Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:58 13.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано06.05.04 22:48



Нищо друго няма да спаси нашите медици вече!

Това е единственото разумно решение, което трябва да предприеме правителството и президента!

Още преди три години писах в клуба за медиците ни в Либия какво ги очаква, какво са преживели, когато всички вярваха в приказки от 1001 нощ, че в затворите на Либия никой не издевателства, когато всички изказваха безумните мнения, че българите в либия били виновни, когато се сипесе завист, че били там да печелят пари ... когато блестяха в цялата светлина малоумните овчедушни приказки на почти всички изказващи се в нета по повод АФЕРАТА В ЛИБИЯ, за нашите медици. Три години по-късно някои проумяха, че не съм говорила празни приказки и че съм казвала истината.

Сега, също не говоря празни приказки, защото виждам, че много хора все още вярват в приказките от 1001 нощ, че Кадафи ще помилва НЕВИННИТЕ БЪЛГАРИ!!! Блажени са верюищите в тази държава!!! Къде е Левски да види и да се обърне в гроба. Същото овчедушие и вяра в чудесата демонстрират не само политиците ни, но и целият ни ЗАСПАЛ НАРОД!

Няма да пестя думите си, защото всички са расли в инкубатор и никой не си представя, че правосъдие в арабския свят, няма не може да има и никога не е имало ... там важи закона на джунглата .. там може да се изфабрикува всичко ... там може да си измият ръцете политиците с невинни жертви от БЕЗСИЛНА СТРАНА, за да измият собствения си позор и безсилие пред народа, за да запазят управлението на Кадафи ... за да направят може би великата арабска държава, която да изяде цялата европейска общост и унищожи щатите .... защото фанатизма там е водещ, а не "Правосъдието" им. Защото политиката, не е политика, а диктатура...

И КАК СИ ПРЕДСТАВЯТЕ, ЧЕ КАДАФИ, КОЙТО СЪС ЗЪБИ И НОКТИ БРАНИ ПОСТА СИ, ЩЕ ПОМИЛВА БЪЛГАРИТЕ И ЩЕ ЗАГУБИ АВТОРИТЕТА СИ ПРЕД СОБСТВЕНИЯ НАРОД, ВМЕСТО ДОВОЛНО ДА ПОТРИЕ РЪЦЕ И ДА ЗАТРИЕ НАЩИТЕ НЕВИННИ ЖЕРТВИ НА НЕГОВИЯ ДЕМАГОГСКИ РЕЖИМ !

Този, който прави няколко атентата в света, преди години. Който в държавата си обучава терористи, който държи в страх и подчинение като почти всяка седмица показва по телевизията екзекуции на техните стадиони, като строява всички деца от основните училища да гледат и да ги втрещява за години напред!!!

Как си представяте, че един народ, който обучава децата си от малки, да колят животни, да извиват глави на гълаби, да се смеят на кръвта и да се чувстват войни, ще бъдат милостиви към нашите невинни българки!?!

Как си представяте, че Кадафи ще има великодушието да освободи българите, като по този начин ще плюе на целият си фасон.

Как си представяте, че техният ръководител, който е върл противник на Щатите, ще се усмихне милозливо и ще освободи хора, които са първи техни първи приятели!?!

Вие на клон ли живеете, в света на Шехерезадите ли? И приказките от 1001 нощ!

Какви писма и глупости съвършени.

Хората трябва да излязат по всички градове с плакати и искане за ОБЯВАВАНЕ НА ВОЙНА СРЕЩУ ЛИБИЯ !

Как може да вярвате в честни процеси, в дипломатически ходове и простотитии!!!! Боже Господи, осъди всяко едно овчедушно същество на този свят, защото причинява много повече вреда, отколкото 10 Алкайди на света и техните сподвижници!!!

Като слушах спокойните равнодушни гласове днес по телевизията ми идваше да стрелям наред, докато не останат само ИСТИНСКИ БЪЛГАРИ ! КОИТО ТАЧАТ СЪБРАТЯТА СИ И СА ГОТОВИ ДА УМРАТ ЗА ТЯХ !


ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !
НИЩО ДРУГО НЯМА ДА СПАСИ НЕВИННИТЕ НИ СЪНАРОДНИЦИ ТАМ !


ДАНО ДОКАЖЕТЕ, ЧЕ СТЕ НАРОД, А НЕ ОВЦЕ И МЪРША, КАКТО НЯКОГА ПОЕТИТЕ СА НИ ОПИСВАЛИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ВЯРВАМ, ЧЕ В ТАЗИ ДЪРЖАВА СЕ РАЖДАТ МЪЖЕ И ИСТИНСКИ ПАТРИОТИ !!!!

ВСЯКО ДРУГО ПОВЕДЕНИЕ В СЛУЧАЯ Е СУЕТА, БЕЗСИЛИЕ И ОВЧЕДУШИЕ, КОЕТО Е ПО-ГОЛЯМО ОТ ВСЯКО ЕДНО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ НА ТАЗИ ЗЕМЯ .


ЕДИНСТВЕНОТО, КОЕТО ПЛАШИ ЕДИН АРАБИН Е ЗАПЛАХАТА ЗА ЖИВОТА МУ !
САМО ТАКА ЩЕ ГИ СПАСИМ ! НИКАКВА ДРУГА ПОЛИТИКА В КАДИФЕНИ РЪКАВИЦИ НЯМА ДА ДАДЕ РЕЗУЛТАТ !

НАРОДЕ, НЯМА ЛИ ДА СЕ СЪБУДИТЕ И ДА ПОКАЖЕТЕ, ЧЕ СТЕ ПОТОМЦИ НА ЛЕВСКИ И ПОВЕЧЕ НИКОГА НЯМА ДА ПОЗВОЛИТЕ ЧУЖДА РЪКА ДА ПОСЯГА НА БЪЛГАРСКИ ЖИВОТ ! КОЕТО Е ЕДИНСТВЕНОТО ДОСТОЙНО ПОВЕДЕНИЕ.

ИЗЛЕЗТЕ НА ВЪН И ИСКАЙТЕ ДА СЕ ОБЯВИ ВОЙНА НА ЛИБИЯ !

друг изход няма, няма и да има - това е единствения език, който говорят арабите и на който можеш да се разбереш с тях, останалото са безсмислици!


АЗ КАЗАХ, ДАНО ИМА КОЙ ДА МЕ ПРОЧЕТЕ И ПОДКРЕПИ НАВЪН ПО УЛИЦИТЕ, ПО ПЛОЩАДИТЕ, ПРЕД ПОСОЛСТВА И КОНСУЛСТВА - НАВСЯКЪДЕ - ТРЯБВА ДА ИЗЛЕЗЕМ И ЗАЛЕЕМ ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ С НАШЕТО НЕДОВОЛСТВО И ЖАЖДА ЗА СПРАВЕДЛИВОСТ ЧРЕЗ ВОЙНА !




Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано06.05.04 22:53



НЕ ВИ ЛИ Е ДОСТАТЪЧНО,
ЧЕ ОТ ПОЛИТИЧЕСКИ И ДИПЛОМАТИЧНИ ХОДОВЕ,
ДОВЕДОХА БЪЛГАРИТЕ ДО РАЗТРЕЛ !


Още ли вярвате в приказки от 1001 нощ ?

Чакам предложения за инициатива, кога ще се излезе по улиците.
Очаквам да се пуснат във всички клубове призиви, за излизане по улиците в цяла България и за отправяне на възможно най-безумното искане "ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ" щом няма справедливост за Българите! Та само те ли бяха работещи в тази болница за толкова години там?!? Толкова е ясно на всички, че целият процес е възможно най-гнусната инсинуация, за запазване на нечие управление там !?!!

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано06.05.04 23:06



Темата да бъде закована, моля модератора.

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Mapи (por una cabeza)
Публикувано06.05.04 23:38



Абе ти се бъзикаш, с тея гъзолизци дето тука се правят на политици, а иначе не са нищо друго освен едни П* заспали ще направят нещо освен некви си дипломатически ходове??Дето на никой не му пука за тях...тва е...ако бяха американски докторите, досега джамахирията да е изчезнала от географската карта,ама ние нали сме МНОГО умни и 6 години правим няма да кажа кво на либийците - сега медиците плащат за "куража" на политическите ни МЪЖЕ (ХЕ ХЕ какви МЪЖЕЕЕЕЕЕЕЕ)


Siempre tuya desde la raiz...

Редактирано от Mapи на 06.05.04 23:56.



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор aлиca_1 ()
Публикувано07.05.04 05:26



Това за войната срещу Либия звучи смешно. Ти как си го представяш? Нали едни такива репортажи с призиви за война биха утежнили още повече положението на и без това изстрадалите ни медици. Наивно е също. Но знаеш ли лично на мене какво ми се иска и ми изглежда много правдоподобно и невинно...
Нашите спец полицаи например лекичко изфабрикуват едно обвинение срещу пребиваващи в БГ либийци, че разпространяват наркотици, подстрекават към ислямизъм, може дори да се окаже че са терористи. Хващат ги, задържат ги така невинни и медиите ни вдигат един шум, колкото се може да се чуе до Либия и на запад. Мисля, че това по- резултатно би било.

"Sometimes, when I look deep in your eyes, I swear I can see your soul"


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор БeзcъннaМодератор (лавина)
Публикувано07.05.04 10:33



Мамка му бе! Кажи аз какво да направя? Айде кажи! Как ни виждаш във война? Нали ще окапем отвсякъде срещу тези?! Бясна съм. И какво? Да печатам позиви ли? Какво? Да обсадя посолството? Да отвлека куп либийци? Кажи!



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор *cлънчицe (изгрев)
Публикувано07.05.04 10:57



На първо време те моля да заковеш темата ми горе.

If You Wake Up And Don't See The Sun, So You Are Dead Or You Are The Sun!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Mapи]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано07.05.04 10:59



Ако за нещо ми е тъжно, болно и мъчно, то е за това, че никой не си мърда пръста да разпита, аджеба, какви са нравите, обичаите ... какъв народ, са изобщо Либийците, какъв е режима там? Защо никой не пита, а всеки изказва "компетентно" мнение.

Не разбра тоз народ, че просто така - нищо не става - тази схема НЕ РАБОТИ!

Аз не знам какво още трябва да избълвам. Била съм там. Имала съм познат вкаран в затвора, за това, че си беше забравил документите в къщи и лежа 3 месеца, спаси го само това, че ходехме всеки ден цялата българска гилдия, барабар с децата да го виждаме, изкривихме се да носим храна за почти целия затвор.

Аз нямам нищо против народа - те са ХОРА - човечни са. Като видяха как стоим здраво зад човека, започнаха самите пазачи, да го пазят, отделиха го, да няма насиля над него. Той добре, че беше каратист - иначе щяха да го спукат .. не казвам от какво - то е ясно. За 3 месеца стана 45 кила в затвора. Една нощ не си позволи да мигне. И беше благодарен, на това, че ходехме с децата там. Арабите държат много на тях.

Аз като майка, се вълнувам за това, че има заразени деца там. Нещо повече имам приятелка там - арабка и се питам дали е добре и цялата й къща ли са добре - нямам връзка с нея, откакто се преместиха в нова къща. Страдам за тях, но знам, че нашите медици не са виновни, а заниженото ниво на хигиена.

Знам много неща и когато роптая и казвам "война" не е просто защото съм крайна, а защото до тук я докарахме, ако искаме да ги спасим.

Имам приятели там. Съжалявам за цялата гнусна политическа афера, която се разиграва пред очите на цял свят и всички мълчат. Нали сме в НАТО ? А сега да видим НАТО ще обяви ли война на Либия. Има поне две основания - подкрепят Алкайда, обучават терористи за тях и се разиграва отново Уотъргейт спектакъл. Защо запада не се реваншира например за Антонов и аферата с папата? Един човек полудя, заради тъпи политически ходове и конспирации на студената война. Някой с нещо да се отплати на България? Какви политици имаме, като не могат да използват всеки коз, за подстрекаване към действие в положителна посока за нас? Аз съм огорчена, възмутена и напълно шокирана.
От изказванията на другите започвам да се чудя еднаква кръв ли тече във вените ми с тяхната???? Това не е деликатност, не е политика, не е нормално и трезво преценяване на ситуацията.

Бе, народа расъл в инкубатор, заченат в епроветка, както виждам. Като чуе война и настръхва.

Това не е така. Война има и с мирни средства, без да се стига до нападение, само заплаха за война. Това е военна стратегия. Баси народа и това ли трябва да обяснявам, че да проумеете какво да искате по площадите.

Някога, когато либийците правиха атентатите - не този на 11 септември, те правят винаги атентати - свалят самолети, гърмят дискотеки ... та тогава, като свалиха самолет на Италия, Щатите си вдигнаха Дъ-то и 6 ти американски флот и го инсталираха пред морските граници на Либия, метнаха една бомбичка в едно градче, да ги предупредят, после струпаха войска откъм Египет на границата. Ми ето това трябва да направят наще - маневри пред границата и ясно засвидетелстване на държавна позиция!

Като казвам трябва да обявим война, не значи веднага да се нахлуе!
Ама сте едни военни стратези !



Пък като гледам и как са се запалили мъжете да пишат ... ми става ясно защо турските ятагани са ни клали толкова години и защо са таковали най-хубавите моми ... добре, че са се самоубивали заради поруганата чест, та кръвта ни е останала чиста и не са раждали.

Май българските жени сме по-големи мъже в тази държава, от който и да било мъж, та дори и президента. Вчера като чух Първанов лошо ми стана. Една дума твърдо казана нямаше ! Една ! Стана ми не само гадно и лошо, направо ми причерня. Добри политици излизат само от хора с ХАРАКТЕР!
Това е! В него характер не видях, видях мън мън мън ... и нищо повече. Това позиция на държавен глава ли е, който вярва, че сънародниците му са невинни ли? Баси! Това е позиция на президент, който произнася смъртна присъда за тях автоматично. Защото е видно от татък средиземноморието, как лесно някой може да използва българите и без проблем за страната и режима им за изтривалка на собствените им грешки и пропуски в здравеопазването !!!!! Кой ще си признае сам грешките, та да му падне режима, м?

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано07.05.04 11:04



Закови двете теми, мойта и на Слънчицето, това за сега, пък после ще се организираме заедно да ходим на митинг.

Десйствай!

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: aлиca_1]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано07.05.04 11:05



Това за войната изобщо не звучи смешно, скъпа!!! ВЪОБЩЕ НЕ Е СМЕШНО !
Повярвай ми.

Смешно ли ще ти бъде, когато обесят невинни и си чакала политиците и дипломатите да оправят положението. При един режим като на Кадафи, взет с революция, изринато всичко, изпозастреляно ... с див метод на установяване на властта b]единствено дипломацията и правосъдието звучат смешно

Разбираш ли? или трябва да изпиша още няколко страници какво представлява Либия, какво представлява режима на Кадафи, какво представлява там законодателна система, какво представлява политиката външната на Либия и какво е влиянието на външните фактори за вътрешната политика. Би му мамата ще отида в МИО да следвам арабска външна политика - за това си трябва спешно нова специалност. Пълно невежество в нашите политици относно всичко, касаещо арабския свят.

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: *cлънчицe]  
Автор БeзcъннaМодератор (лавина)
Публикувано07.05.04 11:11



Не искам да кова сто неща. Няма опасност да ви изпаднат назад темите, защото се пише по тях, спокойно. Заковах тема за обяви. Анимата да ме извини също, но имам работа и излизам сега. Ще говорим по-късно.



Тема Ти си...нови [re: Anima]  
Автор Fro (zen)
Публикувано07.05.04 14:20



психо-патка, при това двете едновременно.



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор devaluator (непознат)
Публикувано07.05.04 14:38



Ехо, будната съвест, къде беше, когато "цивилизованите" европейци ни извиха ръцете да подпишем затварянето на козлодуйските реактори и по този начин наполовина вкараха в гроба не някакви си шест души, а цялата нация?
Къде беше, когато още по-"цивилизованите" американци бомбардираха Сърбия, а след това и Ирак? Когато убиха много повече от шест невинни човешки същества, но с лека ръка и гузна усмивка вписаха всичко това в графата "колатерални загуби"?
Слушаш ли се какво говориш??? Как така ще искаш война?!?! Кой ще иде да се бие и да мре заради ония шестимата - аз ли?! Или брат ми?! Не си познала!
И даваш ли си сметка изобщо, че съдебната власт е независима от държавната опитът ти да прехвърлиш отговорността на едните върху другите е нелеп? Амо ако заради ония шестимата Либия реши да обяви война на България, изхождайки от същата безумна логика???
И защо изобщо обвиняваш либийците?? Защо не обявиш война на надка михайлова, която не реагира навреме и остави онези нещастници в ръцете на либийците, вместо светкавично да ги изведе оттам? Защо не война на ококорения евреин, които досега биеше тъпана колко добре вървяло всичко и какъв добър приятел бил с либийците (само дето арабин на евреин не знам как ще е приятел и кого се опитваше да лъже тоя)? Защо не война на смотаното адвокатче, което се грижеше повече за собствените си хонорари, отколкото за съдбата на ония шестимата???



Всичко, което има цена, подлежи на обезценяване. (devaluator)


Тема Да бе, а какво правят ???нови [re: Anima]  
Автор TRlNlTY (GoOD girl)
Публикувано07.05.04 15:37



Паради, шествия, празници...

ма хората си празнуват Гергьовден беее!

и гърмят и заря мятат...

какво им дреме, че някакви техни сънародници?!

в същият този ден

са осъдени на СМЪРТ !


Ми то това и за пародия не става даже!


Ужасно е!


Абсолютно ненормална държава!

Всяка друга да беше щеше още в момента на обявяване на присъдата да обяви както казваш или война
или национален траур...

Ужассс!

Гледам и не вярвам на очите си!...









Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Kpъr (влез)
Публикувано07.05.04 15:41



колко българи работят в момента в либия ?

Ако имаш подходящата нагласа, интересните проблеми сами ще те намерят


Тема Re: Ти си...нови [re: Fro]  
Автор Mapи (por una cabeza)
Публикувано07.05.04 15:56



Предполагам, че би могъл да се въздържиш от характеристики на психичното здраве на пишещите тук,нали?
За това си има друг клуб,там ако искаш дай воля на цветистия си взик.....

Siempre tuya desde la raiz...


Тема Re: Да бе, а какво правят ???нови [re: TRlNlTY]  
Автор Mapи (por una cabeza)
Публикувано07.05.04 16:07



Чувствам се все едно е 1 април...никой не предполагаше,че при липсата на всякакви доказателства за виновността на българските медици, и при наличието на редица доказателства, показващи по несъмнен начин невиностността им либийският съд ще ги осъди??Все пак НИКОЙ не може да бъде осъден само възоснова на собствените му признания. Още по-малко, когато те са снети по този животински начин....но какво ли се чудя...араби са все пак,а за тях човешкият живот няма особена стойност, те имат само манията за джихад, а с цената на какво - им е все тая.
Най-много ме вбесява факта,че думата "правосъдие" въобще не съществува в тяхната правораздавателна система..май още са на ниво шериат..само дето вече не сме в 15-ти век

Siempre tuya desde la raiz...


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор aлиca_1 ()
Публикувано07.05.04 17:52



Anima, знам действителността за Либия по- добре от колкото предполагаш.
И знаеш ли става ми адски тъжно, че сега се сещаме за протести, за някакви по- сериозни мерки.
Много ми е болно за нашите медици там, но ме обзема и едно чувство на страшна погнуса и цинизъм. Защото- да, сега вероятно хората ще протестират.
И ония путки политиците ни също( макар и да не съм много убедена). И много малко хора ще се запитат " Абе мама му стара тия охлюви дипломатите ни тогава, преди 5 години чий хуй държаха, че не реагираха веднага и не прибраха хорицата, така както сториха другите държави?"
Не знам какво ще се случи накрая, аз също ще пратя писма до инстанциите, чиито адреси Джейн е дала и ако има протести ще се включа. Но искам и да се помисли за наказания срещу нашите си хора, дето нищо не направиха, а само прелитаха периодично до Триполи като на екскурзия. Някъде из постингите видях, че някой беше цитирал " Не сме народ, а мърша". Поетът някога го е казал и съм съгласна. Ние сме някакво тъпо племе бе, кво ще ни интересува кво става с хората, кво ни интересува, че всеки ден някой ти го забива яко отзад.

"Sometimes, when I look deep in your eyes, I swear I can see your soul"


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: devaluator]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано07.05.04 18:30



Как къде съм била - на кръглата маса по обсъждане на проблема за АЕЦ КОЗЛОДУЙ ... Уста голяма, пълен тъпак - точно ти ли ще ми говориш за енергийна политика - вземи се скрий някъде, защото съм участвала в изготвянето на всичките стратегии за развитие на енергетиката в БГ ???

Леко с надувките, като не знаеш с кой си имаш работа насреща!
Баси тъпанара! Иди в клуб енергетика, да видиш къде съм била ! И какво съм писала! Като не знаеш - не говори бе! Затвори си плювалника.



А това, че отпадъците от АЕЦ "Козлодуй" ще се погребват в Добружда и че децата ти ще ядат радиация, че и внуците ти барабар с тях, нещо да ти говори? Случайно да знаеш какви задължения има АЕЦа към НЕК и каква е истинската себестойност на произвежданата електроенергия, ако в нея се включат екологичните разходи???

А още колко неща има, които нямаш идея как точно стоят ..... ще се скриеш в дън горите тилилейски от срам.


Относно Либия.

Аз гледам на реалностите, а не на някакви си тъпи, дребни политически маневри в БГ и задкулисни тесногърди политически игрички!

Нещата са извън твоето бедно нещастно съзнание, ако има изобщо такова в мозъка ти, защото както забелязвам ти не боравиш с инфо, нито с точни факти, камо ли да ти е ясно какво става в БГ и извън БГ и как да се процедира... Ей от такива като теб ще избесят невините хорица!

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: aлиca_1]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано07.05.04 18:33



Именно !

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор bubble (непозната)
Публикувано07.05.04 19:45



АБСОЛЮТНО си права с всичко написано- почти вцепенена безсилие и гняв едновременно, по новините се разбира, че много повече реакции има по света за неприемане на присъдата, отколкото в България- тук овчедушието просто си почива подарените му почивни дни...



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор devaluator (непознат)
Публикувано07.05.04 21:54



Аре по-леко, а? Била на кръглата маса! Ако ще и на квадратната маса да си била, все тая! Бахти, кво ми се пъчи! Тя била правила стратегиите! Ама сама ли ги прави, ма, баницо?!?! Или просто някой ти е диктувал, а ти си стенографирала Бахти кухарката!!

Аз се чудех защо енергетиката ни затъва във все по-големи л**на, а тя ква била работата!! Разни пикли се занимавали с изготвянето

Аре обясни ми тогава, многознайке, отпадъците от "Белене" къде ще ги погребваме? Или подскачаш, че те ще са екологично чисти и чужденците ще се избият да наддават кой да ги купи от нас? Бахти тъпачката!!!

И не на последно място: такива като мен с удоволствие биха сритали задниците на такива като теб... дето "изготвят" стратегии, прибират паричките за некадърно свършена работа (лозето иска бачкане, п**ко заспала, не стратегии!!!) и си плащат тока... а бедняците - те да го духат!!

При една евентуална война, кучко, аз ще ида на фронта, а ти ще останеш тук да си отваряш смрадливата уста, като преди това скриеш тъпкача си под полата, зер да не останеш непочукана. Точно "стратези" като теб пратиха ония наши нещастници в Ирак. Научи си урока, мухло, а той е: НЕ НА ВОЙНИТЕ!!!!!

Мри в л**на.
Всичко, което има цена, подлежи на обезценяване. (devaluator)

Редактирано от devaluator на 07.05.04 22:03.



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: devaluator]  
Автор БeзcъннaМодератор (лавина)
Публикувано07.05.04 22:13



По-кротко, моля. Анимата е емоционална, ще трябва да го преглътнеш, но обидите ми пречат на окото, ок? Темата си е тема, само не се обиждайте, че ще отиде надругаде. За нея знам, че сама ще спре, но теб не познавам и смятам за нужно да подсетя.



Тема Re: Да бе, а какво правят ???нови [re: TRlNlTY]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано07.05.04 22:25



Аз също!

Призовани сме даже да запазим хладнокръвие.

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: devaluator]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано07.05.04 22:32



Айде като си толкова умен, вземи прочети много внимателно какво съм написала горе?

Именно! Къде ще се погребват отпадъците от АЕЦ - независимо Белене или Козлодуй съм те питала!

И като си толкова умен, защо не седнеш да помислиш малко със сивото си вещество, каква независимост имаме, като 100 % от необходимото ядрено гориво за да работи АЕЦ е внос! Баси независимостта и ако беше гледал Панорама, щеше да чуеш отговора на въпроса на водещия към Късчиев,
необходима ли ни е втора АЕЦ ... финала завърши с поставяне на същия въпрос, който ти поставих аз по-горе - къде ще се складират ядрените отпадъци ? Ти имаш ли сиво вещество въобще и реална представа за какво иде реч при повдигане на този въпрос? Или просто ти е кеф да си чешеш вулгарния език с мен, което доказва окончателно нивото на твоята блестяща мисъл.

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: devaluator]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано07.05.04 22:34



Тъпо, ама много тъпо изказване! та чак плоско !

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Kpъr]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано07.05.04 22:52



Разбирам защо ми задаваш въпросът, затова ще ти отговоря. Понеже е логично зададен и в частност си прав.

Ако гледа Панорама и отговора на Грънчарова на финала. Тя изцяло потвърди онова, което се опитвам да обясня тук, че е най-опасно. Каза, че нашите сънародници там са жертва на вътрешните проблеми, в страната.

Когато има натиск отвътре върху един абсолютно "тоталитарен" режим и опасност за неговото съществуване, не следва ли за да може Кадафи да има очи пред народа си, да му се създаде по-голяма опасност от вън и да оправдае в името на повече жертви, своята последна воля на помилване над нашите сънародници.

Това са тактически и стратегически ходове, които не трябва да се пренебрегват.

И още нещо, което не спира да ме тревожи. Някъде го писах. Как може на времето, когато гръмнаха дискотека в Германия, когато свалиха самолет над Италия - пътнически ... да отидат и да пуснат няколко бомбички за сплашване, а сега да не окажат натиск.

Когато казвам война за Либия имам ясното съзнание, че това е само форма на оказване на натиск, а не поговолно нахлуване в страната, това са степени на заплаха за страната, за да може евентуално, този от който зависи помилването да измие очите си пред народа, който да бъде поставен под по-голяма фиктивна угроза и да бъде принуден да вземе правилното решение за нашите сънародници.

Всичко това е политика, Кръгчо - чат ли си?

Жалко, че всички мислят само в крайна позиция и само трупове виждат и тъпотии. Искането за война е просто форма да се даде ясен сигнал, че трябва да се вземат по-твърди мерки. Да се обърне вниманието на западната общественост, защото сме слаба държава. И много хубаво беше изказването на Миша Глен по този въпрос. Именно това, което каза той е потвърждение и на моите изказвания тук. Той си го каза в толкова прав текст, е естесвено не в тази моя крайна светлина, но тя е крайно необходима ... за да започнат да мислят дипломатите, както нашите, така и чуждите да направят нещо в тази светлина.

Политиката не е за всеки, но и не всеки политик може да се сети за най-добрия и удачен ответ, за да развърже ръцете на един такъв управляващ и то в такава държава като Кадафи. Иначе и най-добри намерения да има Кадафи, никога няма да ги реализира на практика по този въпрос и да си одреже клона на който седи, без да го предизвикат отвън.

Сега става ли ясно за какво говоря ?

Да се намери начин, да се развържат ръцете на Кадафи да освободи българите. Но това е просто единствения възможен. И всичко друго ще е напълно безсмислено. Така виждам нещата.

Как по друг начин да накараш някой да мисли ми кажи, ако не викнеш и не тропнеш и не застанеш на крайна позиция.

пък този дето ме оплюл отгоре до долу като някаква не знам си каква си, да не те тревожи - кухи лейки колкото искаш на този свят, дори не могат да разсъждават логично, да не говорим, че нямат познания, за да го правят.

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано07.05.04 22:56



Извини ме, за вдигането на градуса в клуба, просто съм извън себе си ... когато прочета, че трябва пак да бъдем хладнокръвни и да не ескалираме и преекспонираме проблема, а кротко да висим на улицата и да чакаме, пак да дадем жертвени агнета ... принесени в полза на чужди режими.

Пък да не говорим каква мисъл тече в главите на някои елементи тук /визирам тия дето са ме нападнали с нецензурен език/ - остави ги, радвам се да видя какво означава свещенна простота - просто гениална. Може би са някакви велики умове на държавата ни. Не знам. Само днес видях и чух, че всичко което поставих тук остро и го споделих с вас, беше казано и в Панорама, нищо различно не чух, единствено поднесено в по-дипломатична и мека форма с усмивка на дипломати. Същите въпроси и същите отговори.


Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!

Редактирано от Anima на 07.05.04 23:09.



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор devaluator (непознат)
Публикувано08.05.04 00:43



Аре сега ти като си толкова умна, ми кажи, имаме ли достатъчно въглища, за да издаяним с тях? После ме светни за екологическия ефект от ТЕЦ-овете, за цената на цялата тая веселба и евентуално накрая ми кажи, че ще караме само на ВЕЦ-ове и алтернативна енергия, че да се посмея А, да, не пропускай да ми кажеш, че газта я доим от кравите на село и по тая линия сме абсолютно, ама абсолютно независими!
Кого заблуждаваш, ало? И защо ме караш да гледам "Панорама", нима наистина ме имаш за идиот?
Ядрените отпадъци могат да се складират там, където са се складирали дълги години... разбира се, ако политиците ни са достатъчно умни да оправят бакиите с Русия... и срещу съответното заплащане, разбира се.
Виждам, че постоянно се опитваш да ме изкараш малоумник, но пък точно книжни плъхове като теб се впечатляват от организации от типа на "Менса". Е... аз съм там Толкова по въпроса за интелекта ми

По въпросите за войната пък съм имал щастието да разговарям с човек, който е бил жив още по времето на Първата световна, а по време на Втората е преживял няколко тежки съюзнически бомбардировки (на военен обект, не на София). Разговарял съм и с полковник от Червената армия, лично взел (взела, защото е жена) участие в бойните действия по време на ВСВ. Изчел съм и известно количество литература, писана от автори, които са били на фронта... Служил съм и в армията. И в крайна сметка доста съм поразмислил. Нещо, което ти си пропуснала. Така че обвиненията тип "нападението е най-добрата защита" не минават тук. Не те чух да отричаш, че си секретарка Не разбрах какво точно образование имаш, та се пъчиш с участие в създаването на т.нар. енегрийна стратегия. В крайна сметка оставам с впечатлението, че си климатичка (идва от "климактериум"), която се "образова", четейки вестници и гледайки телевизия.
Не се притеснявай, готов съм да споделя своите информации и умозаключения с теб - безплатно.

Забравих да ти кажа, че още преди години в докторските среди се шушукаше, че май-май нашите не са чак толкова невинни. Ама това - на ухо.
И накрая: ти чувала ли си думата "институция"? Е, бързам да ти напомня, че съдът е институция, при това - независима. Поне на хартия. И никой, ама никой мислещ човек, още по-малко пък дипломат няма право да поставя под съмнение решенията на една институция на чужда държава. Ама от гледане на "Панорама" няма да разбереш защо така.
Не е лошо да поразгледаш информациите за ядрените реактори в Европа и да си зададеш въпроса защо, аджеба, французите имат толкова много реактори, а в същото време яростно ни натискат да затворим нашите. И понеже знам какво ще ми кажеш, бързам да те насоча към Финландия, където и в момента има работещи ВВЕР.
Намерила на кого да подскача

Всичко, което има цена, подлежи на обезценяване. (devaluator)

Редактирано от devaluator на 08.05.04 00:46.



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор devaluator (непознат)
Публикувано08.05.04 00:45



Опа!! Значи тя е емоционална и ще трябва да го преглътна, обаче да и спестя моята емоционалност???
Я си оправи аршина, како! Дръж се достойно!

Всичко, което има цена, подлежи на обезценяване. (devaluator)


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: devaluator]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано08.05.04 01:24



И накрая: ти чувала ли си думата "институция"? Е, бързам да ти напомня, че съдът е институция, при това - независима.

Това е достатъчно за умствения ти капацитет щом можеш да наречеш съдът в либия институция и то ... бе аман от слепци ...

Тоз му разказвал, онзи му разказвал ... от тук чул, от там ... от ухо и от трънки и глогинки .... аз пък лично съм била в Либия, преживяла съм бомбандировки там ... сега ясно ли ти е за какво говорим.

Колко години си бил в Либия. А и колко години работиш в системата на енергетиката, щото аз имам почти 20 годишен стаж там - това нещо да ти говори. И вземи си глътни тъпите епитети обратно - колкото по-бързо, толкова по-умно ще постъпиш. Като не познаваш хората не се изхвърляй. И иди чети вестник Капитал, за да разбереш енергийната политика правилно.

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!


Тема Ненови [re: Anima]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано08.05.04 01:25



смятах да се меся в тази тема но споменаването на ядренена енергетика ме кара да взема отношение. Все пак съм силнотоков инжинер. Мисля че грешиш и то много -България има само 2 алтернативи: енергиина зависимост/внос (спомни си какво стана миналата година във Италия след авария по основно трасе) и развиване на ядрена енергетика продиктувано само от технически и икономически мотиви без излишни емоции. България няма достатъчно водни ресурси за експлоатация на ВЕЦ нито достатъно количество висококалорични въглища за ТЕЦ /да не говоеим че нивото на емисиите които се изхвърлят във въздуха е огромно а и нашите ТЕЦ са толкова стари че модернизацията им би струвала колкото една нова АЕЦ/.
Правила ли си сметка колко ресурси и време ще отнеме преминаването на нашата икономика на по малко енергоемки технологии?

С тези неща трябва да се занимават технократите а не хора с хуманитарно образование.

целуни дъжда


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: devaluator]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано08.05.04 01:33



Ти пък си поредния книжен плъх, защитник на някакво си ядрено лоби!

Аз ги виждам нещата и от вън и от вътре. Какво ми пука има ли франция такъв и такъв ВВЕР ? Като цяла Добруджа ще се превърне в склад на ядрени отпадъци, вместо на износ за вино и производство на хляб за народа.

Вземи слез на земята - ядрените отпадъци вече никой не ни ги иска. И не е въпрос на външна политика, а на вътрешна в Русия. Знаеш за какво става въпрос.

И като си цвъкнем една Белене - в една земетръсна зона? Ти знаеш ли истинската себестойност на тока каква ще бъде от тази централа? Не нали?
Айде изплюй каква файда ще имаме.

При това двата реактора на АЕЦ а работят с намален капацитет ... И не ми хвърляй прах в очите. Що говориш, че цялата централа била затворена, като ще затворим само два реактора, които не отговарят на изсикванията за безопасност, ако погледнем само от терористична гледна точка - само да тряснат с една бомба единия реактор и ще погребем цяла Европа. Забравяш ли, че съществува Алкайда и сме на един хуй място ... с извинение, но е истина.

И като ще си чешеш езика с мен, вземи си аргументите и си мери приказките, защото няма да ти се размине. Каквото знам, го знам - именно защото не съм на някаква подкупна длъжност и съм напълно безпристрастна какво ще кажа и как ще го кажа, докато на теб ще ти трепери гъзъ за поста ти - при това и язък ти за образованието, като не можеш правилно да анализираш .

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!

Редактирано от Anima на 08.05.04 01:47.



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: devaluator]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано08.05.04 01:41



Сори, ама наистина те взимам за идиот, който дори Панорама не гледа!

И то пълен идиот. Без извинения.

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: devaluator]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано08.05.04 01:49



И да - точно така - секретарка съм и като такава се гордея, че си останал без никакви аргументи срещу мен, освен този прекрасен факт за мен, от който грам не се срамувам, напротив - гордея се в този момент.


Усмихвам ти се - благодаря, че те има да си премеря нивото с някой ескперт в областта.

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!

Редактирано от Anima на 08.05.04 02:00.



Тема Re: Ненови [re: Mandalay]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано08.05.04 01:51



Ами ако знаеш какво е реалното потребление и какви са излишъците от електроенергия ... просто нямаше да ми задаваш този въпрос, нито да ми казваш кой може да води такъв дебат тук.

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: devaluator]  
Автор aлиca_1 ()
Публикувано08.05.04 01:55



devaluator, само едно малко уточнение за либийските съдове. Понятието съд там коренно се различава от това, което са свикнали да наричат европейците или америцанците. Ще ти дам конкретен пример за либийско пръвосъдие. В Либия, поне когато аз съм била (верно отдавна) беше забранено да поглеждаш/оглеждаш арабска омъжена жена. Един българин всеки ден пътя му минава покрай къща от която една арабка всеки ден го заглежда по оня сластен начин по който тия жени го умеят. Нашият човек нищо, не се спира, не заглежда- знае "закона". До момента в който на арабелката не й писва и не съобщава на мъжа си, че един българин постоянно я гледа и й предлага неморални неща. Идват арабските власти в българското селище хващат човека, намират по случайност малък съд в който може да се вари ракия и му лепват и това обвинение. Присъдата светкавична. Затвор- бяха му ковали пирони в дланите.
Не знам дали все още е така, но имай предвид, че това е общество,твърде различно.
Що се отнася до войната в буквалния смисъл на тази дума аз също съм против. Виж за "война" чрез оказване на международен и политически натиск- ДА.

"Sometimes, when I look deep in your eyes, I swear I can see your soul"


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор devaluator (непознат)
Публикувано08.05.04 01:58



Аз не съм нито защитник, нито член на "някакво си ядрено лоби". Да ти кажа честно, нямам време за лобита, хобита и други такива - бачкам.
Но това не означава, че нямам представа как стоят нещата. А те стоят така: реакторите бачкат с намален капацитет, защото пазарът се сви. И защото гърци, румънци, турци и французи имат много против България да изнася ток и да печели от това. Себестойността на тока не знам каква е, признавам, но си спомням много добре заклинанията отпреди 10+ години, че цената на евтиния тогава ток ще се вдига до изравняване с европейското заветно ниво от 3.5 цента (американски, тогава нямаше евро) за киловатчас. Е, щом в Европа е такава, не виждам защо да е друга. Разбира се, в Европа има истинска енергийна стратегия, а не като вшите глупости. Европейците много добре знаят, че ключът за бараката се нарича "оптимизирани загуби и жестоки икономии". Нещо, което тукашните стратези сте проспали. Затова като влязя в неделя в едно голямо предприятие, намирам там всички лампи по коридорите включени, а част от чешмите - с отворени кранове и буйно течаща вода. Щото стратезите много ги чаткат тия работи и затова.

За реакторите и тяхната обезопасеност от терористични нападения говориш смешки. Доколкото ми е известно, нашите са проектирани да понесат удар от падаш "Джъмбо" (ако знаеш какво е "Джъмбо"). И информацията я имам от хора, които наистина са навътре, повярвай ми. Същото важи и за смешките за земетръсните зони, които очевидно говориш наизуст. А на мен това ми е професия Което ми напомня да ти кажа, че не треперя за поста си, защото нямам такъв, работя в частна фирма за не много висока заплата и винаги мога да сменя работата. А и не виждам как ще убедиш работодателя ми да ме разкара, защото той много държи на мен Между другото, миналата седмица ми разказа как е проектирал бункери за... танковете на либийската армия Оказва се, че и там сме замесени Ама ти това не го знаеше, нали?

Проверих в "Енергетика" и не видях нито едно твое мнение. Нито разбрах какво е образованието ти... тайна ли е?


Забравих да ти кажа: реакторите могат да се пазят и с ПРО. Ти и това не го знаеше, нали?

Всичко, което има цена, подлежи на обезценяване. (devaluator)


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: aлиca_1]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано08.05.04 02:08



Благодаря, че внесе светлина в научния му мозък. Той и от енергетика толкова разбира, колкото от арабски свят...

Също съм за оказването на натиск по този начин. Мисля, че го обясних вече.

Почти не мога да говоря без да издавам силните си емоции по този въпрос.
Болно ми е за всичко, което става и което не се сещат да направят политиците.

А направо ми се вие свят като пък запише, някой "чул", "чел", от "ухо" и надуване на въздушни балони ... бясна съм! И като БЯСНА някога бях писала в клуб Либия ... навремето ...

Ох... колко хора си отиват заради такива "мислители" учени при това. Аман.

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: aлиca_1]  
Автор devaluator (непознат)
Публикувано08.05.04 02:09



Знам това, което ми казваш, съгласен съм, че звучи меко казано странно, но това е тяхната държава, тяхната народопсихология, тяхната религия. И те си решават. А доколкото ми е известно, всички, които заминават за Либия, Ирак, Сирия и т.н., подписват декларация, че са се запознали със специфичните норми в страната и се задължават да ги спазват. Нали така? И ако някой не го устройва - просто да не заминава! Що се отнася до случая, който разказа - това под една или друга форма можеш да го срещнеш във всяка точка на планетата. Според мен по-скоро става дума за женско коварство, отколкото за национална черта.
Какво сте тръгнали да хокате либийското правораздаване, като нашето е на абсолютно същото ниво! Ей, не се научиха някои хора да оправят първо собствения си двор, после да гледат в чуждия!
Аз имам да кажа нещо против италианския съд и делото срещу Сергей Антонов, ама не може, нали? Италия е членка на ЕС, как така ще я критикуваме?! Мога и за Хага да кажа две думи, и за Страсбург, и за който се сетиш.
Просто навсякъде е еднакво и е тъпо да се правим на шокирани, сякаш досега сме живели в рая и изведнъж, видите ли, лошите либийци дошли и убили всичко детско в нас.
Не така!

Всичко, което има цена, подлежи на обезценяване. (devaluator)


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор devaluator (непознат)
Публикувано08.05.04 02:11



Навремето в клуб "Либия", моето момиче, си говорехме за Стивън Кинг... защото отказаха да направят специален клуб за него. И защото клубчето беше празно. Преди две години никой, ама никой не се сещаше за тия шестимата. Аз съм свидетел.

Всичко, което има цена, подлежи на обезценяване. (devaluator)


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: devaluator]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано08.05.04 02:19



Ти си смешен с тези твърдения, за които пак "ДОКОЛКОТО ЗАНЕШ" някой много вътрешен ти бил казал. Ти не разбираш ли, че по-навътре няма кой да видиш и да срещнеш в този нет? Да секретарка съм, обаче хал хабер си нямаш какво друго работя ! Голям капацитет се извъди и по двата въпроса - няма що.

Сега една проста секретарка, без образование ще ти го каже в прав текст.
Двата оставащи реактора са такива, двата закриващи не само Джъмбо няма да издържат, ами и ти ако се изкака отгоре им... е това в преносен смисъл, разбира се. И не знам къде по света се намираш, но аз съм тук в БГ и съм била и там в Либия - знам реално как стоят нещата, за които говоря и никога не се надувам и не се правя на знаеща. Знам си мястото в живота и не ми пречи да говоря за нещата, за които наистина съм информирана.



Забравих да ти кажа: реакторите могат да се пазят и с ПРО. Ти и това не го знаеше, нали?

Бедна ти е фантазията, скъпо момченце какво знам аз и какво ти, относно Козлодуй, но е държавна тайна и няма да чуеш грам повече от мен!

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор devaluator (непознат)
Публикувано08.05.04 02:27



Ами не, аз не съм получил информацията си от интернет, а от известни имена в строителството А "доколкото знам" казвам винаги, дори когато съм 100% сигурен.
И доколкото знам, на секретарките работата им е да пишат, не да разсъждават. Нито да обявяват война. Иначе - нищо лично. Това не е срамна професия. Но... всяка жаба да си знае гьола, а всяка секретарка - стола, ако мога така да се изразя
Лека нощ

Всичко, което има цена, подлежи на обезценяване. (devaluator)


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: devaluator]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано08.05.04 02:35



Аз пък ти се чудя, защо мислиш, че моята информация е от интернет. Когато присъстваш на толкова Конференции и кръгли маси, на колкото аз съм била и когато изслушаш, толкова мнения и специалисти, колкото аз съм изслушала, тогава ела да си поговорим пак и да ти кажа къде ми е гьола и каква жаба съм.
Само внимавай, че съм много крастава ... и не си мисли, че като ме целунеш ще стана принцеса.

И още нещо, моя шеф не е толкова прост, че да си избере скертетарка, която само да седи за да я изчуква или за да му прави кафета, нито пък да пише без да мисли. Също така имай предвид, че се познавам много добре с шефа отговарящ за сигурността на АЕЦ и то от много години. Така, че за какво ми говориш BTW ? И къде отиваш .. знаеш ли?

Тонът ти започва обаче да придобива уважителни измерения към мен, за което вече много се радвам. Благодаря. Лека нощ и на теб.



Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!

Редактирано от Anima на 08.05.04 02:51.



Тема За енергетиката - да поясня още нещонови [re: devaluator]  
Автор Anima (БуднаСъвест)
Публикувано08.05.04 03:42



Европейците много добре знаят, че ключът за бараката се нарича "оптимизирани загуби и жестоки икономии". Нещо, което тукашните стратези сте проспали.

Ключът от палатката се нарича Развитие на енергетиката с минимални загуби и включа два плана за енергийна ефективност - да те светна, че нашите експерти нищо не са проспали.


За теб знам, че нощта ще е лека, защото си се цвръкнал в чужд гьол, за мен няма да е, защото съм съпричастна към съдбите български.

Няма по-голям срам за един народ и една държава от овчедушното търпение!!!


Тема Ало, стратежкатанови [re: Anima]  
Автор Fro (zen)
Публикувано08.05.04 22:28



Бамбандировките над Триполи не са се състояли от една "метната" бомба... ако не правиш разлика де...



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Fro (zen)
Публикувано08.05.04 22:33



И освен това много ми е интересно кога в България ще затворят лекар или който и да било за това, че ... например заразиха сума народ с хепатит в Стара Загора, и това не е само там, но тогава нашумя.

Нашата хигиена и здравеопазване може да са малко по-добре от тяхното, но при всички случаи много далеч от идеалното.



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Fro (zen)
Публикувано08.05.04 22:39



Аааа,хахахаха, значи ти си от тези дето ни управляват, и дето няма да сложиш пушка на рамо, а ще пратиш синовете на бай Грую. Хаххааа, маце, уля се мари таъпанарко...



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Fro (zen)
Публикувано08.05.04 22:44



А и освен това и ти си затваряй тъпчи-хуйника. Или не, построй първо една ТЕЦ и вместо пара да ползват онва дето ти излиза от там...



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Fro (zen)
Публикувано08.05.04 22:55



Глюпости, вътрешна на Русия, че те и в Арктика да ги топнат - пак никой няма да пострада, ама нали така е по-лесно да се заблуждава народа, че Костов примерно замрази не ами срина отношенията ни с Русия...



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Fro (zen)
Публикувано08.05.04 22:59



Мауеее и кво - само двата дето ще затваряме ли съдържат опасност от терористичен акт? Ха, не е истина, ти наистина си ултра тъпа - предполагам че би била по-привлекателен обект за терористите, щот си по-лесно запалима. По смърдящи причини, да не уточнявам.



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Fro (zen)
Публикувано08.05.04 23:01



Сори но наистина те взимам за пълна идиотка.

Която дори "най-смешните животни на планетата" не гледа.

Щото щеше да се види там...



Тема Ало ... в същия тон да кажа линови [re: Fro]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано09.05.04 00:36



стратега ?!

Аз говоря за началото на март 1986 година.
Тогава се метна една бомба... и то никой не беше засегнат.
Бомбандировките бяха на 15 април 1986 година и то не само над Триполи пък аз да ти кажа, а и над Бенгази.

В Триполи продължиха 3 дни - в Бенгази една вечер. И в Бенгази на сутринта беше свален един Ф15 - за сведение.

Сега ЧАТ ли си че съм в ЧАС - ГОСПОДИНЕ.

И без АЛО, моля. Да си имаме уважението.

Не мога да разбера, защо тука всеки се прави на това, което не е. А когато някой казва нещата такива каквито са - не вземе да прочете и да си направи извод, ами подлага всичко на съмнение

Аз когато знам - говоря, когато не знам - мълча !

Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Fro]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано09.05.04 00:38



В случая ти се уля. Не управлявам, нито съм от тези, нито ще бъда - вземи се научи да четеш !

Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Fro]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано09.05.04 00:44



Изобщо не си ми критерий, и не ми пука за каква ме взима един такъв като теб !

Не можеш да ме разплачеш грам. Само забелязвам, че от безсилие цвъркаш цветисти ругатни и нищо друго - въздух под налягане - една дума подплатена с реалност не казваш ...

Ако викна с толкова епитети към теб, нещо ... ало ... казал ли си въобще ?
Я се чуй и виж.

Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Fro]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано09.05.04 00:58



Мойто като са ПЪЛНИ глупости, твойто пък са ПРАЗНИ такива !

И не влизай пиян в нета, ако обичаш, а чети трезво.

Първо - критикувам власт имащите, за меките им мерки и политиката на усмивки и кротка дипломация.

Второ - опитвам се да обясня, че е нужна твърда политика и да кажа защо

Трето - посочвам фактите - твоите къде са - освен един свещен страх за собствената ти кожа, друго не видях тук да прозира.

Голямо шубе си - у ! От жена да го бях чула, щях да го разбера, ама ти си умрял от шубе някой арабин да не ти ощипе случайно задника. На всичкото отгоре, освен за собствената си кожичка, за нищо друго не можеш да мислиш.

Жалък!

Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Fro (zen)
Публикувано09.05.04 01:20



Смотло самозвана, първо съм жена и второ - първото доказва, че винаги се изказваш неподготвена. Хааа, не е истина просто, от какво си личи че съм мъж ма, вземи се гръмни!
И ще имам още едно доказателсто, че си тъпа, като почнеш да си отваряш плювалника, как псувам като каруцар, на което ще ти каща - щото такова си повикала - за война ще ми говори - ти знаеш ли какво е война? А? Знаеш ли? Сдухана си ей, аман от психопати в тая държава.

Редактирано от Fro на 09.05.04 01:26.



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Fro]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано09.05.04 01:23



От вулгарният ти език !

Ако си жена, то наистина трябва да се гръмна от срам, че жените могат да бъдат такива като теб!

СРАМ!

Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Fro (zen)
Публикувано09.05.04 01:31



КазаЛ съм - че си психопатка, и може да се засрамиш, че на деня на Европа - ден в който се оптбелязва мира, т.е. края на най-ужасната война на човечеството - ти зовеш за война. Знаеш ли какво, вмчесто да умират стотици хора, по-добре е да умрат шестима. Тези сметки се правят в трети клас. Разбира се най-добре е да са нула, но психопатите не правят разлика между нула и хиляда. За тях е все едно - нали шестимата хрисимки мед.сестри, които чудесно са знаели къде отиват но са отишли за пари ще се жили, да ТЕ ще са живи. Доволна ли ще си? Направо не мога да си представя по кухоглав човек от теб.



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Fro (zen)
Публикувано09.05.04 01:33



Да, кокошчице, точно каквото очаквах - срам за предвидимостта ти. А такива като теб бих ги разстрелвала по силата на Конституцията, вместо с перце да ги галя - там не знам дали знаеш, но пише нещо за тези които разпалвмат расова и т.н. вражда Куха лейка, боже! Спасение няма!



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Fro]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано09.05.04 01:30



Срамувай се ти, че си толкова плиткодънна и не можеш да четеш между редовете !

То за тази цел трябва малко сиво вещество!
С това четене като първолак, далече няма да стигнеш.

Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Fro (zen)
Публикувано09.05.04 01:33



Простете милейди, че ви надцених, но от едва от пред-пред-пред- пре-последния ти постинг си личеше че за момент се гордееш от поста си на секретарка, и вземи се прочети сама - "аз съм писала стратегиите", "аз съм била на ромбоидната маса", мда, ма пропусна да кажеш - "под диктовка" - надувка смотана



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Fro (zen)
Публикувано09.05.04 01:37



Добре, къде са ти твоите доказателства че ще е само сплашване, като сама признаваш, че си е имало истински бомбандировки в либия, статистика колко са убитите ще читираш ли, нали си много запозната? А? И защо си мислиш, че хамериканския брат ще се юрне да ни помага? Няма да стане по две причини - първата е че ние сме гъзолизци, и не ни уважават и втората - че се касае за нещо по-различно от терористичен акт - за решение на съд. Къде виждаш равенството между двете? Аз щото съм учила поне до трети клас, а ти незнам, може и да не знаеш как се пише "равно"



Тема И СЕГА КАКВО ?нови [re: Fro]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано09.05.04 01:45



Като се убеди, че съм си признала колко съм проста, няма за какво да ми скачаш нали? ...

Поне като вика толкова, дай сега да видим ти как виждаш, че трябва да се постъпи за да бъдат освободени медиците ни в Либия. Навика се достатъчно, виждам си активна - сега остава да чуя, една умна жена какво ще предложи и какво трябва да направим, за да ги спасим?

Чакам вашите умозаключения, явно потплатени с висок ценз

Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!

Редактирано от Anima на 09.05.04 01:46.



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Fro]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано09.05.04 02:00



И сега какво? - Епитети не липсваха, псувни също ... но когато вашият преподобен ум беше помолен да изкаже поне едно умно нещо, че да го прочетат всички - ТЦ !



Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Fro]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано09.05.04 02:03



Аз ли ? НИЩО НЕ СИ МИСЛЯ. Просто изказвам мнение, какво трябва да бъде.
Защо се пънахме да влизаме в НАТО, м?

И като влязохме, защо спят някои горе и не поискат съдействие?
как може заради германци и италианци да се оказва военен натиск на либииците, а за нас, след като сме членки ... някой не се сети да предяви
такъв иск???

Ей в такъв ред вървят въпросите ми и изложенията?

Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано09.05.04 02:13



Задавала ли си си въпроса, дали хода на делото щеше да е същият, ако по време на разглеждане на делата имаше и военен контингент струпан край морската им граница?

Аз пък го задавам индиректно, като обяснявам горе какво е било, как се е реагирало преди и как сега не видях да се реагира.

И питам, а защо? И искам да знам, защо политиката на усмивки, след като видяха, че не дава никакъв резултат вече толкова години, продължава....

И питам още по-високо, защо не се стъпи на по-твърда позиция и вече не е ли крайно време да се заеме такава твърда позиция. Всяко друго нещо ме възмущава.

И като зададох тези два прости въпроса, тук се вдигна патърдия до небесата, че и даже каква съм била се обсъди .... Ми засрамете се, аз поне се опитвам да си кажа мнението и да кажа защо е такова, да си го аргументирам. А отгоре ми - тъпа съм. МИ ХУБУС -... ония горе като са остри, какво постигнаха до сега? Ти като си учена, нещо да имаш да кажеш - мълчиш ми като риба като те попитах какво ти е мнението и как виждаш да се решат нещата ... м ?

Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Kpъr (влез)
Публикувано09.05.04 02:13



"да започнат да мислят депутатите" и министрите - че те мислят де, в това съм уверен, но мислят само за себе си, да вземат да тръгнат да мислят и за някой друг ще им се види сложно...
Панорама пропуснах, сори, последните дни поне за мен не бяха почивни... Но това че там били жертва на вътрешни проблеми не ми звучи логично... вярно е че една америка с такива изрази обяснява всичко необяснимо в "страни" като северна корея и либия, това е по навик защото един комунизъм си е винаги виновен за това че е комунизъм, все пак хората живеещи там избират сами, а това са хора които почитат традициите в които вярват сляпо пред способността да разсъждават, в резултат в едно дело първо където всяка свястна страна като се почне от италия и се стигне до индия успя още през 98ма да накара либия да върне тяхните лекари, нашите дипломати се чудеха тогава "що пък да не са виновни? пука им"... и успяха да им издействат тази роля на изкупителна жертва. А това разбира се в либия не е и съд, това е един диктат на пролетариата, което значи че щом хиляди фанатици са убедени че те са виновни, пред-седящите на съда не могат да изберат друго освен да се съгласят със своите хора, нищо че всички факти сочат невинност, и понеже са по селски хитреци са избрали "интересен" вариант - освобождават "безпричинно" началника и осъждат всички жени, което в тяхното общество е много лесно - жените са без права и бездруго там...
Всичко това се прави без намеса на чужда логика - самият държавен лидер не само че е за "отмяна на смъртното наказание по целия свят", но ни е пращал и сина си да прави тук в БГ изложби и да ни обещава че всичко "ще се оправи", за 800 дни, или по-малко, подобно на друга "царска" особа... Вкрайна сметка тези селски тарикатлъци целят те да излязат морални победители пред своите хора("народ"), целта им не е правосъдие и дори не може да бъдат сплашени с такова.
Ако има война, медиците ще загинат първи, но ще знаем че са морални победители... Ако бъдат помилвани в последния момент без обяснения, либия ще си създаде вътрешно шоу в страната и властта им ще бъде жертвичка на натиск отвън и има да се величае като такава колкото е възможно повече да експлоатира това, ще са един вид "морални победители", а за фактите и наказанията изобщо няма да им пука... както и сега.

Ако имаш подходящата нагласа, интересните проблеми сами ще те намерят


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Kpъr]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано09.05.04 02:44



Заплаха за война - това е различно от пряка война. Военно присъствие - това също е различно. Поне военно присъствие трябваше да изискат нашите по време на процесите за сплашване.

Не мисля, че друго може да промени ситуацията в момента.

Мисля за момента и след него, вече - писна ми да се дърляме тука, кой какво преди и кой как не знам си какво си. Докараха я до тук. Искам да мислим от тук ... на къде ... изобщо има ли накъде още.... Кръгчо, не мисля обаче, че има, там е работата. Освен единственото, което е останало и то не като дипломатически ход, а като крайно наложителна мярка.

Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Kpъr (влез)
Публикувано09.05.04 02:56



не може да сме варвари и селски тарикати - или сме демо-крати, или не...панорама така и не видях, обаче видях 1ва стр. на съботния 24часа - има една снимка и израз :
"докато произнасяха смъртна присъда в либия, в софия натовската ни армия направи демонстрация с руски танкове по случай празника" (почти точен цитат по памет). Оръжие си имаме, но само за камуфлаж, а и ни сменят приятелите по-често от оръжията ... току виж сме се самоубили така... в държавно отношение. Може би вече е факт, кой знае...

лека нощ, Емоционалната...

Ако имаш подходящата нагласа, интересните проблеми сами ще те намерят


Тема Re: Само един шанс имахменови [re: Anima]  
Автор Moни (новак)
Публикувано09.05.04 15:28



ама го проспахме както винаги. Ако сега си гневна, то трябва да излееш гнева си на бившия кабинет и най-вече към хубавото Наде.
А що се отнася до пропуснатия ни шанс, то това знаеш ли какво беше според мен? Няколко куфарчета с парички за френските легионери и нямаше начин нашите българи да не се измъкнат. Предполагам, че знаеш как стават тези работи?
Не ми говори сега за война, това са пълни глупости. Може да прекратят дипломатическите отношения с Либия, но да се говори за други заплахи е смешно, Anima.
Всички хора се вълнуват от присъдата, но не бива да се изпада в крайности особено като тази, която ти предлагаш.
Между другото, дори да допусна, че се права, никога не бих застанала зад твоята идея. Прекалено си емоционална и в стремежа си да излезеш права, дори си способна да нагрубяваш другите. По-скоро те избива на лудост и това е изцяло в твоя вреда.
Извинявай, ако съм те засегнала с нещо, но и аз исках да си кажа мнението.



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано10.05.04 09:22



против всякакви войни съм аз
войната винаги е била нещо кофти
това не е моята война



Тема Re: Само един шанс имахменови [re: Moни]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано10.05.04 13:05



Не си ме засегнал въобще. Благодаря, че имаш мнение по въпроса.
Изказването ми за война е просто мнение, че нищо друго не е останало и всяка друга кауза е загубена. Явно никой не разбра какво искам да кажа и подчертая. Това, че ясно виждам как нищо друго не остава освен този път, като факт. Искаме или не искаме. Аз да не би да искам война. Обаче като политици и адвокати не можаха да се справят, какво остана ?

Независимо къде са причините и какви са, нещо друго да е останало.
Значи щом не може и форма на натиск да им окажем, било то под военна заплаха, то нищо друго не остана, освен да мълчим и да гледаме как ги убиват - това се очертава.

Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: PYTHON]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано10.05.04 13:10



Ама защо сте такива БУКВАЛИСТИ ВСИЧКИ ?

Да не мислиш, че аз много искам война.
Провокирам, за да чуя някой да ми каже евентуално:

от юридическа гледна точка може да се направи още ..........това ...
от политическа гледна точка не е направено още .......... това ...

или от не знам си каква военна точка евентуално би могло да се направи още ... това

Обаче виждаш ли какво получих за моята провокация ... и желание да обясня положението какво е в истинския му вид.

Освен анализ разбор и не знам си какво на моята личност, псувни и нападки ... е разгеле, тук таме някой дал нещо като мислене по въпроса. И все пак ...
какво да мисля за нивото на дискусията ми кажи?

И ти само ще ми кажеш, че не си за войната ... и нямаш ли друго мнение по въпроса или очакване ... или какво виждаш, че би могло да се направи.
Защото аз съм твърде много скептик и не мисля, че вече може нещо да се направи с дипломатически и юридически методи.


И в добавка:
Дори да посети Първанов Кадафи, не смятам, че като се усмихнат двамата един на друг - ще се стигне до помилване, точно обратното. Някой трябва да покаже с твърд глас и неодобрителен поглед, че не одобрява всичко, това което се случва с нашите медици. Представям си обаче, точно усмивка и равен монотенен напевен глас да изказва някакво мнение ... без да може да натежи като авторитет и като държавен глава на една страна, която също може да приложи санкции - защо например не си изтеглим целия контингент от медици и работници от Либия. Ето един силов метод и крайна мярка, обаче намират и за такова действие оправдание. Защо? Простичко - понеже ще загубят хиляди динари от Либийската държва като печалба някои части и държавни фирми. И какво се получава - икономическия интерес на едната страна и политическия на другата ще осъдят на смърт нашите сънародници.

Да вината не е само на Либия!

Редактирано от Anima на 10.05.04 13:14.



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано10.05.04 13:38



ти ще подпалиш трета световна начи

аз ли кво мнение имам а
имам си мнение аз ама си трая са
иначе 5 години слушам как ше им се размине начи
ебати и разминаването - мое и да си утрепт а може и да не си ги утрепат
пълен ташак си правят либииците с нас
100 % ташак
и на празника хоп
опалааааааааааа
майката са си ебали долна тия цигани гадни
абе за смях сме станали да знаеш
на циганин не му ли вземеш страха става мнооо нагъл да знаеш
ако зависеше от мен начи ....
за 24 часа щяхме да имаме делово предложение към оня педал загубен алтав кадафи
и ше го поеме шибаното предложение
ъхъ



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано10.05.04 13:44







Тема Re: Само един шанс имахменови [re: Moни]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано10.05.04 13:44



що говориш глупости а
а тая измет тук циганска арабска която се занимава с далавери само бе
тия шибани ебльовци тука
до кога ше ги търпим да се надуват тия лайнари
шото след по малко то 10 години тук всеки бачкатор ше е чужденец и то циганин
още са ли да ни се качват на главата тия мръсни емигранти
такива като теб докато не ги прасне некой циганин у десетката не им идва акъла да знаеш



Тема Re: Само един шанс имахменови [re: Anima]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано10.05.04 13:54



след като си отглеждаме само педали и всякакви модели обратни не можеш да очаква друго освен и обратна политика и кво ли не
всичко е обратно начи



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: PYTHON]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано10.05.04 16:47



на циганин не му ли вземеш страха става мнооо нагъл да знаеш


E, право в целта се изказа. Точно това е хватката - иначе всичко отива по дяволите.

Ми трета няма да запаля, обаче трета световна ще стане, ако сега някои Нотвци и ЕС не използват момента да ликвидират една от главите на змея...
щото после ... ще духат и те супата. Нали знаеш Нострадамус какви ги е предвидил за третата световна и знаеш от къде идва.

Бе... не ми се говори просто по въпроса - жми града е и политиката и всичко

Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: Само един шанс имахменови [re: PYTHON]  
Автор Moни (новак)
Публикувано10.05.04 20:28



Ти да не ме четещ някъде между, под или над редовете Айде да вземеш пак да ме прочетеш, а!
Изказах мнение за скъсване на дипломатически отношения с Либия /ако се изпълни присъдата/, от което се подразбира, че всички либийци в БГ би трябвало да са OUT. Не е никак хуманно, но каквото повикало, това се е обадило, нали? Много съм ядосана на тема "делото в Либия" :((
И да си върнат заемите тези гадове!
Баси несправедливосттта :((( Преебават ни както си искат, толкова ли "леки" изглеждаме"?



Тема Re: Охаа !!!!нови [re: Anima]  
Автор buratino (real darvar)
Публикувано10.05.04 22:51



Аз точа брадвата вече, остава само някой да ме спусне на либийска територия.



Тема Re: Охаа !!!!нови [re: buratino]  
Автор Anima (....)
Публикувано10.05.04 23:14



За четвъртък, когато всички ще имат възможност да покажат
своята зрялост, гражданска позиция и твърда вяра в невинноста на осъдените. Надявам се да засрамим политиците в това отношение.

До четвъртък, когато е призива да излезем всички по улиците в знак на протест срещу присъдата над сънародниците ни.

Предлагам сборното място да не се обявява в дира, а лично да се чуем и организираме.


Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!

Редактирано от Anima на 10.05.04 23:15.



Тема Re: Само един шанс имахменови [re: Moни]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано11.05.04 09:01



кое не е хуманно ?
за 2 часа само може да се приберат либиичетата тука и то съвсем хуманно и законно
толкова хуманно ше е е че няма накъде
и не само либиичетата а и други арабета
шото станаха нагли много да знаеш
миналата година един такъв боклук начи - абе гледа ме в очите и ме лъже.
нагло копеленце
станали са нагли много и тва е шото сме педали големи. е за тва.
да видиш ква душица стана арабето по послееееееееее
сладурче ми стана
не ми говори за хуманност само
ми мнооо сме лайт станали и сме едни пухкави педалчета
е тва е са точно



Тема Re: Охаа !!!!нови [re: Anima]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано11.05.04 09:05



аз съм против



Тема Re: Охаа !!!!нови [re: PYTHON]  
Автор Anima (....)
Публикувано11.05.04 09:44



Против кое ?


Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Лайно малоумно?нови [re: Anima]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано11.05.04 10:34



Ей такова говедо като теб заслужава да засипеш улиците със зъбите му... Жена си, предполагам... Абе ти война знаеш ли какво е? А?
Каква война бе, лайненце... Ние не можем да си вържем кубинките... Как ще закараме войска дотам, на стоп ли...

Ако при същите обстоятелства либийски персонал беше обвинен за 400 български деца, какво щеше да крякаш?



Тема Re: Лайно малоумно?нови [re: tchupakabra]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано11.05.04 11:21



ти къв си са
арабе ли си или си бг
я се определи бързо



Тема Re: Лайно малоумно?нови [re: PYTHON]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано11.05.04 11:51



Какво значение има
и
Защо ти хрумна да питаш това



Тема Re: Лайно малоумно?нови [re: tchupakabra]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано11.05.04 11:56



питам те шото понякога се налага доста бързо човек да се самоопределя някакси.
за това те питам .
да не стане неква грешка.
и така бг ли си или си арапин?



Тема Re: Лайно малоумно?нови [re: PYTHON]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано11.05.04 12:11



Българин съм, от Горна Оряховица



Тема Re: Лайно малоумно?нови [re: tchupakabra]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано11.05.04 12:25



ми тва е добре
има химици там
ми дръж се като бг тогава а не рипай срещу анимата
шото я обиждаш
имаш ли представа колко араби има в софия а?
има дни не мога да си паркирам колата пред нас от тая измет
коя е тая държава в която емигрантите си правят кво си искат бе пич
я ми я кажи къде е на картата
нема такава
дойдат тук в софия арапите с некви мърляви кинти и се надуват
далавери ,наркотици ....
измет пълна
то с тва тепърва ше се запознаваме в бг
емигранти да ми казват кво да правя
нищо чудно тия дни да станем свидели и на тва онова
е то все някой ше опере пешкира
но не рипай срещу бг само шото е тъпо тва



Тема Таквознови [re: PYTHON]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано11.05.04 13:38



Леко се паля на такива простотии, ако и да е безсмислено. Арабеските и аз не обичам, бих прочистил "Цар Симеон" от пълните им с крадени части магазинчета, ама няма как.
Ама анимата я обиждам от сърце, даже съм много сдържан. В 21 век същество, което си мисли, че нещо се решава с война, може да бъде само някакво шибано парниково растение. Дори най-успешната война никога не решава нищо. Решава се после, на масата за преговори. Видяхме колко опитни дипломати имаме. Дори за 24 часа да превземем 96% от Либия, накрая пак ние ще плащаме репарации. Това в кръга на шегата. Щото бас хващам, че либосите могат да ни изнесат за нула време. Щото ако ние сме по-успелите, щяха техни медици да бачкат тук, нали тъй. А да подстрекаваш към война е друго нещо. Звучи ми като углавно престъпление. Вероятно има и закон за това. Още по-дразнещо е Жена да пищи за война. Понеже няма нейният гъз да мръзне в окоп под барабанен огън (поздрави на Ремарк). Вярно, че е гадно твой близък да бъде разкъсан от снаряд, ама не е същото, като Теб да те разкъса, нали? Така че, да си затваря устата.
За медиците - не знам кой крив, кой прав. Знам само, че същите лелки тип анима опищяха орталъка за присъди, когато умряха деца в Индиго. Същите лелки ореваха света за присъди, когато умряха децата от екскурзията. Пък ся - наопаки. Е аре стегнете се, някаква твърда позиция требе да има.



Тема Трудно ще ме уплашиш!нови [re: tchupakabra]  
Автор Anima (....)
Публикувано11.05.04 14:11



Ти вземи прочети внимателно надолу и като си сложил тези църни очи да не мислиш, че ще ме уплашиш.

Винаги ще си казвам мнението, ще си креща възмущението в какъвто вид искам и ще твърдя, че всичко до тук е провал.

Ти нещо страх ли се опитваш да ми всееш. Някаква религиозна нагласа друга ли имаш или нещо ти се е подпалило шубето. Ми защо не се страхуваш, утре какво ще стане, ако децата ти станат медици и идат в арабския свят да работят? Или в някоя друга точка на света и бъдат обвинени в някаква простотия за която хал хабер си нямат?

Да те видя тогава. Така и не ти става ясно за какво идва реч в тази тема тук. То си трябва мислене....

И най-добре е да помислиш колко си защитен като гражданин, ако мръднеш извън страната си, щом си българин.


Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: Таквознови [re: tchupakabra]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано11.05.04 14:07



що почваш да ме нервираш а



Тема Re: Таквознови [re: PYTHON]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано11.05.04 14:11



Не знам, кажи що?



Тема Re: Трудно ще ме уплашиш!нови [re: Anima]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано11.05.04 14:18



Че си параноична, видях и от други теми... Кой иска да те плаши, м? Къв страх, кви пет лева...

Крещи си колкото искаш, и шимпанзетата в зоологическата така правят... Мислителка
В интернет ако ще 100 клуба да оревеш, ползата е колкото да си го преместя от единия крачол в другия... Питай бат Оро, той много реве... Единственото, дето може да направиш, е да мислиш с кратуната си, като пускаш бюлетина... Ама и тогаз ще има достатъчно цигани и пенсионери, да ти надмогнат на мисленето... Ах, летете, лимузини, в устрема ви тлъсти свини са се скрили и пърдят... Кат' порасна, искам да стана политик



Тема Re: Таквознови [re: tchupakabra]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано11.05.04 14:23



що ли
мнооо ти е пораженческа теорията
едно общество като няма мозък в главата се пречиства с простотии и кървища. е за това.
тая теория твойта за 21 век е една химера



Тема Убуунови [re: PYTHON]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано11.05.04 14:33



... това го знам.
Това за 21 век не е теория, исках да кажа, че има история, има информация, има книги, и ако всичко, до което може да достигне мозъчето ти, е да пищи за война, то...
Абе тая свиня в кланницата, дето реве "дайте ножа" и подтиква останалите да крещят за сатъри, не е ли най-...



Тема Re: Убуунови [re: tchupakabra]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано11.05.04 14:51



то кво?
алоооо
едни размахват сатъри други като теб лаврови клонки
що ви не заритам всичките а
риба рак и щука
тва сте



Тема Re: Убуунови [re: tchupakabra]  
Автор Anima (....)
Публикувано11.05.04 17:09



Ти грам не си схванал за какво се говори.
Като гледам 5 века ще ти трябват за да разбереш.


Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема За всички в заключениенови [re: Anima]  
Автор Anima (....)
Публикувано11.05.04 21:16



И СЛАГАМ ТОЧКА НА ТАЗИ ТЕМА. Т.е повече няма да тоговарям на мнения по тази тема...
Писах го на друго място, но явно е наложително и тук да го напиша


Та тъй. Колкото абсурдно ви се струва да се обявява война,
толкова е и абсурдно да се вярва, че може нещо да се направи още за да бъдат спасени медиците ни в Либия - за съжаление!
Това исках да ви кажа ! И слагам точка по въпроса.

Това е и основната ми идея. Почти никой не я схвана.

Най-тъжното е, че само времето може да покаже дали съм права в това си твърдение.

Дано се окажа лош пророк!
Ще ми се.




Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: За всички в заключениенови [re: Anima]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано12.05.04 09:51



като със сергей антонов квото стана са е същото.сети се сама .



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор zvetenze (Нежно и ухайно)
Публикувано12.05.04 16:25



Когато чух по телевизията присъдата на нашите политици бях потресена.Разплаках се от безсилия и от това че знаех че ще ги осъдят на смърт или в най-добрия случай /или май най-лошия/ на доживотен затвор.Аз знам порядките в една мюсюлманска и толкова фанатизирана държава.Майка ми е мюсюлманка,макар аз да не съм.Разказвала ми е.И върпеки всичко тя беше още по-потресена от мен.
Война няма да оправи положението.Ще го влоши.
Кой мюсюлманин се страхува от смъртта бе Анима?
Броят се на пръстите такива дето да се боят.
Те смятат че всичко е в ръцете на Аллах..те се опират на неговата воля.И ако тръгнем да водим война,те веднага ще я обърнат на свещена.А това вече е страшно.
Ако нашите миризливи политици насъберат смелост да обявят война,то една вече превърнала се в свещена ще ги накара да се съберат боклуците и да избягат далече.Тревичка няма да остане тук!Да не говорим какво ще се случи в мига на обявяването на войната с нашите мед.сестри.Моментално ще им се изпълни присъдата.
Знам че в момента когато си писала това си била много емоционална.нямам как иначе просто.Не съм чела другите мнения,за което ме извини.
Но в арабските страни има една политика ,доста успешна при това.Винаги когато са замесени чужденци или даже техни граждани те дават най-тежката присъда.След това в знак на благосклонност на обжалването присъждат по-леката.Но си мисля че няма защо да градим илюзии че в близките години някой българин ще излезе от там.
Имам чувството че искат нещо тия хора.Правят си някакви политически игрички.Сигурно никакви доклади не са прочели.Просто имам нещо подобно :аз ще ти дам ако ти дадеш нещо на мен.
Права си за "правосъдието" във всяка една мюсюлманска страна.Няма такова нещо при тях.Прекалено много е свързано с Корана всичко.И с държавната глава...все пак тяхното си е направо диктатура.
Но ако Кадафи сключи някоя сделка с когото и да е за нашите медици как мислиш че неговия народ ще се възпротиви?Ще има може би намръщени лица.Сама казваш че това е диктаторство.Всеки който се възпротиви,означава че въстава срещу думата едва ли не на Аллах и ще бъде смазан.Така че може би има надежда но трябва наистина нашите пикльовци от парламента да си седнат на дупетата и да пробват всички ама наистини всичко възможни и не самоубийствени начини за да окажат натиск на Либия.Защото там не са хора...имам чувството че там има само демони.

You can shine for me!Somebody has to shine for me.It's difficult not to shine for me!


Тема Re: Охаа !!!!нови [re: Anima]  
Автор buratino (real darvar)
Публикувано12.05.04 17:42



Ами против либийците естествено.



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Kвaдpaт ()
Публикувано19.05.05 14:12



o



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор FarSeer (stranger)
Публикувано19.05.05 19:53



аз май малко късничко се включвам, но наистина темата ми хареса и искам да си кажа свето мнение.
съгласна, че при един такъв режим, какъвто е режима на Кадафи-авторитарен, безпристрастно правосъдие не може да има. колкото и да разправя въпросния господин, че това било 'решение на съдът, на който той не може да влияе'. лол. сигурно ни мисли за толкова заблудени, колкото е народа му. да ама не само, че факта дали ние осъзнаваме това или не няма да помогне по никакъв начин на нашите медици.
само за едно не съм съгласна-тези хора няма да бъдат използвани като жертвен агнец за PR кампанията на Кадафи пред либийския народ, защото там 'такоа животно нема'. там PR-а се прави от изпълнителните органи, както се правеше у нас преди 20 години.
тук проблема опира до пари и до външна политика. Либия няма сметка да убива нашите хора, а да извлече дивиденти от тях. я ще си поиска кръвнина, я ще накара запада да и опрости кръвнината за онази самолетна катастрофа или пък и двете-що да не, то от опит глава не боли.
тук вече е ролята на нашите политици-доколко ги бива да се пазарят.

И един мармот завива...


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано19.05.05 20:45



БОРБАТА Е СЪДБА НА ГЛУПАВИТЕ

Пътя е целта!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Mapи]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано19.05.05 20:47



Анима говори за нашето овчедушие, моето и твоето, защо се оправдаваш с политиците в мнението си по темата?

Пътя е целта!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: aлиca_1]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано19.05.05 20:48



Ако те ритне магаре и ти ли ще го ритнеш?

Пътя е целта!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано19.05.05 21:01



Можеш, ако си водещ политик можеш да пратиш синовете ми на война....толкова много хора са го правили...твоите ги прати да учат на запад някъде....случайно да знаеш Анима има ли синове...дории да има, дори и да ги жертва за коузата си за война, то аз не бих жертвал своите, защото добре зная че насилието ражда насилие, че така ще има много повече страдания, скръб и смърт.
Анима не знае какво говори, родена е за политик, но това не пречи да и заковеш темата...все пак тя взе емоционално отношение по фактите, това и го признавам...дано не си помислите че ме боли по- малко отколкото всички вас или че съм овчедушен...мислете си каквото ви се мисли...ми какво можеш ти...или да и заковеш темата или не....аз лично си мисля че и това не можеш, но съм убеден че както и да постъпиш ще намириш логични обосновки за действието си, иначе ни би било нормално, ама съвсем ненормално е за приемане такова мое мнение.

Пътя е целта!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: aлиca_1]  
Автор Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъщи (...)
Публикувано20.05.05 00:28



След като са толкова различни, и, според нашите разбирания - откачени и крайни, що щат българи там? Пътя му бил минавал покрай къщата, ми да си го направи да минава от другаде




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.