Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:00 16.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Проблеми с тока? :)))нови  
Автор *Nell* (над нулата)
Публикувано10.09.02 11:00



Ох, хорица молете се да не ме хване ток, или по скоро някой да не го хване ток от мен! Абе при всички случай ще стане късо! Ама лошото е, че ще мирише на изгоряло и шъ сме черни, чернииии...като сажди! Хубавото е, че поне ще ми се изправи косата- нали все за права коса си мечтая!
Не знам какво става, ама от известно време докосна ли се до ключ за лампа...лампата безотказно гърми! Сериозно, изгоряла съм сигурно купища крушки... Където и да щракна, все светкавица и после мрак!
Какво ми става? Бре, чудих се защо такаааа и си мисля, че сигурно от много мислене така съм се наелектризирала, че...бум! Само дано не ми гръмнат бушоните! Ама какво да направя пък като не мога да спра да мисля? А?




Тема Re: Проблеми с тока? :)))нови [re: *Nell*]  
Автор PYTHON (сянка)
Публикувано10.09.02 11:24



е те някои затова си слагат гумички
да не ги хване ток
за кво друго а



Тема Re: Проблеми с тока? :)))нови [re: *Nell*]  
Автор bono ()
Публикувано10.09.02 14:29



Това с крушките на едно място ли става или на различни?



Тема Re: Проблеми с тока? :)))нови [re: bono]  
Автор *Nell* (над нулата)
Публикувано10.09.02 15:04



Където отида, на различни места...
Някакво обяснение да намираш?



Тема Re: Проблеми с тока? :)))нови [re: PYTHON]  
Автор *Nell* (над нулата)
Публикувано10.09.02 15:06



Питоне, Питонеееее, че аз сега какво? С водолазен костюм ли да ходя?



Тема Re: Проблеми с тока? :)))нови [re: PYTHON]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано10.09.02 16:28



Имах един познат, чийто любим лаф беше "Умрем за разврат!"

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: Проблеми с тока? :)))нови [re: *Nell*]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано10.09.02 20:13



Има обяснение. Обикновено е Енерго с повишено напрежение, щото им е разтоварена ел мрежата по това време на годината. Та кружките-менте си пукат като пуканки ... не им се връзвай. Аз наскоро сменях две електронни платки измежду 200, които никога не са гърмяли. Тия двете - за няколко дена думнаха - първи случай в историята от 5 г. насам. Въобще, ако си говорим за енергото ... май само ще си подсвиркваме... (Цензура)
Нека ни де, щот си търпим овчия живот.

*


Тема Re: Проблеми с тока? :)))нови [re: Well]  
Автор jj (offline)
Публикувано10.09.02 20:38



Хванах и премерих напрежението. 209V. Явно съм във блок със стабилизатор.


Ти дойде, за да останеш с мен -
вечността над нас да спреш...


Тема Re: Проблеми с тока? :)))нови [re: jj]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано10.09.02 20:56



Или пък в час пик ( комшийките готвят ли ? Бойлера ? ЛамБите ? ТВ шоу има ли ? ), или уреда ти е бетер от моя - мери малко на дольо и улево ... :)))

*


Тема Re: Проблеми с тока? :)))нови [re: jj]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано10.09.02 21:01



Па като спомена, да ти кажа. У секи трафопост има по една ръчка ... да се вдига или смъква според нуждите напрежението малко. Освен това по нашия край наскоро го мерих - къде 230 вольта е - иде ми множко, ама на кой му дреме ? До 240 било норманло ... по кои нормали - сещай се. Балканските де :))))
На запад викат - 5% отклонение, у нас - поне с 10 работят и си подсвиркват ... И токови удари като бомби се сипят, а за объркана последователност на трифазни захранвания хич и дума да не обелвам че ... ХА, па като падне фаза на нулата, и тя като взема да се прекъсна към земя вместо да изгори бушона у некое село, па да видиш индийска нишка към сервиза - де що има уред с щепсел иде на ремонт ... щото им влиза 380 волта. Ако знаеш как свети крушката - слънце :))))

*



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.