Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:02 22.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Надменността- необходимо зло или бронянови  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано29.07.04 11:20



от една страна надменността е признак за неискреност и някакъв начин да скиреш истинската си същност. Помага на самочувствието, в смисъл да си мислите колко сте повече от другите, но само вие си знаете доколко е вярно.Но пък за да останеш надменен трябва постоянно да се състезаваш с другите. Иначе си без покритие. а това е изтощително, както всяка една маска

От друга страна надменността помага да отсеете хората. Не ви се лепят досадници, нито пък хора, които не са достатъчно уверени в себе си. С вас контактуват хора, които знаят колко струват и не се притесняват от поведението на околните. Именно поради тази причина съм по-склонен да се поддам на някаква надменност, но в разумни граници, Че като стане надуване без покритие е много смешно.

А вие? за или против надменното излъчване?

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Re: Надменността- необходимо зло или бронянови [re: the_dude_78™]  
Автор Kpъr (fractal)
Публикувано29.07.04 11:57



надменността няма как да е нещо твое - това е отражение на външния свят,
трябва да си леко неуверен за да се съгласяваш с такова определение за себе си дошло първоначално отвън , но да мислиш че е твоя идея с която казваш нещо на света - изглежда ти че той само това иска да чуе, а света не иска нищо определено - иска всичко.

Белое на белом...


Тема Ти сянови [re: the_dude_78™]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Cutty Sark)
Публикувано29.07.04 12:25



кво?
Правиш себеопознавателна серия "готин ли съм, бе хорааа (дръп, дръп ъгълчето на полата на леличката) ма кажи, че съм много точен, беее"?

Ша порастнеш, няма страшно.

Шегата настрана. (то не, че остава друго, ама...)
Как може да съм за или против някакво излъчване? Все едно "аз съм против годишното средно количество на падналите валежи на квадратен дециметър в Чирапунджи". Е, и? Не ходи в Чирапунджи, имам предвид.

Та тъй, такива дребни житейски чуденки не са някакъв общочовешки проблем на общуването, защото решението им е много просто, бързо, и зависи единствено от личния избор. И най-често нещата не се свеждат до плоскост. Т.е. винаги можеш да решиш, че ще направиш компромис с надменността за сметка на ... (на мястото на точките се поставя приятно за източника на дилемата качество/количество - например интересно разположение на гънките в мозъчната кора, дълги крака, хубавия релеф на Чирапунджи и т.н. да не давам повече примери).

Мнението ми е, че анализ е излишен, театър също. Ако се мислиш за толкова специален и уникален, че кандидатите да трябва да минават кастинг като за роля във филм на (сещаш се за някой велик касов хитов суперизвестен свръхпретенциозен режисьор/продуцент), за да достигнат високата ти личност - е, психотерапията, в комбинация с подходящ хранителн режим дава добри резултати дори при по-тежки психически отклонения. Повечето хора общуват защото им е приятно или имат някаква полза от това, а не за да си тренират актьорските дарби. (за последните няма какво да коментирам, т.е. вече коментирах).
И без друго Слънцето няма да се самовзриви заради избора ти, обаче теб няма да те мъчат дилеми за ли да си, или против, и ще си живееш живота. Такива ми ти работи.
__________
бел. авт.
за н-ти път повтарям, че използването на второ лице единствено число в моите повествования няма за цел да дава житейски наклони на четящия, а само да унагледи на гледната точка.
Втора бележка под черта: това, естествено, не се отнася за първите 2 абзаца.



____
Курить, - значит буду дольше жить


Тема Re: Ти сянови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано29.07.04 12:36



просто държа да показвам на хората, че нямам намерение да си общувам с всеки, на който му се прави вятър с устата. Повечето хора се дърпат от мен, а с тези които искам се държа нормално. (много малка част)

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Това ясно.нови [re: the_dude_78™]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Cutty Sark)
Публикувано29.07.04 12:53



Това, което не ми е ясно е защо трябва да "показваш" при положение, че от незнамколкодесеткихилядигодини човечеството е открило, че и говоренето е нелош метод на комуникация. Нали се сещаш,...? Искаш онова нещо, дето стои изправено срещу теб, да разбере, че си видял как вълка е тръгнал към пещерата. Можеш да застанеш на четири крака, да се озъбиш, да започнеш да виеш и да се правиш, че тичаш, после да се изправиш, да покажеш с ръце покривче, да клекнеш и дра разтъркаш ръцете си една в друга, все едно има огън, и после да започнеш да рисуваш по въображаемата стена. Обектът на комуникациятаможе и да разбере за вълка, а може и да реши, че смяташ да жигосваш носорог.
Като измислили членоразделната реч доста се вдигнал прага на въображението. За да може човечеството да достигне до велики постижения, като трудовете на Айнщайн или хранителните концентрати за космонавти, се е наложило да разбира бързо по-простите неща, за да може да отдели повече време и енергия за сложните.
Говоренето спестява време и доста намалява риска от неправилно възприемане на какво имаш предвид (стига да знаеш какво говориш, де).

1:0 в полза на казването срещу показването. Според мен.

Кажи ми ти, с какво пантомимата е по-добра от пряката реч при деклариране на някакви искания/неискания когато става дума за взаимоотношения?
Току виж изравним резултата, което ме съмнява

____
Курить, - значит буду дольше жить


Тема Re: Това ясно.нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано29.07.04 13:31



мисля да изравня с далече удар под гредата

едно надменно изражение коства много по-малко от това да говоря с всеки,



No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Re:нови [re: the_dude_78™]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Cutty Sark)
Публикувано29.07.04 13:46



Страничния съдия отбелязва нарушение.

Резултатът подлежи на оспорване.

____
Курить, - значит буду дольше жить


Тема Дудни минови [re: the_dude_78™]  
Автор Kaлинckи (запознанства)
Публикувано29.07.04 13:56



по къв критерий и на кво време засичаш и отбелязваш къв е човекът отсреща? Дали това, което засичаш и отбелязваш, е това?
Как показваш надменност, когато не се вижда? Ето, не те виждам, покажи ми надменност! Може би единственото, което можеш да направиш в случая, е да млъкнеш. Защо трябва да си мисля, че това е надменност?
Така че всичко опира до думите. Иначе ще има яко грешка в системата.
Ти не можеш да бъдеш иначе сигурен/сигурна, а може само ти така да си мислиш!

Няма нищо по-подходящо от момента.


Тема Re: Надменността- необходимо зло или бронянови [re: the_dude_78™]  
Автор Whirl (непознат)
Публикувано29.07.04 13:57



Не, приятелче.
Надменността скрива страха ти от това - да казваш истината в очите на хората и то по начин, по който да не ги обидиш.
Силата е в истината, поднесена по приемлив начин.
Надмеността е прикритие на липсата на такава сила.
Човечността е чертата, която може да ти позволи да говориш истината, без да се притесняваш от това.
Добре е, че все пак говориш за това, което те вълнува, пък макар и в безименния dir.



Тема Re: Дудни минови [re: Kaлинckи]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано29.07.04 14:06



не мисля, че е трудно да се забележи едно надменно поведение

поне на мен не ми е

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.