Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 28.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: кое е важното в живота?нови [re: Kpъr]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано18.10.04 22:52



е да, но за да стигнеш до този момент ти трябва да имаш някакъв план - т.е. да си пишеш дипломната. :)

ти може да имаш и други планове - примерно да идеш за 3 години в Тибет, но ако получаването на диплома е приоритет за теб, то ще отложиш пътуването към тибет за след дипломирането си.

от друга страна ако отиването в тибет е приоритет за теб, тогава може да отложиш или дори да се откажеш от дипломирането си.


животът е такъв, че често един избор ни лишава от нещо, за сметка на друго. и обикновено нещата, които избираме са в някаква по обща насока.


ако живееш в пловдив и имаш един свободен ден - неделята, не можеш едновременно да идеш и до софия и до бургас. може и в двата града да имаш скъпи приятели, които искаш да видиш, но в този момент едните са приоритет за теб. от друга страна това, че всяка неделя избираш да се видиш с приятелите си, вместо да прекараш почивката по стотици други начини, е нещо повече от моментен избор, от моментен приоритет, който след ден ще се промени... това е нещо цялостно, някаква тенденция, която има по трайно влияние върху теб.... защото за някой друг човек прекарването на свободната неделя може изобщо да не включва среща с приятели, а прекарване със семейството или пък дремуцане пред телевизора със 104 сателитни канала



Тема Re: кое е важното в живота?нови [re: BИ]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано18.10.04 23:13



ами не питам кой на колко години е (за лично се чувствам доста над 200), а какви са му приоритетите в момента :))

ако заедно с това сподели и възрастта си - още по добре, но не ми е приоритет това :РР


очаквах, че не всеки ще сподели нещо лично просто ей така, но не мислех, че ще ми пробутат толкова много абстрактни разсъждения като пълнеж

в крайна сметка обаче пак си получих своето, изкрънках няколко признания и в момента може да се каже, че съм доста доволен


чудя се как ли мога да убедя една млада черна котка като твоя милост да издаде поне част от загадъчната си природа?



Тема Re: Аминови [re: reader]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано18.10.04 23:15



доста интересно разсъждение, което би било напълно погрешно според всички закони на формалната логика



Тема Re: кое е важното в живота?нови [re: Cивия вятъp]  
Автор чepи (виножадна)
Публикувано18.10.04 23:56



хехе спомням си, че преди време, в началото на задочното ми вечерно следване, на една от първите лекции, една преподавателка говори за приоритетите. до тогава не се бях замисляла сериозно за тях, което не значи, че съвсем са липсавали... тя каза нещо в кръга на шегата уж, че всички ние си имаме приоритети като семейство, кариера, следване и те (преподавателите) много добре разбират това и няма да се засегнат, ако задочното вечерно следване не е нашият първи приоритет напротив, биха се учидили, че семейстовото или престижната работа не са преди него. и така, тогава наистина се замислих и установих, че следвам моите приоритети дори без да се замислям много-много за това

in vino veritas


Тема Re: мерсинови [re: Cивия вятъp]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано19.10.04 01:00



Аз ти казах че живееш в турско, ти не вярваш
Толкова е безлично това място, че въпросите Какво е ВАЖНО не те оставят; толкова е празно, че можеш да тръгнеш където очите ти видят без причина, без компания, без посока и без цел.
Един отпадъчен, остарял свят.

какво ли може да е важно в него ?
Самият живот ?
Каква стойност има този живот сам за себе си, когато не произвежда нищо ? Освен въпросите ти - какво е важно.

След време ше е какво е ПРАВИЛНО
И после, а дали е навременно
Ето така изглежда апатията, в която се намираш

за каква свобода говори безпътният ?
За чуждата

мерси съм





Тема без коментарнови [re: 4eHe]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано19.10.04 06:53



"Каква стойност има този живот сам за себе си, когато не произвежда нищо?"

струва ми се, че по нататъчен диалог по темата просто би бил безпредметен



Тема Re: кое е важното в живота?нови [re: _Razlichna_]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано19.10.04 06:55





разбрах



Тема Re: кое е важното в живота?нови [re: чepи]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано19.10.04 06:56



и какъв е изводът? да не се замисляме много много, че то нещата и без мислене си стават?



Тема Re: кое е важното в живота? [re: Cивия вятъp]  
Автор чepи (виножадна)
Публикувано19.10.04 07:29



извода е различен и зависи от приоритетите

btw, нарочно ли си пропуснал клубовете като приоритет? та нима малко време "пропиляваме" тук в "безсмислени" приказки за важните неща?! това би трябвало да е все пак някакъв приоритет за пристрастените клубари като теб и мен

in vino veritas


Тема Re: кое е важното в живота? [re: Cивия вятъp]  
Автор Aляcka (студена)
Публикувано19.10.04 08:00



Бъзикам се. Идеята ми е, че приоритетите, ценностите и подредбата се променят според ситуацията. Доста хора ще споменат здравето в началото на класацията, но реално не се грижат за него докато не го загубят. Клише, но факт. Важното в живота се роменя според необходимостите към момента и това е очеизвадно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.