Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:56 05.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Честит Първи Адвентнови  
Автор Gatsby© (МногоГамен)
Публикувано30.11.03 14:52



Днес е Първи Адвент.
Това е стара традиция - има четири Адвент-а.
Първият е първата неделя преди Коледа. Втората неделя е Втори Адвент....Четвъртия Адвенд е Коледа.

На Първия Адвент се запалва една свещ /нормално има един венец от елхови клончета на масата и на него са свещите - дебели/. На втория Адвент - втората свещ и така стават до Коледа четири. Посещения на роднини - кафе торти и т.н. Всеки Адвент до Коледа. А Коледа е семеен празник. Събира се винаги цялата фамилия. Само самотни хора ходят на ресторант. И младите - коледа е за фамилията. Парти-та се правят на Нова Година.

Има и особени "Пирамиди", нещо като кули с въртележки отгоре. Подобно на вятърна мелница - но крилата са разположени хоризолтално. Като хеликоптер. Най-долу има поставки за свещи. Когато са запалени свещите се въртят крилата поради топлият въздух който се изкачва. А крилата въртят цялата пирамида. Пирамида, защото е на етажи. И според броя на етажите, големината..е и цената. Много са скъпи защото се правят ръчно. На всеки етаж има сцени от библията. Например бебето Йезус в Люлката и Мария...и всички от сцената. На друг етаж - друга сцена...много светий, овчици...Всичко дялкано на ръка. Тези етажи имат спецялни механизми които са столетия стари /всичко от дърво и на ръка дялкано/ така че се въртят в различни посоки. Нашта е 140 см. И като е мрачно времето - на тавана и стените се въртят отраженията от светлината. А отраженията са красиви защото "перката" се състой от двайсетина отделни части. Съответни са и светлинните орнаменти. Става много уютно. Ненам, кога ще запалим лампите тази вечер. Всяка година има дискусии. Ако остане на децата - изобщо не.

Децата имат и Адвент-Календар. Виси на стената в детската стая. Има за всеки ден на декември вратички за отваряне. И вътре са бомбони, шоколади и други лакумства. Отварят вратичките до Коледа всеки ден. Не забравят и един ден някак си.

Честит Първи Адвенд - да напрайм клуПчето малко космополитно.
Празника на "Благодарността" например е тук първата неделя на Октомври. В Америка - на последния четвъртък в ноември. Разбирате ли сега кви огромни разлики има м/у Америка и старата Европа? Не е чудно, че не се чаткат нещо

нямаш шанс - използвай го



Тема Re: Честит Първи Адвентнови [re: Gatsby©]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано30.11.03 15:01



всеки ден все нещо ще измислиш, ех тази поетична душа, как не и се примирява със сивото ежедневие, все нещо трябва да се измисля да се ръчка,
гадно е , знам, всичко интересно да е само в книгите, по телевизията и в нет-а, а толкова рядко да се случва в действителност

аз съм си го приела, ти нещо май не можеш

от вътре те яде нали?

Знам аз, знам

Lora, Nikoga ne si narushavam obeshtaniata Access


Тема Re: Честит Първи Адвентнови [re: Lora_C]  
Автор Gatsby© (МногоГамен)
Публикувано30.11.03 15:07



ти нещо съвсем си изкукуригала
тъжно ми е за теб
напомняш ми руснаците преди 1989
и те мислеха че живеят в най-готиния свят - и всичко друго лъжи

като дойдат тук професори в института /не прости хора/...
една професорка стоя първия ден в маркета пред регала с кафе - и хълцаше спазматично - страшно преживяване беше за нас, не знаехме как да реагираме..кафе..нормални продукти...не очакваш такива реакции

нямаш шанс - използвай го



Тема Re: Честит Първи Адвентнови [re: Gatsby©]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано30.11.03 15:13



реагирам си, какво искаш?

един ник веднъж ми написа нещо дето си мислеше, че аз не зная, а аз си го знаех и после ми пише, явно недоволен:

Регирай, ве Lora!

и мен ми стана ясно, че с е очакват реакции очаквани от мен и аз затова

ако не си представях, как се подхилкваш самодоволно и закачливо зад монитора си нямаше да го правя, ама нали съм си една добричка, а и аз си се подсмихвам де

та затова

Lora, Nikoga ne si narushavam obeshtaniata Access


Тема По руски говориш?нови [re: Lora_C]  
Автор Gatsby© (МногоГамен)
Публикувано30.11.03 15:18



Утрепа ме!
Страхотна маниполаторка си.
Неам думи - от месеци вече

нямаш шанс - използвай го



Тема Re: По руски говориш? [re: Gatsby©]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано30.11.03 15:37



Ну, да говорю я по руский? Но некто не хочет со мной ивън по руский поговорить

Я хотела говорит по рускому с адна гадна украинка и ана мне сказала:
You should speak English

аз и отговорих...на ум..... досещаш се какво


Ся дан си помислиш, че аз щото е неделя ...и за това...аз отивам да уча Маркетинг

тъкмо си мисля че на Бг трябва да се казва Маркетик защото ние го "тикаме" а те го "мислят"
та имам да уча 3 глави, ако имаш връзки кажи им на тия ,които ми дават какво да уча , да ми дават по-малко за учене, жена съм все пак

три глави да уча?!?!?!

хората по една глава се мъчат да разберат какво се върти из нея, аз три

Lora, Nikoga ne si narushavam obeshtaniata Access

Редактирано от Lora_C на 30.11.03 15:39.



Тема Re: Честит Първи Адвент [re: Gatsby©]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано30.11.03 17:29



10x i na teb
V mestnata tradicia e da se podgrjavat byfti, prigotvja gljok (lokalna versia na grog) i xapva sytljash s kanela + bira.

Kolednijat den e familen, a za onezi deto ne yspejat da se saberat ili imat golemi semejstva - praznyva se parvi koleden den.

Kolednite objadi zapochvat ot samoto nachalo na dekemvri i sa ytochneni ot oktomvri. Ako ostavish reservaciata si za vecherja navan kato posledna grija, naj-mnogo da njama mesta








Тема Традиционно коледно ядененови [re: 4eHe]  
Автор Gatsby© (МногоГамен)
Публикувано30.11.03 21:55



е гъска - на фурна. От столетия. Сега се е променило вече, не е така изключително..но нормално - печена гъска. Или Шаран жив, навремето го слагаха във ваната - има и филми. Докато стане вечер за готвенето. И децата, жената се влюбват в него....следват проблеми ..за Коледа - вечер. А голямото ядене е в "Първия коледен ден" - значи на 25 -ти.

На 24-ти е повече традиция, любови, прошки, елхата,свещички, децата - разопаковат подаръците, "оо..танен баум"...повече църковно настроение.

Голямото папо започва на обяд на 25-ти..и така до Нова година ама и до 6 /или кой беше/ януари

нямаш шанс - използвай го



Тема Да поядосваме мадам DELL-ская малконови [re: 4eHe]  
Автор Gatsby© (МногоГамен)
Публикувано30.11.03 23:10



Начи мадам Делская,
коледен подарък на хлапчо. Иска нова конзола. За геймчета.
Или PlаyStation 2 или X-Box.. Имаше до сега PS1. И две седмици се колебае м/у двете. Няма спане, няма ядене - за училище да не говорим. Щото идват новите поколения и на двете. След месеци, година. И има пак стара. При едната повече игри - при другата повече техника. ЗапушИ нета. Гуугъл - се срина. Денонощно. Вчера ми се обажда една майка и ме пита разтревожено, какво ни се е случило. Нещо страшно трябва да е, щом не се обаждаме. Синът й има рожден ден. Моят герой казал, че ще отива на РД. Квитанция. Нормално.Тя организира пътуване с децата до Париж. Дисней-ленд. Хлапето било 3 пъти при тях в къщи и казало - да, ще дойде и то. И вчера - приятели, родители 4 коли и децата чакат само него - да запътуват. Обажда се тя - аз незнам за какво ми говори. Случва се за първи път. Малкия се втрещи - забравил всичко. Гейм-конзоли.

Та..днес, пак дискусии - първо беше едната, после пак другата. По едно време беше ясно. Поръчах една. Пак прочел нещо тревожещо. Сторнирах порьчката. Отивам да изтегля мангизи от автомата - та да си купи тук след училище утре. Пиша и писмо с бланка. Че може той сам да я копува и игрите за над 16 годишни. Всичко готово за голямия ден. Важно е, щото ги продават до края на ноември с по 5 игри. Машинката струва 200 евро, а една игра 50 евро. Връщам се - и пак нещо ново чел. Пак започнахме с "имаш си компютер", "бебешки работи" - амааа РС-то било слабо за игрите му. Пентиум 3. И почнахме да гледаме - та стигнахме пак до Дел. Са ще получи моя Dell 2,5 G, 20" TFT-монитор, All-in-One-принтер /подарък от Дел/.....

Баси лудия съм. Поръчах го...накрая стана над 3 000 евро-пейчета. А мислех да си копувам плазмов телевизор. За пръв път от както се е родил малкия, нещо САМО за мен. Тва беше - като порасна, сега не съм още за такива техники. Рано е за плазмови.

Оообаче и кеф имахме - бях забравил. Нали го спретват по поръчка за теб в странство. Две страници информация за себе си даваш. Ииии : "Ще използвате ли този уред за производство на масови унищожителни уръжия? Да?Не?" Хитра тая хАмериканска администрация, м?

Баси смеха на хлапето. Така захласнато не съм го чувал да се смее.
Та струваше си 3 000 европейци.

Са да не искаш да те осиновявам, мадам Делская?
Един м'сю Делски ми стига. Иначе съм банкрот.


_Тва тук да се поядосваш госпожице, Делская

нямаш шанс - използвай го

Тема Re: Честит Първи Адвентнови [re: Gatsby©]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано01.12.03 08:56



са ти кво а?
ние пием по правослвания календар бе алооооооуууууу
са ако почнем и по католическия ше се усмъртиме




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.