Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 13.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Fro]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано09.05.04 01:30



Срамувай се ти, че си толкова плиткодънна и не можеш да четеш между редовете !

То за тази цел трябва малко сиво вещество!
С това четене като първолак, далече няма да стигнеш.

Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Fro (zen)
Публикувано09.05.04 01:33



Простете милейди, че ви надцених, но от едва от пред-пред-пред- пре-последния ти постинг си личеше че за момент се гордееш от поста си на секретарка, и вземи се прочети сама - "аз съм писала стратегиите", "аз съм била на ромбоидната маса", мда, ма пропусна да кажеш - "под диктовка" - надувка смотана



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Fro (zen)
Публикувано09.05.04 01:37



Добре, къде са ти твоите доказателства че ще е само сплашване, като сама признаваш, че си е имало истински бомбандировки в либия, статистика колко са убитите ще читираш ли, нали си много запозната? А? И защо си мислиш, че хамериканския брат ще се юрне да ни помага? Няма да стане по две причини - първата е че ние сме гъзолизци, и не ни уважават и втората - че се касае за нещо по-различно от терористичен акт - за решение на съд. Къде виждаш равенството между двете? Аз щото съм учила поне до трети клас, а ти незнам, може и да не знаеш как се пише "равно"



Тема И СЕГА КАКВО ?нови [re: Fro]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано09.05.04 01:45



Като се убеди, че съм си признала колко съм проста, няма за какво да ми скачаш нали? ...

Поне като вика толкова, дай сега да видим ти как виждаш, че трябва да се постъпи за да бъдат освободени медиците ни в Либия. Навика се достатъчно, виждам си активна - сега остава да чуя, една умна жена какво ще предложи и какво трябва да направим, за да ги спасим?

Чакам вашите умозаключения, явно потплатени с висок ценз

Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!

Редактирано от Anima на 09.05.04 01:46.



Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Fro]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано09.05.04 02:00



И сега какво? - Епитети не липсваха, псувни също ... но когато вашият преподобен ум беше помолен да изкаже поне едно умно нещо, че да го прочетат всички - ТЦ !



Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Fro]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано09.05.04 02:03



Аз ли ? НИЩО НЕ СИ МИСЛЯ. Просто изказвам мнение, какво трябва да бъде.
Защо се пънахме да влизаме в НАТО, м?

И като влязохме, защо спят някои горе и не поискат съдействие?
как може заради германци и италианци да се оказва военен натиск на либииците, а за нас, след като сме членки ... някой не се сети да предяви
такъв иск???

Ей в такъв ред вървят въпросите ми и изложенията?

Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано09.05.04 02:13



Задавала ли си си въпроса, дали хода на делото щеше да е същият, ако по време на разглеждане на делата имаше и военен контингент струпан край морската им граница?

Аз пък го задавам индиректно, като обяснявам горе какво е било, как се е реагирало преди и как сега не видях да се реагира.

И питам, а защо? И искам да знам, защо политиката на усмивки, след като видяха, че не дава никакъв резултат вече толкова години, продължава....

И питам още по-високо, защо не се стъпи на по-твърда позиция и вече не е ли крайно време да се заеме такава твърда позиция. Всяко друго нещо ме възмущава.

И като зададох тези два прости въпроса, тук се вдигна патърдия до небесата, че и даже каква съм била се обсъди .... Ми засрамете се, аз поне се опитвам да си кажа мнението и да кажа защо е такова, да си го аргументирам. А отгоре ми - тъпа съм. МИ ХУБУС -... ония горе като са остри, какво постигнаха до сега? Ти като си учена, нещо да имаш да кажеш - мълчиш ми като риба като те попитах какво ти е мнението и как виждаш да се решат нещата ... м ?

Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Anima]  
Автор Kpъr (влез)
Публикувано09.05.04 02:13



"да започнат да мислят депутатите" и министрите - че те мислят де, в това съм уверен, но мислят само за себе си, да вземат да тръгнат да мислят и за някой друг ще им се види сложно...
Панорама пропуснах, сори, последните дни поне за мен не бяха почивни... Но това че там били жертва на вътрешни проблеми не ми звучи логично... вярно е че една америка с такива изрази обяснява всичко необяснимо в "страни" като северна корея и либия, това е по навик защото един комунизъм си е винаги виновен за това че е комунизъм, все пак хората живеещи там избират сами, а това са хора които почитат традициите в които вярват сляпо пред способността да разсъждават, в резултат в едно дело първо където всяка свястна страна като се почне от италия и се стигне до индия успя още през 98ма да накара либия да върне тяхните лекари, нашите дипломати се чудеха тогава "що пък да не са виновни? пука им"... и успяха да им издействат тази роля на изкупителна жертва. А това разбира се в либия не е и съд, това е един диктат на пролетариата, което значи че щом хиляди фанатици са убедени че те са виновни, пред-седящите на съда не могат да изберат друго освен да се съгласят със своите хора, нищо че всички факти сочат невинност, и понеже са по селски хитреци са избрали "интересен" вариант - освобождават "безпричинно" началника и осъждат всички жени, което в тяхното общество е много лесно - жените са без права и бездруго там...
Всичко това се прави без намеса на чужда логика - самият държавен лидер не само че е за "отмяна на смъртното наказание по целия свят", но ни е пращал и сина си да прави тук в БГ изложби и да ни обещава че всичко "ще се оправи", за 800 дни, или по-малко, подобно на друга "царска" особа... Вкрайна сметка тези селски тарикатлъци целят те да излязат морални победители пред своите хора("народ"), целта им не е правосъдие и дори не може да бъдат сплашени с такова.
Ако има война, медиците ще загинат първи, но ще знаем че са морални победители... Ако бъдат помилвани в последния момент без обяснения, либия ще си създаде вътрешно шоу в страната и властта им ще бъде жертвичка на натиск отвън и има да се величае като такава колкото е възможно повече да експлоатира това, ще са един вид "морални победители", а за фактите и наказанията изобщо няма да им пука... както и сега.

Ако имаш подходящата нагласа, интересните проблеми сами ще те намерят


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!!нови [re: Kpъr]  
Автор Anima (бясна)
Публикувано09.05.04 02:44



Заплаха за война - това е различно от пряка война. Военно присъствие - това също е различно. Поне военно присъствие трябваше да изискат нашите по време на процесите за сплашване.

Не мисля, че друго може да промени ситуацията в момента.

Мисля за момента и след него, вече - писна ми да се дърляме тука, кой какво преди и кой как не знам си какво си. Докараха я до тук. Искам да мислим от тук ... на къде ... изобщо има ли накъде още.... Кръгчо, не мисля обаче, че има, там е работата. Освен единственото, което е останало и то не като дипломатически ход, а като крайно наложителна мярка.

Няма по-голям срам за един народ и една държава от ....овчедушното търпение!!!


Тема Re: ВОЙНА ЗА ЛИБИЯ !!!! [re: Anima]  
Автор Kpъr (влез)
Публикувано09.05.04 02:56



не може да сме варвари и селски тарикати - или сме демо-крати, или не...панорама така и не видях, обаче видях 1ва стр. на съботния 24часа - има една снимка и израз :
"докато произнасяха смъртна присъда в либия, в софия натовската ни армия направи демонстрация с руски танкове по случай празника" (почти точен цитат по памет). Оръжие си имаме, но само за камуфлаж, а и ни сменят приятелите по-често от оръжията ... току виж сме се самоубили така... в държавно отношение. Може би вече е факт, кой знае...

лека нощ, Емоционалната...

Ако имаш подходящата нагласа, интересните проблеми сами ще те намерят



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.