Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:07 28.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Приятели?нови  
Автор hopeful (iskrena)
Публикувано01.08.04 20:24



Можете ли да наречете приятел, човека, с когото споделяте радости и неволи в нета? Мисля, че в реалния си живот човек не среща толкова приятели, колкото в клубовете и дори да ги среща, едва ли може да сподели толкова съкровени тайни, както на човек, който никога не е виждал...... Реалността поставя някакъв параван, който след определена възраст не ти се иска да премахнеш.. и запазваш много тайни за себе си. Понякога това тежи.....
Липсата на човек, с когото да споделяш, започва да те мъчи и задушава и тогава търсиш ЧОВЕКА някъде тук..... И дори и да останеш разочарован можеш да го изтриеш или замениш със друг. И това няма да те нарани толкова, колкото в реалния живот.
Защо хората не вярват в приятелството? Питам ВИ?

"Човек най-напред се влюбва в идеала си"


Тема Проблем е тованови [re: hopeful]  
Автор Tyxличka (четворка)
Публикувано01.08.04 22:26



да търсиш "приятели" във виртуалното пространство, говоря за приятели истински, които ще те обичат не само заради хубавите ти страни, а ще обичат и твоите недостатъци, вярвай ми

И аз мога да ти наговоря куп мъдри слова, когато имаш проблем и викаш хелп и много още ще го направят, но това са просто думи, а само думите не стигат.
Аз не мога да ти държа ръката, да избърша сълзите или да се напия с теб, споделяйки щастливи поводи...
Обичам си невиртуалните приятели.



Тема Re: Проблем е тованови [re: Tyxличka]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано01.08.04 22:59



Това са паралелни, непротиворечащи си неща.

Agent of Change


Тема Re: Проблем е тованови [re: Ecнaф]  
Автор Maчo (безстопанствен:)
Публикувано02.08.04 00:26



Между които обаче няма фиксирана граница... съществува ли чисто виртуално приятелство?

Нищо човешко не ми е чуждо :)


Тема Re:И аз да се обадянови [re: hopeful]  
Автор Lenor (боклук)
Публикувано02.08.04 00:28



ЗДРАВЕЙ
Е какво е това нещо което мойеш да кажеш тук а на живо не?
и кое те кара с възрастта да можеш да казваш по - малко ?
не разбирам !
Аз лично нямам проблем да казвам каквото и да било на живо или във форум !
При мен нещата стоят така дали е с хора или чрез компютър и пак хора просто няма разлика . Не мислиш ли ? оТ какво се стархуваш то4но не знам на всякаде хората са си едни и същи .... тука са малко по обезвредени ;) нищо пове4е



Тема Re: Проблем е тованови [re: Maчo]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано02.08.04 00:33



Хо-хо, това може да е тема за дисертация. Даже мисля, че се правят подобнви проучвания.
Аз лично съм от тези, които правят ясна, фиксирана граница - както и да се интерпретира тя. Това ми дава възможност да разсъждавам, де факто, сам със себе си.

Agent of Change


Тема Re:И аз да се обадянови [re: Lenor]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано02.08.04 00:37



Някои неща не могат да бъдат казани на живо по същия начин.
Напр., на живо не бих похвалил или огорчил колега по същия начин. Има ... комуникационни и др. ефекти, казано тежко.

Примерно, може спокойно да се направи пряка връзка между присъствали на реални сбирки (запознаване чрез форума) и последващия рязък спад на постингите. Плюс промененото им съдържание: основно честитки за рождени дни, например. Твърдо доказателство в този смисъл.

Agent of Change


Тема Re: Проблем е това [re: Ecнaф]  
Автор Maчo (безстопанствен:)
Публикувано02.08.04 00:55



Две гледни точки в едно? :)
Прав си.

Нищо човешко не ми е чуждо :)


Тема Мнениенови [re: hopeful]  
Автор bright (Тя)
Публикувано02.08.04 01:12



Реалността не поставя параван, ти си тази която решава колко открита да бъдеш... И ако наистина за теб хората в клубовете се доближават повече до идеята ти за приятелство, то би следвало да ги "триеш" по-трудно от реалните ти приятели...
Ако в реалността ти пречи да си открита, то тук си мисля, че ти помага само анонимността.

Редактирано от bright на 02.08.04 01:13.



Тема Re: Приятели?нови [re: hopeful]  
Автор Jill* (неопознаваема..)
Публикувано02.08.04 11:32



"Защо хората не вярват в приятелството?"
Още едно мнение ....
понеже, очакват да получат твърде много от нещото наречено "приятел" - а очакванията им не се оправдават
защото биха искали, да има близки хора - в чиито очи да се огледат и да се харесат, сами себе си да харесат - но често тези очи са неподходящите...
защото натоварват (неволно дори) с твърде много надежди и изисквания тези "приятели".

И аз лично не мога да разбера, 'що се смята че приятелството е нещо безрезервно, в смисъл трябва да приемаш всичко от приятелите?!? при положение че опита показва, колко обвързващо може да бъде...

~~~



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.