Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 19.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Что делать ?нови  
Автор Well (Летящ Чин :о))
Публикувано16.05.04 14:11



Има проблем. Примерно - медици водят на разстрел.
Ние тук ще си пишем, то е ясно. От това полза малко, даже никаква.
Днес това е проблем, утре ще е друго.
Да ви прилича това на агнешко блеене ?
Бееее, не ги убивайте, Беее .. ..
Нека припомним къде живеем, как и най-вече защо.
Защото ... Блееем.
Няма кой да оправи дупките по пътищата в Габрово. Мистър Джеймс ПръдлЮ обаче ще идва и да видиш как се асфалтира в проливен дъжд и какви майни се теглят на всички заради които работниците работят мокри до кости и на тъгъдък. Да не говорим тоя асфалт колко добре ще хване в тоя порой. Улиците боядисаха с фасаген, щото светлоотразителната боя е твърде скъпа ... впрочем дали някой не минава все пак фасагена за светлоотразителна боя, а с разликата да си вдигне трети етаж на вилата ? Е, подробности, Беееее...
За всичко си блеееееем. Даже и помълчаваме. За това сме си така. И така ще си бъдем, ами добре че Европата - тва онова, щем не щем ще ни цивилизоват с модерни копита - поне доколкото им трябват магарета да им вършат работата...
Пътьом нека приканя всички - знайте си интереса и си клатете феса. Преклонена главица сабя не сече, ама в задника й все нещо ще се завре.
Нека бъдем будни хора, а ?
Нека не просто блеем, а ритаме. Нека никой не смее да ни прави на овце. Просто трябва да даваме отпор винаги когато нещо не ни харесва. С молби виждаме до къде се стига. Да смъртни присъди за членове на държава - агне. Жертвения агнец ли ще бъдем винаги ? И в Либия и тук, където пъшкаме под гнета на своите си "Оправници" дето ни оправят както не щем ама те искат ?



Тема Re: Что делать ?нови [re: Well]  
Автор zvetenze (Нежно и ухайно)
Публикувано16.05.04 14:16



Всичко много хубаво си го написал Уел ,но има едно НО:
В момента чета психология на масите.
Там пише че една маса макар множеството и отрицателни черти, все пак е сила.И то голяма.Когато индивидите се съединят в някакво общество или маса те придобиват смелост и склонност към всякакви постъпки.

Но тука няма подобно общество.Ние българите не можем да си направим общество.
Защото интереса клати феса.
Все на някого нещо му е криво?Какво очакваш?
Знаеш ли кога България ще постигне нещо?Ще напредне поне?Когато най-накрая започне да се оформя българското общество.Но аз си мисля че това или ще стане след много години или въобще никога няма да стане.
Защото както сам каза :преклонена глава сабя не сече.
Ние сме тотално увредени от 500 годишното робство и от ред други причини.Всеки се е научил винаги да се спасява сам.Както може.Какво е това гражданска отговорност и помощ към ближния?Няма такова нещо.Или се среща на много малко места.
Ти наистина ли мислиш че този постинг ще накара някого да се размърда?
Единственият начин е да се размърдаш ти и да започнеш да риташ другите.
И тогава не е сигурен резултата.

You can shine for me!Somebody has to shine for me.It's difficult not to shine for me!


Тема Re: Что делать ?нови [re: zvetenze]  
Автор Well (Летящ Чин :о))
Публикувано16.05.04 14:24



Мойсей е водил през пустинята хората си докато се смени робското поколение. Защо ? Защото става дума за възпитание. Ново поколение - нов късмет ! Ето смисъла. Аз бих казал че и старото поколение може да се промени, ако иска или ако бъде принудено от катаклизъм. Залагам на ума на хората - ще ще разберат какво им липсва и ще го пожелаят. А тогава и ще се сдобият с него. Народа е голяма сила. Най-добре го знаят в СЕМ :) Управлявай народа и нямаш грижа. Изпуснеш ли го - идва СДС на власт и разрушението е другото му име. Това е проблема с народа - понякога осъзнавайки нуждата от промяна така се засилва че от инерцията скача в пропастта от другата страна. Щото трудно се лавира сред морето от лъжци , наречени политици.



Тема Что делать ? [re: zvetenze]  
Автор Гpъм* (Sic fata tulere)
Публикувано17.05.04 12:11



препоръчвам ти "маси и власт" на
елиас канети
нама да съжаляваш

там където има воля,там има и път


Тема ами ако......нови [re: Well]  
Автор Гpъм* (Sic fata tulere)
Публикувано17.05.04 12:21



за моисей се твърди,че е
поставил с помоща на
египетските жреци
началота на пета колона.

там където има воля,там има и път


Тема Re: ами ако......нови [re: Гpъм*]  
Автор Well (Летящ Чин :о))
Публикувано17.05.04 19:13



Не разбирам ?!



Тема дрънкам на медали:( [re: Well]  
Автор Гpъм* (Sic fata tulere)
Публикувано18.05.04 00:20



понякога и аз не съм аз

там където има воля,там има и път


Тема Re: Что делать ? [re: Well]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано18.05.04 09:28




като каза агнешко блеене
а?
и полза никва

освен да праснеме едно агне и да го хапнем
едно ритуално/жертвено/ може да му казваме
докато не хапнем едно аганце баганце ....
може да го минем това - във връзка с нато,ес,бтк, либия и кво ли не......
позитивното мислене и броенето в агнета може да ни приближи към истината за нещата
ми да




Тема Re: Что делать ? [re: Well]  
Автор zvetenze (Нежно и ухайно)
Публикувано19.05.04 17:47



Знаеш ли така е с всички маси.Лесно управляеми са от подходящите и не толкова подходящите хора.
Аз обаче не залагам на умовете на хората.
Отчаяна съм просто от простотията в която се движа.

You can shine for me!Somebody has to shine for me.It's difficult not to shine for me!


Тема Re: Что делать ? [re: Гpъм*]  
Автор zvetenze (Нежно и ухайно)
Публикувано19.05.04 17:49



Мерси!

Ако знаеш само колко интересна ми стана тази тема.
Като се почне от das Man.

Хуквам към библиотеката

You can shine for me!Somebody has to shine for me.It's difficult not to shine for me!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.