Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 17.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Твърдо НЬЕ на войнатааа!нови  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано27.03.03 23:53



какво ли си мислят някои хора като

силните хора в Америка: петрол... петрол... петрол...

силните хора във Франция и Русия мамка им мръсни американци, скапаха ни бизнеса с Ирак!

Буш джуниър за Саддам: ще избягаш ли от мееен, ще избягам ли от теееб...

Саддам за Буш джуниър хелем бехмел, шамах, машалах!

средностатистически човек ъ? кво? война?

друг средностатистически човечец (примерно журналист от CNN) ъ? кво? война?? охооооо, далаверкаааа... повишаване на имиджааа, реконструиране на ирааак...., пари за помощиии

трети средностатистически човек ъ? кво? война? уААААА! ТВЪРДО НЬЕ на войнатааа

---------------------

ето какво мисля аз (ако ви интересува)















те ще пораснат и ще дадат живот на още деца, които не могат да изхранят





но нима вие сте от тях?
сънят ви поне малко нарушава ли се от тези факти?

може би да... може би се нарушава тогава, когато заспите спокойни и сити, на топличко пред телевизорите, в удобните кресла...



и от екрана ви съобщят че имало 300 цивилни жертви, което събужда гузната ви съвест и отивате да си измиете ръцете с някоя безмисленa фраза-протест "НЕЕЕ, НЕ НА ВОЙНАТА!", а на връщане пускате 50 стинки на мангалчето по път /което между другото припечелва една добра надница на ден/


и евала на тези, които си казвате открито, че не ви пука за войната, за глада и т.н. струвате поне 2 пъти повече от всички, които се правят и може би дори си вярват, че са съпричастни.



Тема Re: Твърдо НЬЕ на войнатааа!нови [re: Cивия вятъp]  
Автор PYTHON (пристрастен)
Публикувано28.03.03 10:35



няма нужда да се разхождаш по света и да ......за да ни еди какво си
достатъчно мизерия има тук така че...
ми питай политиците що питаш тука се чудя.
и не ползвай тва - гузна съвест шото не е гот



Тема Re: Твърдо НЬЕ на войнатааа!нови [re: Cивия вятъp]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано28.03.03 11:17



Аха. Доколкото разбирам твоят спокоен сън е нарушен, понеже. Интересно ми е ако останеш без кю дали пак така сън няма да те хваща от глобалните проблеми на затоплянето на климата, мъката по измирането на динозаврите, самотността на човечеството във вселената и откриването на нови елементарни частици.

И какво сега? "Не ми пука за войната", така ли беше? Високо и ясно. Като израз на съпричастие към умиращите от глад? Машаллах! Най-сетне с този си хуманен жест успя да нахраниш умиращите от глад, да излекуваш неизлечимо болните, да спреш насилието над децата, да съживиш умрелите... От 2000 години не се беше случвало да се появи чудотворец-възкресител, време си му беше! Само че на него май му пукаше...


Прав си, разбира се, много си прав, какво ти пука, че някой изкарвал на улицата деца с калашници, или, че бомбите ги превръщат в неузнаваеми трупове, когато някъде във Финландия, едно дете страда нечовешки, понеже го плеснали по дупето, щото счупило комшийския прозорец. Съпоставима ли е първата някаква си статистика с второто зверско деяние?


Принципно не съм против нарцисите. Но когато правят умствени салта (или по-скоро елементарни упражнения с гири), за да представят собственото си безразличие не като липса, а като наличност на позиция и лицемерието си като липса на лицемерие...

Има едно отвлечено понятие "чувство за мярка". Да си го срещал по книжките?






Тема mai ne stava mnogo iasno ti kakvo si mislish?!нови [re: Cивия вятъp]  
Автор uma (непознат)
Публикувано28.03.03 12:29



da. pone na men ne mi stana mnogo iasno ot izbroenata statistika za nestastiata posveta. a naistina me interesuva.
i obviniavash ili prosto izkazvash mykata si za vseobshtata glupost choveshka (i bezsilie v edna ili druga stepen)?
ako e vtoroto moga da te razbera. No ako obviniavash ... obvini li pyrvo sebe si?
i kakvo PO TOCHNO e obvinenieto?!
primerno az iskrenno se otvryshtavam ot vsiakvo nasilie. no to e chast ot sveta i vseki otgovaria za sebe si. i kogato se natykna na takova go otricham no ednovremenno s tova se opitvam da razbera. ot kakvo e predizvikano naprimer.
vse oste viarvam che horata sa dobri po priroda. i stavat loshi v opredeleni obstoiatelstva... i tova vaji za vsichki bez iskljuchenie.
v globalen mashtap za mykata po sveta ne moje da se napravi koi znae kolko ot gledna tochka na otdelnia chovek. i spored men vaprosa e da napravish NESTO malko vseki den. i nai veche da napravish taka che da pomagash na dobroto v sebe si. zastoto sym sigorna che "loshoto" ne si otiva napylno nikoga i bitkata s nego e vsiaka minuta. i vsichko e vapros na lichno reshenie. da byda dobyr ili da ne byda. kato tova che iskash da si dobyr ne vinagi e dostatychno, de :))))
trudno e da nacelish pravilnoto reshenie pri vseki izbor (dori da slushash sarceto si, kak da si siguren che e to?) pyk i ostava vaprosa sys slabata volia, nali :) znaesh kakvo triabva da napravish no sasto taka snaesh che e adski trudno i se samniavash i se pitash "e struva li si"..... i taka. da :) taka e vseki den za povecheto hora. taka e i za men. i se pitam za teb kak e?
iskrenno mi e interesno naistina. zastoto zvuchish kato chovek na koito vsichko mu e iasno (pone v goliama stepen) i koito ili pravi nesto seriozno sresto izbroenite nestastia ili pyk "moje bi si viarvash che si iskrenno syprichasten". nai malkoto ochakvam ot teb da mi obiasnish kak razbirash koga si "iskrenno saprichasten". zastoto az mai sym, no veche ne sym sigorna.... stoto ne sym spriala da se hrania nito koeto i da bilo ot ejednevnite mi deinosti, a ti?



Тема Аз пък съм за войната!нови [re: Cивия вятъp]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано28.03.03 22:33



За войната на иракския народ срещу окупаторите. (Аплауз!?) Както и да е.

Ами сети се как се формира мнение и колко от посочените от теб бедствия са в топлистата на медиите, какво са ти виновни хората.
Лицемерието, казваш било кофти нещо? Защо, пък, да е тъй?
Лицемерито е лъжа, затова е лошо, авторитаризма е лош, деспотима е лош, лоши са хората, които не разбират, имат друга ценностна ориентация, лоши са всички, които не са като нас. Ми, не. Не, защото Желаното е хубаво, но когато се бслъска с Необходимостта става зло, ако не са предвидени дългосрочните последици.
Лицемерието се явява необходимост, както са необходими и много от чертите ни за които не желаем да говорим и дори избягваме да мислим. Каква е разликата между лицемерието и благородната лъжа? Никаква! Иди в някое онкологично, има едно отделение в което поставят случаите които са с незбежен и близък край и започчни да казваш истината на всеки болен, кажи му, че скоро ще умре. Шегувай се с положението им, с тръбичките, които вливат разни течности в телата им и т.н. Направи това и ще призная, имаш правото да съдиш лицемеието на Всички.
Понякога лошите ни черти имат положителни свойства, в случая, да не се оправдае една безмислена война и да се предпазим от онази наша орис да сме винаги на страната на победените (които в краткосрочен план може и да спечелят, но трябва да се има предвид разликата между победа и печалбба).

Сега успокои ли съвестта си (след като написа материалчето)? Да, ти си един бескрупулен човек, на който не му пука за нищо и никой, освен ако нямаш някаква полза, но поне си признаваш. Е, и какво от това?

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: Твърдо НЬЕ на войнатааа!нови [re: зy]  
Автор ()
Публикувано28.03.03 23:00



Оф топик. Дали са верни кратките неща? Или изложения, мнения, или друго евентуално?
П. С. Скриптум или с "о" - не знам как се пише. Кой в тоя век чете позиви, листовки, а и евентуално отговорите на подобни...
Стах и ужас. Кратко и ясно. Видиотявам се.

Acropolis adieu

Редактирано от yф на 28.03.03 23:02.



Тема Re: Твърдо НЬЕ на войнатааа!нови [re: зy]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано28.03.03 23:18



не бе зу, просто се нервя когато някой плужек се пробужда от летаргията си, защото в някой вестник е прочел нещо си и веднага вади лозунгите и даже почва да те заклеймява като враг на човечеството, защото се бъзикаш с темата.


идеята е, че не от миналата седмица умират хора. и аз съм против войната, но мисля че на този етап не може без нея, а всичко друго е показност, смешен хуманизъм, който граничи със самоцелен манифест



п.с. абе зу, ти всичкото ли го изчете бе? и какъв дълъг отговор си ми спретнала... ихаааа :)))) аз съм твоята муза



Тема Re: mai ne stava mnogo iasno ti kakvo si mislish?!нови [re: uma]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано28.03.03 23:22



всичко от изброените и още нещо :)

дразни ме лицемерието на някой, на който до един момент не му е пукало, а изведнъж става най големия защитник на някоя доста безмислена в глобален мащаб кауза. примерно онези дето само врещят за животните /как може да обичате животните и да ядете месо??!/ или за бездомните кучета и т.н., а не им дреме за бездомните деца.


аз усещам болката, но допускам в себе толкова, колкото мога да понеса. мисля че с това помагам. аз съм клетка от организма на човечеството и моята дейност и личност макар и дребна съвсем не е незначителна.

това е моята позиция



Тема Re: Аз пък съм за войната!нови [re: akonitin]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано28.03.03 23:27



пука ми доста :)))

що да не си излея малко жлъч върху възприемчиви читатели като теб? :))

съвестта ми е спокойна, защото мисля че правя много и без да ходя на митинги или да давам стотинки на просяците по витошка.

просто когато е можело да помогна съм го правел, дори да ми е било трудно.


бих казал на болен че ще умре. не мисля че в това има нещо страшно. напротив - душата трябва да се подготви за пътуването.



Тема Re: Аз пък съм за войната! [re: Cивия вятъp]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано28.03.03 23:46



мда, и аз бих казала на болния...ама не е там работата.
интересно защо я коментираме тази война, когато и да сме за, и да сме против...все тая. точно ние, тук драскащите, нямаме никакво влияние по въпроса. някак само си чешем езиците...

maybe i'm too good for you



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.