Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:04 16.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Малка нощна музика...нови  
Автор Лy (seductive)
Публикувано27.09.02 00:05



Някои мъже са като струнни концерти - нежни, сигурни, предсказуеми...

Други са като токата и фуга + бонус соната - опияняващи, силни, желани...

Трети са като недовършени симфонии - тромави, обременителни, даже леко фалшиви...

А има и мъже, които са само една нота - далечна, егоцентрична и самотна там някъде на петолинието... но не и на моето петолиние. С такива гала-спектакъл не се получава. Не се получава и най-обикновен камерен концерт.


Въпрос към дамите тук: Опитвате ли се да редактирате нотите на мъжа до вас или решавате, че генералните корекции са невъзможни и посягате към нова партитура?

Въпрос към господата: Ако приемем, че държите на концерт-майсторката до вас, бихте ли се поддали на идеята за нотни корекции? И давате ли си сметка как звучите?



Тема Re: Малка нощна музика...нови [re: Лy]  
Автор Kpъr (interactive)
Публикувано28.09.02 02:24



хм, странно наистина, уж те търсеха тука едни хора че да си говорят със заякнало момиче, пък като се появи Ти, темата си стои празна на 5та стр...



Тема Re: Малка нощна музика...нови [re: Лy]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано30.09.02 11:31



Привет! Стрaнно е, че точно кaто зa музикaлнa нaстройкa съм мислелa понякогa:-)) Не знaм дaли е добре или не, но колкото пъти хaресaм нечие чуждо звучене, не могa дa зaсвиря в същaтa гaмa. Инaк опитвaм дa нaнaсям корекции и след всякa тaкaвa осъзнaвaм, че aкордите ми звучaт рaзлично, но темaтa нa мелодиятa си е моятa. Зa мъжете - зaщо дa сa сaмо мъжете? Мисля, че с всякa своя постъпкa, кaзaно нещо, дaден съвет или просто обсъждaне, дaвaме още ноти нa другия, aко той зaсвири И с тях, допълвaнето е по-сполучливо. Но зaсвири ли плътно в нaшaтa мелодия, съм сигурнa, че би било безлично, случвaло ми се е и знaм, че е зa крaтко.

- - - -
Накрая всичко е ок. Ако не е, значи това не е краят.


Тема Естественонови [re: Лy]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано30.09.02 11:38



Музиката е сбор. От инструмент и изпълнител. От ноти и петолиния. Ако искаш да звучиш с някого щеш не щеш ще трябва да се пренастроиш Иначе ще се получи само бял шум. Въпросът според мен е - искаш ли да си първа цигулка или bass profundi? Ще те задоволи ли vox humana или искаш да си vox chelesti?
Едва ли това зависи от пола.
Звученето както и куп други неща е въпрос на осъзнаване а не на пряко възприемане от анализаторите. Да смениш партитурата е лесно. Но това озночава че във всеки момент могат да те сменят и теб. И тогава? Ше остане само сол без ключ която да си сипваш на раните

Истината не е някъде там...


Тема Без да съм мъж.нови [re: Лy]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано30.09.02 12:34



По мое мнение е доста съществено дали можеш да свириш когато даваш подобни класификации. Тогава можеш да си сменяш партитурите като носни кърпи-еднодневки, обаче звук, който да оцениш и който да ти хареса няма да изкараш. Та ако съм мъж бих цитирала пак любимия ми Хамлет, който си ми е слабост - ще кажа "вие, мадам, можете да ме разстроите, но не можете да свирите на мен". И дотам със смяната на партитурите, моля, докарайте следващата кандидат-музикантка.
Женска позиция (моя, разбира се): аз музикант не съм. Ако бях музикант щях да искам да съм най-добрата. И като най-добрата пак няма да си позволя да редактирам чужди ноти. Ако пред себе си имам дадени готови такива ще искам да ги изсвиря по най-добрия начин, по който могат да бъдат изсвирени. Ако искам да си пиша моя музика - празни нотни тетрадки има колкото щеш. В пекия и преносния смисъл. На мен не ми трябва празно петолиние, обаче. Редакция не става в тоя й вид - всяка насилствена корекция е твърде неблагозвучна, според мен.
Класиката не ми е страст, обаче.

________________
Всяка сутрин преди закуска вярвам в поне 5 невъзможни неща.


Тема Явно,нови [re: Лy]  
Автор akonitin (Ateos magnus)
Публикувано30.09.02 16:05



кулинарната терминология Ви е омръзнала и сте предпочели езика на някое от класическите изкуства, за съжаление, обаче, все пак във вашата уста е по подходящ езика на ястията.

btw// А времето все още не е оставило своите отпечатъци върху външността Ви, за да осъзнаете, че в края на краищата неизбежно се превръщате в камерна пиеса от неуспял автор: отегчителна, мимолетна и най накрая - забравена.

ВРЪЗВАЙ СЕ!!!!!


Тема Re: Малка нощна музика... [re: Лy]  
Автор Venus in Furs (average woman)
Публикувано01.10.02 00:32



Морих се да ти пиша един дълъг постинг, ама тоя дир много тъп и язък за писането.
Накратко - за това с партитурите... те по принцип не са за еднолично ползване. Как ще си я поделиш с другите?
А за мъжете - каква сметка да си дават при положение, че как ще звучат, зависи от концерт майсторката?

П.С. Какво имаш против недовършените симфонии - след като ти се доразкрасява, ето ти поле за действие. А определенията ти по-горе тия музкалните са направо страшни.



Тема Re: Малка нощна музика...нови [re: Лy]  
Автор * (непознат)
Публикувано01.10.02 09:21



Щом нещо трябва да се редактира, каквото и да е то, не си заслужава труда.



Тема Re: Малка нощна музика...нови [re: Лy]  
Автор freestyler (tempter)
Публикувано01.10.02 13:58



хубав начин да кажеш 'добър ден":))))
аз понеже съм от господата - ще ти отговоря - написан съм твърде отдавна и то от гений, тъй че идеята е да бъда изсвирен /;)/ по най-добрия начин:)
е, ако концерт-майсторката не може да вземе горно 'до', няма да драматизирам, но за долно 'до' съм непреклонен!:))



Тема Re: Малкo Mощна музика...нови [re: freestyler]  
Автор page up (непознат )
Публикувано01.10.02 15:17



...A sushto taka,njakoi jeni sa kato gwozdei w programata , ili kato piron w kiselo mljako , ili moje bi kato strihnin w ...supata .
ama tocno towa im e hubawoto , trjabwa prosto da razchetesh zagatkata .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.