Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:04 18.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема дискриминация в БГнови  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано02.06.03 00:53



имах периад, търсех работа. и непрекъснато се сблъсквах с изискването 30 или 35 години. на тях, на работодателите не им пукаше какво можеш, а на колко години си. ба мааму, все едно след 35 години ти не си човек? опитах се да търся правна повмощ - казаха ми "безсмислено - те ще ти приемат документите и няма да те класират. нямаш начин да докажеш, че те дискриминират по внъзрастов критерий".

друг случай: бях си направила сайт, в който да покажа себе си, такава каквато съм. и разказах за моята бисексуалност, включително с последните ми две прекрасне връзки - с един прекрасен Иво и с една прекрасна Тони. и кво стана: в деня в който си спечелих конкурса за нова работа, един "доброжелател" уведомил работодателя ми за сайта, в който "безсрамно" съм се разкривала. е, реагирах нормално - казах, че няма такъв сайт и същата вечер го затрих.

обаче....

ако бях на 30 години, да не говоря на по-малко - щях да се разкарам от тук. сега съм на доста повече години. няма как. и кво: бах я държавата. мразя я. мразя политиците и политиата. но това са негативни реакции. какво позитивно мога да направя? както завършва "Кандид" на Волтер: всеки да си копае градинката? ами и в това не вярвам. аз ще си копая, други ще ми я разкопават. ей тъй на, не щото ще спечелят нещо, а щото ми ебат майката на мен. шопската максима си е всъщност българска : "Вуте обяснява - не е важно на мен да е добре, важно е на Нане на му е зле".

бах я държавата

Редактирано от Джeйн на 02.06.03 01:20.



Тема __:о))))__нови [re: Джeйн]  
Автор Gatsby® (© 1984-2003)
Публикувано02.06.03 01:12



-30-35 години и 20-годишна практика като ИТ-спецялист.

що го истри?
а?


ако не ти я разриват ша стане готова
нема кво да копаеш после


/тва е позитивното
//имаш си нещо за копане

Нямаш шанс, ама го използвай_;о))_




Тема Re: __:о))))__нови [re: Gatsby®]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано02.06.03 01:21



за да не ме уволнят, братле

IMAGINE...


Тема Re: __:о))))__нови [re: Джeйн]  
Автор Gatsby® (© 1984-2003)
Публикувано02.06.03 01:22



с какво обяснение те уволняват?

Нямаш шанс, ама го използвай_;о))_




Тема Re: __:о))))__нови [re: Gatsby®]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано02.06.03 01:39



служебно несъответсвие. в съда е абсур0но да се опровергае гова. защото те изтикват на преден план ред глупостш, дори от типа, че с5 закъснявал с 10 минути. или чеи не дал компютърната разпеичатка 10 минути по-рано.

IMAGINE...


Тема Бла-бла!нови [re: Джeйн]  
Автор Gatsby® (© 1984-2003)
Публикувано02.06.03 01:42



точно тук ти помага правна помощ.
преди назначение - не.
ама след това - има мнооо да доказват.

Нямаш шанс, ама го използвай_;о))_




Тема Re: Бла-бла!нови [re: Gatsby®]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано02.06.03 01:54



явно, ти не живееш в БГ. тук няма изобко идея зя политикал къректнес, камо ли за юприсичедската й реализация.

IMAGINE...


Тема Да?нови [re: Джeйн]  
Автор Gatsby® (© 1984-2003)
Публикувано02.06.03 01:58



И в съдът казват, три пъти закъсня?
10 минути.
И съдята решава, ясно?
А, кво казват колегите?






/ти от къде знаеш, че някои те е насадил?
//със сайта

Нямаш шанс, ама го използвай_;о))_




Тема Re: дискриминация в БГнови [re: Джeйн]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано02.06.03 15:28



ми има закони които ви пазят и защитават
са обаче искате и да има закони па и да ви дават квото си искате, и всички да ви обичат яко ?
иначе сте готини де



Тема Re: дискриминация в БГнови [re: PYTHON]  
Автор _stranger_ (Амур ме фрасна)
Публикувано02.06.03 18:16



Свежки :) заповядайте в клуб Право :))) по въпроса с трудово-правните консултации :)

Вампирите излизат само нощем...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.