eHe]  
Автор supremacy (monster)
Публикувано07.02.06 03:29



а ти не мислиш ли, че прекали с провокативните чернилки?
с какво помагаш на който и да е в момента? поредния жалък интригант.



Тема Re: Не мисля че цената си струванови [re: 4eHe]  
Автор snowdrop (дете на студа)
Публикувано07.02.06 03:39



Чакай малко, кои сме "ние" и кои сте "вие"? И какво е това разграничение, което правиш? [примерно казваш: "можете да минете и без тоя преход"]

Майки, жалещи децата си има НАВСЯКЪДЕ. Това се опитвам да ти кажа пък аз. И това не е малодушие или липса на чувствителност от моя страна, а реализъм.

Една майка, може за децата си не само на другия край на света да отиде, но и в огъня да влезне, самоче не за това си говорим тук. Съвсем не за това..



Тема Re: хмм...нови [re: supremacy]  
Автор snowdrop (дете на студа)
Публикувано07.02.06 03:44



white supremacy? ;)

Аа.. целият ти постинг нишо не ми говори! Честно.

Никой не ти казва, че трябва да си доволен! Казвам, че човек трябва да се бори и да РАБОТИ, за нещата, които иска, а не да намира най-късия и бърз път за временно решаване на проблемите.

Както и да е.



Тема Re: Не мисля че цената си струванови [re: supremacy]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано07.02.06 14:42



Наистина ми е черно, но интрига е нещо друго.
Хвани който и да е таблоид. Историите са написани като интрига.

Елементът в началното мнение е драма.
За да стана драма куин, ми трябва стена : между мен и случката.
Такава няма, но бе направен опит .. многократно .. да се вдигне.
На провокациите не се поддавам, щото имам рецептор за нагли лайномети.

Съзнателно и рационално употребявам провокация с езика.
Изборът ми как да пиша е мой и си нося отговорност за него.

После, къде да се живее принадлежи на всеки индивидуално.
Понеже не живея в прехода, ползвам "вие" за тези, дето избират да живеят в него. Разграничението е необходимо, за да се разбере гледната точка.
А гледната точка е много различна. Много различна.

Коментираме криминално престъпление в контекста на ширеща се безразлична обществена немара, полицейска некомпетентност и амбиции да се пренесе бг мафията в ЕС. Контекстът е провокативен, не мнението.
Така го разбирам аз.

И пак казвам, нямате достатъчно живи деца да се плати този преход.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.