Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:32 03.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Чудя сенови  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано13.12.04 22:39



защо един мъж може да бъде осъден за физическо насилие, а не може една жена да бъде осъдена за системен психически тормоз?
Защо законите се променят под натиска на едно малцинство фригидни жени с мустаци по-големи от моите с активната подкрепа на меки китки?
Какво трябва да се очаква да направи един мъж когато например в продължение на половин час е казал 7 пъти на жена си да престане да говори глупости и да не му лази по нервите? Когато всички въжмозни методи на вербална комуникация са невъзможни?

Цялата работа си е един двоен станрт.

П.П.
Това цялото го пиша по повод изгонването на дмвата най-колоритни фигури от ББ. Когато бе изкаран демона на мъжа-побойник и с който жените са плашени още от малки. И вероятно обезумело стадо е пускало смс-и мислейки че така отмъщава за мъжкия тормоз.
Той обяснение беше да нема спекулаци.

П.П.П
За да няма излипни въпроси - досега не съм удрял жена. Нах-малкото за да не и доставя удоволствието да ме изкара от нерви.

П.П.П.П
Виждал съм мъж 2 седмици след побой от тази която обича. Че и викнала полиция за да твърди че той я нападнал и да го затворят. Добре че полицаите били свестни и деликатно и обяснили че съдейки че на нея и няма нищо и от характера на раните е по добре да си затрае

инцест: забавление за цялото семейство


Тема Аре да се разберем без бой!нови [re: Mandalay]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано14.12.04 09:48



Сещаш ли се, че правиш прибързани изводи и дори не се замисляш за обратната страна, а бързаш да го твърдиш и ще си затвориш очите, т.е. няма да мислиш дали е вярно или не, само защото ти изнася така, както го твърдиш.
Канкретно: помисли сега
не си ли се опровергал сам с историята накрая на изказването ти, че и жена може да бъде осъдена?
биха ли оставили жена в ББ, която би изпаднала в истерия и би чупила чаши?
да се хванем ли на бас, че единодушно тази вечер ще бъде номинирана Венета, заради психическия тормоз, който налага на зрителите да я гледат в истеричните й шокове?
не би ли бил осъден всеки за физическо насилие и психо терор, независимо от пола?
има ли закони според половете?
ще дадеш ли пример за закон, който е променен под натиска на някои хора?
а не е ли добър пример хората от народа да искат промени в законите, ако не са домислени?



Тема Как държавата сенови [re: Mandalay]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.12.04 10:59



грижи за равнопоставеността на половете - поне в количествено съотношение:

из "Закон за защита срещу дискриминацията", в сила от 01.01.2004г.

чл.39 (1) Ако кандидатите за заемане на длъжност в администрацията са равностойни по отношение на изискванията за заемане на длъжност, държавните и обществените органи и органите на местното сомоуправление назначават кандидата от по-слабо представения пол до постигане на най-малко 40-процентно представителство от него в съответните административни звена.
(2) алинея 1 се прилага и при определянето на участниците или членовете в съвети, експертни работни групи, съвещателни или други органи, освен когато тези участници се определят чрез избор.


Никъде законодателят не е предвидил, че трябва да има равнопоставеност на половете в силово изражение. Нито някъде се упоменава, че е необходимо такова. Не се споменава никъде, че психическото и/или физическо надмошие зависят от пола, нито пък, че победата определя по-силния и съответно удовлетворение от участието му.
Но ми харес(в)а думата "избор". Затова са събеседванията, интервютата, решаване на тестове, казуси..., изпитателните срокове в назначенията, възможността за прекратяване на трудовите взаимоотношения.

______________
Аналогията ми в случая беше напълно преднамерена.

______________
Чупенето на чаши и чинии е интересно хоби, практикувам го доста рядко, но в годините съм се усъвършенствала... в бързия избор на подходящо място за това.

"Ако няма къде да отидеш, ела на себе си."


Тема Инови [re: holi_day]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано14.12.04 11:29



кой по дяволите е казал, че мъж не е способен да върши психически тормоз и че мъж разбирал, ако му кажеш нещо 7 пъти поне?



Тема Аз пък знаеш ли кво се чудя...нови [re: Mandalay]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано14.12.04 11:51



Защо плейбой звучи забавно, а лесбо-курва или би- силносексуална жена, плейгърл, звучи мръсно, както каза една майка...

за жена дори няма точна дума, ето това е сексизъм

Редактирано от Kaлинckи на 14.12.04 12:09.



Тема А пъкнови [re: Kaлинckи]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.12.04 13:41



химера ли е женската солидарност и мъжкото прия/преда-телство?

"Ако няма къде да отидеш, ела на себе си."


Тема Ооохохооо...нови [re: holi_day]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано14.12.04 16:35



Мъжете стават пример за живеене на двоен стандарт от страх от всякакъв вид неспособност и от страх да не бъдат упрекнати в нещо, а бе изобщо невярващо съм гледала как мъж от страх лъже и се опитва сам да си вярва с всички сили. Като че ли така са възпитавани съвсем умишлено!
Жените са много по-открити в поведението си, отколкото мъжете. Сякаш мъжете са дезориентирани.



Тема Re: вниманиеее [re: Mandalay]  
Автор Лaypa ()
Публикувано14.12.04 16:45



нечия папка favorites> and people are strange май премигва от издуване след шпионирането на всички нещастни БигБлогъри в къщата с лешниците
скръцскръъъц ъц

(нали не мислиш, че в ББ нещо става просто случайно;) за аудиторията им е ясно. идеите, които не само не мен ми идват наум, започват все повече да се отличават с висока доза антихуманност..)))

но
факт. лоша работа туй алкохолът! алкохолът е голеееемо зло - и това е! и трябва да се унищожава! ама по малко. не като колоритните неди и гроши..
да де. то така трябва да се мисли за децата.. като деца.
и на непорастналите им светове и бъдещите деца със сигурност ще им подражават.. пък дали е добре или не, за кого и къде всъщност и тн..
хайде въпрос за цяла дисертация..
важното е ти за себе си да имаш добрия и верен отговор
къде бях? да.

признавам си колко ме разсмя с онова
снимайте, снимайте
човека
с червените
лепенки!!
(червени* за пояснение, тъй като идват от ръчичките на любимата)
ей там под уличните коледни лампички, подпрян на многото безразлични коли. а отгоре му точно една луна!
(много гол, боядисан и очертан филм. срещу подсмърчащите зрители в залата, с ръкавици)

общуването е сложна игра и често се оказва изградена от сплитащи се погрешно моно-диалози, разбирания и отношения. но да се попитаме всъщност - дали е луд този, който бие или онзи, който го бият!? или този който му дава, или онзи който яде баницата))
(ето ти тема за изкривяване на няколко пръста по клавиатурата)

отговорът е едно голямо и очевадно 'еми да' :)
и това и трябва да направи, независимо дали е мъж или жена


п.п. а на мен все ми се иска някъде да прочета с какво можем повлия на хората да станат по-добри (да пукна, ако знам какво значи това вече!) да се усмихват по-често, да плачат от съчувствие, да изразяват радостта си.. ей такива някакви глупости.. ми е наистина приятно и някак ми стига.

бай-бай! и умната с таралежите ;)



Тема Ехххееее...нови [re: Kaлинckи]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано15.12.04 09:20



Ами как мъжете няма да ги е страх, като най-честият стил на разговор с тях, отстрана на жените, е обвинително-настъпателен (спр. виж си постинга). Липсата на страх си е форма на безумие. И докато от три техни изречения, две започат с "Аз", при жените словоредът е "Ти си... ", та съвсем нормална е обърквацията, която се получава - постоянно да ти обясняват какъв си и що си - не е лесно...

Кои и къде са тези "по-открити" жени?! Като са толкова открити, защо все са неразбрани? - и то не само от околния свят, но и от самите себе си.

А откъде се е вплел в женската същност вечният стремеж за превъзпитание на другите? - израз на постоянния спътник Недоволството ли е или еволюция на майчинския инстинкт.

"Ако няма къде да отидеш, ела на себе си."


Тема Съвсем не ставаше дума за тованови [re: holi_day]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано15.12.04 10:07



Мъжете не ги е страх да не ги обвинят жените. Мъжете ги е страх да не би да се изложат. Не може мъж да не може. Не може мъж да сгреши. Не може мъж да се покаже открито, да каже какво мисли и какво чувства, за да не го използват против него, за да не го помислят за слаб и глупав. И особено пред други мъже. И така са възпитани от малки. Точно по този начин или тази причина мъжете изглеждат по-добри приятели с всички, въпреки че може да е двулично. Нали за това говореше и ти и аз на това ти отговарях.
Аз не говоря само хвалби, но това не означава, че от постинг, в който изразявам неодобрение трябва да се направи извода. А от постинг, в който изразявам одобрение, не. Ти би ли обяснила какво удоволствие доставя мъж, изкаран от нерви?! Ясно е, че съвсем не съм съгласна с темата. Общо взето нещата стоят така - при всеки кофти извод за жените, аз мога да кажа също кофти извод за мъжете. Няма особена стойност да упрекнеш някого в нещо, което е характерно и самия теб. Така че, ако мъж каже, че жените са тъпи и грозни, мъжете не са само красавци и умници, ако мъж обстойно се отврати от груби жени, той не е по-малко груб точно в тоя момент и т.н.
Какво още да ти кажа... За откритите жени ли? Че нали точно затова сме наречени емоционални! А разбирането явно не е самостоятелен процес!!!
А също и това че изказвам неодобрение не е равно на превъзпитание! Това са думи, които са просто думи, нито повече, нито по-малко, защото да се влияеш, дефинираш и определяш според оценката на другите е форма на безумие. Вени от ББ е нагледен пример.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.