Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:57 23.05.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Найнт елевъннови  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано11.09.03 22:29



Края на илюзиите

По очевидна причина 9/11 е голям ден в Америка.
Обяснимо еднопосочно.
Всъщност, 9/11 е началото на откритата декларация на мюсюлманския свят за реформи. Онова, което християнството започна 1600.*

Помня, че CNN приличаше на холивудско студио и първите ми емоции бяха симпатия към семейството на затрупаните.
Още не знаех за другия свят и проблемите му.
Тогава и днес не вярвам във войната като разрешение на търсенията на тия хора. Нещо повече, мисля че американската държавна машина бележи връх в арогантността си.
Преди броени дни седях във фоайето на една мюсюлманска държава с немския Фокус в ръце и разглеждах снимки на американски войници в басейн към дворец в Багдад, наполовина разрушен.
Градът приличаше по нещо на днешна Америка - без ток.

Надявам се Европа да не подкрепи Буш Джуниър този път.
Надявам се още, че онзи свят ще намери път.


* за повече инфо, Економист





Тема Re: Найнт елевъннови [re: 4eHe]  
Автор M42 (nebula)
Публикувано11.09.03 23:02



Да го духат хамериканците! И по-често, че дано се научат...

no name, no signature...


Тема Re: Найнт елевъннови [re: 4eHe]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано12.09.03 08:51



И аз мисля, че войната не е решение. Но стана вече. Объркана работа е това политиката.

"Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват."



Тема Re: Найнт елевъннови [re: 4eHe]  
Автор Gatsby© (Начинаещ)
Публикувано12.09.03 08:54



Ти нещо мешаш анти-терор с Ирак тук.
Доколкото знам чичко ДъбълЮ не ти е промивал мозъчето

________________________

са си свиркам - още въпроси?


Тема Re: Найнт елевъннови [re: 4eHe]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано12.09.03 09:24



знаеш ли че първият самолет който се е боднал у небостъргало е бил през 1942 година а



Тема Re: Найнт елевъннови [re: Gatsby©]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано12.09.03 10:05



Най-новите религиозни войни не ме вдъхновяват.
Миналата седмица вървях по рицарски път и спирах да щракна тая развалина или оная. Освен забележителност за туристите, друго не е останало.
Малко настрана от шумотевицата имаше табела : арабска библиотека.
Както се досещаш, не е финансирана от ЕС.
Обаче, по-истинска от всичкия папски цирк накуп.

Ако Конгресът бе истински загрижен за борбата с терора, вместо да слуша тв записи на разпити на Стар, щеше да действа преди десет години.
Първо създават терористи, после ни обясняват че трябва да ги чистим.
Започвайки с музеите, дворците и бита им.





Тема Re: Найнт елевъннови [re: 4eHe]  
Автор Gatsby© (Начинаещ)
Публикувано12.09.03 11:27



Ми те и Садам си създадоха - а за Латинска Америка да не говорим.
Войната в Ирак е от години на "хартийка" готова.
Целата нео-консеративна клика зад Ръмсфелд- Волфовиц..и.т. я направиха във вид на проект преди 5-6 години още.

Ново преразпраделяне на Света. Превентивна война, като принцип. Осигуряване на петролните ресурси. Зашото от десет години се знае, че Сауди Арабия е несигурна и екстремните ислямисти оттам идват. А деспотите-приятелчета са безсилни в това отношение..защото ако вземат мерки против религйзните фанатици ша им пламне вълшебното килимче.

Та те си чакаха да дойде само един друг такъв религьозен фанатик като ДъбълЮ..и почнаха.

Ама са се насадиха...та Бушмена залага сега повече на умерения Паул.
А и ако така продължава..може и да загуби изборите.
Щото в Америка се печелят избори само с вътрешна политика и то изключително с икономическа. А този дефицит които е натрупал и продълюава да трупа /87 милярда за Ирак са само началото - нема да стигнат/ ша му счупи главата. Сега вече войната в Ирак е толкова скъпа колкото им струваше Виетнам. Само след месеци. За мъртвите момчета дето ги връщат у консерви да не говорим.

________________________

са си свиркам - още въпроси?


Тема Re: Найнт елевъннови [re: Gatsby©]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано12.09.03 14:53



kakvo li me drazni naj-mhogo ?
Nastrana naiviteta i poslovichnata ogranichenost, te izglejdat taka nezreli !
naposledak tarsja material po temata Fundraising - Business School Milthon Keynes ne go predlaga, ta trjabvashe da cheta Standford collection.

Za vsjaka bolka si imat Komisija - model po neizvestni prichini zaimstvan ot bulgarite. Saotvetnite otgovorni vatre selektirani po priznak vsjakakav, no ne obektivnost. Mhogo vajno, nali state plashta ! Modata da produce 10 000 dollars reports trjabva da e americanska. posle v kryglja klasjor.

Naj-vpechatljavashta e igrata s vremeto. Eto Kisinger ni demonstrira kak ot war criminal chovek moje da stane state hero. V progaljitelnostta na jivota si !

Ot dryga strana, tova e mjastoto na neogranichenite vazmojnosti. Za emigranti. Shtoto da si roden v America veche ne e koj-znae-kolko-cool.
Mojesh da vzemesh zaem ot milion mesta, vartish business i se pensionirash s fond dostatachen, che da jiveesh na boarda na korab xvarljasht kotva na novo pristanishte vsjaka nedelja.

I kvo





Тема Ооооо_:о)))_ [re: 4eHe]  
Автор Gatsby© (Начинаещ)
Публикувано12.09.03 15:58



Комисий 4еНенце, са може би вложени в демокрацията изобщо.
Кой знае кви ги е вършил Платон на времето...немало е просто стенографки.
Имаше ги мнооо преди Викингите да са си прайли уикенда у хАмериканско_:о)))_
На всякъде ги има...прайят нещата приятно бавнички. Дава възможност да се реорганизират редиците с приятния колатерален ефект, че плебса не се интересува за темата повече.

Кво ми разправяш за Кизинджер?
Ми погледни кои са получили Нобеловски награди за мир в последно време.
Чекай още неколко години и Кадафи ша я получи_:о)))_

________________________

са си свиркам - още въпроси?


Тема ще го изберат и още как [re: 4eHe]  
Автор Byclops (Eye in the sky)
Публикувано12.09.03 16:18



много си го обичат

А на мен от самото начало ми приличаше на идиот. Сега сред доста американци битува следното мнение: Америка е права във всяко едно свое действие, а целия останал свят не ги разбира... или просто им завижда на свободите/ парите/ статута/ възможностите и затова злобее и им прави напук
Който не мисли така не е патриот. Буш ги е яхнал много здраво. Все пак има възможност да не го изберат- ако ги убедят че не се справя с икономиката




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.