Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:48 14.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема обичамнови  
Автор kpилe ()
Публикувано30.08.05 23:30



да гледам изгрев от някой планински връх.






Тема Re: обичамнови [re: kpилe]  
Автор Acyaн (dancer)
Публикувано30.08.05 23:54



Това е чудесно занимание...
Но понякога и залеза си заслужава вниманието

Дори да не можеш - трябва. А щом трябва - можеш.


Тема Re: обичамнови [re: kpилe]  
Автор Coнaтa (Апасионата)
Публикувано31.08.05 09:53



Как точно мога да разпозная изгрев от залез на снимка?

Why don't you take me for a little while? Singing me songs, you know, will make me cry!


Тема Re: обичамнови [re: Acyaн]  
Автор kpилe ()
Публикувано31.08.05 11:32



всъщност повечето хора предпочитат залезите, щото са по-красиви - повече отблясъци, цветове и т.н.

определено си заслужава вниманието, но по-принцип не бих катерил върхове, за да му се наслаждавам - залез от всякъде може да изглежда добре, най-добре изглежда да си лежиш на някоя поляна и да зяпаш нагоре

иначе когато гледам залез над тихия океан, ще ти кажа дали ме кефи повече от изгрева.



Тема Re: обичамнови [re: Coнaтa]  
Автор kpилe ()
Публикувано31.08.05 11:50



не знам как, вероятно има обективни разлики, но трябва да питаш някой астроном. на мен не ми се спекулира в момента :)

ето един залез за сравнение



и същия, но гледан под друг ъгъл





Тема ето тинови [re: kpилe]  
Автор MaPBuH (SWPM)
Публикувано31.08.05 11:54



... един изгрев от мен
за съжаление, не е от връх, и дори слънцето още не се е показало



--
Lip my stockings!

Тема Re: ето тинови [re: MaPBuH]  
Автор kpилe ()
Публикувано31.08.05 12:01



а от къде е? :) ти ли си го снимал?

пс. като не е от връх, що си го кръстил "Вихрен_морнинг", а лъжльо?

Редактирано от kpилe на 31.08.05 12:04.



Тема щракнови [re: kpилe]  
Автор MaPBuH (WPM)
Публикувано31.08.05 12:17



Накратко, аз съм го снимал, хижа Вихрен, август 2002, около 7 сутринта.


Понеже за изгреви говорим, ето още две мои снимки, правени на едно по-друго надморско равнище. Началото на Май, на Камен Бряг, около 6 сутринта.





--
Lip my stockings!

Тема Re: щракнови [re: MaPBuH]  
Автор kpилe ()
Публикувано31.08.05 12:57



ясно за хижата.

ами аз от една страна също обичам оцветените облачета, но от друга ме кефи и да има съвсем малко кръв по хоризонта и в един момент да ти изплува за 1-2 мин. слънцето. розовите облачета понякога са ми прекалено захаросани, затова предпочитам по изгрев да ги няма много много.


при тези вторите две ми се струва, че е трябвало да фокусираш малко по към безкрайност, морето и небето са ми малко размазани, а на фокус са по-скоро близките скали, които не са особено интересни :) не че се кефя на онзи тип адски контрастни и детайлни снимки на залези и изгреви от фотофорума, дето аз такова нещо на живо не мога да си представя и ми мязат повече на некви фотошоп магии...

а ти на кое от трите най много се изкефи като живо усещане във време/място? защото на снимка е едно, ама магията на мястото си е съвсем друго....



Тема Re: щрак [re: kpилe]  
Автор MaPBuH (WPM)
Публикувано31.08.05 13:37



Трудно ми е да определя .. мисля, че от тези три снимки най-много ме изкефи на живо планината. Морски изгреви и залези съм гледал и снимал безчет. Изгревите наистина сякаш са по-интересни, от една страна, заради различните атмосферни условия и светлина, и от друга страна, от нагласата сутрин на човек. Погледът е по-различен може би ...

Иначе за фокуса при снимките край морето, нарочно е близко, харесаха ми скалите. В случая и дълбочината на рязкостта е малка (умишлено). Не че обектива на Зенит-а прави някакво впечатляващо bo-keh. Ама си струваше за опита. Като цяло, поне на мен ми допадат тези две снимки.

--
Lip my stockings!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.