Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 27.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Липсва ли ви Америка ?нови  
Автор jen ai marre (Блуждаещ)
Публикувано01.11.03 20:08



Случвало ли ви се е да ви липсва Америка като образ. Като олицетворение на свободата и новото. Да копнеете по оная Америка преди времето на всемирната толерантност и любов към ближния осъществявана посредством хвърляне на бомби. Америка на Фитцджералд и Селинджър. Именно, която можеш да прекосиш с мотоциклет и да се чувстваш свободен. Америка, в която можеш да идеш и да бъдеш който си поискаш.

Тази страна, сякаш имаше някаква мисия да бъде справедлива и привлекателна, да живее без предрасъдъци. И сега липсва защото липсата на предрасъдъци уби романтичния образ на Америка и я превърна в един огромен тромав звяр. Сега човек няма за какво да си мечтае, мама му стара.

Пиля си ноктите и си приказвам глупости...


Тема Re: Липсва ли ви Америка ?нови [re: jen ai marre]  
Автор Jassen (член)
Публикувано01.11.03 21:21



Е, била е и Америка на Ал Капоне и Дон Корлеоне в онези времена...

Липсва такъв образ, като алтернатива на съществуващото. Америка ми се е превърнала в символ на привидното... каквото се сетиш.

... и след дълъг път аз пак видях
изгрева след гаснещия ден...


Тема Re: Липсва ли ви Америка ?нови [re: jen ai marre]  
Автор Kpъr ()
Публикувано01.11.03 21:49



хм, ти да не си напуснал/а БГ?? тук не липсва - точно това което описваш е положението тук



Тема Re: Липсва ли ви Америка ?нови [re: jen ai marre]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано01.11.03 22:13



Predpolajam, che i dnes mojesh da osashtestvish takova patyvane.
A najave, Washington DC e Moscow, razlika mejdy darjavnite glavi sashto ne vijdam (V America pone kato tzenzyrirash go pishe v BBC)

Nito Moskva, nito Washington mi lipsva.
Moite xorizonti ne sa imperski









Тема Re: Липсва ли ви Америка ?нови [re: jen ai marre]  
Автор sofianka (калпазанка)
Публикувано02.11.03 02:35



И съм в нея и ми липсва... И толкова съм жадна за нея , че трудно мога да опиша. А колко е разнолика..... колкото и аз съм любопитна за нея. Само че аз никога не съм имала американ дрийм, никога, дойдох
тука без всякакви образи и представи, затова едва ли някога ще спре да ми е интересно, едва ли.....

Редактирано от sofianka на 02.11.03 02:40.



Тема Re: Липсва ли ви Америка ?нови [re: jen ai marre]  
Автор БeзcъннaМодератор (далеч)
Публикувано02.11.03 12:10



Хм, как да няма. Аз например си мечтая да можех да живея като в някой от онези стари каубойски филми.

Но чак пък Америка да ми липсва!??? Или не ти разбирам образа.




... изрязах слънчоглед в лицето си...



Тема НЕнови [re: jen ai marre]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано02.11.03 17:47



!

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар .


Тема Re: Липсва ли ви Америка ? [re: jen ai marre]  
Автор glupcho (пристрастен)
Публикувано02.11.03 17:52



не, а и как може да липсва нещо което никога не си искал
виж други места ми липсват наистина



Тема Re: Липсва ли ви Америка ?нови [re: jen ai marre]  
Автор Aлeдap (демон)
Публикувано02.11.03 18:09



не, а трябва ли?

Aledar~


Тема Re: Липсва ли ви Америка ?нови [re: jen ai marre]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано02.11.03 20:28



Изобщо не ми липсва и едва ли ще ми липсва някога-американците винаги са били и винаги ще си останат шайка отвързани каторжници и заточеници-се тая колко силна им е държавата.Не знам какво е оставило у теб впечатлението,че тези хора изобщо заслужават да си имаш работа с тях-малцина биха понесли генетично заложения им шовинизъм,расова и верска нетърпимост.Когато са се заселили на тая земя,са избили индианците като дивеч,а оцелелите са затворили в резервати.Когато вече не е имало индианци за избиване,за започнали да се избиват помежду си-първо бели срещу бели,после бели срещу черни.След това са започнали да се избиват на верска основа,а сега вече си позволяват да пренасят траперския си манталитет и на глобално ниво.Нека когато говорим за американци,да не забравяме,че тази нация е създадена от утайката на цялата световна пасмина-всички безмозъчни издънки,които не са успяли да си намерят място другаде под слънцето,в края на краищата са се заселили там.Всяка година към тях се присъединяват хиляди нови и само една пренебрежимо малка част от присъединяващите се притежават нещо повече от тези преди два века.Честта,достойнството,уважението и търпимостта са качества,дълбоко неприсъщи на американеца-еволюционния процес ги е заличил като ненужни.
Още ми е пред очите един скапан америкаски тъпанар,който беше дошъл тука на някаква конференция.Този човек се отнасяше с такова пренебрежение към всичко живо наоколо,че наистина успя да ме извади от кожата ми.А когато започна да ми разправя за подвизите на някакъв си герой,не издържах и на следващия ден още го заведох на Царавец.Тъпанара му с тъпанар гледаше като теле и мигаше на парцали.Дълго мислех,че тоя човек е бил изключение,ама като отидох в щатите преди две години,ми стана ясно,че всичките са такива-и аз не знам как ги издържах цяла година...не мисля да повтарям експеримента отново.Наистина не си заслужава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.