Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:04 04.07.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Агресия или хъс?нови [re: Alison]  
Автор ison ()
Публикувано15.09.02 20:54



Добрината, направена с искрено съчуствие, може да обърне злобата на другия в добрина. Но понякога това не помага, а освен това е трудно да си добър, когато не ти се отвръща със същото, затова казах, че трябва или добрина, или тактика.
Не те разбирам, какво имаш предвид под "добро само по себе си" и "целенасочено добро"? По какво ги различаваш?



Тема Re: Агресия или хъс?нови [re: ison]  
Автор Alison (жена воин)
Публикувано16.09.02 04:06



Доброто само по себе си е обич, добро отношение към всеки човек просто защото е човек като самия теб. Познавам безоблачни наивници, които можеш да ги удавиш в мръсотия и те ще си обърнат другата буза...
Ей така, защото такава им е природата.Разсъждавала съм доколко една такава доброта е на границата на глупостта, те винаги губят в практичен смисъл независимо че в собствените си очи са морален победител.Тоест топли ли ни моралната победа или е само една светулка, от която не става камина?
При осъзнатото добро се включва разбирането, волята. Приемаш лошия човек,знаеш,че е лош и се опитваш да неутрализираш агресията му чрез неотвръщане на удара /примерно/.Ето точно тук виждам и мястото на тактиката.
Или дилемата е: ако тръгнеш да вадиш един удавен в злобата си човек и усетиш,че той те повлича със себе си към дъното, ще го пуснеш ли ?

Генът на победител не е даден всекиму...


Тема Re: Това ти мнение е ядливо...мдаааанови [re: Alison]  
Автор PYTHON (сянка)
Публикувано16.09.02 08:21



na men ne mi prechi nishto
ti nauchen trud li pishesh a?



Тема Re: Агресия или хъс?нови [re: Alison]  
Автор ison ()
Публикувано16.09.02 23:10



Според мен не винаги са морални победители, тези, които са добри и към злите-имам предвид случаите, когато добротата граничи с малодушие.
Но наистина има случаи в които моралния победител е този, който външно губи, отстъпвайки пред другия.
топли ли ни моралната победа или е само една светулка, от която не става камина?

Май много не ни топли :-)
Но ни топли и то много, борбата да не станем такива каквито не искаме.
Съответно човек трябва да избере според ситуацията в коя борба да се включи-за морална победа, или за външна победа.
Тогава основният въпрос е
къде е границата между добрината и глупостта?
Освен това възниква въпросът: Ако заменим добрината с тактика, за да не изглеждаме като глупаци, какво да направим, за да не превърнем тактикта в естествено състояние, което да заглуши добрината?

Що се отнася до дилемата:

ако тръгнеш да вадиш един удавен в злобата си човек и усетиш,че той те повлича със себе си към дъното, ще го пуснеш ли ?


Според мен е от много голямо значение колко ти е близък човекът, и дали си готов заради него да стигнеш до дъното.



Тема Re: Агресия или хъс?нови [re: ison]  
Автор Alison (жена воин)
Публикувано17.09.02 07:50



Ами това си е сериозна борба: да оцелеем като човеци във вълчи времена. Самите времена са агресия от вълчи тип. Законът на джунглата...
Не искам да ям другите, но пък не мога и да им позволя да бъда изядена?
А понякога не си агресивен не защото си вътрешно добър,а защото просто не намираш начина да бъдеш хищник.
Като в преса сме. Аз затова бях подала и една тема за андидота, кое ни спасява от прекомерното овълчване. На какво възлагаме надеждите си, в кое намираме баланса...

Генът на победител не е даден всекиму...


Тема Re: Агресия или хъс?нови [re: Alison]  
Автор ison ()
Публикувано17.09.02 13:08



Наистина времената са вълчи. Но според мен човек виняги трябва да бъде оптимист, а и да се стреми да вижда оазисите в пустинята, и съответно , ако ги няма да ги създава.
Според мен човек винаги трябва да вярва, че от хищниците една голяма част са безобидни, и не са хищници.
Мога ли да намеря темата ти , която за която говориш, или тя е стара и вече не се вижда?




Тема Re: Агресия или хъс?нови [re: Alison]  
Автор Vse_1_EdnO™ (-НормАлеН-)
Публикувано17.09.02 13:15



Режим - Стенд бай и после ми дреме

MaFiaBoYz.Inc.RulZz! ПодАри На КучКаТа сИ ПлЮШЕнА Гад


Тема Re: Агресия или хъс?нови [re: ison]  
Автор Alison (жена воин)
Публикувано17.09.02 14:00



Безобиден хищник...а стига бе
Моля, вицовете в другата тема.
Виждал ли си една най-безобидна котка /пухкави мърчовци ,мац, мац / с отрязани нокти ? Умира, разбираш ли?
Може би агресията ни е дадена като неизменна даденост-нужна ни е за нещо.Само че не разбираме нито Причината, нито как да я управляваме.
Като с електричеството-докато го овладеем, сума народ е убило.
_____________________________
Темата не е стара, прерови по-задните страници, мисля че я пуснах миналия месец.АНДИДОТ е заглавието, най-много да съм го членувала.


Генът на победител не е даден всекиму...


Тема Re: Агресия или хъс?нови [re: Vse_1_EdnO™]  
Автор Alison (жена воин)
Публикувано17.09.02 14:04



А можем ли да го кажем така:
Ctrl-Alt-Shutdown
Иначе:
Del

Генът на победител не е даден всекиму...


Тема Re: Агресия или хъс?нови [re: Alison]  
Автор ison ()
Публикувано17.09.02 16:37



Имам предвид, че когато хищниците са много, без да искаме може да помислим и тези, които не са хищници, за хищници. Примерно, има много вълци, а между тях има малки кученца, които приличат на вълци, но не са.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.