Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:28 16.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: 92?нови [re: lnfinity]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано10.06.05 19:51



Нямам спомени такива неща да е имало на пазара в БГ тогава още повече да са произвеждани тук и то сериино.
Иначе по тази логика трябва да сматаме че дискови масиви има още от 1956 година.



Тема Re: 5000?нови [re: Kpъr]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано10.06.05 19:56



Да
Вчера писах изцяло на спомени какво се предлагаше на пазара тогава и не стм ровил кога коя технология е разработвана. Така че приемам че греша че технологията е била налична. Имах предвид какво имаше на пазара. Още повече че ограниченията на КОКОМ орязваха избора.
Поразпитах къде в БГ би могло (подчератвам) да бъдат произвеждани хард дискове. Оказа че зад ЗИТ е имало лаборатория с такива втзможности но не и за сериино произвоство. Камо ли да побере 5000 инжинера. За съпътсващие персонал който е необходим за работата им няма да говоря.

Но
Има нещо друго. Странен ми е начина ти на мислене. Що за мазохизъм е това да търпиш една селянка(като манталитет) което през живота си единственото което е направила е да се омъжи за човек на възрасста на дядо и. Не мисля че от това може да се спечелои нещо. И е крайно време ние българите да се оттървем от това си гадно качестов все да ни е страх какво щели да кажат другите за нас и да си траем когато ни настъпват. Имаме поговорката "Наведена главица сабя не я сече" а шведите казват "Високо вдигната глава сабе не я сече". Е вервай ми прави са. Осен ако мазохизма не ти харесва. Тогава извинявай.

Редактирано от Mandalay на 10.06.05 20:36.



Тема Re: 1969-1987нови [re: 4eHe]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано10.06.05 20:00



Българи са правили много неща за разлика от теб която едва ли е произвела нещо и за 5 лева. Хората и сега си работят и не вдигат много шум като теб.

Всъщност ти си заработила и повече ама от американските моряци.
Обслужващата свера е перспекривно поле за изява.



Тема Бегай да си играеш с пишкатанови [re: Mandalay]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано11.06.05 11:41



Видях колко знаеш.



Тема Re: 5000?нови [re: Kpъr]  
Автор beta1 (black_hole) (Aquarius/Pises)
Публикувано13.06.05 12:42



Завиждам ти оптимизма по отношение на добрите намерения на чиновниците в администрацията от ориенталски тип.
Тук не става дума че всички те не разбират с какво се занимават. Повечето знаят как и от кой да получат нужната информация. Сериозния проблем в този тип администарция е че няма стимули чиновниците да си вършат качествено работата. Ако все пак има някакви ентусиасти системата е добре отрабоена да изхвърля чужди тела.
Като се знае че комисионните на различни нива са в права пропорция с големината на инвестииите е обяснимо защо шума на зелено кара някои хора да не дочуват това което не желаят да чуят.
Дали това не се знае в Европа като между кандидатите за изпълнители на такива проеки има фирми от този регион на света?

Amicus Plato sed magis amica verias


Тема Re: 5000?нови [re: beta1 (black_hole)]  
Автор Kpъr ()
Публикувано14.06.05 22:49



Аз не разбирам от мениджмънт, но както и да е... ще поговоря още малко...

Това не е оптимизъм според мен, това си е егоизъм. Правят това което смятат че и друг би правил на тяхно място, а мисля че вярата в "големия удар" от какъвто и да било вид - финансов, емоционален и т.н. е вяра която не само при "червените", но и днес бива възпитавана от филми и книги, всеки мечтае да се мотае докато не залъже и финтира така че да направи своя голям удар. Да се изпревари конкуренцията с нещо нечувано е част от тази мечта, това е срещуположно на еволюционното развитие - еволюция срещу революция. Днес без да сме червени подозирам че повечето хора вярват в революционни идеи и отношения... за съжаление.

В Европа предполагам също гледат само фактите, не мечтите.



Тема Re: 5000?нови [re: Kpъr]  
Автор beta1 (black_hole) (Aquarius/Pises)
Публикувано15.06.05 11:51



Да, така наречените велики сили много добре знаят да си гледат интереса и да го обличат в красиви фрази и идеи и да ги изискват от другите. Е, аз говоря за нещата в макро мащаб. Ние обаче не трябва да сме нито мнителни, нито наивници, а просто реалисти.
Американците също си гледат добре интерес, но те са по прями. Може би това че са млада нация е основната причина да не са толкова обиграни "византийци" като някои от стария континент.

Amicus Plato sed magis amica verias



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.