Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:31 02.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Защо съществува този клуб?нови  
Автор Jokerman (dream twister)
Публикувано16.12.04 11:19



Какъв е смисълът от него? Кой, какво и кому споделя тук? За да споделяш с някого, би трябвало между вас да съществува някакво добро чувство. Има ли такова чувство между членовете на клуба? Никак не съм уверен. Никак не съм уверен дори, че голяма част от т.нар. "членове" изобщо са в състояние да изпитват чувства към някого, освен към себе си. Клубът бил "елитарен". Елитарен е колкото са елитарни маниакалните брътвежи на пациент на психиатрично заведение. Май точно на това прилича клуба. Произволен сбор от невротични, красноречиво разговарящи със себе си и неслушащи никого идиоти със солидни дипломи и завидна обща култура. Всякакъв диалог е невъзможен. Искреността се приема като проява на лош вкус, като втурване в личното пространство. Вместо нея се използва един литературо-подобен, маниерен стил на изразяване, който цели да докаже духовната извисеността и интелектуалното могъщество на индивида, с които той да смяе опонента. Това също е много показателно - възприемането на другия като опонент, на който трябва да се посочи мястото в ъгъла. Чудя се как въпросните личности разговарят с децата си или със съседите и дали използват същата блестяща риторика, премесена с тъй характерната за клуба битова мистика и всичко това пресолено с обилно използване на чужди думички.

rise up and say goodbye to no one


Тема И кво?нови [re: Jokerman]  
Автор Ecнaф (ентусиаст)
Публикувано16.12.04 11:42



разкажи нещо за добрите чувства, може би за bon ton?

Песничка за download:

(стара градска песен)



Тема Още съм много малък...нови [re: Jokerman]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано16.12.04 13:06



Виж собственото си изказване, пич! Не съм убедена, че си по-различен от това, което си описал!!! Пък дали хората в този клуб са такива, мен изобщо не ме интересува, влияе, касае и засяга. Този клуб не ми прави нито по-добро, нито по-лошо. Този клуб ми запълва времето с това, което аз сама си избера да чета и пиша, така както ми е настроението във всеки момент. Защо се занимаваш толкова много с бъркане в душите и визията на хората?! Особено когато хората изобщо не се занимават с теб по този начин, а ако не и изобщо да не се занимават. Готин си като всички останали и всички ти се радваме, кво ти е криво на тебе? Какво търсиш и не го намираш? Четем те, отговаряме ти, обичаме те ти изпитваш чувства към нас, ние изпитваме чувства към теб, ти ни отговаряш със същото Това тук са само едни думи. Ти ги четеш. Те са оставени и ти ги правиш, каквото решиш. Ако ти ги четеш с укор и надменност, така си преценил. Ако ти ги четеш със забавление, пак така ти си преценил. Мога ли да изживея твоя живот? Не! Реагираш както ти искаш и отговаряш както ти искаш. И всички са така. И всеки може да бъде всякакъв. Не мога да повярвам колко много се тръшкаш и тормозиш - кви сте хора, къв съм аз! Това какви сме хора няма нищо общо с теб! И това какъв си ти няма нищо общо с хората! И в крайна сметка това е пък и виртуалия, т.е. това се включва и изключва, за разлика от реалията!



Тема Споделям лично за себе си,нови [re: Jokerman]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано16.12.04 13:16



пък който ще да ми се присмее...
Защо аз намирам смисъл?
- Драсвам по няколко реда тук, щото отвсякъде другаде ме прогониха. Като ми кажат "къш, къш!", плаша се и-и-и-и-и (взех да заеквам само при мисълта) и на подскоци и прибежки идвам да се нарева тук. Кое е по-приемливо да плачеш в празна стая или да вървиш по улицата и сълзите ти безмълвно да се стичат... Смехът пък бил той нервен или не, не е ли по-приятно да е споделен, макар и без гаранция за ответна усмивка...
- Нямам Членска карта - все пропускам церемонията по връчването им. Устройва ме.
- "думата" не се предоставя, не се и отнема. Единствената наказателна мярка са... закатинарчените теми.
- Така и не можах да се науча да говоря ц_в_е_т_и_с_т_о, а от време навреме се появяват мостри за "великодушни" послания. Нещо като циркова акробатика, която няма да усвоя, но с интерес наблюдавам.
- Любимият ми жанр е гротеската, затова си позволявам неумело да се шегувам.
- Харесвам многозначността, когато успея да я "уловя" - напр. в твоя постинг "чужди думички" мога да тълкувам като употреба на думи от друг език, който не говоря или пък като нечии думи, изразили не мои мисли.

Та така...

___________
"Чудя се как въпросните личности разговарят с децата си или със съседите и дали..." Знаенето (знание ли е?) за отношенията на другите променя ли начинът, по който ти общуваш?

"Ако няма къде да отидеш, ела на себе си."


Тема АААААаа не!нови [re: Kaлинckи]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано16.12.04 13:22



Толкова свобода и "позволения" - не мога да понеса!

"Ако няма къде да отидеш, ела на себе си."


Тема И тебе те обичам!нови [re: holi_day]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано16.12.04 13:57



Въпреки че и него го обичам!




Тема Ууупс. По-спокойну, чинови [re: Kaлинckи]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано16.12.04 14:27



шъ съ притеснъ!

"Ако няма къде да отидеш, ела на себе си."


Тема Не се притеснявай,нови [re: holi_day]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано16.12.04 15:03



чувствай се като у дома си. Ти къде си, докато си тук? В офиса, у дома или на Марс?



Тема Re: Защо съществува този клуб?нови [re: Jokerman]  
Автор vigorine (nibelung)
Публикувано16.12.04 15:35



тук защо няма никакво предизвикателство към мен?...

Истината е безкрайно ... кратка!


Тема Бърз оглед наоколо. [re: Kaлинckи]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано16.12.04 15:40



На място, което ми беше втори дом, допреди година, а сега е работна канцелария.

Завиждам на хората-костенурки, които успяват да се чувстват навсякъде "като у дома си" и това чувство да не е измамно.

Ех, как се размечтах...

"Ако няма къде да отидеш, ела на себе си."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.