Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 28.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: кое е важното в живота?нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Casper. (dobro duhche)
Публикувано31.10.04 21:18



Да намериш:

*равновесието в живота като се опознаеш и бъдеш себе си.
*топлината, която да успееш да запазиш за по-дълго
*правилния път към другите, карайки ги да се отнасят с теб човешки

Има на света едно единствено истинско съкровище-доброто сърце

Тема Re: какво искам?нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано01.11.04 13:15



Да.
След като помислих отново, реших, че съм била прекалено категорична. Мисля, защото ограниченията на материалния свят си слагат едни окови и ограничения, които остават в съзнанието ти като непроменими.

И аз имам други, неясни желания за мен. М, сега говорим за желания, не за приоритети, но ако приемем, че едното е свързано с другото.....

Една вечер наскоро седях...на прозореца.....без да разбера как са минали час, час и половина. Хапех си устните...и отвътре ме раздираше усещането, че пропускам нещо изключително важно.

Много, много силно усещане. За това неудовлетворение ли говориш? За тази жажда ли? За това недоволство? Уж имаш онова, което искаш, но ръцете и душата ти са празни. Копнежите дори не мога да бъдат назовани.

Тази празнота ли искаш да напълниш?

И с какво?



Тема Re: какво искам?нови [re: Roxana]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано01.11.04 15:30



това усещане, което при теб е траело час, аз го имам от години. все чакам нещо да се промени, нещо да се случи, за да усетя от вътре удовлетворението, спокойствието да ме изпълни. е, вече не чакам, ами правя всичко, което ми хрумне, опитвам го дали "става" и до колко "става" за мен.


за момента не искам да пълня празнотата искам само да разбера защо я има, дали само при мен я има и още много неща. затова и питам, затова и заядливо провокирам хората да се замислят повече или всъщност не да се замислят, а по скоро да спрат да мислят и евентуално да се ядосат достатъчно, за да ми напишат нещо истинско, което мога да почувствам, което мога да "опитам" все едно че аз съм го преживял.



Тема Re: какво искам?нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано01.11.04 20:15



Не е единственото, нито е първото, и вероятно няма да е последното. Но както виждаш, аз говоря за това, а ти за приоритети.

Аз го имам отдавна и за себе си го наричам жажда. Жаждата те гони да искаш и търсиш. Не може да останеш на място, защото не те свърта. Дори когато спиш, вътрешното ти око остава отворено. Дори когато си смачкан, жаждата те вдига да живееш. Може да го наречеш дух...да, дух е по-добре. Но пак не е само дух.

Търсиш душата си , Сиви ветре.....рееш се напред назад ....в опит да вземеш в шепи вятъра на душата си.



Тема Re: какво искам?нови [re: Roxana]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано01.11.04 21:51



да, вярно е, душата ми я няма в момента. и не знам кога и дали ще се върне.

но и когато съм бил с душа пак не съм намирал за дълго покой.

сама разбираш, че нещата няма смисъл да бъдат поставени по такъв начин, затова питам за приоритети.



поне имам какво да търся, Роксана, защото има безброй хора, които нямат и никога не са имали нито душа нито дух, просто празни обвивки. веднъж някой ми каза, че на целия свят имало само 50 000 човека с души. ако е вярно, може би и тях търся също.



Тема Re: какво искам?нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано01.11.04 22:43



Тогава дефинирай онова, което търсиш.

Аз не мога, но знам, че някога съм го имала. Искам го пак.



Тема Re: какво искам?нови [re: Roxana]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано01.11.04 22:53



не мога да го дефинирам, съжалявам.

търся душата си, духа си и мястото си :)

първата отлетя далече, заради болка, вторият не се събира, защото му е тясно, а третото е ключът към първите две и най голямата загадка за мен в момента


кога си го имала? :)) дали е било скоро?



Тема Re: какво искам?нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано02.11.04 21:26



Не знам какво имаш предвид като казваш скоро.

Някой ден на ушенце ще ти разкажа, но не тук.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.