Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 23.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема кое е важното в живота?нови  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано17.10.04 23:22



Този въпрос винаги ме е вълнувал и понеже натам отидоха нещата и в съседната тема, ми се иска да ви попитам:

Какви са вашите приоритети в живота? Т.е. кое смятате за важно, във връзка с кое се притеснявате, дерзаете, палите, вдъхновявяте? От другата страна стои всичко това, което ви се вижда незначително, което не забелязвате, върху което не можете да се съсредоточите и разсеяно кимате, когато ви говорят за него.

Що се отнася до мен, отсега ще кажа, че не знам, напълно загубен съм, опитвал съм всички варианти (почти), за които съм се сетил и нито един не ми е “прилягал”...


Така че помагайте... Кажете първите си три най важни неща/принципа/цели, които следвате, към които се стремите в живота. Ако можете да ги подредите по важност, би било прекрасно, но няма да изисквам непременно това от вас, понеже не всички хора разсъждават по такъв начин май...

Може би не сте си задавали този въпрос? Ще опитам да ви насоча до колкото мога. Приоритетите, които съм чувал от познатите ми, роднините ми, които и аз съм “пробвал” (като начин на мислене, като психологическа нагласа), са следните...

Най важното в живота е:

Здраве – включва всичко от здравословния начин на живот до редовното четене на вестник Лечител и мистична литература за рейки лечение и тем подобни.

Материална осигуреност – от това да имаш какво да ядеш, до това да си купиш по голям апартамент, в по добър квартал, да имаш по добра кола, спретната виличка, джакузи и т.н. и т.н.

Пари – да имаш много пари, колкото се може повече, защото с пари всичко се постига.

Кариера – избрал си си някакво поприще, някаква професия и трябва да “растеш” в нея с мощни темпове. Борбата е жестока, но ти си силен! Ще успееш, по високо, още по високо...

Известност – да имаш хиляди фенове, да те знаят и по света, да си звезда, да те уважават, мразят, завиждат, обичат, обожават – като Азис, като Тина Търнър или Брад Пит.

Секс – да спиш с колкото се може повече жени (мъже), те да са колкото се може по красиви, по известни, умни, успели, готини, добри в леглото и т.н.

Социалност – да имаш много, много приятели, познати, да те харесват, уважават, да бъдеш лидер сред хората.

Себедоказване – каквото и да значи това точно - с други думи имаш някаква представа за себе си, някакво самоуважение, някакво самочувствие, че можеш определени неща и знаеш други неща и държиш всеки около теб да знае какво точно можеш и умееш и да ти го признава, да ти отдава необходимото уважение. С други думи да се чувстваш значим в собствените си очи и никой около теб да не подкопава тази значимост (мисля че ми е много трудно да обясня тази категория, но е толкова популярна като основен приоритет, важен сам по себе си, че няма как да я пропусна)

Игра/развлечение – да се забавляваш, независимо дали чрез ходене в софия ленд с приятели, чрез шантави партита, танцуване в клуб, каране на колело, яздене на кон, екстремни спортове...

Семейство – да се ожениш за “правилния човек” и да си направите N на брой сладки малки дечица и всички да бъдете ужасно щастливи заедно.

Любов – да откриеш любовта на живота си, романтична, страстна, да бъдете заедно на най вълшебните места, да преодолеете всички трудности и така нататък (и те заживели щастливо)

Наука – знанието може да бъде най сладкия наркотик, особено ако си открил своята област на интерес, която те вълнува – може да бъде от ядрена физика до “психология на модния дизайн и рекламата”.

Хоби – може би си запален шахматист или картоиграч, може би правиш парни локомотиви или корабчета в бутилка, може би четеш световна класика, гледаш филми и това (което и да е) е наистина важно за теб?

Религия – общуваш си с Бог (по някой от религиозните кодекси) и живееш богоугоден живот?

Мистика и магия – общуваш си с Бог по някакъв по нетрадиционен кодекс и обичаш да правиш обичайните неща по труден начин (примерно да си донесеш чаша с вода чрез телекинеза, вместо чрез разходка до кухнята).

Изкуство – рисуваш, пишеш, твориш музика, скулптура, кино и това те прави щастлив и удовлетворен, когато най сетне довършиш творбата, която си имал импулс да започнеш?

Алтруизъм - да служиш на човечеството, да помагаш на хората, да правиш добро по някакъв начин и т.н.

Друго – тук вече сте вие, моля включете се без значение дали ще е с някоя от изброените категории или нещо друго...

И така, приоритетите ви в живота са:

1.
2.
3.

(или
- .....
- ....
- ....)



Тема Да приемашнови [re: Cивия вятъp]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано17.10.04 23:52



Както дойде.
Да бъдеш себе си.

Да сортираш във връзките си и подбираш комуникациите
да се научиш да четеш символи и използваш значението им
да улавяш навреме сигналите, с убеденост в силата на интуицията
да не риташ срещу природата
да черпиш вдъхновение от самия живот

Три важни принципа

Интегритет
Последователност
Вярност

Постигат се с Труд-Търпение-Темперамент-Такт-Талант





Тема Re: мерсинови [re: 4eHe]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано18.10.04 01:44



малко абстрактно ми прозвуча - все едно съм отворил учебник по "мениджмънт" на главата "обща теория за информацията" , но благодаря все пак за отговора :)

няколко уточняващи въпроса, ако може.

- таланта и темперамента не са ли нещо вродено или поне краен продукт от възпитание + генетични дадености? в този смисъл не са ли по скоро резултат (който се повлиява достатъчно трудно), отколкото контролируемо средство за постигане на нещо?

- какви "символи" можеш да четеш и как се "из-ползва" едно значение?

- какви "сигнали" могат да бъдат уловени и как се измерва силата на интуицията?

- какво значи да "риташ срещу природата"? да не си сменяш пола ли? или да не си хомосексуално ориентиран може би?

- знаеш ли коя си ти, за да можеш да бъдеш себе си?



в досегашните разговори с теб не съм забелязал, че следваш могъщия принцип на приемането... явно не съм те разбирал досега, за което се извинявам...

Редактирано от Cивия вятъp на 18.10.04 01:46.



Тема Re: мерсинови [re: Cивия вятъp]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано18.10.04 02:09



Казал си повечето неща, които си струва да се споменат.

Ако някой покрие това, което си споменал, на бас, че ще се изприщва всеки ден, че е незаслужено щастлив.

И за половината от тях бих рипала, ако ги покрия така, както аз го разбирам.

Има и още нещо....онова мистичното, което стои нощем в сънищата ти...и в минутата на смъртта ти......когато разбираш дали си е струвало, и кой си всъщност.

Да....струва си.....


Дерзай......имаш много за покриване.



Тема Re: кое е важното в живота?нови [re: Cивия вятъp]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано18.10.04 09:28



Да бъдеш доволен от себе си. Което значи да можеш да се радваш на каквото искаш. Важното не е в парите колите жените или статуса. Важното е да можеш да се отпуснеш с нещо без непрекъснато да те яде нещо отвътре. Да имаш един час да четеш книга. Да можеш да харесаш дъжда вятъра или изгрева. Да не те мъчат кошмари нощем. И естествено да не те е страх да умреш защото така ще загубиш твърде много

Ужасняк Безподобен (не по Лем)


Тема Аминови [re: Cивия вятъp]  
Автор reader (тъга)
Публикувано18.10.04 11:05



не знам кое е.

Трябва ли да знам?

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Re: кое е важното в живота?нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Aляcka (студена)
Публикувано18.10.04 11:21



Винаги съм смятала, че най-важното в живота е смъртта. Интересното и важното е след този момент.



Тема Re: кое е важното в живота? [re: Cивия вятъp]  
Автор БeзcъннaМодератор ()
Публикувано18.10.04 16:01



Иронизираш като да си видял превръщане във фикс-идея.

Пропуснал си децата.

А за да са те добре, човек съобразява и съпоставя всяко свое лично нещо с общото.



- - - -
I've said too much, I haven't said enough.


Тема Re: кое е важното в живота? [re: Cивия вятъp]  
Автор Джил* (неопознаваема..)
Публикувано18.10.04 17:04





всички важности, които си изброил, важат за днешно време.
ако живееш в други времена, приоритетите ти ще бъдат други, нали ?
аз не мога да кажа какво е важно, по-важно или свръхзначимо за мен в живота.
знам кое е важното по принцип : да разбереш какво си и защо си.
(като използваш които и да е от изброените начини...и още допълнителни)
след това всичко се подрежда, според зависи ... и дори можеш да избираш.

а ако трябва да кажа какво наистина ме дразни и предизвиква (дори често е повод за необмислени действия от моя страна) - това е "дебелокожието" и нечувствителността, под каквато и форма да са .... :)

~~~


Тема За мен тук има 2 различни въпроса [re: Cивия вятъp]  
Автор Kaлинckи (запознанства)
Публикувано18.10.04 17:24



1. Кое е важно? и 2. Какви са приоритетите?
1. Важно е да се разбирам. Само това. Аз себе си, винаги да знам какво искам и винаги знам, и винаги знам и какво и не искам. Другите мен да разбират и аз тях.
2. Приоритетите ми се менят непрекъснато. Харесва ми да живея на усещане, а не на принципи. Няма правила за мен, нито чужди, нито мои или ако ги има, то ще са само за да ги пробвам как изглеждат иначе. Разбира се гледам да не изкарвам акъла на хората, понякога се убеждавам, понякога се съгласявам, но понякога умирам от желание да е иначе.

--
Няма нищо по-подходящо от момента.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.