Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 18.05.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Националният траур-не е ли глупаво?нови  
Автор минaвaщ ()
Публикувано30.12.03 09:51



Жалко за трагедията,която се случи.Но все пак си мисля,че е някак несправедливо и абсурдно това с обявяването на траур.Ами че тук става дума за четири човека,все пак.А колко повече загиват всекидневно?По тази логика,трябва да сме постоянно в траур.Е да,но не сме.И това доказва,че хората и в смъртта си не са равни-след като за едни се обявява траур,а за други не,значи те са по-ценни(И с какво,след като са отишли просто за да си припечелят някой долар,в което няма нищо лошо,но пък и нищо героично),а другите са по нисши?Но всъщност и това не е съвсем така,нещата са още по-грозни-тук става дума за най-обикновенно лицемерие,политика,и затова е целият този шум.Грозна картинка,поне според мен.



Тема Re: Националният траур-не е ли глупаво?нови [re: минaвaщ]  
Автор by the way (минаващ)
Публикувано30.12.03 10:18



Не е глупаво.
Някой не би отишъл дори и за много пари там, аз не бих.
А да почетеш паметта на тези хора не е глупаво. Не се опитвай да разбереш. Загинали са 5 души, но си помисли за семействата им какво означава всеки един от тях, помисли си, ако ти загубиш най-близкия си човек.... Мен тази мисъл ме ужасява.
А днес ми е тъжно...



Тема Re: Националният траур-не е ли глупаво?нови [re: минaвaщ]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано30.12.03 10:22



Поне националния траур дължим на тия, дето бяха принесени в жертва заради политическите амбиции на единици.
Сега и паметник ще им правят.
Да, показно е.
Но ако не се направи (а по цял свят се прави), ще ни обвинят в непукизъм.
Ти знаеш ли, че от Втората Световна насам не е умирал български войник на фронта?
А сега наведнъж 4ма, последвани от още един и още 4ма, които са с единия крак в гроба.
И защо отидоха?
Заради парите.
Умряха си младите мъже за чужда кауза в чужда война.
Това, дето никога не е било.

Или както съм казвала неведнъж:
Плюя на тая държава.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.

Редактирано от Bиливap на 30.12.03 10:23.



Тема Re: Националният траур-не е ли глупаво?нови [re: by the way]  
Автор минaвaщ ()
Публикувано30.12.03 10:24



Ами не знам,мисля си за тях и все ми се струва,че аз ако бях на тяхно място,щеше да ми е още по-гадно в такава ситуация,в която цяла България да "скърби" за близките ми(Просто скръбта е нещо интимно и малко хора не биха имали против,ако тя е обществено достояние,така да се каже).Пиша го в кавички,защото,както казах,в повечето случаи това е съвсем лицемерно.
Че не би отишъл-прави ти чест.Но очевидно много хора все пак отиват-никой не ги е карал насила и това е факт.Просто част от живота-има безброй рискови професии,при които ежедневно си отиват много хора.



Тема Re: Националният траур-не е ли глупаво?нови [re: Bиливap]  
Автор минaвaщ ()
Публикувано30.12.03 10:29



Да,точно това е-ако не се направи,ще ни обвинят в непукизъм.Затова и го считам за пълно лицемерие,просто се прави по задължение,поне в по-голямата си част.
За другото не съм съгласен,обаче.Как така са били принесени в жертва?Та те бяха там доброволно,сами са преценили рисковете,и никой не е виновен за смъртта им(Е,освен самите терористи,разбира се).Мразя това правителство,но трябва да има обективност-не мисля,че в случая то има вина.



Тема Re: Националният траур-не е ли глупаво?нови [re: минaвaщ]  
Автор by the way (минаващ)
Публикувано30.12.03 10:29



Естествено, прав си, има много хора, които загиват тук всеки ден.
Не скарби, просто ги почети. На мен ми е тъжно, че млади маже са загинали за някаква "тъпа" кауза. Не искам нашите маже да загиват там, не искам нашите пожарникари да ходият да рискуват живота си в Иран, но пък като се замислиш, човешко е да се помага на другите, независимо от коя държава са, каква религия изповядват и т.н. Не знам...



Тема Re: Националният траур-не е ли глупаво?нови [re: минaвaщ]  
Автор by the way (минаващ)
Публикувано30.12.03 10:32



Какво общо има това правителство? Това или друго, тези или други хора, правителството си е правителство. Политиката си е политика, все е мрасна работа, но все някой трябва да я върши.



Тема Re: Националният траур-не е ли глупаво?нови [re: by the way]  
Автор минaвaщ ()
Публикувано30.12.03 10:46



Точно така е,зарова е глупаво да се обвиняват политиците за случилото се,както направиха много хора в клуб "Политика",например.Но политиците не са направили нищо престъпно в случая.В крайна сметка,ако нямаше желаещи,нямаше изобщо да бъдат изпратени войници там.А че определени политически цели си се преследват,това е факт,който няма как да бъде избегнат(Все пак нямаше политическа сила,която да е против изпращането на военния контингент).



Тема Re: Националният траур-не е ли глупаво?нови [re: минaвaщ]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано30.12.03 11:33



без коментар



Тема Re: Националният траур-не е ли глупаво?нови [re: минaвaщ]  
Автор БeзcъннaМодератор (няколко)
Публикувано30.12.03 12:41



Дали всеки ден в Щатите има траур за техните хора? Иначе траурът си е траур, дразни ме, но не защото е глупаво, а защото е част от играта, а демострации не понасям. Глупаво е по начало напирането да сме вътре. Два дни не минават без да чуя нещо за НАТО-то как ще ни взимат. За момчетата няма да страдам - аз ако замина, ще си нося последствията и толкова, ако ще да умра. И национален траур няма да ме вълнува. Как се търси сметка за набутване на държава в мръсна манджа?



- - - -
Сарказмът е братовчед на гнева.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.