Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:12 21.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хей, хей..а голямата картинанови [re: Mickey The Atypical]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано31.05.03 19:22



За което аз ще съм особено много благодаря





..and I can give you a trouble that you cannot handle


Тема Re: Ок. За по-лесно,нови [re: 4eHe]  
Автор kage (сянка)
Публикувано31.05.03 19:23



Само не разбрах защо текстът на английски трябва да е меродавен и правилен :-)
Не го прочетох и няма и да го прочета, повярвах на написаното от теб да прескоча английския текст и да отговоря на въпроса на български



Тема Re: Ок. За по-лесно,нови [re: kage]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано31.05.03 19:32



Защото хипотезите ни трябва да почиват върху нещо проверено (иначе се превръщаме в български таблоид) .
Английският текст е опита на науката. Аз съм в групата, която често започва търсене с отправна точка - известен факт.





..and I can give you a trouble that you cannot handle


Тема Re: Ок. За по-лесно,нови [re: 4eHe]  
Автор kage (сянка)
Публикувано31.05.03 19:50



Хм, извинявай, че ще се отклоня от основната тема, но ми хрумна друго -относно:
Защото хипотезите ни трябва да почиват върху нещо проверено

На мен ми се струва, че всъщност хипотезите са по-скоро въз основа на нещо не добре проверено и с недостатъчно факти. След това хипотезата се проверява и евентуално доказва или отрича.
Не съм сигурна, изказвам само една хипотеза относно хипотезите



Тема Re: Ок. За по-лесно,нови [re: kage]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано31.05.03 19:51



Аз я уважавам.
В търсенето ми да открия 100% проверена хипотеза се върнах на 42





..and I can give you a trouble that you cannot handle


Тема Re: Ок. За по-лесно,нови [re: 4eHe]  
Автор Mickey The Atypical Mouse (Popeye npocmaka)
Публикувано31.05.03 20:29



Английският текст е интересен за мен - определено, факт! (прочетох го накрая =))

В текста се разглежда въпроса, как и защо хищниците нападат предимно "черните овци" в стадото... мноо ясно - те изпъкват!
Разглеждайки себе си, мога да кажа: вниманието ми, погледа, слуха, обонянието се привличат най-напред от различното - открояващото се дразнение - по-силната светлина, по-яркия цвят, по-високият звук, по-натрапчивата миризма...
или обратно - в шаренията от екстравагантни цветове, дисхармонични звуци и объркващи миризми, се насочвам към нещо семпло и познато като светлинна форма, звуков сигнал, характерна миризма; нещо, което да ми е като котва, в една първоначално объркваща за сензорите ми обстановка

и ако това се съпостави с настървената гонка на живот и смърт, в размитите сенки на нападащи хищници и неясното петно обезумели жертви...
ами да, мноо ясно, че всяко отличаващо се от петното нюансче, ще стане цел на дебнещия предатор (ха! сетете се как във филма Предатор 1 и 2, нашествениците сменяха спектъра, за да могат да отличат научилата се да се слива със обитавяния ареал "жертва")

Ще припомня пак една любима за мен поговрка от северноканадските ескимоси:
"Вълкът прави елена силен"

поздравче с песньовка на "Ъ-малък"...
в текста се пееше нещо такова ... "сивата среда, златната среда - уравновиловка"...

добавено:

Да ви питам - знаити ли щоу речните камънчита нямат изпъкналости и имат ссферична форма?

чакълчета бе!
търкаляни от вятър, вода и други чакълчета; удрящите се по целия път от извора до делтата...

Редактирано от Mickey The Atypical Mouse на 31.05.03 20:33.



Тема Re: Как се става жертва ? (english)нови [re: 4eHe]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано31.05.03 20:30



важи. както важи за отделен човек, обсебен от мегаломания, така важи и за общности, обсебени от същата.

сори, че отговарям на итнглиш и можуе би не спазвам изискуемата академичност.

IMAGINE...


Тема Re: Ок. За по-лесно,нови [re: Mickey The Atypical]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано31.05.03 21:40



След втората чаша вино искам да вирна мерника и тресна хищника (ако ме цитираш като troubleshoter на български ще отричам, че рецептата е моя до последен дъх ).

Изглежда, че различния не е проблем толкоз на общността, колкото на нещо извън нея.
Или ?


песньовката не я знам.
От тържествата в Петроград снощи съм на Бородин "княз Игор"..прехвърлям ти Polovtsian Dances в изпълнение на Leonard Bernstein с усмивка.
Ти си най-неочакваното откритие на тази седмица





..and I can give you a trouble that you cannot handle


Тема Re: Как се става жертва ? (english)нови [re: Джeйн]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано31.05.03 21:43



Целта на търсенето не е да се държи висок академичен тон (това изчезна от клъпс.дир.бг с настъпването на есен 2002).
Възможно ли е все още да дискутираме, свободни от личен опит, персонално познание и глАдна точка ?

Аз казвам - да и откривам сезона (на скаридите) !





..and I can give you a trouble that you cannot handle


Тема Re: Как се става жертва ? (english)нови [re: 4eHe]  
Автор Megan (драка)
Публикувано31.05.03 22:02



Не.
Не можем да избягаме от контекста.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.