Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:47 27.09.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: повече така не моженови [re: PYTHON]  
Автор anykey (anyway)
Публикувано17.02.04 17:04



факт е че е правил нещо.
копал е в една посока, която е смятал за правилна - тайни събрания, комитети, единомислещи хора, пари

може пък да е говорил вълнуващо и да е запалвал искрата в тях, да е повдигъл духа им. да ги е откъсвал от мислъта им че са жертви и нямат сили да въстанат...

може да имало и такива на които това не е допадало, може да са били късогледи и да не са виждали директна полза от дейността му. а може да им е било добре както си е всичко и да не са искали промяна... може пък да са ги принудили да си дадат парите за делото, или да ги е било яд че не са могли да откажат пред съселяните си и после да са го предали. или просто да са го предали за 200 гроша и 15 пари...

все пак, имало е и други, които са се запалили от думите му.
други, за които невероятното виртуално се е видяло възможно.
други, които са разширили дейността му и сред емигрантите в съседните страни...
и тези другите са се радвали на свободата...



Тема найш колко ми дреме на оная работанови [re: PYTHON]  
Автор Gatsby© (MнoгoГaмен)
Публикувано17.02.04 17:39



за баварците
тука има и други клубове - мно по-готини
нищо че немат мангизите на Мюник

питай хлапето - ша научиш немски псувни

нямаш шанс - исползвай го



Тема Re: Националните символи - Левскинови [re: 4eHe]  
Автор Kpъr (старо куче)
Публикувано17.02.04 17:41



освен статия имаше и предаване - в събота. водещ Б.Д. дискутираше с "клубовете за оневиняване на поп кръстьо" или нещо такова, каквито имало много . Като водещ, Б.Д. се опитваше да остава в средата и да не взима страна, а двете страни бяха хората които се борят за оневиняване на поп-а, защото не можело да има такова нещо - да те обвинят несправедливо още преди век и да не може да се обърне общественото мнение след това /но може!/ и разбира се - страната на зрителите...

Б.Д. пък се опита да изрази своята идея част от която има и в тази статия - че няма идеални личности, но пък Левски е реална личност и заради това че за него се говорят само идеализирани неща, всъщност вече въобще не се говори конкретно за него /аз така съм разбрал че е идеята/. Иначе Б.Д. в момента е на държавна служба и има предаване в БНТ - разбираемо е тогава че прави индиректни комплименти към думата "политик" и сравнява политиците с обикновени или дори с необикновени хора, нищо че те дефакто са далече от такива сравнения... но все пак, има и нещо в тази идея - че не бива да се гледа много песимистично, за да е възможно все пак да се направи нещо...





Тема Re: Националните символи - Левскинови [re: Kpъr]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано17.02.04 18:06



Щом Божидар може да има тв предаване в България дали не е време да си резервирам канал ? Или радиоефирна честота ? Направо да се кандидатирам за цар мисля.. не, тва бе заето
Този е тотален нещастник
Само пълен пън може да върне първата национална история на онези свине в гръцко





Тема Re: Националните символи - Левскинови [re: 4eHe]  
Автор KAHEЛA (Червена шапка)
Публикувано17.02.04 23:54



Обажда ми се племенницата. Щели да имат тържество. По какъв случай, питам. "Ми там нек'ъв умрял, Левски ли к'ъв е. И аз трябва да науча ЦЯЛ ЛИСТ с думи!! Много е гадна тая госпожа. К'во ме интересува мене, кой се обесил.. К'ъв е тоя Левски?!...Нек'во бесило имало, нек'ъв съдия, к'во било...глупости!"
Тъжно ми стана. Детето е на 9. На нейните години ми показваха къде се е крил Левски в Рилския манастир. Дали Госпожата я интересува, кой е той?
Мисля си, просто. Все пак би трябвало да може да предаде отношение. Или?!

"I really think that we could make it good...."


Тема Иска ми се да ти напиша нещо за утеханови [re: KAHEЛA]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано17.02.04 23:59



И ми е адски тъпо





Тема Ми сигурнонови [re: KAHEЛA]  
Автор Gatsby© (MнoгoГaмен)
Публикувано18.02.04 00:07



не е учила г'пожата професионално как се предава "отношение".
Тва не е играчка работа - изкуство е

нямаш шанс - исползвай го



Тема Re: И на меннови [re: 4eHe]  
Автор KAHEЛA (Червена шапка)
Публикувано18.02.04 00:18



ми беше тъпо. Онемях си. Даже се засрамих, заради нея.
После ми заяви още по-шокиращо - за какво й бил този български?? Майка й и баща й живеят в Белгия и скоро ще я вземат там. Трябвало по-рано да я вземат, досега щяла да научи френски. Ама много мъчно ми стана, честно.
Навремето ни четяха Вазов, Българският език (мисля, че така се казваше, дано не бъркам). Не искам да съм патетична, обаче успяха някак да ни научат поне да уважаваме, ако не друго.

"I really think that we could make it good...."


Тема Госпожата не е родителнови [re: Gatsby©]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано18.02.04 00:19



Не ми се пише
Просто не ми се пише





Тема Поколението е тотално на пода [re: KAHEЛA]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано18.02.04 00:20



Приличат толкоз на местните, че ми се вие
Заеми се със случката
Много сериозно !






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.