Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:00 16.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Как може...нови  
Автор A71 (Печен, та...)
Публикувано23.04.05 09:59



Не съм млад вече кой знае колко, нито наивен. Но не мога да проумея все още как може светът, животът, да са устроени така, че добрите хора да страдат най-много от всички човеци; да бъдат мачкани, тъпкани, унижавани и пр. А те все да са готови да помогнат на нуждаещия се от помощ?!

Уфф, дето има една приказка "Не знам как е, ама не е така"...



Тема Re: Как може...нови [re: A71]  
Автор caн (непознат )
Публикувано23.04.05 11:36



Въпросът ти е интиресен! И аз съм наблюдавала , патила и мислила за всичко дето си написал! Имам си вече някаква позиция, но ще я напиша по - късно ! А ти като си забелязал това - отказал ли си се да вършиш добро!?



Тема Re: Как може...нови [re: A71]  
Автор Feniks ( different)
Публикувано23.04.05 17:19



Напомняш ми за един ник от друг клуб, но ще ти отговоря, защото не се сдържам
Мисля, че хората, които са мачкани , тъпкани и унижавани, освен добри са и много мекушави.
Не мисля, че силният характер и реалния поглед на нещата пречат да бъдеш добър и да помагаш на нуждаещите се и в същото време да не позволяваш да те мачкат и тъпчат.
От друга страна такива хора/добрите/ понякога ги бъркат с шушумиги , мислят ги за нерешителни, за слабаци, за наивници без да осъзнават, че те не се "зъбят", само защото така са предпочели и мислят, че няма смисъл да го правят, само защото спазват принципите си. Добрите хора прощават лесно и бързо забравят обидите, което лошите не могат да им простят. Лошите не могат да преглътнат добротата , защото им липсва и си отмъщават по всякакъв начин.
Добрите хора най- често са много лоши към самите себе си и това е тяхното наказание.



Тема Re: Как може...нови [re: A71]  
Автор Feniks ( different)
Публикувано23.04.05 17:21



Ако търсиш справедливост-извоювай я, а междувременно подай ръка на нуждаещия се.



Тема Re: Как може...нови [re: caн]  
Автор A71 (Печен, та...)
Публикувано23.04.05 19:15



Върши добро и не го афиширай, иначе ставаш "търговец". Така ти отговарям на конкретния въпрос.

Животът почти никога не е справедлив за съжаление. Наскоро се запознах с един човек, който много ми помогна, но бъкаше от лични проблеми, от които ми се дореваваше като го гледах как страда и се мъчи въпреки това да ми помогне всячески. Не казвам, че този човек е светец, но някак ми се струва, че не заслужава да страда толкова много заради добротата си. Уф, сложно е...



Тема Re:нови [re: A71]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано23.04.05 20:05



всеки страда точно толкова, колкото може да носи.
награди за добри дела откак махнахме червените връзки, не раздават.

единствената връзка, която виждам между "добрите хора" и страданието е, че хората, склонни да бъдат съпричастни към чуждите проблеми, да помагат и т.н. просто са по-отворени към света, и съответно към страданието.

свръхествествена гледна точка не намирам.

_______
изборът е ясен.


Тема Re: Как може...нови [re: A71]  
Автор caн (непознат )
Публикувано24.04.05 01:10



Напълно се сгласявам с казаните думи преди мен - а ти?
Бих допълнила следното по въпросът мисля си че така наречените добряци не са се научили да си защитават добрината т.е. те знаят да правят добро , могат да са добри , но трябва и да се бди над добрината - разбираш ли, нещо като пламък на свещ - можеш да я запалиш но трябва и да съумееш да поддържаш пламъка - т.е. да не позволяваш на другите да го гасят или поне да ги научиш и те да го палят когато се наложи. За това да сееш злини е по- лесно - не се налага да ги мислиш и пазиш , обикновенно другите се отдръпвати не ти се качват на главата, даже усещаш удовлетвореност...!
За себе си съм решила че това което съм направила като добро и съм убедена че е такова / доброто за едни не винаги е добро за други - зная това / ще защитавам, отстоявам и няма да позволя да ми потъпчат !



Тема Re: [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор caн (непознат )
Публикувано24.04.05 01:15



Нима тези дето са зли не са отворени към света не са и чувствителни и не забелязват това дето добрите го забелязват...?!?



Тема Re: Как може...нови [re: Feniks]  
Автор _Razlichna_ (nerealna)
Публикувано26.04.05 16:15



1.Da pozvoliavash da te machkat i tapchat savsem ne oznachava ,che niamahs silen harakter i realen pogled!
2.Ne mojesh da badesh dobar i da otvarnesh na loshoto s losho!
3.Shushumigi?"poniakoga e po-dobre da zamalchish i da se napravish na glupak ,otkolkoto da progovorish i da dokajesh,che si takav"

4.pisanieto ti go analizirah po vazmojno nai-kratkia nachin i ostanovh ,che se sastoi osnovno ot dve chasti.1-ta e "mislia,che..." a vtorata e "ot druga strana..." i vsastnost nesto takova kato iasno lichno mnenie po problema...niama



Тема Re: Как може...нови [re: A71]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано26.04.05 16:34



Жокерче ако ти трябва само кажи




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.