Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:17 29.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Най-общо: За доброто и злотонови  
Автор McFly ()
Публикувано14.08.04 23:56



За доброто и злото или има ли смисъл да си добър?

Интересни са разбиранията на хората за това кое е зло и кое добро! След доста време установих, че изобщо няма смисъл човек да бъде добър с околните или да бъде ухилен кретен (или както повечето хора казват "с чувство за хумор"). Всичко опира до тълкуване на това кое е добро и кое не е. На мен ми писна да съм ухилен кретен ... Леле к'ви глупости пиша!

Programmers don't die, they just GOSUB without RETURN


Тема Re: Най-общо: За доброто и злотонови [re: McFly]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано15.08.04 00:24



не си прав, има смисъл да си добър с околните, естествено те никога няма да отговорят на очакванията ти.

бъди външно какъвто си вътрешно, така ще си най истински.

ако ти идва отвътре да се хилиш - прави го :) аз обикновено съм точно такъв и не съжалявам - повечето ми познати ме приемат и харесват такъв какъвто съм



Тема Коенови [re: McFly]  
Автор Satriani (Човек)
Публикувано15.08.04 01:12



е добро? А зло?

___
Свобода, равенство, братство


Тема Re: Най-общо: За доброто и злотонови [re: McFly]  
Автор БeзcъннaМодератор (away)
Публикувано15.08.04 09:29



Правиш това, което смяташ, че е добре да направиш. Не казвам добрО, а добрЕ. По убеждение. Иначе се объркваш, задаваш излишни въпроси, вторачваш се в другите и в крайна сметка губиш какво искаш ти.

Има смисъл да си добър. Но няма смисъл да се спираш да си лош само защото смяташ, че ще изпаднеш извън "добрите". Ако ме разбираш.



- - - -
I've said too much, I haven't said enough.


Тема Re: Най-общо: За доброто и злотонови [re: Бeзcъннa]  
Автор McFly ()
Публикувано15.08.04 09:34



Има ли смисъл да си добър? Едва ли. Най-много да си докараш още ядове. Ако не сте забелязали хората които най-много обичаме ни нараняват най-много. Интересно, но факт

Programmers don't die, they just GOSUB without RETURN


Тема Re: Най-общо: За доброто и злотонови [re: McFly]  
Автор *karla (дивачка)
Публикувано15.08.04 12:12



Не можеш да станеш добър или лош...ти си добър или лош.... да си добър боли защото често се срещаш с лоши хора.... просто трябва да не се нарушава равновесието в природата.... тя не го позволява....добър да се среща с добри хора само и лош да се среща с лоши хора само.... иначе везната ще клони само на едната страна...а това не е възможно.....

От известно време се опитвам да съм лоша.... но не се получава..... не мога.... искам да съм, но не ми се отдава.... въпреки всичките лошотии, алчност и злоба , който се изсипват на главата ми.... не мога да мразя и да отмъщавам, помня но не отмъщавам , не се и сремя.....защото всеки си получава заслуженото един ден.....

да си добър ти идва отвътре... не си ли вътрешно добър външно каквото и да показваш личи ...фалшивото се познава ..... откъде го измисли това ухилен кретен .... ухилени кретени са хората с мръсни души искащи да изглеждат добри - имаш фалшиви усмивки...познават се.. нямат излъчване на добри хора ....поне аз ги познавам.....

така че не се опитвай да бъдеш лош.... ей ..много е трудно да знаеш..... бъди си добър и ако можеш избягвай допир с лоши хора, научи се да ги познаваш...фалшивите добри - те си личат..... не бягай от това което ти е дадено.....

Да бъдеш човек е много.... но жена - още повече


Тема Re: Най-общо: За доброто и злотонови [re: McFly]  
Автор Kpъr (fractal)
Публикувано15.08.04 13:53



обикновено така се получава когато

мнението ти за света е изцяло получено от самият него (света), без твоя добавка и при всяко разочарование и добавяне на нови факти за света се налага да променяш представата си за света - в съответствие каква е тази представа за света в момента, но без твое мнение.

Възможното добро е това което идва само от теб, и не константа... ако има въобще нещо такова.



Тема Re: Най-общо: За доброто и злотонови [re: McFly]  
Автор Mylenia (L'autre)
Публикувано15.08.04 18:43



Az syshto ponqkoga(vsyshnost dosta chesto) ne vijdam smisyl v tova da sym dobra s okolnite.No,t.k. sym malko sueverna,ako mi se sluchi neshto losho ili nejelano,zapochva da me glojdi neshto vytre v men,che moje bi,ako sym bila po-dobra v dadena situaciq,sydbata e nqmalo da me "nakaje" po tozi nachin.
Zatova si mislq,che proqvqvaneto na dobrota kym drugite,ako ne za drugo,to pone e vajno do izvestna stepen za spokoistvieto na syvestta mi...

A tova,koeto si napisal za chuvstvoto za humor ne e taka;]Lichno az proqvqvam humor za da si pravq na pyrvo mqsto sobstveniq kef,a ako drugite se razveselqt-oshte po-dobre za tqh

"Si c'est ton souhait
Je peux t'accompagner..."


Тема Re: Най-общо: За доброто и злотонови [re: Mylenia]  
Автор McFly (летящ)
Публикувано15.08.04 19:18



Аз не вярвам в съдбата!

Programmers don't die, they just GOSUB without RETURN


Тема Re: Най-общо: За доброто и злотонови [re: McFly]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано16.08.04 01:05



Наздраве и заеби този BASIC.

Според мен гледай да не си правиш труда да си тъпо копеле без да бъдеш ухилен кретен щото се хващат бръчки от много хилене.

Arbeit macht frei



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.