Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:52 22.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема за благотворителност.нови  
Автор Megan (драка)
Публикувано26.03.03 15:54



В края на миналата година, съвсем случайно, по повод проекта с книгите за Дания, научих за една друга благотворителна акция.

Фондация “Човек”, практически самостоятелно изхранва помощно училище-интернат “Никола Драмалиев”, намиращо се в град Самоков. Първата акция е била през септември, втората, в която се включих и аз, през декември. Сега предстои третата. Конкретната цел на тази акция е да се осигури храна на децата до средата на месец юни, когато е и началото на лятната ваканция. Не става въпрос за никви луксове и лигавщини, а за изхранване.

Децата са 106. За изхранването им за един месец са необходими: сирене, кашкавал и салам по 12 кг., маргарин, лютеница, конфитюр, пастет по 50 бр., прясно мляко 150-180 л., кисело мляко – 100 бр., плодове – 100 кг, месо 9-10 кг за едно ядене, риба - 15 кг за едно даване, консерви гювеч, грах, зелен фасул, домати по 50 бр., олио - 70 литра, картофи – около 100 кг. Необходими са още тоалетна хартия, прах за пране и перилни препарати.

Дата на провеждане – 29 март, 2003, събота.
Място на провеждане – София, ул. Славянска 6, Дружество на славяните.
Час – от 16.30 до 17.30 часа.

Ред на провеждане – всичко се товари директно в микробусчето на училището, което е паркирано пред входа. След това се качвате на 1-ви етаж, за да се опише дарението в протокол. Това е изискване на ХЕИ и Сметната палата, за да бъде прието дарението в дома и призната като законна акцията.

От 24 - ти септември, когато е била първата акция, до сега, благодарение на тези акции, с общи усилия, изхранваме децата. Това не е малко.



Тема Меги,нови [re: Megan]  
Автор dePhil (-=<@>=-)
Публикувано26.03.03 18:20



това наистина е хубаво.
И ти прави чест.

И все пак - дай банкова сметка - бих искал и смятам да помогна с каквото мога на хлапенцата, но не и да ходя по срещи с микробусчета и описи.

~*~


Тема Re: Меги,нови [re: dePhil]  
Автор Aнreл ()
Публикувано26.03.03 21:30



да да чест й прави. за децата може да дава а на мен не ще.

знайш ли кво е да си гладен за любов и ей тъй тц толкова не й се откъсва от каменото сърце.

мен питаш ли ме. иначе е много щедра.





Тема Re: Меги,нови [re: dePhil]  
Автор Megan (драка)
Публикувано26.03.03 21:52



Няма банкова сметка. Всичко се прави на място, по възможност в продукти, а не в пари. Така е по-чисто и ясно, при ревизии.
Все пак ще проверя.



Тема Re: Меги,нови [re: Aнreл]  
Автор Megan (драка)
Публикувано26.03.03 21:54



Стига.

Редактирано от Megan на 26.03.03 21:54.



Тема Re: за благотворителност.нови [re: Megan]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано26.03.03 22:08



А органите кога ще ги давамеее....





Тема Re: за благотворителност.нови [re: searcher]  
Автор Megan (драка)
Публикувано26.03.03 22:32



и това ще дойде. нема да ни подмине. само сроковете са различни.



Тема Re: Меги,нови [re: Megan]  
Автор EЛБИ (просто аз)
Публикувано26.03.03 22:51



Това е чудесно, но ако примерно аз и още 10 души донесат ... тоалетна хартия, или пък ... риба, или пък салам... Все някаква организация май трябва да има, иначе вероятността всеки различен човек да донесе необходимия, допълващ списъка продукт е много малка...

С удоволствие бих донесъл и аз.

Любовта няма друго желание, освен да се изпълни. Кхалил Джибран


Тема Re: за благотворителност.нови [re: Megan]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано26.03.03 22:56



Нидей храни децата ами ги учи да си дават органите.



Тема Re: Меги,нови [re: Megan]  
Автор Aнreл ()
Публикувано27.03.03 08:43



вече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.