Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 27.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Бруталнонови  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано16.10.04 16:03



Мина преди малко една реклама която започва с "Още от малка Ани имаше една мечта - да се омъжи ...". Та се сетих че един приятел който скоро се ожени ми каза по случая че жена му иска и на него му е все едно дали ще подписва документи или не. Той така или иначе обича жена си. Както и за класически филм "Четиси сватби и едно погребение" където основните разговори се въртяха около темата "ще упея ли да се оженя/омъжа тази година" Все едно става дума за спортно постижение.
А и пълно със сайтове за запознантва където разни същества отчаяно се опитват да привлекат вниманието за да успеят да се доберат до заветния подпис. Като ходене на пазар. Да няма празно.

Явно самия подпис е дело достойно за стиха на Вазов "Конец. На дело велико аз сложих венец"

П.П.
Сетих се да погледна в съседния форум за сватби - 99% от хората са от женски пол.

Koмпютpитe ca нeнaдeждни, нo xopaтa - oщe пoвeчe


Тема Re: Бруталнонови [re: Mandalay]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано17.10.04 01:26



То и сватбен клуб имало!
А ако това за процентите и жените е вярно, ме учудва. Но сигурно е вярно.
Има и друго - че ако жена не желае да се жени и/или да има деца, тогава започват да казват, че това не било нормално. И то същите тия женщини, есДевствено

Play a life.


Тема Re: Бруталнонови [re: BИ]  
Автор TheGoldenSnitch (в играта)
Публикувано17.10.04 03:47



Не му се чудете. Наскоро изучавайки едни науки, ми се случи да са изуча, че жената не била социално завършена, ако не е омъжена. Дори да се издържа сама, да е добре материално осигурена, да е с престижна работа и т. н., не може да получи пълно социално признание без брачна халка на ръката си. Не че съм съгласна, но това било Минке положението, доказано от науката....

>O< <<<<<<<<


Тема Смешно.нови [re: Mandalay]  
Автор Aляcka (студена)
Публикувано17.10.04 11:12



От малки ни възпитават точно в такъв дух - как да угаждаме на мъжете, как да се омъжваме и да ставаме майки. Дори и глупавите женски играчки са само на тази тема. Кукла-бебе, облечи и нагримирай Барби, подреди къщичка, сватби-бебета-ТОЙ-добра съпруга-добра майка. На мен дори са ми се карали, че предпочитам конструктори пред куклите.
Няма край женската глупост и суета, с голямо съжаление стигнах до този извод. Глупост и суета от дребните неща - като се почне от свръхнеудобните обувки, които се носят, защото са модни, нищо, че са грозни и след години краката ти ще ти отвърнат подобаващо за тормоза, и се стигне до представите как всяка жена трябва да мечтае да е булка в бяло, "принцеса за един ден", сметанова торта, стиснала за врата препотилия се младоженец и като последен довод в полза на сватбата - с вдигнат обръч на роклята, за да не си личи в кой месец е.

Амин.



Тема Re: Смешно.нови [re: Aляcka]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано17.10.04 12:48



АЗ-а има нужда от подходящата самопредстава иначе се чувства несигурен. Въпроса не е каква представа искаш и имаш за себе си а защо изобщо ти е нужна.



Тема Re: Бруталнонови [re: Mandalay]  
Автор Mylenia (L'autre)
Публикувано17.10.04 16:27



Golqma glupost e brakyt.Osobeno,ako ne vlizat deca v planovete.
Osven tova,ne znam kak sa tochno cifrite v Bulgariq,no vyv Franciq,naprimer,spored statisticheski prouchvaniq,VSEKI VTORI BRAK ZAVYRSHVA S RAZVOD!V Bulgariq,ako horata si davaha zor da se razvedat,shteshe da e syshtoto,no kato si pomislqt,che trqbva da razpredelqt "imushtestvo" i dr. podobni neshta,si traqt i prodyljavat da si jiveqt s polovinkata,koqto otdavana veche ne obichat...Tqhna si rabota.

Za kakvo da se jenish?-za da trqbva sled tova da se razvejdash.

"Si c'est ton souhait
Je peux t'accompagner..."


Тема Re: Бруталнонови [re: Mandalay]  
Автор Mapжeнa ()
Публикувано17.10.04 20:24



Айде само ще кажа, че хората имат различни възгледи, формирани от различни фактори. Но иронията ти спрямо жени, които искат да се омъжат е неуместна, защото ще ти кажа, че сигурно половината от тези, които говорят че май им е добре сами всъщност тайничко се надяват на същото. И това е така, защото има нещо, което се нарича биологичен часовник. Колкото и на високоинтелигентните дами еманципатки /малко да уравновеся иронията/да не им се иска - инстинкта за продължение на рода е един от най-силните инстинкти вложени в нас. Ако жена има възможността да си отгледа сама дете, без да се омъжва - би го направила, за съжаление малко са тези, които имат тази възможност, затова за тях бракът е естествен защитен иструмент.



Тема Re: Бруталнонови [re: Mandalay]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано17.10.04 21:44



Не знам на кого е цел, но факт е, че жените се омъжват за мъже - т.е. в подписването участват ДВЕ страни, независимо на коя от тях това е цел и за коя е все едно.

В обществото не се гледа с добро око на стари моми и ергени, също и на разведени - може би е оправдано - казват си: той/тя не може с едно семейство, при това свое, да се справи, та какво остава да е справи с друго нещо.



Тема Re: Бруталнонови [re: ssonia]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано17.10.04 23:14



Не знам за старите моми , ама в обществото покрай мен на старите ергени не се гледа с лошо око - напротив - на почит са Има и друго - аз като кажа "стара мома" имам предвид по скоро поведенчески модел , не толкова фактологията около "момата" . За мен "стара мома" е по скоро жена с донякъде изкривени , или по скоро различни представи за силният пол .



Тема Re: Бруталнонови [re: Mapжeнa]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано18.10.04 22:09



Не бих могла да се съглася, че всяка всяка жена има инстикт да ражда деца. Това не е вярно. Познавам поне две жени, които нямат желание за деца, едната е омъжена. Щом има повече от една, значи не е случайност, а закономерност.

От друга страна моето лично мнение е, че мъжете само гледат как да те вържат. Имала съм пет предложения за брак (досега. Не че е за хвалене, просто ми се е случвало). Мисля, че е досадно. Или пък съм някакъв кутсуз. Защото щом откажа да се омъжа, губя приятел. То и да се омъжиш, пак губиш приятел. Даже по-зле - губиш много повече.

Play a life.

Редактирано от BИ на 18.10.04 22:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.