Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:56 21.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема търсенетонови  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано02.09.05 08:45



забелязах в нета някакъв банер, който казва нещо такова: през целия си живот търсим нещо или някого, но въпросът по-скоро бил знаем ли Как да го търсим...не разбрах за какво иде реч, но се замислих, че въпросът по-скоро е Търсим ли изобщо... в какво се изразява търсенето, какво прави човек, когато търси нещо. и понякога самоцелното търсене не води ли до изненадващи, но по-добри резултати... и в крайна сметка нещата или хората не ги ли намираме точно когато сме се отказали да търсим и очакваме.
какво значи *търся*? ако е информация, пускам ключова дума в гугъл, например, или питам приятели? а ако търся хора, но не съучениците, които евентуално са се регистрирали в някакъв сайт...

може би там и тогава друга съм била...


Тема предлаганетонови [re: pravist]  
Автор kpилe ()
Публикувано02.09.05 09:53



явно е добре направен банера, защото и аз го забелязах преди известно време :))

което си е постижение, като знам предвид колко добри сме станали старите сърфисти в незабелязване на каквито и да било интернет реклами



Тема Не, [re: pravist]  
Автор Coнaтa (Апасионата)
Публикувано02.09.05 09:57



не търсим. Чакаме. И в очакване минава животът.

Why don't you take me for a little while? Singing me songs, you know, will make me cry!


Тема аз нищо не съм видяла.нови [re: pravist]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано02.09.05 10:47



може ли да търсим нещо, което не сме имали? значи може да търсим само нещо, което сме загубили! тогава въпросът ми изобщо не е Как. въпросът е Какво. тогава има шанс да Го намеря. ако търся нещо, което не знам какво, значи не търся. тогава продавачките казват - може ли да ви предложа нещо. аз вече им отговарям - какво имате предвид. става много весело. но не си помагаме за това, което имаме предвид. по-разпространено е да кажеш - не, само гледам.



Тема Re: търсенетонови [re: pravist]  
Автор jojo-mojo (въФ кубЪ)
Публикувано02.09.05 11:46



Аз търся нон-стоп
Много често забравям какво точно, но винаги намирам нещо и страшно му се радвам. Щото си е изненада.


Ноевият ковчег е построен от аматьор, а "Титаник" - от професионалисти.


Тема Re: търсенетонови [re: pravist]  
Автор beta1 (black_hole) (Aquarius/Pisces)
Публикувано02.09.05 13:45



Ами зависи какъв тип човек си. Има хора дето си живеят ден за ден и взимат каквото им прати съдбата. Други се опитват да планират с години напред. После търсят най-често времето, има една книга на Марсел Пруст "По следите да изгубеното време". Трети стоят и чакат Годо.
Както знаеш разни хора разни идеали.



"Whatever else you say about human beings, they have been found by GOD to be woth daying for"


Тема можемнови [re: Kaлинckи]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано02.09.05 14:55



да търсим нещо, което не сме имали. остави принципа, но рекламният бизнес цъфти и процъфтява.
а аз най-често се сдобивам с нещо, което в момента на търсене не съм имала предвид.

може би там и тогава друга съм била...


Тема имашнови [re: pravist]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано02.09.05 15:15



представата за нещо, тогава има и търсене. когато нямаш представа, не е търсене.
мога много да ти философствам, но вече забравих за какво точно става дума.



Тема Re: търсенето и НАМИРАНЕТО !!!нови [re: pravist]  
Автор б/ч/д Oro (достоен)
Публикувано02.09.05 17:38







И сам воинът е воин! Бъди винаги оригинален!

Тема Re: можемнови [re: pravist]  
Автор kpилe ()
Публикувано02.09.05 19:37



може би не знаеш какво искаш и затова се сдобиваш с неща, които не си търсила


рекламният бизнес напоследък е много силно насочен към жените. от една страна не е толкова лесно да ви убедят за някакъв продукт като мъжете, които са по-праволинейни и по-лесно взимат решения, но от друга - принципно възножно е да ви убедят дори за неща, които изобщо не ви трябват


аз бих формулирал мотото от рекламата по следния начин:

"ние знаем как търсите!"


в обратния вариант става само за привличане на вниманието




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.