Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:00 28.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Силата да се откажешнови  
Автор jojo-mojo (Марс и Плутон)
Публикувано18.11.05 11:44



когато виждаш осъществяването на мечтата си, предвкусваш удоволствието от нейната реализация и изведнъж тя, мечтата, застава в рязко противоречие с някакъв личен принцип. Сигурно е ужасно да избираш.

През седмицата се запознах с един човек. Мъж, 35-40 годишен, шлосер, шахматист. Хората, които го познават, казват, че е много добър шахматист. Той ми говореше с дълбок и плътен глас нещо за вярата и за жизнения път и аз се разочаровах, че е някакъв сектант. Обаче не.
Мечтата му била да бъде свещеник. Завършил Семинарията с много голямо желание и любов. Точно преди да го ръкоположат за дякон / така трябвало да бъде, преди да стане свещеник / се развихрил скандала с разцеплението в Църквата и Светия Синод. Той, Пламен, бил отвратен от цялата пошлост на действителността и за една нощ взел решение и се отказал от мечтата си.


Сила ли е това или слабост?

"Такава ми е природата" - казал Скорпионът ...


Тема Защонови [re: jojo-mojo]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано18.11.05 13:18



си задаваш този въпрос?

толко си може...


Тема Re: Силата да се откажешнови [re: jojo-mojo]  
Автор beta1 (black_hole) (Aquarius/Pisces)
Публикувано18.11.05 13:36



За мен нито е сила нито слабост, а емоцинална реакция.
И аз имам един много-добър познат, знаем се от деца. Той също завърши семинария , когато беше в "Черепишкият" манастир, после дори почна във висшето, но и за него имаше голямо разминаване между представата му за функциите му като духовоно лице и реалността. При него решението бе дълго и добре обмисляно.
Какво да се прави, къде ли идеята заложена в дадена институция се покрива напълно с реализацията й?


rpm -i homo homini ....


Тема Re: Силата да се откажешнови [re: jojo-mojo]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.11.05 13:40



Ми май в конкретния случай става въпрос за изтрезняване, но не от алкохолно опиянение.




Тема Re: Защонови [re: Kaлинckи]  
Автор jojo-mojo (Марс и Плутон)
Публикувано18.11.05 13:42



Най-лесен отговор - любопитно ми е
Още по-лесен - любопитна съм

Това е вярно, но не е всичко.
И на мене ми се е случвало. Бях го забравила. Тази среща върна спомените.
Но аз наистина искам да знам ти какво мислиш.
Сила ли е или слабост?

"Такава ми е природата" - казал Скорпионът ...


Тема Моганови [re: jojo-mojo]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано18.11.05 13:52



да ти защитя и едната теза - сила, и другата теза- слабост.
А аз мисля, че определенията няма значение.
Исках да ти кажа, че кво от тва ако съм гадна, кво от тва ако съм нищожество, кво от тва ако съм пълна отврат, кво от тва ако съм квот се сетиш, кво от тва ако съм слаба? Това което определя нещата, е нуждата.

толко си може...


Тема Re: Силата да се откажешнови [re: jojo-mojo]  
Автор npocmak (фул)
Публикувано18.11.05 13:54



на тва му викат да ти дойде навреме акъла

иначе е тъпо да мечтаеш
щото мечтата обикновено е неква идеализирана вътрешна представа за това как би трябвало да стават нещата в живота и която тайничко желаеш да ти се случи, но подсъзнателно знаеш че е неосъществима.
по-различно е когато имаш конкретно желание и го мислиш, и бориш, и сучеш. и въобще правиш всичко за да създадеш предпоставките то да се сбъдне.

и както често се случва в живота, желанията ни са по-големи от възможностите. тва е щото хората рядко не искаме повече, ако няма ограничения.

от друга страна всеки е бил дете, което е имало да се сблъсква и учи с хиляди неща от живота, поради което му е липсвало връзката как да осъществи на практика желание и то си остава само мечта. но, всички порастват и понаучават това-онова. и ако мечтата не е била грандоманска фантазия, породена от неуморимостта на децата да искат и искат, и ИСКАТ, нищо не пречи мечтата да се превърне в желание

има и един друг момент.
имаш някакво желание/мечта, за което имаш бегла представа какво представлява и какво предварително трябва да направиш за да постигнеш.
интересуваш се за междинните стъпки, научаваш се (включително и да вършиш сам) много нови неща и постепенно пред теб се оформя/материализира мечтаното.
да де, ама през това време, с промяната на наученото се е променил и начина ти на мислене и ти самия. защо тогава желанието/мечтата да не се трансформира също? или защо да не може вече да не ти харесва това, в което реално се превръща мечтата-желание.
и защо да продължаваш на инат да се доказваш пред себе си че можеш да постигнеш прежде желаното? такава слабост ли е това?
или защо да не може да промениш каквото правиш/искаш в живота си? толкова сила ли се иска за това?
а може би е слабост да не искаш мечтата да се осществи и умре. вместо това, да оставиш да живее в теб стремеж към идеал. идеал, който живеещ в теб да ти дава сила за живот - живец...



Тема Re: Силата да се откажешнови [re: holi_day]  
Автор jojo-mojo (Марс и Плутон)
Публикувано18.11.05 13:54



Това също, да. Но не ми изглежда лесно за приемане.

"Такава ми е природата" - казал Скорпионът ...


Тема Re: Моганови [re: Kaлинckи]  
Автор jojo-mojo (Марс и Плутон)
Публикувано18.11.05 13:57



Нуждата
- да си обясниш нещата
- да приемеш нещата, света
- да приемеш себе си?

"Такава ми е природата" - казал Скорпионът ...


Тема Re: Силата да се откажешнови [re: beta1 (black_hole)]  
Автор jojo-mojo (Марс и Плутон)
Публикувано18.11.05 13:59



Значи
"Гледай на нещата философски" ?

"Такава ми е природата" - казал Скорпионът ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.