Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:16 28.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема когато смисъл няма.нови  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано17.05.05 14:38



думите имат сила.

думите носят съдържание, което трябва да бъде споделено.
думите могат да минат по най-краткия път между две точки, или по най-дългия. интерферират, дифрактират, подлежат на опън, огъване, натиск, теглене, имат скорост, посока, отправна точка, направление, можеш да ги събираш и вадиш, почти можеш да ги пипнеш понякога... ако искаш, и ако те има.
бяха ми казали, че не мога да говоря китайски с хора, които не разбират китайски. учих и други езици, странни езици, неясни езици, друга граматика, друг словоред, други неща, които моите думи казват.
моите думи.
задала съм много пъти въпросът "защо". infinity веднъж ми обясняваше в една такава тема, че не му трябва да знае защо.

infinity, идва ли още котаракът?

и ако вържа едно въже от върха на моята кула и го хвърля напред, и ако то не се опре или закачи никъде по пътя си, или ако никой отсреща не го хване, какво ще стане с моето въже? ще имам един край на въже. въжетата могат да бъдат удивително дълги, безкрайно дълги. може никога да не успея да го издърпам обратно. мога да го отрежа и да забравя за него. мога да го оставя да си виси и да връзвам новите въжета до него, докато има място (колко място има?) мога да се спусна надолу по въжето, но всъщност то не води до никъде, просто ще ме държи да не падна, докато отивам надолу (колко надолу може?)
мисълта ми е, че хвърленото въже си е хвърлено въже. ако някой не го хване, то ще падне надолу. това е гравитация. ако другият край на въжето лежи в нищото, най-вероятно отсреща няма нищо. и после за мен става твърде ирационално. не мога да общувам с нищото.
така изглежда един вектор, който има начало и нищо друго. така изглежда една геометрична точка. въпрос на формулировка. но аз не знам как се прави композиция от една точка.
днес питанията са ми количествени.
например колко е разликата между 138 и 54?

представете си въпрос, който всъщност не е въпрос. нова граматическа форма. не завършва с "?", завършва без препинателен знак. има начало, а краят му зависи от всеки, който го улови. това е видът въпрос, който задавам днес. или не задавам.

има неща, които трябва да се поучвстват, а има и неща, които трябва да се формулират, за да се разберат. някои неща събличаш, други - обличаш. когато искаш да ги опознаеш, или докоснеш, или изгониш, при всички положения е необходимо взаимодействие. иначе не става - пробавала съм.

и така, понякога просто няма смисъл да стигаш от точка "а" до точка "b". това е когато двете точки лежат в различни легла. ако намерите разликата между 138 и 54 ще установите, че тя е равна точно на най-дългото разстояние между двете точки.
аз го сметнах.

накратко, който има някакъв дерт, да мята въжета в пустото. за умните и духовно извисени люде има проста математика.

е, хубав ден.

_______
изборът е ясен.


Тема Re: когато смисъл няма.нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор beta1 (black_hole) (Aquarius/Pises)
Публикувано17.05.05 14:52



Дори на количествения ти въпрос не може да се отговори еднозначно без да се уточни в каква координатна система се намираш. Ортогонална ли е или криволинейна. Ако точките са в различни координатни системи трябва да се знае дали не се движат една спрямо друга и количествените мерки за кой момент от времето се отнасят.

А за смисъла - за мен той е само в микростуктурите. От нормални микроструктури биха могли да се изградят нормални макроструктури. (Е за това вече е нужен добър "архитект". Но с калпави микростуктури нищо не става.) Лично мнение.

Amicus Plato sed magis amica verias


Тема Re: когато смисъл няма.нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор another_brick (в стената!!!)
Публикувано17.05.05 14:56



А какъв е смисъла да пишеш всичко това?



Тема Свойствотонови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Mapжeнa ()
Публикувано17.05.05 15:07



на нередовния цикъл е че знаеш къде му е началото, но не знаеш къде му е края (сори за анатомичната аналогия, медицината не толкоз точна наука, но какво и е? поне се занимава с реални обекти)

само си приказвам


Тема Каквонови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано17.05.05 15:23



да ти кажа, което не съм ти казвала? Особено на тая тема, след като общуването съм го издигнала в култ. Култовете ми дотук станаха - усещането и общуването. Познавам хора, които мислят, че двете заедно не вървят и че дори са противоречиви. Ами това са хората, които не умеят да общуват и тази тема я намирам посветена на тях.



Тема Re: когато смисъл няма.нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано17.05.05 15:59



на думите намирам и време, и място. защото ги ценя. и ги употребявам в точното им значение.
или си играя с тях.
смисъл винаги има - за мен, за теб, за другия, за третия.
колкото до въжето - казват, че имам точен мерник

може би там и тогава друга съм била...


Тема Re: когато смисъл няма.нови [re: pravist]  
Автор beta1 (black_hole) (Aquarius/Pises)
Публикувано17.05.05 16:05



Ами ако си юрист явно знаеш да изопачаваш думите в своя полза.
Нали знаеш вица за един човек дето завел дело че кучето на съседа му го захапало. Той си знаел че е прав и се явил без адвокат в съда. Накрая го осъдили да плати глоба че той е ухапал кучето.
(Ей ти да ни си такъв адвокат.)

Amicus Plato sed magis amica verias


Тема Re: когато смисъл няма.нови [re: beta1 (black_hole)]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано17.05.05 16:07



това, че съм юрист в случая няма общо. когато казвам нещо, се старая да помисля преди това

може би там и тогава друга съм била...


Тема Re: Каквонови [re: Kaлинckи]  
Автор beta1 (black_hole) (Aquarius/Pises)
Публикувано17.05.05 16:08



Публикува ли твойте диалози или монолози? Като потенциален субект за който е адресирана темата се интересувам де.

Amicus Plato sed magis amica verias


Тема Re: когато смисъл няма.нови [re: pravist]  
Автор beta1 (black_hole) (Aquarius/Pises)
Публикувано17.05.05 16:09



Що в съда без да мислиш ли говориш? толкова ли си автоматизирала процеса?

Amicus Plato sed magis amica verias



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.