Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:45 25.05.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Со кротце, со благо, со малко интернетнови [re: Kpъr]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано13.05.05 19:35



Имам няколко идеи кой да го филмира
На всеки, който не е бил в страната 183 дни ще му излезе средно 183 лева да го докаже.



Тема Re: Сонови [re: 4eHe]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано13.05.05 20:33



А, много по-лесно става. Гледат се дати на излизане/влизане в страната. На един клик разстояние, детсевика.

ПП: Същото, доколкото разбирам, е и в САЩ. Кажете за други страни, но данъчни и осигурителни облекчения при отсъствие от страната май са обичайна практика. Не виждам драмата.

Редактирано от Гeвpek на 13.05.05 20:35.



Тема Re: Со кротце, со благо, со малко интернетнови [re: 4eHe]  
Автор Kpъr ()
Публикувано13.05.05 20:49



това обаче си е чиста фантастика... реализма изглежда по иначе :

цигани возещи се в автобус без билети, но никога не ги проверяват контрольорите защото няма смисъл,
на тях им е малко смешно като видят как charge-ат българи по 5лв.
/всъщност така е само в сто-лицата/



Тема Re: Со кротце, со благо, со малко интернетнови [re: 4eHe]  
Автор Kpъr ()
Публикувано13.05.05 23:21



само че на японски е друго заглавието :



// пиша тук, щото ме изненада липсата ти на бележник ... така определено не може да си двойкарка



Тема Re: Со кротце, со благо, со малко интернетнови [re: 4eHe]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано14.05.05 17:29



Бюрокрацията...ако така може да се нарече тази смесица бъркоч, може да бъде победена само с БЮРОКРАЦИЯ, българите знаят какво да правят...а от такива писания като твоите също има нужда, но синдрома ОГЛУШАВАНЕ отдавна ни е обхванал, както и бюрократите така и нас обикновените...не ни съди, ние се приспособяваме, защото това е най- лекия път, сили не ни останаха...който има сили нека да се бори...такива като теб, например...не разбираш ли, не мога да ти обясня по друг начин...така е с думите.

Пътя е целта!


Тема Re: Со кротце, со благо, со малко интернетнови [re: ПЪTниk]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано16.05.05 11:38



Вадиш луд късмет. Още не го знаеш - от къде ?! - но съдържанието на мечтата 2007, членство в ЕС, днес е тежка, бюрократична машина.

Ако нямаше да отвори нова тема и да се отплесна в посока данъци, щях да подкрепя твърдението си с пример : полски строителни работници в Германия.

Скептично се отнасям към аргумента с приспособяването; аз съм отсам и с думи не мога да ти опиша как е. Щото е шокиращо различно. Нищо от тази разлика още не се е докоснало до администрация и организация на републиката. Ще боли. И ми е малко тъжно, но няма как..или всъщност, има !
Зарежете амбицията. Честно !



Тема Re: Со кротце, со благо, со малко интернетнови [re: 4eHe]  
Автор beta1 (black_hole) (Aquarius/Pises)
Публикувано16.05.05 11:49



А ти какво лошо виждаш в бюрокрацията, ако е от Бритиш тип?

Администацията в БГ за съжаление е изградена на база на руско - ориенталски основи (бушо -баджанаштината) и нейната целева функжия е се обслужва и да се възпроизвежда.
Та твоя проблем е много частен и ще се реши автматично ако Европа си направи труда да помогне в изграждането на модерна администрация.
Фактите обаче говорят друго. А когато фактите говорят и боговете мълчат.

Е успешна и седмица. (челюсти)

Amicus Plato sed magis amica verias


Тема 10х, подобно. А какъв ми е частния проблемнови [re: beta1 (black_hole)]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано16.05.05 12:27



Навлизаш в територията "държавен суверенитет" - какъв е смисъла от отделна държава, ако някой отвън ще решава ? Европа не може да решава по системата за националното здравеопазване - пишеше го още в първия отговор, дето цитирах горе.

Ориенталската администрация, с всички плюсове и минуси, продължава около 500 години по земите ни. Питал ли си се защо ? Дали не е имало нещо особено ценно в решенията й ? Примерно, по собствеността и обработката на земята. Къде е била България в тринайсти век, засечено към стопанството на Европа ?
Разбира се, опростявам аргумента до наклон на везните в моя полза. Ако се интересуваш истински от история, намери източник и разгледай турската агро система от този период.

На практика, виждам проблем във всяка бюрокрация. Друго мнение имам, когато иде реч за администрация. Разликата : бюрокрацията не може да свърши със себе си и обичайно е градена около една функция : едно гише, един човек, един гласоподавател. Безсмъртна !
С организацията нещата стоят по-различно.

Имам подозрение че опитваш да вложиш в аглийска бюрокрация успехите им в колониите и къде са тия страни днес (за разлика от холандски колонии, примерно) ?




челюсти е любим мой филм



Тема Re: 10х, подобно. А какъв ми е частния проблемнови [re: 4eHe]  
Автор beta1 (black_hole) (Aquarius/Pises)
Публикувано16.05.05 13:01



Аз къде съм казал че трябва да налага. А и ти добре знаеш че Европа не налага (за разлика от други т.н. велики сили ). Ставаше дума за парите които идват под различни форми тук. Когато си "съдружник" в едно начинание ситуацията е друга. Но, не ме карай тук моля те да отваряме темата къде отиват голяма част от тези пари.
Алюзията ми бе за старите модели на турска бюрокрация - преди Ататюрк. Мисля че ти добре ме разбра, но отклоняваш темата.
Абе нищо ново под слънцето и в Атинската демокрация тези които са имали право на глас са живели добре и са се интересували от робите само дотолкова че да ги облужват.
Е вярно че свободата е въпрос и на личен избор, ама .....
Абе темата стана много схоластична - упражнения за N езика и X "слушатели".

Amicus Plato sed magis amica verias


Тема Re: 10х, подобно. А какъв ми е частния проблемнови [re: 4eHe]  
Автор beta1 (black_hole) (Aquarius/Pises)
Публикувано16.05.05 13:17



Не ти отговорих на въпроса.
1) частният ти проблем е за осигуровките. Това не е проблем на целокупното БГ население.
Ти може и да си съвестен платец. Ама аз познавам хора които от над 20 г. живеят в Германия други по-малко в други държави. Та като си дойдат за някой и друг ден в БГ тичаха по лекари че тук с малък за тях подкуп могат да си направят прегледи дето там където са не могат и да сънуват.
А както се сещаш това обурудване се купува с пари не пада от небето.

2) За Бритиш администрацията си права, тя също е тромава и не е идеална, но е доста ефективна.
Да виж какво направиха за 20-30 г. страните които са били колонни. Дори прогреса в Индия е внушителен. Та това е население от над 1 000 000 000 души.

Amicus Plato sed magis amica verias



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.