Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:06 28.05.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Виктор Пасков  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано14.09.03 15:01



Търсех статия от сп. Везни.
В гугъл бях.
Открих това

Дни преди да оглави БКИ в Берлин, писателят Виктор Пасков заяви във в. "Монитор" своята стратегия като директор: нямало да представя българина като европеец, а като българин; щял да реабилитира образа на Бай Ганьо; и щял да им тропне на онези там в Европа по масата, защото те от друго не разбирали.


останалото тук

.

Не познавам Светла Иванова
Дамата пита :
Какво всъщност би станало, ако в БКИ имаше директор, който да събере по повод изложени там инсталации интересни хора и да се състои разговор примерно около следните въпроси: Вписват ли се обектите, представени в проекта "Остензив", в критериите за изкуство? Талантливи ли са българските автори Даниела Костова и Николай Ангелов и ако да - по какво личи? Има ли интересни идеи и решения в работите на останалите 19 участници в проекта? Как преценява кураторката Паула Бьотхер работата на кураторката от България Яра Бубнова на "Манифеста" във Франкфурт на Майн? Как гледат двете кураторки на "Документа" в Касел? Движи ли се авангардът днес в задънена улица и може ли да се очаква смяна на посоката? Как се отнасят взаимно изкуството на инсталацията и дизайнът? Пресичат ли се техните проекции в перспектива, или пресечната им точка е в миналото, а напред разстоянието между тях прогресивно ще нараства - и докога?

Оставам с впечатление, че Виктор Пасков не е отговорил.

Отново нейни редове

От нас се изисква само малко възпитание - българско ли, европейско ли - то не е ли едно и също?


Вие как мислите, едно и също ли е ?
контекст Дизайн.





Тема Оказва се скандално да си българин [re: 4eHe]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано14.09.03 15:14





Страхувам се от смъртта, от това да не се събудя един ден и да не мога да пиша, от загубата на близък човек. Но преди всичко и над всичко се страхувам от пълния срив на страната, която обичам.
В нашата страна не съществува достатъчно съвест, за да се страхува някой от интелектуалец. Казват, че правя скандали. Скандал за мен е “Бръмбаргейт”. А когато реагирам на това нещо и скачам, за да изразя отношението си, аз се оказвам скандален вместо онези, които са направили скандала. Защо? Може би в България е скандално да бъдеш честен човек, да имащ сьвест и да вземеш отношение по даден вьпрос.

Оказва се скандално да си българин.

Да, аз съм един от инициаторите на „Клуб 100". Замислен е от една година. Това трябва да е клуб на образовани хора и експерти, които да дават съвети на бъдещото, надявам се, експертно правителство. Ако този статут се запази, ”Клуб 100" ще е много важно събитие в нашия обществен живот. Важно е кой ще изкара държавата от калта. Дали това ще е комунист, анархист, сюрреалист, няма значение. Особено ако ти живееш добре, ако майка ти не отива да се обеси на тавана, ако детето ти е доволно.

В момента бьлгарите приличат на мухи, захлупени със стъклена чаша.

Колкото и да се блъскаме по нейните степени, не можем да летим с оптимистични мисли в главата. Просто някой трябва да махне чашата.
Да, аз съм оптимист за България. Ако не бях такъв, нямаше да мога да напиша една страница.
Непрекъснато чувам примитивни гласове, които ми крещят: „Ти не живееш в България и нямаш право да се изказващ по проблемите й." Това не е вярно. Аз живея в Германия и Франция, но аз съм българин. Роден съм на улица "Искър" 31 и всичките ми литературни опити са свързани с нея. Това не може да ми го отнеме някой случаен, който сега е на върха на държавата. Ще се изказвам.

Българският народ ми прилича на пружина - навиват го, навиват го, стягат го до крайност, и в един момент пружината избухва. И всичко това не е подчинено на логика, на политическо мислене, а просто му е стигнало до гуша. Това ги чака сегашните управници и бъдещите, ако не си направят заключения.


Аутсайдерите се издигат до висините на водачи, да опропастят страната, да я разпродадат, изнасилят, да спечелят избори с бой и подкупи, да малтретират поданиците с репресивните си органи, да крадат безсрамно, безочливо и безнаказано да се отнасят към народа като към човешки червеи, да са мизантропи, да мразят и презират този народ, да го доведат до някакъв аморфен сбор от клаустрофобични мутанти на Заю Баю, смазани, оглупели, уплашени, примирени мутанти - с перде на очите, които с бой и ритници по задника ще идат да гласуват за големите си водачи. В крайна сметка на въпроса: "Ако Германия е мръсна приказка, то каква е България?" В момента псувня на майка от дегенерирал син.





Тема Както познавам моята Радка, [re: 4eHe]  
Автор Gatsby© (Начинаещ)
Публикувано14.09.03 15:15



тя би казала, че те требва да реабилитират образа на Швейк

________________________

са си свиркам - още въпроси?


Тема Знаеш какво е досадно [re: Gatsby©]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано14.09.03 15:21



..да разгръщаш Словото !
Сто критики на "Германия-мръсна приказка", а самата творба я няма.
Чете човек разни дълбокомъдрувания на кило какво бил написал автора и защо, без да може сам да си направи извод.
Това е същото наградено в Аполония "Слово".





Тема Представяне на България зад граница. [re: 4eHe]  
Автор Gatsby© (Начинаещ)
Публикувано14.09.03 15:28



Олимпиада 1972 в Мюнхен: При откриването минават олимпийските делегаций на стотици страни с някакви костюми, носий..все нещо типично за страната. коментаторите бързат да споделят на зрителите всички информаций които са получили за дадената страна. Плучават папки с информационен материал месеци преди това от съответните държви.

Идват българските участници с народни носий. Коментатора казва: Това е делегацията на спортистите от България. Тук се случва нещо което не сме приживявали при Олимпийски игри. Не получихме инфорамационен материал за тази страна. Вчера ние се опихме да получим от представителите на БГ. Отговори ни се, че не било нужно да коментираме.

В новините вечерта - казват, че им счупили телефоните разни зрители...и затова немогли да отговорят на всички..та тук в новините драги слушатели...и повтарят горното...

/тва е реклама
//с един удар стана България най-известната

________________________

са си свиркам - още въпроси?


Тема Re: Представяне на България зад граница. [re: Gatsby©]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано14.09.03 15:54



Защо имаме културен институт в Берлин ?





Тема Re: Представяне на България зад граница. [re: 4eHe]  
Автор Gatsby© (Начинаещ)
Публикувано14.09.03 15:57



за дегустацията на червеното!

________________________

са си свиркам - още въпроси?


Тема Re: Виктор Пасков [re: 4eHe]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано14.09.03 15:58



сагласна съм с Пасков. той е един от малкото творзци, които пише в евпоейскя, а те зашо и в световна перспактива. тй е последният, който можеш да заподозреш в балкщанщина. и щом е решил така, значи има защо. стига сме се огъвали като максарони във вряща вода да им се слагаме колко сме като тях. Кустуризца и Бретович избраха другата стратегия и пробиха. защо ние да не опитаме? стга ни е срам от нас, от нашата балканщина - нека им покажем, че това не е само достойно за презрение, но и достойно за възхищение.

апропо, мчела ли си "Балада за Георг Хених"?

IMAGINE...


Тема Re: Оказва се скандално да си българин [re: 4eHe]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано14.09.03 15:59



да.

само малка корекция: не само скандално, а срамно.

IMAGINE...


Тема Re: Както познавам моята Радка, [re: Gatsby©]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано14.09.03 16:00



ха! че какво му е на Швейк, че да го реабилитират?

IMAGINE...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.