Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 25.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Втората гад, БТК  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.02.05 00:50



Ползвате ли любимата на цял народ продадена компания ? Странен въпрос. Как иначе ще сте тук ?

Годината е 2005 и услугите в комуникациите не са това, което бяха.
По жицата тече освен глас, картина, транзакции, някъде и видео.
Факт е, че телекомите са сред фирмите, разкриващи най-много работни места за специалисти, високообразовани и переспективни хора.
Телекомите инвестират в иновации без край.
Нямам приятел дето пише софтуер, който да не е работил за телеком.

Първо бяха телеграмите, писъмцата и възможността да си говориш тройка по телефона, ако навън не духа, не вали и не се очаква сняг.
Седемдесетте километра от Пирдоп до София минаваха в плик средно за три дни.
Факс не можех да изпратя и 1995, а ел.адреса ми към Инфотел (1998)никога не проработи.
Ай, взели ги мътните - виках си. Един ден ще ги приватизират, услугите ще станат като във Ватикана, а сградата с жиците, барабар с опцията за подслушване ще бъде натикана в един Сименс, с големина колкото фризер и обслужвана от двама души на смяна.

Тази седмица акциите на БТК подлудиха играчите. Последно четох за 1200 лв парчето.

Как Ви се връзва горното с :
- край на телеграмите
- 400 служители вън
- мениджмънт с чужди имена и кой знае каква култура
- телефоните и интернет още нямат пресечна точка (Скайп между два пентиума 4 и интернет със средна скорост 700 в/с изобщо не тръгва. Месинджър заорава на 4 минута). Хайде да не се лигавя с технологии, писмо от семейството ми до мен пътува 14 дни на същата цена, на която оттук им доставят пратка за 72 часа.

поантата

Не е ли време приватизацията да спре ?

Дотук

Каквито и сделки да са разписани, купувача сякаш зачерква моментално търсенето на вътрешния пазар. Местният потребител е забравен. Той рядко или никога протестира
Мислите ли че утре някой ще вдигне телекома на ура, щото спряла най-достъпната комуникация - телеграми. Мне. Ще се чуе някакъв превод на Да ядат пасти. Дотам

Лесно ми е да си пиша. БТК не дава хляб на близък..





I can't complain, but sometimes I still do.


Тема Re: Втората гад, БТКнови [re: 4eHe]  
Автор Kpъr ()
Публикувано03.02.05 00:53



при монопол е така. в момента няма по-голяма акула/мафия
да ги изяде тях... а уж в природата винаги има и по-голяма риба ?



Тема Re: Втората гад, БТКнови [re: 4eHe]  
Автор npocmak (фул)
Публикувано03.02.05 17:26



не съм сключвал никакви договри с БТК и изобщо не ми е необходима!
имам някакъв служебен телефон, на който могат да ме търсят отвън, а аз мога да използвам само за вътрешни номера.
достъпът до матрицата е през ЛАН.

има ли смисъл да се поддържа техника като телеграф и телекс в днешно време?
край на телеграмите ми звучи като: "Добро утро, нов ден! ПИСТА!!! Дайте път на HOMO INF-AMBIENCE*!"

*HOMO INF-AMBIENCE and, why not HOMO INFO-RESILIENCE, cos we already have HOME INFO-AMBIENCE



Тема Re: Втората гад, БТКнови [re: 4eHe]  
Автор Ecнaф (вашия зъболекар)
Публикувано03.02.05 19:42



Откровено казано, мениджърите с нечужди имена се броят на пръсти. Говоря за мениджъри, които са такива и в кръвта си. В този смисъл, "край на телеграмите" и "400 служители вън" ме устройват (малко са, но има и профсъюзи). Пратката, дето пътува толкова и за толкова пари, е заради подобни на тези 400 души. Макар че е друга тема, БТК май няма колетна служба.

Поради това, че всъщност много хора ги устройват тия неща с края на телеграмите и пенсионирането на лелките, акциите скачат.



Тема Гледаме грешната хранителна вериганови [re: Kpъr]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.02.05 18:31



БТК било само новина, брънка в редица скандали как да се предотврати отварянето на границите към Европата (когато побраиТзираните фирми на нашти шъ трябъ да се конкурират).

голямата риба била политическа

Така де, една република в ЕС прави 25% по-малко власт. В някои книги дори пише, че гражданските общества на страните членки представляват още 25% по-малко власт за политиците.
И ето едно сметка, която се разбира дори и от тях (но е правена от собственик на фармацевтична компания)

Сто процента власт за вземане на решения тотално в държавата

При членство в ЕС този процент се намалява с 25% : онези решения, които се вземат заедно - граници, емиграция, правораздаване, дерегулации на националния пазар ..

полученото, за развитите държави, се намалява с процента на stakeholders
(за тяхната класификация има една матрица на Грант, но по неизвестни на рационалността причини няма да я пусна)

За политиците остават нещо като 50% от решенията.
Как я виждаш ти тая вихрушка с мерцедесите, мутресите и привилегиите без реална власт, м ?

В нормалните държави е ок да подадеш оставка, когато избушиш сделка.

това, дето не е нормално е спретването на личностна разправа и публичен цирк, като че Европа е на Марс и няма никой дето в момента пише Има ли политическа, парламентарна и кват-ти-хрумне там стабилност

Има ли кому да се позвъни и разчита да поеме ангажимент ако някъде лумне поредната криза ? Де е тоя, дето има влиянието да спре ? -това се питат наблюдаващите.


предположенията, че се е Появил за втори път от есента в парламента са силно преувеличени. дори сокола не е такава сила


I can't complain, but sometimes I still do.


Тема Re: Втората гад, БТКнови [re: npocmak]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.02.05 18:39



Че нямаш връзка с БТК обяснява много липсващи обещания
Споко, не се коси. Имам два бели косъма и не са от нетърпение; докато посивея ехеее.. и БТК ще влезе в крак.

Да се поддържа каквато и да е услуга в днешно време има смисъл :
- ако има потребител, готов да плати цената й
- има пазар с дял, дето прави брейк ивън. поне
като ти падне нещо от каталога, ей така, за кеф на приватизатора и ЧР шефката му, се налага поне учтиво да обясниш на клиентите какво става, да ги подготвиш за промяната; нещо като да си модерен в мисленето. В незачитането на клиента ти няма нищо модерно, дори дайнамик асиметрик лайн на 8 гига за петолевка да му плеснеш да тече по медната жица.


I can't complain, but sometimes I still do.


Тема Re: Втората гад, БТКнови [re: Ecнaф]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.02.05 18:42



Както са скочили нагоре така в някой момент ще заскачат обратно.


I can't complain, but sometimes I still do.


Тема Re: Втората гад, БТКнови [re: 4eHe]  
Автор npocmak (фул)
Публикувано05.02.05 19:12



а когато си монополист на пазара и клиентите ти са зависими от теб?
тогава, доколко се интересуваш дали хиляда баби ще пратят телеграма месечно, че дядото станал на 80?
да се оправят, има телефони!
тъй си мисля че си мислят...

БТК нема много общо с български пощи, май
търпение му е майката! ще дойде и твоят ред...
сега чета по книжките. после ти ги пращам



Тема Re: Втората гад, БТКнови [re: 4eHe]  
Автор влъxвa №3 (1 от 3-мата)
Публикувано05.02.05 19:24



Цитат:
"Във връзка с разпространената от медиите информация относно предоставянето на услугите "Телеграми" /.../ Български пощи и БТК взеха решение за общи действия при осигуряването на интересите на клиентите.

...предоставянето на услугата телеграми продължава чрез услугата Бюро факс на Български пощи в 144 пощенски станции в България. От своя страна БТК предоставя същата услуга в 180 Бизнес центрове и офиси на БТК в над 160 населени места в България. По този начин се покрива 84,6% от българското население, което би могло да ползва услугата безпрепятствено. Услугата е аналогична на телеграмите, защото чрез нея също се пренася писмено съобщение от подателя до получателя. За доставянето на писмения документ се използва същата преносна среда, както и при телеграмите."





Тема Re: Втората гад, БТКнови [re: npocmak]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано05.02.05 23:09



If one's patient, man can even become king of Sweden
Търпение, ногу. Ще ти трябва новия ми адрес ! Ако не си си орязъл месинджъра..там.

Монополист на пазара не е нищо, издълбано в камък.
Дори на Балканите.
В европейските държави-сорса ми е Бизнес Уик и Економист след срещата в Женева, октомври 2003 - губят 60% приходи от традиционните телефони. Но не ги изключват, нали ? Щото има още две поколения да измрат, расли с тях, телекса и факса.
Аз отказвам да приема изобщо, че мислят. ХР ми бе преподавател в бизнес школото. Хайде да не си отварям устата..


I can't complain, but sometimes I still do.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.