Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:31 30.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Тема kak misliteнови  
Автор Pablo (krustnik(skoro))
Публикувано13.01.06 20:02



greshno li e da ne poslusahsh zdravia si razum a da se otdadesh na surceto si,govoria ne za ljubovni nehszta a za jivota kato cialo,kak postupbvate vie,mislite li vinagi trezvo ili ponaikga neizdurjate i se poddavate na emocii?

Jivei taka che kato umresh i grobarite da plachat na groba ti


Тема Re: kak misliteнови [re: Pablo]  
Автор young fighter (hot stuff)
Публикувано14.01.06 14:52



Преди не ми се видеше грешно. Напоследък взе да ми се струва и почнах да се замислям необикновено често и по много. И това не помогна.
Емоциите в днешно време са дефицит, за сметка на други неща.
Забелязал ли си как отвсякъде се леят призиви за льобоф, да са обичами, да си помагаме, да се раздаваме, да сме състрадателни и пр.? И всичко това се случва в един парадокс, в който всеки е отчужден, безчувствен, изолиран, капсулиран. Накрая се получава едно смешно нищо, където тези неща се разминават по трасето. В един момент излиза, че всички сме непорочни ангели в дълбочина, а при съприкосновението си с другите тъкмо напротив.
На теория едно, на практика друго. Действията говорят противоречиво.



Тема Re: kak misliteнови [re: young fighter]  
Автор Kpokoдилчo (sine nobilitate)
Публикувано14.01.06 21:55



В отговор на:

всеки е отчужден, безчувствен, изолиран, капсулиран



Замисли се с какви хора общуваш.
В отговор на:

Емоциите в днешно време са дефицит, за сметка на други неща.



За сметка на какво? На добро държание? На пари? Не бих казал!
Помисли пак!

Кажи ми и ще забравя; Покажи ми и ще го запомня; Остави ме сам да го направя и ще те уча.

Тема Re: kak misliteнови [re: Kpokoдилчo]  
Автор young fighter (hot stuff)
Публикувано15.01.06 00:09



Мнее... не ме карай да се анализирам.

Какво да му мисля... хората в днешно време се раждат, за да живеят сами. И се научават да живеят сами. Междувременно мечтаят за друго.

Емоциите са заменени с нерви и сдържаност. Сдържаността не е равна на добро държание. Парите пък не са единственият повод за нерви. Забързаното ежедневие не е просто едно клише.

А ти ще ми кажеш ли какво е това, което се увеличава с напредването на т.нар. прогрес?



Тема Re: kak misliteнови [re: young fighter]  
Автор Kpokoдилчo (sine nobilitate)
Публикувано15.01.06 10:23



В отговор на:

А ти ще ми кажеш ли какво е това, което се увеличава с напредването на т.нар. прогрес?



Замръсяването?! От де да знам кое. Кое е според теб?
В отговор на:

И се научават да живеят сами.



Да, някои хора живеят сами....женени, с деца, колеги и работа, но са сами. Не всички.
В отговор на:

Емоциите са заменени с нерви и сдържаност.



Всичко си зависи от човеците с които общуваш. А, да, и това ти къде си в тяхното общуване.

Ама айде стига вече се анализирахме. Исках да ти кажа да не категоризираш така.

Кажи ми и ще забравя; Покажи ми и ще го запомня; Остави ме сам да го направя и ще те уча.

Тема Re: kak misliteнови [re: Kpokoдилчo]  
Автор young fighter (hot stuff)
Публикувано16.01.06 20:56



Според мен са информацията и възможностите. За да насмогнеш, може би е необходима повече мисъл, отколкото емоции.
Освен че обобщавам, го давам и доста опростенчески, амъъ..

Имаш хубав подпис. Ако си го овладял, трябва да знаеш колко излишни са думите много често.



Тема Re: kak misliteнови [re: young fighter]  
Автор Kpokoдилчo (sine nobilitate)
Публикувано16.01.06 22:22



В отговор на:

.....трябва да знаеш колко излишни са думите много често....



Да, ама често не са
Това в подписа ми е описание на занаятчийството...не че не е готино, или че не ме кефи да правя нещо с ръцете си, но има и други неща в тоя живот. Не искам да ти звуча като вечна контра де.
Е, хайде със здраве.
А, да, наистина е нужна много повече мисъл отколкото емоции...не знам как да ти отговоря на това.

Кажи ми и ще забравя; Покажи ми и ще го запомня; Остави ме сам да го направя и ще те уча.

Тема Re: kak mislite [re: Kpokoдилчo]  
Автор young fighter (hot stuff)
Публикувано16.01.06 22:36



Ако не ми звучеше като контра, нямаше да ми е интересно да ти отговарям.
За занаятчийството не се сетих.





Тема Re: kak misliteнови [re: Pablo]  
Автор Sarfa (обичащ)
Публикувано17.01.06 19:47



Като бях малко по-млад постоянно слушах само сърцето си.За всичко.
Сега го слушам само за любовта.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.