Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 01.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Что такое "Приятели" ?нови  
Автор Well (Летящ Чин :о))
Публикувано30.10.03 00:08



"По вкусов и по цвет, товарищ нет ! "

А какво е приятелство - един ще му вика еднаквост, друг - симбиоза, трети - любов, четвърти ще се спре на тезата за едно добро общуване...

Поставям на обсъждане следното определение :

Приятел ти е този, който сам се смята за такъв до доказване на противното.



Тема Re: Что такое "Приятели" ? [re: Well]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано30.10.03 00:46



Приятел ми е не този, който сам се смята за такъв, а когото аз смятам за такъв.
Нъл тъй?

Love is not a mood, but a dynamic way of being.


Тема Re: Что такое "Приятели" ?нови [re: Well]  
Автор Kpъr ()
Публикувано30.10.03 00:57



"Приятели" - сериал по Тв. Моника. съквартирантка на милиони зрители по света (и не само тя).


Приятели са хората които ще покажат себе си пред теб.
Няма да ти спестят нищо от себе си,
нито положителното, нито отрицателното което носят,
освен да очакваш да бъдат до теб при изпитания (не очаквай!),
по-скоро бидейки самите себе си те ще са твоето изпитание... общ живот, т.е.



Тема Re: Что такое "Приятели" ?нови [re: Well]  
Автор Jassen (минаващ)
Публикувано30.10.03 00:57



Приятел... охх, това е една от тези думички с крайно значение, ако си стигнал до същността й.
За мен това е човека, който познава моя контекст; който хваща моето чувство за хумор; с когото имам какво да си кажа; който може да изслушва; човек на когото съм задължен и той на мен, помагащ въпреки някои конкретни обстоятелства; отнася се с критичен поглед към теб, както и към себе си, запазвайки правото ти да бъдеш себе си. Всичко това двупосочно прави приятелство или двама приятели.
Еднаквата миризма на чорапите нищо не доказва, според мен...

... и след дълъг път аз пак видях
изгрева след гаснещия ден...

Редактирано от Jassen на 30.10.03 01:00.



Тема Re: Что такое "Приятели" ?нови [re: Well]  
Автор M42 (nebula)
Публикувано30.10.03 08:52



Хех, това ми звучи като въпрос от типа "Что такое хорошо и что такое- плохо?"

Не мога да се съглася с определението ти. Ако някай се смята за мой приятел, това го прави мой приятел в неговите собствени очи, не в моите. Това, което прави един човек приятел в мите очи... ъъъ... май зависи кой ъгъл си премитам в момента. Сега например ми се струва, че всеки може да ти застане насреща и да изиграете приятелска партия при някакви там условия и стечение на обстоятелства.
Приятелят обаче, дори когато му гори под краката, дори когато има свои проблеми или не е в кондиция, дори тогава ще намери 5 минутки време да те изслуша, ред да ти напише или просто да поседи наплизо за мъничко- като те вижда, че имаш нужда от това, че си объркан или възбуден, или разстроен. Май му казваха подкрепа. Друг е въпросът, ако аз съм приятел на някого, доколо ще си позволя да го товаря, ако знам какво му е...
Приятелят е човек, на когото можеш да имаш доверие и който ти вярва също. Който вижда слабостите и недостатъците ти, но не се дистанцира заради тях. Който те чува, когато те слуша. Не ти обръща гръб, ако нещо в теб се конфронтира с нещо в него, знае, че ти усещаш същото към него и е готов да си говорите за това. Не отлага лошите новини и не спестява хубавите.
И се обажда понякога изненадващо, просто така, за да каже "здрасти".

Леле, какъв ферман... ми кво да правя, такъв ъгъл си премитам в момента

no name, no signature


Тема Re: Что такое "Приятели" ?нови [re: Well]  
Автор БeзcъннaМодератор (далеч)
Публикувано30.10.03 09:56



Имам една любима мисъл за приятелството -
"Приятел е този, който знае песента на сърцето ти и може да ти я запее дори когато самият ти си я забравил".

По поставеното изречение:-)) - горе-долу да, въпреки че "се смята" не ми харесва и предпочитам "се чувства". Прехвърлено върху мен - приятел съм на хора, за които не знам как се чувстват точно спрямо мен и които не питам дали са ми приятели, за мен е важно, че аз съм техен приятел и това е достатъчно. Нещо такова. Но пък мисля, че ако беше така едностранно, нищо нямаше да излезе, така че сигурно е взаимно. Което до известна степен разклаща твоето твърдение, в което има само един. Някой може да те обича и да е готов на всичко за теб, но ако не си му дал ти възможност да те доближи, може би не е приятелство? Не знам.




... изрязах слънчоглед в лицето си...



Тема Re: Что такое "Приятели" ?нови [re: BИ]  
Автор БeзcъннaМодератор (далеч)
Публикувано30.10.03 10:02



Ще взема да ти противопоставя въпроса с лепките. Склонни категорично да сметнат друг човек за приятел, без да са наясно с отсрещните чувства. Приятелството... къде е в такива случаи?




... изрязах слънчоглед в лицето си...



Тема Re: Что такое "Приятели" ?нови [re: Well]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано30.10.03 12:12



Може и да се смята но в случая имаме non secvitur Приятел е нещо което е двупосочно осъзнато споделено и прието. Другото са вариации на познанството. Приятелят е нещо крайно променливо и недифинируемо. Това което го прави такъв е отношението му към теб. Както и да метаморфозира той остава единен в същноста си на отношение към теб. Като крушката и тока. Имат ли допир има светлина. Ако единия се промени няма. Кратко и ясно

познанието не носи щастие ама поне те предпазва от грешки от невежество - Hell


Тема Re: Что такое "Приятели" ?нови [re: BИ]  
Автор Well (Летящ Чин :о))
Публикувано30.10.03 12:12



Не, изобщо не е тъй. Това твоето е визия, а не реалност. Реалността е обратното - когато той е готов да реагира като приятел. Иначе си правиш сметката без кръчмаря ... ;)



Тема Re: Что такое "Приятели" ?нови [re: M42]  
Автор Well (Летящ Чин :о))
Публикувано30.10.03 12:19



Има една приказка - много ценна: "По-добре умен враг, отколкото глупав приятел."

Аз сега не обсъждам дали приятелят е глупав или умен, а дали е приятел. Иначе всеки знае - от глупав приятел чакай само беди ...
Това във връзка с разискваните от теб КАЧЕСТВА на приятеля. То е просто друга тема в случая.
Мислиш ли че мечката в поговорката за мечешката услуга, е била приятел на човека ? За мен това си е факт. Пази боже от такива приятели... но това не сги прави неприятели, а просто нежелани приятели. Светът е пълен с такива ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.