Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 29.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: лошите копелетанови [re: kpилe]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано01.11.05 22:38



Мии аз се сещам за едно лошо копеле Юда, оня дето продал Исус...мноо гаден...ама аз гадните не ги слушам..но Исус казва на останалите да не го спират този гадния Юда защото без неговата гадост Исус няма да може да си изпълни мисията за която е пратен на земята...
Ти сега разбра ли истината как и защо Юда е станал лошо копеле...никой не го е наранил и нищо не е крило копелето, а и филми е нямало тогава.
Ама и ти...тоз въпрос да ти беше влязал тогава в главата да те питам така ли щеше да го формулираш тогава...щом формулировката се променя с времето значи не струва..това са ми логичните доводи

Природата не търпи тълкуване, тя признава само приложение, приложение...


Тема Re: лошите копелетанови [re: ПЪTниk]  
Автор kpилe ()
Публикувано02.11.05 00:55



ти познаваш ли го юда? защото аз не, само съм чел за него в книжките.


логичните ти доводи са добри. формулировката на въпроса не струва. но понеже виждам, че все пак си разбрал какъв е въпросът, предлагам да кажеш какво смяташ - добре ли е, че Юда си е изиграл ролята на лошо копеле? той дали е подозирал, че без него Исус няма да си извърши мисията?



Тема Всичко е относителнонови [re: kpилe]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано02.11.05 09:24



Има общества където все още се убиват новородените с дефекти и се обрязват жените и това се счита за добро и правилно. Има такива дето безнадеждно болни се крепят докато се самоубият от болка и това се счета добро и правилно. И още и още...Универсално добро няма. А всяко общество си изработва правила които хич не е задължително да се харесват на всички. Но за да живееш в обществото трябва да се спазват иначе то просто ще се разпадне. А обществото възлага спазването на тия правила на родителите които трябва да учат децата кое е правилно и кое не. Ако те не си вършат работатат израства асоциален човек който възприема всичко наоколо като хранилка и поилка. И когато го набият за това че не спазва правилата той просто не разбира защо го бият. Откъде да знае?
В този дух - снощи гледах Хъшове в Народния театър. Просто за 130 години българина хич не се е изменил. Ако може на аванта ако може да излъже да открадне някой друг да му свърши работата а той да си гледа кефа...Невесело.



Тема Re: Всичко е относителнонови [re: lnfinity]  
Автор kpилe ()
Публикувано02.11.05 10:12



това за обществото го разбирам, не разбирам според теб кои са "лошите" в случая - тези, които са асоциални и не спазват правилата и не разбират защо ги бият или тези, които са социални и спазват всички правила, но вътре в себе си ужасно мразят правилата и при пръв удобен случай, ако няма кой да ги набие, биха ги нарушили?


как така се обрязват жените? какво имаш предвид?



Тема Re: лошите копелетанови [re: kpилe]  
Автор Mapжeнa ()
Публикувано02.11.05 11:45



ааа, който иска да си вярва, но да не реве от последиците след това... щото може да е вярно за една част от случаите, но не за всички, а и дори да е вярно, не значи, че е възможна обратимост (поправяне)...

Има добри и лоши хора, от лошите се отказваме, с добрите сме добри...


Тема Re: Всичко е относителнонови [re: kpилe]  
Автор Mapжeнa ()
Публикувано02.11.05 11:50



за обрязването - режат им един много важен анатомичен орган (започва с "к") става въпрос за ислямските държави... където е лошо жените да се разхождат без фереджета...

Има добри и лоши хора, от лошите се отказваме, с добрите сме добри...


Тема Re: Всичко е относителнонови [re: kpилe]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано02.11.05 12:29



Защо искаш нещата в черно и бяло? Няма все добри и все лоши. На мен лично не ми пука какво си мислят хората. Важното е какво правят. Всеки някога и по някакъв повод нарушава разни правила. Важното е да не повтаря. Аз не съм ангел безгрешен и понякога ме хваща срам за разни неща. Но съм човек и поне се старая да не правя това повече. А ако няма правилата и нормите най-нормалното ще е хората да се грабят убиват и насилват по улиците. Кой ще живее в такова място? Странното е че много хора толерират откритата простотия без да си дават сметка че това е пътя към ада. А после се чудим защо ученици режат приятелчетата си на парчета убиват тумба пияни и друсани като тях с кола или не могат да напишат две изречения и смятат че най-доходно е да си наркодилър или крадец на коли.
А за обрязването - ами като студент имахме една сомалийка в курса. Тя разправяше доста за тия неща. Там в някои области на жените режат клитора и външните срамни устни (обикновено с бръснач или стъкло) и после ги зашиват. Първата брачна нощ младоженеца реже шитото с нож. "Приятните" усещания за жената са гарантирани. Смята се за правилно и добро и даже се прави церемония както когато обрязват турчетата при нас.



Тема Re: лошите копелетанови [re: kpилe]  
Автор beta1 (black_hole) (Aquarius/Pisces)
Публикувано02.11.05 15:25



Драги ми Крилов,

Можели един въпрос, кои са по-лоши - лошите или тъпите копелета?

"Whatever else you say about human beings, they have been found by GOD to be woth daying for"


Тема Re: лошите копелетанови [re: kpилe]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано02.11.05 21:19



И аз теб не те познавам и само те чета, но това не означава че те няма....и като видиш счупен клон но няма звук, не значи че не е имало....понеже искаш да познаеш и да пипнеш невидимото то вземи вилицата и бръкни в ел. контакта...нищо няма да видиш, но ще усетиш че има нещо невидимо, мноо яко Ей така и аз усещам когато ти говоря тия неща... но понеже виждам, че все пак си разбрал какъв е отговора , ще си кажа още че добре че нищо не подозираме....ти представяш ли си всички лоши копелета да вземем и да се обесим изведнъж

Природата не търпи тълкуване, тя признава само приложение, приложение...

Редактирано от ПЪTниk на 02.11.05 21:21.



Тема Re:нови [re: kpилe]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано03.11.05 01:27



добри, лоши.... твърде лесно лепваш етикета.

ами и в трите ти примера присъства втори обект - жената, на която някой е посегнал, този, който е измамен, детето, на което е открадната близалката... и в целия тоя ред на мисли винаги има нещо, което е жертва. бих изкривила под съвсем друг ъгъл примера за юда, в тая връзка.
нещата не са едностранни... трябва да има приемник. причините изобщо не са съществената част от явлението.

според мен.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.