Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:54 04.07.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За кавалерските постъпкинови  
Автор (Църна Маца)
Публикувано01.01.03 23:29



Кавалери ли сте в живота?

Когато между двама стане стръмно, и когато нещо не е ясно за единия, пък за другия е "ясно" уж, и когато някой нещо си мисли, ама то всъщност не било така от гледната точка на другия... - и тук с гръм и трясък се явява Уел на сцената и заявява, че Истината е една-единствена, и ... - хех!
И тогава всъщност, правите ли кавалерска постъпка (отстъпка)? С действията си (или с казаното от вас), продължавате ли да отстоявате своето (очевидно погрешно разбрано от другия становище), или правите компромис? Компромис в казаното, реверанс един вид (без значение дали сте мъж или жена!). Или пък - не, не е компромис, ами е проява на разбиране на гледната точка на другия. Ей затова сме си говорили много пъти - за зачитане на мотивите на другия, който е реагирал по някакъв си начин, който според вашата гледна точка е нелогичен (а това е само защото не сте го Видяли и Почувствали лично да се случва както другия би го почувствал). Да, ама човекът (само поради някакъв късмет) случайно има възможност да ви обясни защо така е мислил, и да го Разберете. Ами ако не беше? Ако не беше имал възможност да изкаже пред вас какво е мислил и все още мисли? Ако си мисли, че вашите съждения са били користни, и затова сте направили, каквото сте? Пък то не е било така, а само така изглежда?
Оф... заплетено, и много житейски експериментирано.
И какво?

Как се справяте с недоразуменията? Недоразуменията между вас и някой друг? Едни такива... недоразуменийца, дето изглеждат смешни когато (АКО) имаш късмета всичко да се изясни...?
О, ами... джезвето (което си донесох от БГ) дими с кафе от Java... (тва щото искам да усъвършенствам езика по-бързо :-), и лъжичка кафява захар... (кафява, щото бялата е премного преработена).... Ау какви глупости за захар и недоразумения, хех!
Защо просто не пием кафе?
Мммне...
За райбер тук не става дума
а само за приятел е,
защото като дъвка-гума
приятелството меко е.
Ау, пак глупостите ми, хихи! Моля за извинение [конфузно]:-)
Има ли някой дето се кефи на нещо си в този момент?
Ако има - Helloooo!
Ако няма - ок. Ще го преживея

И... някой забелязал ли е, че след недоразумение между двама души, дълбините на интимното отиват още по-навътре? Нямам предвид любовна двойка, а само приятели. Защото споделянето между приятели би могло да има различни степени на интимност и Доверие.

Реверансът, кавалерската постъпка... Колко пъти сте правили това с риск да си помислят, че сте някой, който може свободно да бъде настъпен? И... защо когато някой прави другиму реверанс, околните имат тенденцията да смятат, че този човек е слаб? Според мен напротив! Такъв човек не е никак слаб по воля, а просто уважава и Разбира другия повече от очакваното от самия друг дори.
Реверансът е като целувка, като път, като мост, ... сближаване, като проход между две сродни души (ау клише! :-). Обаче пък... колко много клишета има, и колко много Истина има зад тях (ехо, Уел - принцът на Истината! ;-)

Ами... ако... вашият Реверанс не е бил оценен като реверанс, а просто като... нещо нормално спрямо другия? Ако не е бил възприет като компромис, като поклон, като уважение, а като нещо нужно, Нормално... Като нещо, което му се полага?... Е, няма нужда да сме свидливи относно жестове, нито относно чувства. Когато обичаш приятел, просто го обичаш.

Хей, Здравейте! Знаете ли колко много Нови Години ни очакват...?

‘Miracles R Us’ - No request too outrageous, no proposition too impossible.

Редактирано от BИ на 02.01.03 02:48.



Тема Люх , че тема си измъдрила, брех, че звучене!нови [re: BИ]  
Автор Orлeдaлнa (непознат )
Публикувано02.01.03 00:40



Аз обаче съм в дълбокомъдрата фаза на запоя и си мислех за жеста...
Ми не ме е срам да се извиня на всеки тук, който съм обидила.
Не ме е срам да подам ръка на ВИ, с която сме се счепкали поради ред недоразумения / тук някои злобеещи отстрани душици следва да се гътнат/
Знаеш ли, точно за злобеещите душици идеше реч...
Дали могат да усетят красотата на едно помирение...
Катарзисът...
Жал ми е за тях. Ама много.
Жестът означава широка душа. Не просто добри маниери. Щото можеш да кавалерстваш механично или показно, а в душата ти да е черно едно такова...
Айдеее...почна се...
Ама споделително ми е, бря



Тема Re: Люх , че тема си измъдрила, брех, че звучене!нови [re: Orлeдaлнa]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано02.01.03 02:32



И аз ти подавам ръка :-) Ооообаче - в нея има и чаша!
Я наздраве! Наздраве за недоразуменията! Пък и за Новата Година! И за още много нови години :-)))

Привет!

‘Miracles R Us’ - No request too outrageous, no proposition too impossible.


Тема "Празна чаша на мом столу"нови [re: BИ]  
Автор Orлeдaлнa (непознат)
Публикувано02.01.03 03:22



дето пееше Тозовац...
Ти мене уважаваш ли ме?
А?
Неее...ти мене не ме уважаваш...
И те кавалерски се крепили до леглото...
И много жестикулирали...
Ади да спя, че ще ме споходят видения на Хъксли...
Лекар с нож на сите у ваше село.



Тема Re: За кавалерските постъпкинови [re: BИ]  
Автор CФИHKC (полиполюсен)
Публикувано02.01.03 18:08



ЗДРАСТИ ВИ И ЧНГ!
ОТ КЪСМЕТ И НЕВЕРОЯТНОСТИ ДА СЕ НЕ СКРИЕТЕ!

Ами че то кавалерството си е порив, че май даже чЪрта (или пък резка
) на духа! Не е нужно другия да го разбере - ако е само това бил мотива да го направиш - значи жеста е частен, не идващ от същността ти, а продиктуван от ситуация.
Ако си кавалерстваш по вътрешна заложба дори няма да го намираш туй си поведение за кавалерско - просто проява на твоето себе си. Обаче толкова полезна, че ти дава висотата да не се засягаш от щръкването на перата на "пернатите", щото имаш дистанцията да им видиш мотивите - за остротата ми е думата. Пък и ако ти дал Господ наградата и наказанието да си интелигентен - и да се не засягаш дарба значи ти е отредена!


Stat rosa pristina nomine, nomina nuda tenemos


Тема Re: За кавалерските постъпкинови [re: BИ]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано02.01.03 22:31



Шофьор си кара колата. До него - навигатор. В един момент навигатора му казва да заобиколи камък на пътя отляво. Шофьора възразява че е по-безопасно отдясно. Навигатора отстъпва - нали другия е шофьора ? Минават отдясно и се пребиват.

Направи анализ на ситуацията и си извлечи поука кога може да се прави компромис и кога - не.

Много е важно да се правят компромиси. Ценно е да загубиш понякога за да е добре другия. Но ако загубата е недопустимо голяма ? А и кой определя размера на загубата ? И в това може да се греши. Живота на хората въобще е пълен с грешки и кратък като телеграма :)

Аз съм правил много компромиси. Случвало ми се е да изгубя самоличността си сред компромиси, за да е добре някой друг. Било е грешка. Прекалил съм. Прекалих веднъж наскоро пак. Дълго ще съжалявам за това. Кавалерската ми постъпка бе оценена неправилно като нежелание за интимност. Когато човек не знае мярката, така става. А мярката трудно се учи. Нужна е практика и мисъл за да научиш кога трябва да отстъпиш и кога е по-добре да не го правиш. Всяка крайност е еднакво вредна за прилагащия я. Трябва златната среда.

В живота си често обаче спорим за абсолютни глупости. И в този смисъл съм съгласен, че компромиса е жизнено необходим. Както и правилната оценка на абсолютните глупости за които си дерем очите всеки ден. Но това, второто - много трудно се учи. Човек трябва да стои над нещата в сивото си ежедневие за да може да оцени важното и да пренебрегне "важността" на дребните неща. А това става едва след като се е сблъскал с няколко житейски влака и е добил представа за това къде е и какво става с него и около него. А някои дори и след ударите с тези влакове не могат да се ориентират. Вместо това още повече откачат. Такива работи.

А когато обичта ти е неоценена от твой приятел, когато реверанса ти към него се възприема като твое задължение, следва да преосмислиш качествата на този човек. Едва ли е попаднал в правилния списък - "приятели", може би е време да го преместиш в "познати".

*


Тема Re: За .......нови [re: BИ]  
Автор GOMORRAH (проповедник)
Публикувано05.01.03 07:51



Ako znaeh moje bi bih se porasmislilkolko sa starite "Novi godini"
Avto revrans kum samia mene si!ne6to kato avtofelacioto e -nikoga ne ti dostigat niakolko santimetra:(



Тема Re: За кавалерските постъпкинови [re: BИ]  
Автор PYTHON (ентусиаст)
Публикувано07.01.03 23:18



кавалери?
а?
само към дами!
това е положението .




Тема Re: За кавалерските постъпкинови [re: BИ]  
Автор Known (NON)
Публикувано08.01.03 04:04



Не съм кавалер, обикновено. Изпитвам неприятно чувство да не отбележа грешката на другия, защото чак тогава мога да чуя какво той е искал да каже, неразбирайки ме. И всичките тези конфузни ситуацийки - комуникативни или някакви други често не ме подминават.
Сухаресто звучи нали?
Всъщност обичам в такива ситуации да изхождам от себе си. Признавам, когато съм отреагирал недоразбрал, затова искам същото и от другите. Не понасям смятащите се за безгрешни.

Може би ако отстъпя кавалерски, то това ще е с човек, с който си комуникирам случайно (или пък изобщо е без значение да го убеждавам). Ще направя една такава кавалерска постъпка, но ще намеря начин да се разбере, че съм я направил ( щото нали да не стане така, че да не се разбере за "реверанса" от моя страна) и онзи да си помисли "виж го тоя как човешки се отнесе, а аз пък така да сбъркам... глупаво... ".
Не, не изпадам чак в такива ситуации! Но по-добре ме слушайте като се обяснявам!

None.


Тема Re: За кавалерските постъпкинови [re: BИ]  
Автор KpъrМодератор ()
Публикувано08.01.03 22:30



...в живота?

всъщност, Сме ли въобще в живота. знаем ли дали сме (нещо) в живота?
знаем или не, Живота също има мнение по въпроса и ни казва дали сме живи (част от него) или не...
на теб ти казва своите тайни, ти неговите и така...

кавалерско е да се споделя. една крачка от едната страна и една от другата за да не се настъпим...



рибата е в тигана, а тигана е на дъното на океана...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.