Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 12.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема да се изнасяме :)нови  
Автор kpилe ()
Публикувано26.06.05 14:39



аз при първа възможност (а то ще е сравнително скоро) се изнасям от БГ. и ако ме питат откъде съм, ще казвам "eastern europe"

за разлика от ЧеНе не смятам, че всички хора тук са зле. само около 80% от тях - тези, които не гласуват, тези които не могат да си спомнят какво е ставало 8 години назат във времето, тези които се продават и идват като овце водени с автобуси, тези които съзнателно или не вкарват в парламента интересчии и престъпници.

не мога да живея в страна, в която относително нормалните и мислещи хора са под 20%. тази страна си заслужава всичко, което ще й се случи и аз не желая да съм част от това бъдеще, не желая моето лично бъдеще да бъде каквато и да било част от всичко това. вероятно ще продължа да гласувам на всички избори, така както съм го правил до сега, но вече не виждам смисъл да говоря за това.


надявам се да се срещнем някъде по земята, но не като българи, а като граждани на света


е това исках да споделя, ако ви се отговаря - давайте.



Тема Минови [re: kpилe]  
Автор reader (мИлодийка)
Публикувано26.06.05 14:55



чао и успех!

И ако намериш място на тази земя, където мислещите хора са над 20 %, обади ми се, да ида да го видя и аз.

п.с "Назад" се пише с д

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Моряцитенови [re: kpилe]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано26.06.05 15:25



казват че плъховете първи напускат кораба.
За да правих нещата трабва да имаш топки. Бабето няма - в пряк и преносен смисъл. Ти имаш ли?

Лек път



Тема Re: Минови [re: reader]  
Автор kpилe ()
Публикувано26.06.05 15:25



мирси :)

проблемът е, че и за тези 20% не е напълно сигурно, че са мислещи, сигурно (за мен) е само че 80те не са.


няма да ти се обадя, защото не го заслужаваш - човек се бори, за да си открие място под слънцето, където е щастлив, не го получава наготово :)


пс. мерси за поправката





Тема Re: Моряцитенови [re: Mandalay]  
Автор kpилe ()
Публикувано26.06.05 15:30



имам :)

но за момента единственото, което мога да направя е да гласувам. това ще го правя винаги.

от празни приказки полза няма, то се видя, че хората дори от умни приказки не отбират, а какво остава от нашето плещене по форумчета.

нито ставам за политик, нито бих си посветил живота на издигане на един народ, който очевидно няма особено голямо желание да си промени мисленето. освен това смятам, че обществото ще трябва само да се научи.

а ти имаш ли топки? и какво си направил или смяташ да направиш повече от мен? слушам те



Тема Re: да се изнасяме :)нови [re: kpилe]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано26.06.05 16:12



Не искам за бегам, но признавам си - в един момент снощи ме обзе един продължителен, може би ирационален страх от газова камера и започнах да правя бързи планове как да се измъкна


Tous les oiseaux du point du jour chantaient l'amour....



Тема Re: да се изнасяме :)нови [re: ssonia]  
Автор kpилe ()
Публикувано26.06.05 16:22



о и аз не бягам, разглеждам го по скоро като отърваване на бг нацията от един индивид, който очевидно хич не се вписва в общите тенденции :))

ако не е тайна ти за кого гласува?



Тема Re: да се изнасяме :)нови [re: kpилe]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано26.06.05 16:32



абе погледнато в социален план - навсякъде по Земята е твърде порочно и робско, ако оставаш на планетата няма къде да избягаш - освен може би в Тибетските Хималаи и подобни, но и там е съмнително - тук няма отърване


Tous les oiseaux du point du jour chantaient l'amour....



Тема Re: да се изнасяме :)нови [re: ssonia]  
Автор kpилe ()
Публикувано26.06.05 16:41



е, поне трябва да пробвам :))

пак казвам - не искам да избягам, просто искам да пробвам и другите варианти :) ако тук се окаже най-доброто, ще се върна... хе хе хе... нали и царят го предрече - поток от завръщенци през идните години :))

ако си прочела по-горе - тук живеят ХОРА, а съм от ПЛЪХОВЕТЕ, друг вид просто, понякога (макар и рядко) успяваме да се сработим, но по време на чума хич не ни кльопат



Тема Re: да се изнасяме :)нови [re: kpилe]  
Автор Cathy (минаващa)
Публикувано26.06.05 19:06



Уф, и на мен ми идват такива мисли в тиквата. Само дето имам такава специалност, която не мога да я върша другаде без да уча още неизвестно колко години. А не съм склонна да си изхвърля дипломата в кенефа след целия този зор. Явно и мързела и страха си казват думата.

Омръзнало ми е от политика. Не може ли политиците просто да си вършат работата и то по начин, че въобще и да не знам кой е премиер или президент. Просто да не ме засяга дали са сини, червени, зелени или на точки. Омръзна ми да гледам едни и същи хора по екраните от 10 години, всичките компроментирани, всички с лъжите си. Няма ли да измрат или нещо такова, защо трябва да ги търпя с десетилетия. Търпим и това е - и водачи няма. В Чехия за един незаконно придобит апартамент от политик режат глави, тук с десетки имоти и земя се окраде, и нищо! Пак гласуваме като телета. Мусала даже путкинския цар си я взе, уж че е негов имот, и пак нищо! Само защото дядо му и баща му ги откраднали от България. Няма срам, няма принципи, няма нищо. Разпродадоха ни държавата и пак мълчим и търпим, пак празни надежди да ни приемат кой знае в какъв съюз, пак пари, хвърлени на вятъра. Как може да има такива хора, откъде се взимат, как може да не им пука за страната, ама хич? На рев ме избива и ме е срам в същото време. Не чувствам да определям каквото и да е, с гласуването съдействам да се въртииииииии колелото на алчните, като се наядат едните, почват да плюскат другите, изпратиха си децата в чужбина, а моите деца ще живеят в тази безизходица, сред турски паши несменяеми и вечно управляващи, сред кретеноидни циганьори и поробена маса. Не виждам бъдеще, не сме били готови за Освобождение, лека им пръст на загиналите за Родината, ако можеха да видят какво става, какво правят българи на българи заради пари и некомпетентност, щяха да се въртят като пумпали в гробовете си.
И най ми е любимо някакви хора, които от много години са в чужбина, да ми дават съвети как да се оправи България или да критикуват, колко сме били смотани останалите в България. Никого не бих упрекнала за решението да напусне страната, поне да си държаха плювалника затворен, вместо да пръскат слюнка от хиляди километри и все да са много наясно, къде грешим всички ние и за кого трябва да гласуваме, за да се оправим. Друго е да ти е до гъзеца да си с ясно съзнание, че за когото и да гласуваш, все тая, няма значение, целта е нечие напапкване.
Приказката за стълбата ми е ясна, но толкова ли няма поне малко патриотизъм у някой, поне малко стремеж да се защити общия интерес и достойнство на България, на всички и на всеки се подмазваме, за всеки случай. Ще влизаме в ЕС, а се мазньорим на САЩ, ако можеше - и в САЩ щяхме да се опитваме да влезем, ама на, пустата му география.
Ей тъй ми иде да си събера багажа, да плюя на всичко и да си търся спокойствието другаде, да си удуша всякакви чувства към България, все едно е уродливо дете. Пусти му идеализъм... все оставаш с някаква надежда, че мооооже би евентуаааално някога си ще направиш нещо полезно, с идиотската мисъл, че може би ще спомогнеш с труда си да се пооправят нещата... и след поредната издънка пак се самоупрекваш, че разумните хора са напуснали, останаха идиотите, безперспективните и идеалистите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.