Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 15.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Надменността- необходимо зло или броня  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано29.07.04 11:20



от една страна надменността е признак за неискреност и някакъв начин да скиреш истинската си същност. Помага на самочувствието, в смисъл да си мислите колко сте повече от другите, но само вие си знаете доколко е вярно.Но пък за да останеш надменен трябва постоянно да се състезаваш с другите. Иначе си без покритие. а това е изтощително, както всяка една маска

От друга страна надменността помага да отсеете хората. Не ви се лепят досадници, нито пък хора, които не са достатъчно уверени в себе си. С вас контактуват хора, които знаят колко струват и не се притесняват от поведението на околните. Именно поради тази причина съм по-склонен да се поддам на някаква надменност, но в разумни граници, Че като стане надуване без покритие е много смешно.

А вие? за или против надменното излъчване?

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Re: Надменността- необходимо зло или бронянови [re: the_dude_78™]  
Автор Kpъr (fractal)
Публикувано29.07.04 11:57



надменността няма как да е нещо твое - това е отражение на външния свят,
трябва да си леко неуверен за да се съгласяваш с такова определение за себе си дошло първоначално отвън , но да мислиш че е твоя идея с която казваш нещо на света - изглежда ти че той само това иска да чуе, а света не иска нищо определено - иска всичко.

Белое на белом...


Тема Ти сянови [re: the_dude_78™]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Cutty Sark)
Публикувано29.07.04 12:25



кво?
Правиш себеопознавателна серия "готин ли съм, бе хорааа (дръп, дръп ъгълчето на полата на леличката) ма кажи, че съм много точен, беее"?

Ша порастнеш, няма страшно.

Шегата настрана. (то не, че остава друго, ама...)
Как може да съм за или против някакво излъчване? Все едно "аз съм против годишното средно количество на падналите валежи на квадратен дециметър в Чирапунджи". Е, и? Не ходи в Чирапунджи, имам предвид.

Та тъй, такива дребни житейски чуденки не са някакъв общочовешки проблем на общуването, защото решението им е много просто, бързо, и зависи единствено от личния избор. И най-често нещата не се свеждат до плоскост. Т.е. винаги можеш да решиш, че ще направиш компромис с надменността за сметка на ... (на мястото на точките се поставя приятно за източника на дилемата качество/количество - например интересно разположение на гънките в мозъчната кора, дълги крака, хубавия релеф на Чирапунджи и т.н. да не давам повече примери).

Мнението ми е, че анализ е излишен, театър също. Ако се мислиш за толкова специален и уникален, че кандидатите да трябва да минават кастинг като за роля във филм на (сещаш се за някой велик касов хитов суперизвестен свръхпретенциозен режисьор/продуцент), за да достигнат високата ти личност - е, психотерапията, в комбинация с подходящ хранителн режим дава добри резултати дори при по-тежки психически отклонения. Повечето хора общуват защото им е приятно или имат някаква полза от това, а не за да си тренират актьорските дарби. (за последните няма какво да коментирам, т.е. вече коментирах).
И без друго Слънцето няма да се самовзриви заради избора ти, обаче теб няма да те мъчат дилеми за ли да си, или против, и ще си живееш живота. Такива ми ти работи.
__________
бел. авт.
за н-ти път повтарям, че използването на второ лице единствено число в моите повествования няма за цел да дава житейски наклони на четящия, а само да унагледи на гледната точка.
Втора бележка под черта: това, естествено, не се отнася за първите 2 абзаца.



____
Курить, - значит буду дольше жить


Тема Re: Ти сянови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано29.07.04 12:36



просто държа да показвам на хората, че нямам намерение да си общувам с всеки, на който му се прави вятър с устата. Повечето хора се дърпат от мен, а с тези които искам се държа нормално. (много малка част)

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Това ясно.нови [re: the_dude_78™]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Cutty Sark)
Публикувано29.07.04 12:53



Това, което не ми е ясно е защо трябва да "показваш" при положение, че от незнамколкодесеткихилядигодини човечеството е открило, че и говоренето е нелош метод на комуникация. Нали се сещаш,...? Искаш онова нещо, дето стои изправено срещу теб, да разбере, че си видял как вълка е тръгнал към пещерата. Можеш да застанеш на четири крака, да се озъбиш, да започнеш да виеш и да се правиш, че тичаш, после да се изправиш, да покажеш с ръце покривче, да клекнеш и дра разтъркаш ръцете си една в друга, все едно има огън, и после да започнеш да рисуваш по въображаемата стена. Обектът на комуникациятаможе и да разбере за вълка, а може и да реши, че смяташ да жигосваш носорог.
Като измислили членоразделната реч доста се вдигнал прага на въображението. За да може човечеството да достигне до велики постижения, като трудовете на Айнщайн или хранителните концентрати за космонавти, се е наложило да разбира бързо по-простите неща, за да може да отдели повече време и енергия за сложните.
Говоренето спестява време и доста намалява риска от неправилно възприемане на какво имаш предвид (стига да знаеш какво говориш, де).

1:0 в полза на казването срещу показването. Според мен.

Кажи ми ти, с какво пантомимата е по-добра от пряката реч при деклариране на някакви искания/неискания когато става дума за взаимоотношения?
Току виж изравним резултата, което ме съмнява

____
Курить, - значит буду дольше жить


Тема Re: Това ясно.нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано29.07.04 13:31



мисля да изравня с далече удар под гредата

едно надменно изражение коства много по-малко от това да говоря с всеки,



No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Re:нови [re: the_dude_78™]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Cutty Sark)
Публикувано29.07.04 13:46



Страничния съдия отбелязва нарушение.

Резултатът подлежи на оспорване.

____
Курить, - значит буду дольше жить


Тема Дудни минови [re: the_dude_78™]  
Автор Kaлинckи (запознанства)
Публикувано29.07.04 13:56



по къв критерий и на кво време засичаш и отбелязваш къв е човекът отсреща? Дали това, което засичаш и отбелязваш, е това?
Как показваш надменност, когато не се вижда? Ето, не те виждам, покажи ми надменност! Може би единственото, което можеш да направиш в случая, е да млъкнеш. Защо трябва да си мисля, че това е надменност?
Така че всичко опира до думите. Иначе ще има яко грешка в системата.
Ти не можеш да бъдеш иначе сигурен/сигурна, а може само ти така да си мислиш!

Няма нищо по-подходящо от момента.


Тема Re: Надменността- необходимо зло или бронянови [re: the_dude_78™]  
Автор Whirl (непознат)
Публикувано29.07.04 13:57



Не, приятелче.
Надменността скрива страха ти от това - да казваш истината в очите на хората и то по начин, по който да не ги обидиш.
Силата е в истината, поднесена по приемлив начин.
Надмеността е прикритие на липсата на такава сила.
Човечността е чертата, която може да ти позволи да говориш истината, без да се притесняваш от това.
Добре е, че все пак говориш за това, което те вълнува, пък макар и в безименния dir.



Тема Re: Дудни минови [re: Kaлинckи]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано29.07.04 14:06



не мисля, че е трудно да се забележи едно надменно поведение

поне на мен не ми е

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Re: Надменността- необходимо зло или бронянови [re: Whirl]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано29.07.04 14:10



чети по-горе

разминаваш се със 100 човека на ден, можеш ли всичките, които идват да говорят с теб да им се обясняваш? не! но ако ги гледащ леко надменно над половината въобще няма да се занимават с теб
а аз това целя, аз си избирам събеседниците си и поне засега мога да си го позволя(поведението)

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Не мисля, ченови [re: the_dude_78™]  
Автор Kaлинckи (запознанства)
Публикувано29.07.04 14:12



някой може да ме накара, независимо с какво, да бъда такава, каквато не аз съм решила. Надменност, мълчание, оправдание. Единствено думи в прав текст и здрава логика мога да разбера и могат да ме убедят. Иначе, с твоите средства, само могат да ме провокират на точно обратното. Защото, извинявай, ама това твоето не е за хора!

Няма нищо по-подходящо от момента.


Тема Re: Надменността- необходимо зло или бронянови [re: the_dude_78™]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано29.07.04 14:34



много опростяваш нещата от една страна, а от друга ги усложняваш прекалено :))

сега ще обясня -

опростяваш "хората", те не се делят на "досадници", "пичове", "неуверени", "точни" и прочее. всеки човек би могъл да влезе в някоя от тези категории в определен момент или период от време, за определен човек. да обявиш един човек за нещо си во век и веков, говори само, че си повърхностен (не и надменен) или имаш проблеми в общуването с другите.

от друга страна надменността е част от доста сложна маска, модел на поведение, който има по скоро социално естествено - т.е. ако смяташ че принадлежиш към някаква среда, която е по горе от друга. такива среди например са благородниците със синя кръв, после едрата буржоазия, сега примерно има разни такива типчета дето се имат за много артистични или пък екстремни и също биха могли да се държат надменно. разбира се има хора със синя кръв, много пари, артистични изяви и прочее, които хич не се държат надменно, обикновенно надменността е признак на някакви комплекси, заради които човек се присламчва към определена социална прослойка.

струва ми се, че думата не ти е съвсем ясна, поне в какъв контекст се използва :) във всеки случай е доста несъвместима с "излъчване"

предполагам, че искаш да създадеш по изкуствен път някакво такова загадъчно усещане около теб, т.е. че си "пич от друга класа", а? :) е за това не е нужна надменност точно :)



Тема Re: Не мисля, ченови [re: Kaлинckи]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано29.07.04 14:42



кое точно не е за хора, не разбрах нещо, че съм на бачкане все пак

а иначе, малко хора биха реагирали като теб, повечето не ме закачат

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема добренови [re: Cивия вятъp]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано29.07.04 14:45



нека да съм по-точен
не излъчване, а изражение
така по-ясно ли е?

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Това си го помислих!нови [re: the_dude_78™]  
Автор Kaлинckи (запознанства)
Публикувано29.07.04 14:46



Не ми отговори как регистрираш на първа сигнална кой е досадник и кой може да остане? Може би изборът не е твой? Да, може би хората отсреща сами решават как да ти отреагират. И ти казваш - не ги искам страхливците, така ли? А аз ти казвам, защо реши, че са такива? Защо не реши, че си досаден/досадна ти за тях?

Редактирано от Kaлинckи на 29.07.04 14:54.



Тема Re: Това си го помислих!нови [re: Kaлинckи]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано29.07.04 14:54



не съм им досаден, защото не ходя да се правя на интересен и не искам всеки да ми е приятел. Това обуславя липсата на желание у мен да комуникрам често с хора, които или не познавам или познавам бегло.

Предпочитам хората да ме смятат за надменен, и да не ми досаждат

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема а най яснонови [re: the_dude_78™]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано29.07.04 14:57



ще бъде, ако напишеш "поведение" :)

"надменност" се използва, когато се държиш пренебрежително с някой, защото поради някакви причини смяташ, че не ти е на нивото. обикновено причините са облекло, работа, начин на изразяване.

ти говориш за някакво изражение, което се предполага да отблъсква определен тип хора, а да допуска и дори привлича други. е, пич, това не е надменност, това си е най обикновено и банално човешко поведение

сега след като изяснихме терминологията, кажи смущава ли те нещо наистина в отношенията ти с хората и в държанието ти към тях или просто си философстваш в работно време?



Тема Re: а най яснонови [re: Cивия вятъp]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано29.07.04 15:06



в грешка си, не искам да привлича никой,

когато аз реша, ще ида и ще говоря с някой, разбира се той е в правото си да се държи надменно с мен

а мен не ме смущава нищо
исках да видя другите как ще реагират на писанията ми

поздрав на goddess, ако чете , тя си знае защо

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Re: Това ясно.нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано29.07.04 15:08







Тема Re: а най яснонови [re: the_dude_78™]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано29.07.04 15:15



абе пич, никак не си в час :)) нали ти обясних, че не се нарича 'надменност' това?

да не мислиш, че аз говоря с всеки? когато ми говорят глупости или неща, с които не съм съгласен обикновено само слушам и се усмихвам. примерно с теб очевидно трудно бихме могли да проведем смислен диалог относно някакъв по-абстрактен въпрос, но това в никакъв случай не значи, че се държа надменно или че те смятам за нещо по малко от мен - просто считам, че е трудно да се комуникира и нищо повече. :))

а годес си я спомням, тя май се държеше надменно, защото мислеше, че е много начетена, красива и богата или нещо подобно

Редактирано от Cивия вятъp на 29.07.04 15:18.



Тема Re: а най яснонови [re: Cивия вятъp]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано29.07.04 15:30



точно за това ти говоря,

само че и ти не си по-различен от мен, веднага реши, че не можеш да проведеш абстрактен разговр с мен, без да ме познаваш

и ти съдиш хората като мен, предварително, без да ги познаваш

а годес я познавам лично, тя не се смята за много умна и не знам каква си още

тя просто се кефи да наблюдава реакциите на хората и ги провокира,

а аз ти казах, че се държа надменно с всички, които не познавам, не с някои, с всички!

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема простонови [re: the_dude_78™]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано29.07.04 15:39



ти не умееш да изразяваш мислите си.

не те познавам, да, но зад обърканите думи се докосвам до същността ти или поне до външните й пластове - досега импулсивната преценка за хората в клубовете не ме е подвела нито веднъж с кого би било интересно и полезно да задълбоча отношенията си.

това е като с четенето на книги - не можеш да изчетеш всички книги на света и трябва да подбереш тези, най подходящи за теб по някакъв критерий. и се случва така, че за страшно много книги никога няма да разбереш, за други ще слушаш само като автори и заглавия, за трети ще четеш само рецензии или коментари, четвърти ще захвръляш след първата страница, а пети ще четеш до средата и после ще оставиш или ще ги изгубиш някъде...

нещата стават още по сложни с това, че хората са книги, които продължават да се дописват, докато ги четеш


знам, че не е умна, а за каква се смята не мога да преценя, хората рядко имат ясна визия за себе си.


ще пробвам да разширя речника ти малко - саможив, затворен, необщителен, дръпнат, странен, ексцентричен, мълчалив, нелюбезен, надут.... поведението, което описваш, би могло да доведе до всяко от тези определения за твоята скромна личност, от която не съм бил по различен :)

мен познаваш ли ме? защо тогава не се държиш "надменно" с мен?



Тема Re: простонови [re: Cивия вятъp]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано29.07.04 15:54



Саможив да!
малко неща освен гаджето и парите ме интересуват.
необщителен- в смисъла, който ти го разбираш- може би, аз не се смятам за такъв- аз съм просто пресметлив, не общувам с хора , ако нямам ползва от тоя разговор (интелектуална , материална, емоционална и каквато и да е). Мога да правя по-важни неща от това да си говоря глупости. Дори нормално и не пиша много освен в професионалните клубове, но сега малко отмарям

надут да- казах ти вече. дори ми харесва, щото се надувам точно толкова, колкот о са ми псотиженията, но то е достатъчно (засега). Демек има с какво да се надувам.

По-добре надут от колкото вятърничав

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Re: простонови [re: the_dude_78™]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано29.07.04 16:08



всичко би било много хубаво, ако наистина беше така, но от двете теми съм склонен силно да се съмнявам

интересно дали се опитваш да убедиш нас или по скоро себе си в нещата, които пишеш.

едно за мен е абсолютно сигурно - от начина по който се изразяваш мога категорично да кажа, че си доста по повърхностен от минимума задълбоченост, който е нужен примерно на мен, за да ме заинтересува някой надут човек. поради тази причина вероятно с теб не се занимават хора, от контакта с които би могъл да имаш емоционална или интелектуална полза, а предимно досадници, неудачници и използвачи и прочее.

единственото, което ми се вижда по така интересно в теб и което е причината изобщо да отговарям на егоцентричната ти тема, е наличието на известен вътрешен конфликт и може би наченки на леко психично разстройство, а аз имам силен афинитет към подобни хора

Редактирано от Cивия вятъp на 29.07.04 16:09.



Тема Re: простонови [re: Cивия вятъp]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано29.07.04 16:28



пич, с мен се занимават много хора

ти си поредното доказателство, нали съм ти уж повърхностен?
като гледам голямо внимание ми отделяш.

егоцентрична тема като мойта те занимава живо, защо ли?
Ти си обичаш да си си сив и вятърничав, демек с нищо не различаващ се от другите, щото или не си постигнал нищо с което да се отличаваш. дори с надменното си поведени получавам повече внимание от теб.

е как очакваш тогава да можеш да си егоцентричен,
ти си жалък опит да се правиш на интелектуалец, Сега се сещам още една причина защо си се кръстил Вятър.- щото само вятър има в главата ти. и словоблудстваш (поне тая дума мисля, че ще успееш да я разбереш)

имал афинитет към хората с психично разстройство- ами имаш афинитет към себеподобни, нормално е. Само се чудя, като имаш афинитет към мен да не си и "анално податлив"?

Ах разбирам я годес, страхотно е усещането да ядосваш някой.

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Re: простонови [re: the_dude_78™]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано29.07.04 16:34



о, не си ме ядосал, нито засегнал

забавно ми е за момента, затова ти отговарям



Тема Едно мнение само....нови [re: the_dude_78™]  
Автор Tyxличka (четворка)
Публикувано29.07.04 21:14



четох ти и другата тема, пак същия проблем - нищо ново не казваш, вярно е, че хората, не знам кой го беше казал, са като кораби- едни са пълни с ценни всякакви товари, а други само с баласт или са празни, и ние трябва да избираме кой кораб да спре на нашето пристанище. Та на твоят пристан само пари и едно заблудено гадже има, както сам си казваш за интересите си
Ами това те интересува,това си имаш, какво се вайкаш за другите, дето искат да общуват с теб, и да се пробват, бързо ще им мине.
Азмного харесах какво ти е насписал/а Сивият вятър, та няма да словоблудствам повече, но определено имаш проблем с общуването, а не хората около теб са досадни.
Май казах достатъчно.



Тема предлагам ти един експеримент:нови [re: the_dude_78™]  
Автор чepивaмп (жадна)
Публикувано29.07.04 21:27



аз ще ти досаждам, а ти ще се държиш надменно

или ако предпочиташ може да сменим ролите -

ти да ми досаждаш, аз да се държа надменно





Тема Re: предлагам ти един експеримент:нови [re: чepивaмп]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано30.07.04 09:58



какъв ще е смисъла от този експеримент?
като единия ще покаже явното си пренебрежение към другия, другия какъв интерес има да продължи да му досажда,след като явно е нежелан?

поздравления, първия човек, дето не се върза и да почне да ми обяснява как имам проблеми с общуването

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Re: Едно мнение само....нови [re: Tyxличka]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано30.07.04 10:05



не можеш да ме убедиш в противното
ХОРАТА МАСОВО СА ДОСАДНИ, много малко от тях са интересни.

Ако много хората са ти интересни, това значи , че интелектуалното ти ниво не е високо. Иначе биха ти били скучни, с изключение на 10-ина човека.

на моя пристан има пари и гадже, което изкарва достатъчно много, така че за да ти е по-лесно, може да си го представяш като два пъти повече пари,
пък и аз не си падам моряк, така че си седя и гледам неориентирано припкащата паплач наоколо
Дето се вика любов и здраве, пък другото ще си го купя
П.С. не провокирам, а на твоя пристан какво има?

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема янови [re: the_dude_78™]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Cutty Sark)
Публикувано30.07.04 10:39



пъ тоа.

____
Курить, - значит буду дольше жить


Тема Фактанови [re: the_dude_78™]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано30.07.04 12:56



че така ревностно защитаваше тезата си и отговаряше на почти всяко мнение оборва тезата ти.

Лошо нема.

Arbeit macht frei


Тема ФактЪТнови [re: Mandalay]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано30.07.04 13:08



не я оборва. казах, че аз си инициирам контактите. точно както стана тук.Реших ,че искам да видя колко народ ще ми скочи и писах
Ако ходех да отговарям на всички чужди теми, тогава щеше да я обори

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Re: предлагам ти един експеримент:нови [re: the_dude_78™]  
Автор чepивaмп (жадна)
Публикувано30.07.04 16:54



поздравления и на теб, че не се съгласи машинално, а зададе правилният въпрос! издържа теста с отличен!

който твърди, че имаш проблеми с общуването, може да пак да си помисли...



Тема провокирана съм, ама карай....нови [re: the_dude_78™]  
Автор Tyxличka (четворка)
Публикувано30.07.04 18:26



Мога много дълго да ти говоря колко не си прав.
Вярно е, че парите и клитора движат света- ти си светъл пример
Много неща има на моя пристан, даже има и след мен кой да стои и да си чака корабчета и лодки вскякакви...
Но общуването с хората е голям прозорец към себеопознаването, не може да се абстрахираш от мъдростта на простичкия ватман, или на обикновената селска баба, и да смяташ за досада общуването с всеки, който спред теб не е на твоето ниво.
А ти на колко хора не си на нивото, с каква ли досада и погнуса общуват с теб /ако не дай си Боже им се наложи/???
Правило житейско от мен- никога не подценявай хората, който ме е подценил - е сгрешил
Последно за днес- всеки си има такива периоди, ще ти мине, или ще се научиш как да се справяш с това, което те терзае.
А сега отивам да си броя парите, че ми се развали машинката, пък и трудно смогвам на Мъжете си- номер 2 е ревнив, а номер 1 ми омръзна, и номер 3 откога чака знак...тежка е царската корона....

ПП Много ми хареса постинга ти за сигнатурите



Тема Re: Едно мнение само....нови [re: the_dude_78™]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано30.07.04 22:08



хората са като огледала, в които виждаш себе си.

естествено, че ако се държиш добре и те ще реагират по благосклонно. естествено, че ако се надуваш или ги обиждаш и те ще няма да ти останат длъжни. животът е като танц. ту ти водиш, ту теб те водят. жалко е само, когато гледаш отстрани, защото те е срам и страх да се включиш, въпреки че отчаяно ти се иска.

много се лъжеш, че можеш да контролираш нещата - не, не можеш. та ти самия не си наясно със себе си, та дори себе си не можеш да контролираш. това, което е на повърхността е в конфликт с това, което е вътре в теб. точно затова избягваш контакта с хората, защото удобният образ, който си създал за себе си, се руши при този контакт и ти губиш контрол над нещата, губиш контрол и над себе си и адски, ама адски те е страх.

вярваш че това, което "имаш", е сигурно, постоянно, но дълбоко в себе си осъзнаваш, че не е така, че гаджето ти може да те изостави, че не познаваш истински малкото хора, които уж ти били приятели, че ровичкането в компютрите едва ли ще ти разкрие кой си наистина.


сигурно няма да разбереш какво ти казвам, но може пък да го почувстваш изборите, които трябва да направиш, не са толкова сложни и ти ги знаеш вече, просто трябва да оставиш зад себе си малко свръхбагаж, някои глупави убеждения, някои възгледи, които те спират да бъдеш себе си. как да направиш това не мога да ти кажа, защото не знам

Редактирано от Cивия вятъp на 30.07.04 22:04.



Тема Re:нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Caнд (оранжево небето)
Публикувано31.07.04 07:50



Главният съдия много добре чува репликата на Ицето dudичков към Страничния съдия и показва червен картон на играчът с №8™.

От Сектор Г, без сигнал и ред и без значеие от разстояние и ъгъл на видимост, за чуване пък изобщо не може да става дума, се изливат псувни и нецензурурани песнички по адрес на хомосексуалните наклонности на Съдията.
Това, което отприщва ливината в екзалтираните фенове е излъчваният, в близък план, върху огромен екран, образ на техния идол. Надменното изражение на лицето от екрана беззвучно, но съвсем ясно и недвусмислено, артикулира: "дъ ти Е-бъ МАЙ-къ-тъ, пе'ераз... гърбав!"

Езикът на тялото, мимиките и жестовете е не по-малко красноречив от вербалната комуникация и не е нужно да си звършил школата на Марсел Марсо, за да се разбереш с китаец, стига да е налице желание за разбиране и от двете страни.

И двата начина на изразяване показват отношението ти към хората, светът и въобще - животът... Кой от тях ще избере или в какво отношение ще ги изпозлва, вероятно се определя от това, как на всеки му се струва, че ще бъде по-ясно разбран...

Иначе, придаването на надменност, за да помогнеш на самочувствието си е заблуда на останалите от типа "Аз съм непукист. Недосегаем. Вижте колко съм cool"...
Лошото е, че всяка дълго поддържана маска, преминава в навик, който дори не забелязваш след време. А навикът е втора природа на човека...



Тема Говорите на различни езицинови [re: the_dude_78™]  
Автор tigger (отчаян)
Публикувано31.07.04 16:46



Вижте какво, има едно малко уточнение : dude-то е системен администратор.
Това коренно променя нещата, не мислите ли? Предоплагам че повечето от посетителите на този клуб са обикновенни потребители и най-вероятно нямат никаква шибана представа какво е да общуваш по цял ден с малоумни олигофрени, които са зависими от теб, но въпреки това ти се правят на "много оборотни" и те смятат едва ли не за "момче за всичко".
Dude, просто не си се изяснил коректно... и заради това има такъв спор. Когато си в компамия, правите си кеф, пийвате си биричка... Дори сред тях да има непознати хора, дали ще се държиш надменно и надуто с тях? Не мисля,
защото те не те тормозят с тъпанарски въпроси и не ти досаждат за всяка глупост.
Напълно те подкрепям, че на работата можеш (а и трябва) да се държиш дистнцирано от всички... или поне от повечето хора. Защото те ако те видят че си добричък и услужлив ще ти се качат на главата. Може да не го правят умишлено, но това е положението.
Такава е наща тежка съдба :)





Тема не разбрахнови [re: Tyxличka]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано31.07.04 17:12



кой постинг за сигнатурите?

п.с нали съм чел че си женена, значи изневеряваш на мъжа си а?

п.с. не отричам правото на който и да е да ме гледа с презрение.
Разликата е, че на мен не ми пука особено какво мислят другите за мен,
а на повечето хора им пука от околните

аз казах, че общувам с хора, но те са 10-ина човека. С дургите смятам, че е загуба на време

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Re: Едно мнение само....нови [re: Cивия вятъp]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано31.07.04 17:19



съгласен за начина, по който се държиш с хората.............

но не съм съгласен, че не мога да контролирам себе си- напротив, много добре го правя

а относно страха, не смятам че ме страх от каквото и да е с изключение на смъртта. Ниток акъла някой ще ми го вземе, за да стана беден, нито нищо.
А за гаджето - правя каквото смятам за добре, пък каквото стане
засега някак си се справям явно

а вътрешни противоречие имам, то всеки ги има, но компютрите не ги ползвам за да разбера кой съм, а за да си изкарвам питонки

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Евала пич! Ти ме разбранови [re: tigger]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано31.07.04 17:27



затова мисля, че избягвам контакт с разни хора, точно заради досадните лузери. Дет се вика "Аре бегай, не ме занимавай с твойте глупости"
Писнало ми е да ми се изсипват куцо и сакато с неговите проблеми

И като защитна реакция съм си го прехвърлил в непрофесионалния живот.Ако хората не ме закачат, нямам проблем с тях и се държа както всички вие.

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Re:нови [re: Caнд]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано31.07.04 18:44



"Езикът на тялото, мимиките и жестовете е не по-малко красноречив от вербалната комуникация " и е бил широко използван сред неандерталци, кроманьонци, а още повече сред австралопитеци и др., които са ръмжели, зъбели, потупвали са се по глави, кореми и полови органи в красноречива жестомимика

след като стана ясно, че момчето е сисадмин, разбирам, че сигурно залага доста на този език (жесторъмжящия), особено когато се нагъзи пред някой разфасован хардуерно или софтуерно компютър, премалял от щастие и способен да стои там с часове и да грухти като див глиган (похапващ трюфели) на всеки юзер-лузер, който посмее да прекъсне свещеното му занимание

главният съдия прекрати мача, защото има добитък по терена



Тема аз пиша на български.нови [re: tigger]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано31.07.04 18:54



на него какво - на асемблер ли да му пиша? или на c?

като не може да върже две смислени изречения и да обясни какво има предвид, да не се мотае тук, а да си виси в "специализираните клубове" :)

съжалявам, но и мисленето, и изразяването не са като инсталирането на линукс, доста по сложни са.

ако не си харесвате професията, правете нещо друго - аз съм така, не ми се общува нито с компютри, нито с идиоти (все едно дали са колеги или клиенти) и по скоро бих стоял гладен, отколкото да бъда сисадмин.



Тема Re:нови [re: the_dude_78™]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано31.07.04 18:59



ако си някакъв вид съпорт, тогава значи ти плащат точно, за да се занимаваш с "глупостите на досадните лузери". и най малко трябва да се държиш надменно или надуто - ако някой смотан съпорт ми се издърви дори малко няма да имам мира докато не изхвръкне. а това е доста лесно, защото няма незаменим съпорт. така си отиде дебеланкото дето ми поддържаше ЛАН-а и наричаше суичовете "едно устройство".

ако си някакъв вид над-съпорт, тогава не ти влиза в задълженията да се занимаваш с потребители и е достатъчно да кажеш любезно, на чист български (без жестомимики, каквото и да ти говорят някои) "моля, обърнете се към съпорта!".



Тема Тованови [re: tigger]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано31.07.04 19:03



което пишеш за системните администратори било много интересно.
Моля те напиши още - искам да науча повече за тези хора. Нищо че съм блондинка.

Благодаря ти предварително.

Arbeit macht frei


Тема ОКнови [re: the_dude_78™]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано31.07.04 19:06



казах как ми се вижда отстрани. Не казвам че истината от последна инстанция.
Нали знаеш че собственото мнение е като дупето - всеки си го има.

Arbeit macht frei


Тема Пробвайнови [re: Cивия вятъp]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано31.07.04 19:22



bash. Красота.

Knoppix & Cie и другите live CD дистрибуции нямат нужда от инсталация, но виж когато започна да инсталирам Gentoo от stage1 (защото това за мен е мaния) трябва да си направя кана с кафе и набег към близкия махазин за безалкохолни.

Толкова ли има значение кой какво работи?

Искаш ли да се теставаме - ти инсталираш Linux from Scratch(без LFSMake), а аз пиша разсъждения на посочена от теб тема

Arbeit macht frei


Тема Re: не разбрахнови [re: the_dude_78™]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано31.07.04 19:28



Разликата е, че на мен не ми пука особено какво мислят другите за мен,
а на повечето хора им пука от околните

аз казах, че общувам с хора, но те са 10-ина човека. С дургите смятам, че е загуба на време


За това изказване черпя с бира

Arbeit macht frei


Тема Така ли?нови [re: Cивия вятъp]  
Автор tigger (аниматричен)
Публикувано31.07.04 20:08



Днеска на работата :

- Абе що Нет-а ми заби, ела оправи ми го.



Тема Re: Така ли?нови [re: tigger]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано31.07.04 20:31



ако има някой, на който наистина съм склонен да гледам отгоре, то това са хора, които не могат да поемат отговорност за изборите си и на всичкото отгоре претендират да са интелигентни.

щом не ти харесва, стани шофьор на такси - никой няма да те кара да му оправяш интернета животът ти е точно такъв какъвто си го направил.



Тема Re:нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Caнд (оранжево небето)
Публикувано01.08.04 02:21



ми като нема вече мач - ше си напраиме родео =))

или мое да отворим вратите на стадиона и да импровизираме една корида с крави из улиците =))

къде се играе мача? Герена? =)))

Обаче, адаш, чак им завиждам на австралопитеците за простите и недвусмислени жестове... па и винаги е стояла възможността, като не ще да стане работата со кротце и со благост и като ти се опъва женската, да й биеш един чимбер и докато е още топла да я завлачиш за косата до мамута пред камината...



Тема Личи си!нови [re: Cивия вятъp]  
Автор tigger (аниматричен)
Публикувано01.08.04 09:01



Че никога не си стоял гладен.
Интернет-а не е програма, за да се "оправя", скъпи потрбителю. Зависи от много фактори, някои от тях не са под моето влияние.



Тема Сивия Вятърнови [re: Cивия вятъp]  
Автор tigger (аниматричен)
Публикувано01.08.04 09:12



Имам чувство че си някакво дете. Не виждаш ли, че единствения който се държи надуто в момента си ти? Мислиш че всички хора са толкова перфектни като теб, а? Това си е гърч, да си SysAdmin, но на мен ми харесва тази работа. Даже си я обичам по-дяволите.
Ти не си ли искал понякога да споделиш с хората проблемите си, а?
Човека просто си излива душата, щот почва вече да намразва хората.
Едно е да си support и това да ти е работата да се занимаваш с глупаци, друго е в обявата за работа да пише че ще правиш едно нещо а после да те карат да правиш съвсем дрго. Съжеявам, наистина не всички са толкова идеални и безгрешни като теб, някои допускат грешки от сорта да се държиш дружелюбно и да помагаш на всички и на всеки. После това вече става съвсем нормално нещо (за тези на които помагаш) и те почват да стават много нахални.



Тема Оти се каратенови [re: tigger]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано01.08.04 12:34



като мое се напиете, а след 5-тата бира няма да имате различия.

И двамата сте прави: Сивия за това че ако нещо не те кефи - /quit, а tigger за това че много хора мислят че под системен администратор се разбира човека който знае всичко за компютрите: да ти направи окабеляването, да ти администрира сърверите, да види защо на Кинчето "излизат маймуни в уорда" и тн.

Тва е. Я ме светнете в БГ в колко фирми се прави разлика м/у DB администратор, архитект и програмист. Я има колкото на пръстите на едната ръка я няма ама това положението - бедни сме и нема кинти за всичко. И нещата се правят по скоро на ентусиазъм.

Хайде сега да видим кой първи ще покани другия да пиете.

Arbeit macht frei


Тема Re:нови [re: tigger]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано01.08.04 13:23



пич, можеш да си смениш работата, мисля, че кадърни системни администратори винаги ще се търсят. щом работодателите ти са толкова некоректни, напусни и си намери ново място, но недей да обвиняваш хората, че са лузери, защото вероятно ти пък си лузер в стотици други области.

ще ти споделя един от проблемите си - много се ядосвам, когато някой се надува без никакво основание. за съжаление не съм никак толерантен към подобни хора и дори понякога съм на мнение, че трябва да ги смачкаш, за да се научат къде им е мястото.

повярвай ми, продавачът в магазина за ВиК части също се държи надуто и ти показва, че те смята за идиот, понеже не знаеш колко цола били стандартизираните размери тръби.

повярвай ми, най простия хамалин ще се държи надуто и ще ти се подиграва, защото не знаеш някоя дребна глупост, която е известна на него. на какво е белег това поведение няма да коментирам, за да не кажеш пак, че се надувам :)

"някои допускат грешки от сорта да се държиш дружелюбно и да помагаш на всички и на всеки. После това вече става съвсем нормално нещо (за тези на които помагаш) и те почват да стават много нахални" - пич, проблемът е единствено в теб и се чудя как може да не го разбираш. след като веднъж си решил да се направиш на компютърен бог, за да си начешеш егото, нормално е да очакваш след това хората пак да идват при теб за помощ. само дето теб вече не те гъделичка толкова и изведнъж хората са се превърнали в смотани лузери. не хората са станали по глупави, драги...

това, че някой не знае какви са принципите на действие на интернета не го прави глупак. глупак е този, който няма ширината на светогледа, за да разбира и да се държи адекватно с хората около него.

знам че човекът си излива душата, но излива само посредственост и помия при това с думите, че едва ли не всички, които не мислим като него, сме смотаняци, понеже сме се включили в тъпата му тема. в такъв случай се чувствам напълно свободен и аз да поизлея малко помия, защото всеки ден се сблъсквам с надути идиоти и понякога (както в случая) ми писва и си казвам каквото мисля.

за какъв ме смяташ и какви чувства имаш честно казано не ме засяга, защото откак пиша в тия клубове съм се научил, че за всеки, който си казва ясно и точно позицията има толкова мнения и чувства, колкото хора са го прочели.



Тема Re:нови [re: Mandalay]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано01.08.04 13:46



много добре го знам това и на мен ми се случва непрекъснато да ми задават глупави въпроси като най честият е каква конфигурация за компютър била добра, все едно че съм задължен да се абонирам за вестник "компютри" и постоянно да следя цени на рам, дъна и прочее. а аз изобщо ама изобщо не съм в тази област и не ме интересува!

но това не значи, че хората са глупави, просто не са наясно - досега не ми се е случило да се държа надуто с такъв човек, просто му обяснявам, че не разбирам от конфигурации и му давам адреса на някоя специализирана фирма, ако имам време.


прав си, че единственият начин да се разбера с някой сисадмин е да се намотаем здравата, при което той за известно време става един съвсем нормален човек като мен. проблемът е само, че в процеса на намотаване ще трябва да изслушам 1 тон тъпотии за линукси, фри би ед дита "подкарване" на всякакви хардуери под всякакви операционни системи (във всякакви комбинации) и прочее простотии, заради които ми се е случвало просто да стана от масата и да си тръгна.

наистина си има и кофти страни да си сисадмин, но няма занимание, което да е само хубаво или само лошо. а тесните специалисти, за които наистина може да се каже, че са архитект или DB администратор или програмист на нещо си в България се броят на пръсти - повечето са некви самоуки некадърници, които се държат така все едно че разбират от всичко и в крайна сметка от там идва заблудата сред хората, че компютърният специалист е някой, който преинсталира уиндоуси, оправя маймунките в уорда, показва как да се отвори поща и опъва кабели за LAN по покривите



Тема Добре.нови [re: Cивия вятъp]  
Автор tigger (аниматричен)
Публикувано01.08.04 15:20



Прав си. Признавам. Не съм искал да те обидя, но и аз имам право да си "изпуснам нервите" понякога .

Да си професионалист е много хубаво... въпросът е как да станеш такъв. И не само в дадена област, но и в общуването с хората...

Просто съм почти сигурен, че ако и ти работиш като системен администратор известно време... ще почнеш да се държиш по същия начин... рано или късно.



Тема Re: Добре.нови [re: tigger]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано01.08.04 15:28



радвам се, че се разбрахме в крайна сметка :))

може и да си прав, че бих почнал да се държа по същия начин, може би точно това е причината да не искам за нищо на света да работя като сисадмин и да ставам професионалист в подобна област.

поздрави и безаварийна работа



Тема Re:нови [re: Caнд]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано01.08.04 15:39



"Обаче, адаш, чак им завиждам на австралопитеците за простите и недвусмислени жестове..."

ами работи в подходящата насока и мечите ти могат да се превърнат в реалност:




никога не са ми трябвали такива женски, дето е нужно да им биеш чимбери и да ги влачиш за косите. явно всеки си намира това, което му импонира най много ...





Тема Za Siviq Vqtyrнови [re: Cивия вятъp]  
Автор Mylenia (L'autre)
Публикувано01.08.04 16:10



Ot tova,koeto si napisal,moga edinstveno da si napravq zakliuchenie,che vsqkakyv tip komunikaciq ti e chujda.
NE SAMO ustata govori!Za choveka govori mnogo i vynshniqt mu vid,obnoskite,jestovete,mimikata,ochite,stoikata na tqloto,pohodkata...Ne samo dumite-t.k. te chesto pyti se izpolzvat za podavane na greshna informaciq na choveka sreshtu teb,s cel da go zabludish.
Pomisli,naprimer,za tona na izkaza-toi ima silata da promenq smisyla na edni i syshti dumi...


"Si c'est ton souhait
Je peux t'accompagner..."


Тема Re:нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Caнд (оранжево небето)
Публикувано01.08.04 16:52



учудващо е, как некои големи бели птици, след един чимбер в главата им секва желанието да въртят номерца, слизат на земята, дори се вслушват в това. което им говориш и комай започват да виждат в теб не само австролопитека...

точно така! каквото повикало, такво се обадило
не виждам картинката





Тема уморих сенови [re: Mylenia]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано01.08.04 19:12



да пиша и да отговарям на глупости и/или заяждания.

скъпа, Mylenia, dumite sa mogashto sredstvo za obmen na smisli, koncepcii, idei. Knigite se pishat vse oshte s dumi, ne s mimiki, stojki ili pohodki. Towa, koeto si napisala e napalno vqrno, osobeno pri edin specialen tip komunikacia, kojto horata narichat "SVALKA". tam dumtie ne sa ot golqamo znachenie и obiknoveno "podavat greshna informacia", a se gleda stojka na tqlo, pohodka, ochi i dr. Tozi nachin na komunikacia, kakto i proizvodniqt mu "FLIRT", sa naj bezinteresni za men ot vsichki vidove komunikacia.

Думите не могат да кажат всичко, но когато става въпрос за други хора, залагам на погледа като алтернативно средство :) Не обичам да комуникирам с хора, които ЛЪЖАТ. Общуването с хора, чиито думи са едни, а действията съвсем други ме натоварва и изтощава страшно много и винаги има отрицателни последствия за мен.

Такъв е и случаят с настоящата тема в настоящия клуб, който по неизвестни причини винаги ме уморява неимоверно.

Мисля, че знам повече, отколкото можеш да си представиш, за всякакви типове комуникация - от години се уча да разбирам посланията на вятъра, езика на дърветата, мислите на някоя котка или куче. Чета лица, погледи, походки на непознати в рейсове, по улицата. И знаеш ли какво ще ти кажа - който лъже, който мами с думи, той лъже и мами и с походка и с дрехи и с интонация и с мимика. Дори с поглед са ме лъгали, въпреки че съм мислел, че погледът не може да лъже, защото изразява същината на душата - нищо подобно

в момента всякакъв тип комуникация ми е чужда, така че ти пожелавам приятен ден и да се научиш да комуникираш на кирилица, когато пишеш на български език в интернет мимиките, жестовете и очите ти не ми говорят абсолютно нищо за съжаление - тук имаш само думи.



Тема Re: картинката :)нови [re: Caнд]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано01.08.04 19:14





сигурно си я виждал тази картинка :Р



а насилието не го приемам като начин за комуникация дори нашега.



Тема Re: Надменността- необходимо зло или бронянови [re: the_dude_78™]  
Автор Pимлянkaтa (непознат)
Публикувано02.08.04 01:07



Изчетох внимателно цялата тема...Основната ти идея е ясна - държиш на надменното излъчване, но имаш доста да учиш по въпроса. Не е достатъчно само да се биеш в гърдите и да го прокламираш. Това прилича по-скоро на детско самохвалство)) Но пък не се отчайвай...случайно си попаднал на добър учител. Чети внимателно Сивия вятър и ако си сравнително схватлив може и да се научиш.....надменно излъчване без предварителни декларации - между другото точно каквото си търсиш, започвайки темата....



Тема Ааа един сисадмин бира не отказванови [re: Mandalay]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано02.08.04 09:01



никога

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Слава богу не съм supportнови [re: Cивия вятъp]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано02.08.04 09:12



а admin,

а по повод, че доволно съм грухтял наведен на някякъв хардуер- не позна готин
сисадмин-а мнооого рядко се занимава с това, ако нещо се повреди, единственото му задължение да го разбере. от там нататък- има си хардуерен сервиз, да идват да си взимат машината и да си я оправят

но щом малко поне разбираш от компютри всеки решава, че може да те занимава с неговите си проблеми,
дреми ми, че не знаел как да си направи еди кво си на ексел, и че не знае как да си смени паролата
особено след като 10 пъти съм им го обяснил или показал откъде да четат , като забравят.

А повярвай ми винаги мога да изкарам, че си ме питал някакви тъпотии, и затова не съм ти обърнал внимание,
доста трудно ще излезеш на глава със сисадмина- си
А дебеланкото, като е позволил да го финитраш, значи е много елементарен


No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема да добавянови [re: tigger]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано02.08.04 09:13



че ако и ти работиш като системен администратор известно време... ще почнеш да се държиш по същия начин... рано или късно.

а ако не почнеш толкова по-зле за теб, ще се превърнеш в кълбо от нерви

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Типично изказване на ламернови [re: Cивия вятъp]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано02.08.04 09:18



аз бас държа, че не знаеш колко диска даже трябват за да инсталираш линукс, ма приказваш колкото да не заспиш.

демек оправдаваш си ника- правиш вятър

аз професията си я харесвам, щото е доста по-добре платена от останалите, не от всички , но от повечето

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Хахаха ей яко ме разсмянови [re: Mandalay]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано02.08.04 09:22



като за понеделник сутрин.

но съм убеден ,че ще загубиш ако се оценявате един друг
ще се окаже, че си писал некакви пълни глупости, щото то вятър не се прави лесно,

но линукс- ее това е аматьорщина некаква, не е като да приказваш и да наблюдаваш езика на дърветата,,

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема И ти ще ми разправяш, че аз имам психично разстройнови [re: Cивия вятъp]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано02.08.04 09:34



ство

хаха, и се опитвал да разбира езика на дърветата и посланието на вятъра, мислите на котката- от 100 човека колко мислиш, че ще кажат, че аз имам психично разстройство, и колко ти?
ей тук най-накрая ще ме бегаш по нещо


сега ми е ясно що само философстваш,

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Re: не позна.нови [re: the_dude_78™]  
Автор lucky* ()
Публикувано02.08.04 11:52



това са критерии за различия
символиката на това, което не можа да разбереш е присъща само на творческите чувствени натури, какъвто е сивия вятър)



Тема Re:нови [re: Caнд]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Cutty Sark)
Публикувано03.08.04 11:41



Футболът е за простолюдието, ние с автора играем поло. Обаче на различни игрища. Тъй че ще се наложи да прескоча цялото остроумие, без да му обърна внимание, щото не е по темата.

По темата. Прав си. Всеки може да си избере кой начин на комуникация ще ползва. Отсрещният пък може да си избере дали ще те разбере, или не. Може и изобщо да не се стигне до избиране - ето, както в моя случай сега. Пуснах пълен преглед на темата, изчетох малко по диагонала новите мнения, и така и не разбрах какво ми казваш, или защо. От целия постинг по темата (която аз коментирам) е само 4тия абзац. Другото не касае нещо, което съм казала, тъй че приемам, че не е до мен, дано сте обсъдили останалото както трябва (после може да мина да погледна, ако имам време). Аз отговарям само по тоя абзац. И свърших:)

____
Курить, - значит буду дольше жить


Тема Re:нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Caнд (оранжево небето)
Публикувано03.08.04 12:15



това, което имах да казвам на полоиграчите го казах 3-ти, 4-ти и 5-ти абзац.
първите два бяха за ритнитопковците =))

иначе, съвсем слабо ме интересува кой, към коя спортна категория ще ме причисли...
по-важно и повече ме интересува, тези от хората, с които общувам и които аз оценявам на своето ниво/категория и поради което ми е по-приятно да общувам с тях, къде ме поставят и какво отношение имат... ааа, и не харесвам надмеността като метод за дистанциране на полоиграчите от ритнитопковците...

Да те попитам тогава нещо по твоята част =))
Слувало ли ти се е, в началото да не уцелиш верния тон и изказ с някой съотборник/противников играч? Какво правиш? Променяш тона и опитваш пак? Отказваш се да се обръщаш повече към него. Правиш така, че съдията да го изгони до края на мача с изкустено извикано от теб нарушение? Нещо твое, съвсем различно...
Това е хипотетичен въпрос и целта му е да разбера как изглеждат за теб принципно... Предполагам че когато случката стане реална, действаш според ситуацията?



Тема Re:нови [re: Caнд]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Cutty Sark)
Публикувано03.08.04 12:52



Така, за мен значи :). Любимата ми тема (А да видя сега кой ще дойде да ми обяснява за проблеми със споделянето).

1во да уточня, че като казах "автора" имах предвид 78-мия, не теб. За поло-то.

Та за мен:)). Хипотетично, казваш. Уфф... случвало ми се е да не уцелвам тона. Обаче като с някой сме съотборници, значи тонът е улучен преди това - т.е. хронологията е в обраен ред, първо е уцелването, после съотборничеството. Освен това трудно можем да говорим и за съотборничество, понеже предпочитам индивидуалните спортове. Така че въпросът е излишен, аз в отборни надпревари не участвам:))
Ако по някаква (не се сещам в момента каква би могла да е) причина се стигне до театър с цел отстраняването на играчите, предпочитам така да си го изиграя, че аз да съм отстранената. В повечето случаи директно бих напуснала.
И да, ще действам според ситуацията.

Не ти отговорих, нали :))

____
Курить, - значит буду дольше жить


Тема Re: Надменността- необходимо зло или бронянови [re: the_dude_78™]  
Автор Shantall (delight)
Публикувано04.08.04 13:12



кажи й, че й разрешавам... да я напише... да прочета как е било...

tarred with the same brash


Тема Re: аз пиша на български.нови [re: Cивия вятъp]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано05.08.04 21:33



Ех, ама пак се изложи, ветре
За какво ли те слуша dude изобщо? Ти самият точно това правиш, което не искаш да правят на теб. Това, допълнено с невежи "преценки" е чудна картинка. Ама духай си, духай. Стой тук и плямпай само за да провокираш и ядосваш докато някой ти се връзва - щом това занимание все още ти доставя кеф, значи не търпиш развитие.

Love is not a mood, but a dynamic way of being.


Тема Re: аз пиша на български.нови [re: BИ]  
Автор Caнд (оранжево небето)
Публикувано06.08.04 02:15



заядливка =)))

остави момчето вятър да го вее на бяла кобила... млад е още =))

ВИй, к'о си праиити,... госпожо?, станахте ли вече =)))



Тема Re:нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Caнд (оранжево небето)
Публикувано06.08.04 03:11



мдам... сравнението със спортен тим не е удачно... там има селекционер за уцелването...
на теб остава избора да се научиш да се разбираш със съотборниците
или да избереш индивидуална дисциплина...
или пък въобще да не се състезаваш... освен, може би, със самата себе си...

=)))

Редактирано от Caнд на 06.08.04 03:14.



Тема не е важно дали духашнови [re: BИ]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано06.08.04 12:48



или ти духат, важно е да си в сека

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Азнови [re: Caнд]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Cutty Sark)
Публикувано06.08.04 13:50



ще се оправя.

Със сигурност.

Искам да видя мъж, който може да хвърли двете си обувки и каменната си брадва по котка.

Искам да видя котка, която ще се уплаши от тоя акт.

Чела съм повествованието отдавна.

____
Курить, - значит буду дольше жить


Тема Re: Азнови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Caнд (оранжево небето)
Публикувано06.08.04 23:01



пък искам котка, която готви, шие, рисува... ако говори е +



Тема Re: Надменността- необходимо зло или бронянови [re: the_dude_78™]  
Автор Pимлянkaтa (непознат)
Публикувано07.08.04 10:09



http--zadnik.org-velin-img-like_a_hooker.gif



Тема Re: Надменността- необходимо зло или бронянови [re: Pимлянkaтa]  
Автор Caнд (оранжево небето)
Публикувано07.08.04 10:59







Тема А данови [re: Caнд]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Cutty Sark)
Публикувано09.08.04 12:29



върви в комплект с томче "Гордост и предрасъдъци" не искаш ли?

Обаче с тия оферти за обувките и брадвите... ще трябва да си пада и по BDSM твойта.
Образно.

____
Курить, - значит буду дольше жить


Тема А Ти Мен познаваш ли ме?нови [re: Cивия вятъp]  
Автор the Goddess (nasty)
Публикувано10.08.04 20:51



И ми се правиш на голям познавач на човеките характери и типове поведение?

Да се правят заключения за човек, когото не познаваш, не знаеш нищо за личния му живот, нито как изглежда, нито колко и какви дипломи има, е доста повърхностно. Ти такъв ли си?

Не допускаш ли поне за малко, че някои хора ползват клубовете само и единствено за забава и губене на времето? Ако трябва да се доказвам, едва ли ще е в клубовете. Има си места и хора за доказване на умствения капацитет, но ти не си един от тях, така че ако обичаш по-леко с определенията за непознати хора.

П.С Еквивалент на "знам, че не е умна" е: знам, че ти си грозен нещастник или някаква простотия от сорта. Да продължа ли да падам същото ниво или да очаквам подобаващо извинение?



Тема Контра мнениенови [re: Cивия вятъp]  
Автор the Goddess (nasty)
Публикувано10.08.04 20:58



"естествено, че ако се държиш добре и те ще реагират по благосклонно. естествено, че ако се надуваш или ги обиждаш и те ще няма да ти останат длъжни. "

Това, което си изброил, за съжаление, не винаги е така. Да си чувал за приказката: храни куче, да те лае? Едва ли случйно е измислена. Ако се държиш добре с някой, въобще няма гаранция, че и той ще ти отвърне по същия начин. И също, има хора, които и да ги обиждаш, няма да ти отвърнат по този начин, предпочитат да не ти падат на нивото. Така че, въобще не е естествено, мен ако питаш.



Тема Re: Контра мнениенови [re: the Goddess]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано10.08.04 21:52



не съм те питал, ама карай



Тема Re:нови [re: the Goddess]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано10.08.04 21:57



познавам те

а дипломите нищо не значат, ако имаш добра памет, можеш и 10 дипломи да изкараш :) особено пък в някои области



Тема Re:нови [re: Cивия вятъp]  
Автор the Goddess (nasty)
Публикувано11.08.04 00:03



не ме познаваш

Зная, че дипломите нищо не значат, нооо ако си се доказал в областта и се самоусъсвършенстваш непрекъснато, те просто са едно добро допълнение и насока. Освен това да притежаваш диплома диплома от световно доказано учебно заведение, мисля че значи, и то много. Но това е друга тема.



Тема Re: Контра мнениенови [re: Cивия вятъp]  
Автор the Goddess (nasty)
Публикувано11.08.04 00:04



Очаквах да ме обориш.



Тема малка забележчица, Дюдчонови [re: the_dude_78™]  
Автор the Goddess (nasty)
Публикувано11.08.04 00:13



Не е вярно, че не се смятам за "много умна". Напротив имам си самочувствието, че съм умна /дори и да оставим дипломите настрана, имам си признания в кариерата, което може не само да ме радва, но и да ме стимулира за развитие не само в специализираната от мен област/.



Тема грешка в терминологиятанови [re: Cивия вятъp]  
Автор the Goddess (nasty)
Публикувано11.08.04 00:18



Тъй като гледам съм обект на обсъждане, ще си позволя да се намеся отново.
Чак пък да съм се държала надменно, не съм забелязала. Само в малка степен, но все пак не би трябвало да изневерявам на ника и имиджа си /суета, какво да се прави/.
По-скоро се държа като човек със самочувствие, в което не намирам нищо лошо, при условие, че е с покритие, нали?



Тема Re: Надменността- необходимо зло или бронянови [re: the_dude_78™]  
Автор the Goddess (nasty)
Публикувано11.08.04 00:38



Първо не разбрах дали говориш за виртуалното пространство или риъла. Предполагам, че е за реалността.
Надмеността като поведение за превъзходство над другите би могло да се демонстрира според мен само и единствено от хора с благородна кръв. Всичко останало за мен е фарс. Дори тези, които парадират с парите си, защото сега може да ги имат, утре - не. Надмеността, показана в много лека степен, почти загатната, за мен е еквивалент на самочувствие и нямам нищо против това, стига естествено да е с покритие. Точно много хора бъркат надмеността с високото самочувствие и е грешно. Забелязала съм го по себе си. Хора, които не ме познават, а само ме виждат, си казват: баси, тази колко е надменна и колко си е вирнала носа. Тоест, когато минавам покрай тях и не ги поглеждам примерно, или ако ме заговорят им казвам да не ме занимават, те автоматически го възприемат за надменност дори и арогантност. А аз просто си вървя със самочувствие, с вдигната глава - нищо лошо. И ако се случи тези същите хора, да се запознаят с мен, си казват: ама ти си толкова различна сега, говорим си с теб, забавна си примерно. И какво става? Аз съм си абсолютно същата /т.е имам си самочувствието и продължавам да са държа с непознатите по възприетия от мен начин на поведение/, но просто те вече ме опознават и виждат друга част от мен, не само тази, предназначена за такива, които не ме познават. Това е абсолютно нормално и въобще не е никакво разминаване. Човекът си е същия, просто отношенията с конкретните хора, са на друго ниво. Същото е и в интернет. По мои наблюдения.




Тема Акцентирай върху другонови [re: the Goddess]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано11.08.04 10:36



човек който е умен ,не се смята за такъв, а просто ЗНАЕ, че е такъв

абе мани ги простосмъртните, те не знаят какво удоволствие е да ядосваш околните

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Мой човек синови [re: the Goddess]  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано11.08.04 10:44



добре казано

нямам нужда всички да ме харесват и мога да се държа както смятам за добре,
това че някой си не ме харесвал, ма хич не може да ме трогне
от тоя някой нито ми зависи работата, нито живота, нито здравето
демек за мен той не е важен

най-интересното е ,че другите се впечатляват толкова много и почват да ми обясняват как съм бил еди какъв си,, хахах щом изпитвате потребност да ме убедите нещо, значи се чувствате неудовлетворени от позицията си. Щото човек, като не му пука за нещо, не се занимава с него.

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Абсолютно!нови [re: the_dude_78™]  
Автор the Goddess (nasty)
Публикувано11.08.04 17:01



Те затова и толкова се дразнят от нас!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.